Yumurtlama sorununa rağmen ilaçsız hamile kaldım

kmehtap

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2009
2.436
0
42
Merhaba bayanlar tam bir yıldır (doğum kontrol hapını kestikten sonra) yumurtlama sorunu yaşıyordum ve neredeyse kendiliğimden hiç adet olamıyordum ilk aylarda doktorum bir kere klomen ile tedavi etti malesef işe yaramadı peşinden ara vermiştim bir kaç ay Şubatta rahim filmi çekindim tüplerim gayet normal çıktı eşimdede hiç bir sorun yoktu ve Nisan ayında gonal f iğnelerimi aldım malesef yumurta kisti vardı ve o ayı doğum kontrol hapı ile geçirmek zorundaydım Mayıs ayında adet olunca gittim doktoruma malesef tam takip edileceği dönemde tatildeymiş riske atmak istemedi ve bugün tam son adetimden beri 40. günümdeydim bir haftadır bol bol soğan kabuğu ve maydanoz kaynatıp içiyordum biran evvel adet olayım doktora gidip iğnelerime başlayayım diye derken bugün idrar testi yaptım positif peşinden hemen kan testi yaptırdım değerim 1352 çıktı çoooook şaşkın ve mutluyum Allah isteyen herkese nasip etsin

Bu arada bi çok bitkisel yola başvurdum belki faydası olmuştur adet olduğum gün böğürtlen kökü kaynatıp her sabah akşam 1 çay bardağı içtim ayrıca adet düzenleyen bir çay icat ettim ve işe yaradı belliki

arkadaşlar bu arada iğnelerim elimde kaldı 3 adet gonal f ve bir çatlatma iğnesi otriville ihtiyacı olan varsa satışa sunuyorum bana özel mesaj ata bilir

Merhaba bayanlar tam bir yıldır (doğum kontrol hapını kestikten sonra) yumurtlama sorunu yaşıyordum ve neredeyse kendiliğimden hiç adet olamıyordum ilk aylarda doktorum bir kere klomen ile tedavi etti malesef işe yaramadı peşinden ara vermiştim bir kaç ay Şubatta rahim filmi çekindim tüplerim gayet normal çıktı eşimdede hiç bir sorun yoktu ve Nisan ayında gonal f iğnelerimi aldım malesef yumurta kisti vardı ve o ayı doğum kontrol hapı ile geçirmek zorundaydım Mayıs ayında adet olunca gittim doktoruma malesef tam takip edileceği dönemde tatildeymiş riske atmak istemedi ve bugün tam son adetimden beri 40. günümdeydim bir haftadır bol bol soğan kabuğu ve maydanoz kaynatıp içiyordum biran evvel adet olayım doktora gidip iğnelerime başlayayım diye derken bugün idrar testi yaptım positif peşinden hemen kan testi yaptırdım değerim 1352 çıktı çoooook şaşkın ve mutluyum Allah isteyen herkese nasip etsin

Bu arada bi çok bitkisel yola başvurdum belki faydası olmuştur adet olduğum gün böğürtlen kökü kaynatıp her sabah akşam 1 çay bardağı içtim ayrıca adet düzenleyen bir çay icat ettim ve işe yaradı belliki

arkadaşlar bu arada iğnelerim elimde kaldı 3 adet gonal f ve bir çatlatma iğnesi otriville ihtiyacı olan varsa satışa sunuyorum bana özel mesaj ata bilir

canım banada doktor klomen verdi dün gittim ve yumurtalar gelişmemiş 6gün sonra gel tekrar bakıp bi kan tahlili yapalım dedi hormonlarıma bakılmıştı bir sorun yok herşeyim normal ama neden yumurtalarım buyumüyor anlamadım sendede boyle mi oldu neler yaptın böyle oldugu için çok üzgnüm seninde benim gibi problemin olupta hamile oldugunu ögrenince sormak istedim snin adına çok sevindim canım allah saglıkla kucagına almayı nasip etsin

bendede pko vardı eşimdede hızlı sperm sayısı azdı o 3 ay kadar ılac tedavısı gorurken hamıle kalmısım 2. ayında bende şok oldum bız klomen fln onlarada hıc baslamamıstık daha yanı tam anlamıyla doktora gıdıp baslamadık tedavıye ama mucıze sekılde hamıle kaldım fakat bebegım 6 haftalık olması gerekırken 4 haftalık gorunumundeymıs cok uzuldum haftaya bır daha gıdıcem ve eger buyumezse alacaklar ben nede olsa hamıle kalamam dıye hıc dıkkat etmedım meger hamıleymısım :KK43: sevinsemmi üzülsemmi

