yurt dışı tatili :/

İtalyanlar da çok iyi ingilizce bilmiyor dert etmeyin.

Ya bence eğer kültür gezisi değil de daha çok gezip görmekse çat pat ingilizceyle de gidilir.:)

Bilemiyorum ya. Avrupada bunu düşünemiyorum. İtalyanların ingilizcesini bilmiyorum ama Pragda ve Budapeştede ingilizce bilmeden gittiğimi düşünemiyorum. Ama misal Taylanddakilerin ingilizceleri o kadar kötüydü ki inan işaret diliyle anlaşmak daha kolaydı. Ama sabırlıydılar ve kendilerinin de dil sıkıntısı olduğundan bir tepeden bakma yoktu. Avrupada çat pat anlaştığımı düşünemiyorum. O güler yüz o potansiyel yok gibi geliyor.

italyanlar hiç konuşamıyor,ama pragda gerekiyor evet..

Bence çocukla gıdıyor olmanın yanında gıttıgınız ülkeye göre degısır turla gidip gıtmeyecegınız. Italyadan bahsedersek o kadar çok bilinçli olarak gezılecek yer var ki.. Napoli'ye gıdıp Pompei yi görmemek ne kadar mantıklı olur ya da romadayken vatikanı bılınlıce gezmemek.. Sadece dondurma, pizza ve makarna yıyerek geçecek bır ıtalya tatılı..yazık olur.. Elbette tursuz da gıdılır, amaz özellikle cocuk varsa ve gıtmeden önce o ülke iyice araştırılıp gereklı notlar varsa ve yine en azından derdinizi anlatabılecek derecede ıngılızceyle.. Yine de en azından ıtalya için tur ıyı bır secım olur kanaatimde.

Aynen.

valla turla gitmek şart değil bence
ben arkadaşlarımla kendim gezdim
güzel bi rehber kitap edinirseniz her türlü bilgi yazıyo zaten ve kafanıza göre istediğinizi yapıyosunuz
ki orda türklerle de karşılaştım herkesin elinde kitap birbirine anlatıyodu zevkli oluyo aslında

ama bilgi birikimi olmadan gidince sadece yapıları görmüş oluyosunuz

canım pragda çok iyi ingilizce bilmeye çok ta gerek yok sanki
idareten bilseniz yeter
yani ben uzunca bi süre orda kaldım da okul dışında pek ingilizce konuştuğumuzu hatırlamıyorum
kendini ifade edecek kadar yeter orda
hatta bilmeyenlerle işaret diliyle bile anlaştığım oldu benim

italyada ise pek ingilizce konuşan görmedim ben
ancak turistik işler yapanlar biraz biliyo

Merhaba,

Daha yeni geldim İtalyadan. Kişi başı 500 euro yani yaklaşık 1500 lira. Alışveriş, yeme, içme, para saçma ile 5000 harcayabildim. İnanın ekstra bavulla döndüm alışveriş yüzünden. Hem de 7 gün. Lütfen tatilsepeti gibi sitelerden kontrol edin, çok aşırı yüksek fiyatlardan bahsediyorsunuz. Mümkün değil.

Edit: Sizi konu sahibi sanmışım, çok özür dilerim. Konusahibi sizi kastediyorum, 6000-7000 tutar mı mesajınıza istinaden.

Canım turla daha güzel atmosfere giriliyor bence,hele ilk gidişse tur daha iyi olur.:)

Canım turla daha güzel atmosfere giriliyor bence,hele ilk gidişse tur daha iyi olur.:)
evet tecrübe yoksa tur güzel olur tabiki
ben kendim orada yaşadığımdan arkadaşlarla sürekli ülke ülke geziyodum güzel oluyodu
dil bilmiyosa turla daha rahat eder sanırım
kendi gderse otel vs hepsini kendi ayarlayacak zor olabilir bilmeyen biri için

evet dil çok önemli.

yok ben o fiyatı amerika turu için söylemiştim
avrupa için çok pahalı zaten bu fiyat

Ben Romaya 3 gece 4 gün 300 liraya gitmiştim turla
böyle bir fiyat bir daha denk gelmez sanırım
Roma güzel şehir tavsiye ederim :)
gittiğim turun adını Mika Tur du

Ben Romaya 3 gece 4 gün 300 liraya gitmiştim turla
böyle bir fiyat bir daha denk gelmez sanırım
Roma güzel şehir tavsiye ederim :)
gittiğim turun adını Mika Tur du

şanslıymışsın valla
iyi denk gelmiş
ben de bi bakayım o firmaya

şanslıymışsın valla
iyi denk gelmiş
ben de bi bakayım o firmaya

evet iyi denk geldi ama bir daha öyle bir fiyat yapmayız dediler
benim annemle teyzem hiç dil bilmeden avrupa turuna çıktı
rehberle takılırsanız çok problem çekmezsiniz
gruptan ingilizce bilenleri de kafaya alın onlarla takılın
yanınıza iyi miktarda para alın yeme içme masrafı çok olur
Romadaki insanlar da çok ingilizce bilmiyor zaten

konu sahibi siz değilmişsiniz ben de yazdım durdum
Konu sahibi okur umarım

iyide canım 3 firmayla görüştüm sadece 1 tanesi 4300 dedi toplam fakat ekstra turlar venedik sandalına bınmek mesela pahalıymıs toplam 5 000 bulur dedi.

Merhaba,

Daha yeni geldim İtalyadan. Kişi başı 500 euro yani yaklaşık 1500 lira. Alışveriş, yeme, içme, para saçma ile 5000 harcayabildim. İnanın ekstra bavulla döndüm alışveriş yüzünden. Hem de 7 gün. Lütfen tatilsepeti gibi sitelerden kontrol edin, çok aşırı yüksek fiyatlardan bahsediyorsunuz. Mümkün değil.
iyide canım 3 firmayla görüştüm sadece 1 tanesi 4300 dedi toplam fakat ekstra turlar venedik sandalına bınmek mesela pahalıymıs toplam 5 000 bulur dedi.

Bakın ben size tatilsepetinden de araştırın diyorum, eminim konuştuğunuz turların da orada 500 euroya turları vardır. Mesela dün bakmıştım ekimde var 500 euroya kişi başı. 2 kişi ne eder 3000. Ekstra turların inanın gerekli olanları sınırlı, gittiğinizde anlarsınız mutlaka. Diyelim hepsine gideceksiniz kesin, ilk ödemede öderseniz toplam 300 euroysa mesela 150 euro ya düşüyor. 4000 ediyor iki kişi ekstra turlar dahil. Tur firmaları kişiye göre fiyat söyler genelde. Sadece 5 dakikanızı alır tatilsepetini açın, İtalya'yı seçin fiyata göre sıralama yaptırın. Kendiniz görün.

Benelux Paris turuna gideceğim 1 ay sonra, inanmazsınız belki ama 300 euroya gidiyorum. Düşünün 850 lira. İtalya'dan çok daha pahalı ülkeler olmasına rağmen. Yani nasıl anlatayım bilemedim başka. Lütfen araştırın.

erken rezervasyonla bende 9 gece 10 gün doğu avrupa turu yaptım online bi şekilde turları takip ederseniz gerekli indirimlerdende yararlanmış olursunuz bence mesela tatile çıkmadan 1 ay öncesinden araştırma yapmaya başlayın derim faydasını görürsünüz..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…