yurt dışı tatili :/

TAYLAND DEĞİLDE ITAYLA İSTİYORUM ACABA NEKADAR OLUYOR 4GECE 5 GÜN FALAN ÇOKTA ISTEMIYORUZ YAZ DÖNEMİ GİDERİZ CANIM ŞİMDİ ANCA PASAPORT İŞLEMLERİ ÇOK PAHALI OLURMU
Bayram gibi özel tatil dönemlerinde turlar daha pahalı olur.

Yurtdışında en güzel kendiniz gezmeniz ama dil yoksa bir şey diyemiyorum.

Pasaport ve vizeye gelince;

Önce emniyet müdürlüğünden randevu alıp, istenilen evraklarla birlikte giderek pasaport çıkartın. Pasaportlar genelde 3-4 gün içinde geliyor. Pasaportu kaç yıllık alacağınıza göre fiyatları değişiyor.

Daha sonra vize başvurusu yapmanız lazım. Siz tur şirketi ile gideceğiniz için vizeyi tur şirketi ayarlar. Vize ücreti 60 €, firma bunun üstüne kar koyabilir de koymayabilir de. Bunu da sayfalarında ayrıca belirtirler vize ücreti olarak.

FAKAT İNGİLİZCE ÇOK YOK ORTA SEVIYEDE YANI TEKBAŞIMIZA CESARET EDEMİYORM (
ben çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. sıfır ingilizce ile tatil yapanlar var. bir şekilde anlaşırsınız. Kaldı ki yabancıların da ikinci dili çok iyi olmayabiliyor. sen ana dili ingilizce olan bir yere gitmiyorsun ki.
İtalyanlar genel anlamda iyi ingilizce konuşur ama ben sorun olacağını hiç sanmıyorum.

CANIM TOPLAMDA YEME İÇME HARİÇ 6BİN 7 BİNİ BULDUMU MESELA 2KİŞİ BEN BAKTIĞIMDA BU CİVARLAR DA

6-7 bin mi? Ben bir hafta Finlandiya-Estonya-Letonya tatili yaptım, buna rağmen yeme içme gezme dahil bu fiyatların yanına bile yaklaşmadım.

kendi başına vize işiyle uğraşma. zaten çok yorulursun. bu işi yapan insanlar var. çok ucuza da geliyor. kaldı ki dolaşsan daha çok para harcarsın. bir de bu insanların tanıdıkları var konsolosluklarda takipleri daha kolay. 100-150 tl gibi bir rakam alıyorlar masraflar hariç.
seyahat sigortası için falan da yol gösterirler. yoksa senin için inanılmaz yorucu olur.

erkek arkadaşımın annesi gitmişti geçen yaz. fiyatı hakkında bir bilgim yok ama çok memnun kalmışlardı. yat turu yapmışlardı onlar.

ben tur fiyatlarına baktım da kişi başı 7000 tlye filan geliyo
o sebeple kararsız kaldım
aslında çok istiyorum ama bi geziye de o kadar para değer mi diyorum

yat turunu hiç düşünmedim biraz uzun olmaz mı o süre bakımından

evet kısa süreli arıyorsanız düşünebilirsiniz. aslında amerikaya sadece gidip gelmek bile size yaklaşık 6000 liraya patlar bence normal bir fiyat. kaç günlükmüş bu tur?
yat turu evet uzundu. 25 gün kadar sürdü sanırım. ya da 1 ay.

evet normalde de öyle ucuza gelmiyo ama vize çıkarsam çok fazla yer gezebilirim kendim ki alışığım öyle gezmeye
turla 3 şehir filan oluyo 4-5 günlük
o yüzden kararsız kaldım
artk arkadaşlarla konuşup ona göre bi bakıcam
büyük ihtimal tur olur heralde vizeyle de uğraşmak istemiyorum çünkü

ama vakit olsa yat turu da güzelmiş doya doya gezilir yani

Tur olduğunda vizeyle uğraşmasanız bile en azından belgeleri toplayıp 120 euro gibi bir ücretle tur şirketine veriyorsunuz. Schengen ise tabi. Yok amerika vizesi ise zaten ona bireysel başvuruluyor. İnternette bin sayfalık bir şey doldurulup sonra da randevu alarak.