evet bendede öyle olmuştu geçen yaz klomen kullanmıştım kontrole gittiğimde sadece 2 tane minicik yumurtam vardı 7mm çok ufak bi işe yaramaz demişti doktorum sonra iğnelere geçiş yapalım daha iyi sonuç alırız ama devlet önce rahim filmini şart koşuyormuş iğneleri raporlu alabilmek için ben ozaman uğraşamam biraz ara vereyim diye düşünmüştüm kışa kadar bekledim baktım tık yok ben yine kendiliğimden adet falan olamıyorum gebelikte yok gittim yine doktora rahim filmimi çekindim çok şükür tüpler açık çıktı bi sorun yoktu o arada cenazemiz olduğu içinde hemen iğne için gidemedim doktora nisanda gittim aldım iğnelerimi tam yapacaktı doktorum bi yumurta kisti oluşmuştu nisanda doğum kontrol hapı kullandım riske atmayalım yazık iğneler masraflı dedi doktorum en son mayısın başında adet olmuştum gittim bu seferde doktorum ben tatile çıkacağım yumurtaların takip edilmesi lazım bidaha adet olduğunda gel dedi üzüldüm ne kadar şanssızım iğneleri aldım öylece bekliyor işime yaramadı diye eve geldim geçen hafta artık biran önce adet olayım gideyim şu iğneleri yaptırayım dedim her gün 3 kere soğan kabuğu ve maydanoz kaynatıp içiyordum adet söktürüyormuş sözde baktım yine bişe yok arkadaşımda çok israr etti illa test yap diye öylesine yaptım dün pozitif çıktı yok dedim test yanlıştır kan aldırdım hemen değer 1352 şaşırdım doktorum tatilde halen daha ancak pazartesi gidebileceğim görmeden hala inanmıyorum hamile olduğuma nedense çünkü hiç bir belirti yok o yüzden kimse belirtiye ateş ölçmeye ovulasyon testlerine falan kapılmasın tek bendeki tek değişiklik karnım ağrıyor gaz sancısı gibi ve sabahları yataktan hemen kalkmak istemiyorum ne mide bulantısı ne başka bişe var ha bide karnımda şişkinlik var hatta 1 haftadır her gün karın mekiği çekiyordum göbeği eritmek için

bendede pko vardı eşimdede hızlı sperm sayısı azdı o 3 ay kadar ılac tedavısı gorurken hamıle kalmısım 2. ayında bende şok oldum bız klomen fln onlarada hıc baslamamıstık daha yanı tam anlamıyla doktora gıdıp baslamadık tedavıye ama mucıze sekılde hamıle kaldım fakat bebegım 6 haftalık olması gerekırken 4 haftalık gorunumundeymıs cok uzuldum haftaya bır daha gıdıcem ve eger buyumezse alacaklar ben nede olsa hamıle kalamam dıye hıc dıkkat etmedım meger hamıleymısım :KK43: sevinsemmi üzülsemmi

çok üzüldüm canım ya inşallah bebişin biraz büyümüştürde seninle kalır vallaha bende hiç dikkat etmedim çünkü belirti falan sıfır yani dediğim gibi spor masaj falan bile yapıyordum karnım az küçülsün çok kilo aldım diye üstelik sigarada kullanıyordum senin kanda değerin kaç çıktı canım

bende ıgne vuruldum grıi olmustum buda hamılelık belırtısıymıs antıbıyotık kullandım v.s spora gıdıyordum 2 aydır neler yapmadımkı doktor dedıkı dusecek cocuk adım atsan düşer düşmeyecek saglıklı cocuk amuda kalksan dusmez dedı korkma yanı senın bebegınde dusmemıs dusmezde ınsallaha benım kanda degerım 11.312 ama kese cok kucuk degerın daha dusuk olması gerekıyordu ıste

tebrik ederim ne kadar güzel kendiliğinden hamile kalmışsın.bende 14 aydır bekliyorum önceki ay klomen kullandım ama olmadı çatlamayan yumurtam kalmış oyüzden tekrar klomen de içemedim.bu aya böyle bekleyelim dedi doktor.inşallah benimkide kendiliğinden gelmiştir.bir arkadaş grip hamilelik belirtisi yazmış sanırım benim de 1 haftadır boğazım ağrıyor hiç sanmıyorum ama yarın test yapıcam dayanamıyorum çünkü ama okadar alıştımki olmamasına yine yoktur diye düşnüyorum.inşallah tüm isteyenler en kısa zamanda bu mutlu haberi alsın.(AMİN)

X