FAKAT İNGİLİZCE ÇOK YOK ORTA SEVIYEDE YANI TEKBAŞIMIZA CESARET EDEMİYORM (
İngilizce bilmemen onlar için çok birşey ifade etmiyor.Çünkü kendileri de bilmiyor.Genelde italyanca konuşuyorlar.Akıllı telefonlar çeviri yapıyor hemen.Zaten İtalyanca da Türkçe gibi yazıldığı şekilde okunuyor.Turla gitmeni tavsiye ederim.Konaklama ve uçak biletleri ucuza gelir.Ama ekstralara katılmaz kendin gezersin.İnternetten araştırma yapıp yanına döküm al.Birde romapass diye bir kartları var.Onunla toplu taşımaya biniyorsun.collesium ve foruma sıra beklemeden onunla girebiliyorsun.

CANIM TOPLAMDA YEME İÇME HARİÇ 6BİN 7 BİNİ BULDUMU MESELA 2KİŞİ BEN BAKTIĞIMDA BU CİVARLAR DA

eğer hediye işine girersen o civarlarda olur ufak hediyeciklerle geçiştirdik hatta makarna bile almayı unutmuşuz yazıklar olsun dedik :)

birde araç kiralama derdin yok yalnızca romayı gezeceğim diyorsanız. romepass kaç gün kalacaksan ona göre alabiliyorsun, haritadan yol çizip uç noktaya metroyla gidip yürüye yürüye tabanların acıya acıya dönmek çok güzel oluyor :) romepass 2 günlük almıştık biz 28euro verdik kişi başı. yani kısaca abartmadan bir tatil yaparsan uçak konaklama gezme 3-4 bin lirayı geçmez.

yalnız dil konusunda gerçekten anlaşamayabilirsiniz. yanlış anlamayın sakın; siz ne kadar bilirseniz bilin italyanlar bilmiyor :):)

Kızlar bızde cok ıstıyoruz roma tatılı

Ama tur ıstemıyorum

Burda antalyada bır otele verıyoruz 4 bın ben uzuluyorum sahsen

Yalnız bende ıkı tane de cocuk var nasıl olur onlarla acaba

Bır arkadasımız amerıkaya gıtmıstı

Çok daha ucuz ve guzelmıs ama avrupa cok pahalı dıyor

Bende takıp edıyorum insallah gıdebılırız

Aslında çok ucuz olan yerlerden biri de Tayland. Ama işte oraya gitmek (uçak bileti) pahalı. Yoksa 1 euro 3 tl, 1 dolar 2 tl ilen 1 baht 0.06 tl. İnanılmaz komik rakamlara ulaşım(taksi tuk tuk) ve yemek(bulabilirseniz :) şaka şaka var yemek) var.

Bence de italyaya gidin tursuz,harika bir yer...Durumum müsait diyorsanız Prag'ı da düşünebilirsiniz.Ama ingilizceniz iyi değilse italyaya turlu gidin,çünkü italyanların ,ngilizceleri bizden de beter...

Cokta zor olmuyor aslında çocukla, ya da ben herseyı cocugumla yaptığımdan farklı gelmedı.
Gecen sene büyük İtalya turu yaptık oğlum tam 3,5 yaşındaydı. Hıc bır problem yasamadık açıkcası hatta korkmanın anlamsız olduğunu farkedıp bu hazıranda da benelüks& Paris turuna katıldık 8 günlük. Gercı ıkı çocukla nasıl olur bılemıyorum ama şartlar cokta değişmez sanırım sizin acınızdan yorgunluk olabılır ( bavul topla, erken uyandırma vs gibi belki..)

Katılıyorum. Korkmadan denemek lazım. Bizim bir arkadaş şimdiden uzak uçuşlu yerlere gidin Avrupayı çocukla da gezersiniz demişti. Onlar gezmiş bir sıkıntı olmuyormuş. En fazla sabahtan akşama kadar tabanların acıyasıya kadar gezemezsin de daha az ama öz yerleri görürsün. Biz Paris/disneylandı artık çocuklarla gezeriz diyoruz.

açıkçası eğer orta doğuya gitmiyorsanız diğer ülkelere sırt çantanızla tursuz takılın, oh mis

Ben geçen yıl Pronto turla büyük italya turuna çıktım arkadaşımla. Pronto İtalya turlarındaki en iyi seyahat firması. Çok güzeldi Venedik ve floransa gerçekten görülmeye değer yerler. Geçen yıl erken rezervasyon çift kişilik oda için 640 Euro ödemiştim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…