Yumurtlama Günleri...

dejavu_one

canım oğlum varlığına şükür..
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
27.926
15.238
Arkadaşlar her yerde farklı şeyler söyleniyor yumurtlama günleri ile ilgili.. Regliden sonra kaçıncı günden başlayıp kaç gün şansımız var yumurtlama için. Ben birçok yerde reglinin ilk gününden başlayarak 11-18. günler arası yumurtlama olacağının yazdığını gördüm. Bu herkes için böylemidir regl düzensizliği olanlarda farkeder mi lütfen ilgi verirseniz çok sevineceğim... şimdiden teşekkürler... a.s.

kişiden kişiye farklılıklar olabilir ama genel anlayış adet olmadan 14 gün öncesi olarak söylenir,benden nette ki bilgiler doğrultusunda kendimi takip ettim ve aynı günler rastladıyerimseniben

Bana Doktorum Adet oldugun günden itibaren say dedi 10-16gün hergün iliski diye söyledi

canım kişiden kişiye farklılık gösterir elbette. adet döngünün uzunluğuna göre de farklılık gösterir. mesela bir kadın her ay aynı günlerde yumurtlamaz. bunu tespit etmenin bazı yolları var elbette. mesela reglin bittikten bir süre sonra şeffaf yumurta akı kıvamlı uzayan bir sıvı gelmeye başlar. o dönemlerde yumurtluyorsun demektir. ateşini ölçmeyi alışkanlık haline getirirsen yumurtlamadan hemen önce 0.2-0.3 derece kadar düşüp ertesi gün hemen yükselmeye başlar. düştüğü gün yumurtlama günün oluyor. bir de ovulasyon testleri var onlar en garantili yol bence.

benim 2 ay önce 16. hatta 17 günümde yumurtladım, geçen ay tam 14. günümde. ovulasyon testiyle öğrendim. gebelik kısmında ovulasyon testleri ile ilgili geniş bilgi var. oradan bakabilirsin.

canım, benim adetim düzenli hormonlarım normal ama nedense çook geç yumurtluyorum. adetime bir hafta kala yumurtluyorum. tesadüfen doktorda öğrendim bunu. bu ay ovulasyon testi kullanıyorum. adetim 18 ekimde. her gün ovulasyon testi yapıyorum - ikinci çizgi sürekli silik çıkıyor hamilelik testiymiş gibi moral buluyorum ya sırnaşık şey - henüz aynı koyulukta çift çizgiyi yakalayamadım :1no2: . eğer uzun süredir bebişin olmuyorsa kullan.

çok teşekkürler.. Bende internette ki araştırmalarımda adetten 14 gün önce olduğunu okudum. Ayrıca regliden başlayarak sayıp 10-18. günler arası denemekte okuduklarım arasında. Ama sanırım hamilelik düşünene kadar kendimi takip etmem, her ay reglimi not etmem ve ortalama kaç günde bir regli olduğmu hesaplayıp ona göre bir zaman belirlemem gerekecek. Ayrıca nette hesaplayıcılar var son birkaç regli yazıldığında yaklaşık olarak hamile kalınabilecek tarihler veriliyor. Birde ovulasyon testi nasıl birşey. Yumurtlama olduğunda rengimi değişiyor..

Arkadaşlar her yerde farklı şeyler söyleniyor yumurtlama günleri ile ilgili.. Regliden sonra kaçıncı günden başlayıp kaç gün şansımız var yumurtlama için. Ben birçok yerde reglinin ilk gününden başlayarak 11-18. günler arası yumurtlama olacağının yazdığını gördüm. Bu herkes için böylemidir regl düzensizliği olanlarda farkeder mi lütfen ilgi verirseniz çok sevineceğim... şimdiden teşekkürler... a.s.
merhaba canım,benim doktorum adetin başladığı günden itibaren 10.ve 15.günler arası demişti.muhtemelen öyle.örneğin adetin 1inde başladıysa ayın 10-15i arası senin yumurtlama günün olacak

merhaba arkadaşlar benımbe yumurtlama gunumde yumurta hangı taraftaysa çok şiddetli ağrılarım oluyor bu durumla karsılasan varmı acaba .bılmek ıstedığım bu ağrı baslayınca ıs ısten geçmismi oluyor yoksa o gunmu iliskiye gırmek daha uygun bende obur aya ovulasyon testlerınden almaya karar verdım bunu kullanıp ve benım gıbı ağrısı olan arkadaslar varmı bana yardımcı olursanız sevınırım.ben bebek ıçın tedavı göruyorum geçen temmuz ayında tup bebek kımyasalla sonuçlandı dr bu ağrıların bı sorun olusturmayacağını söylemişti hatta asılama ıçın aldığım çok fazla uyardığı ıcın çatlatma iğnesi vurulmadan kendılığınden çatlıyordu dr bu yuzden asılamanın zamanını benım ağrılarıma gore ayarlıyordu ama hiç bir asılama tutmadı bende acaba ağrıdan oncekı zaman mı doğru zaman dıye dusunmeye basladım,bu arada 2. tup ıçın dınlenme zamanındayız belkı kendılığınden gelır bebisim dıye bı umut ıcındeyım Rabbım umutlarımızı boşa cıkarmasın isteyen herkese hayıryı sağlıklı evlatlar nasib eesin

merhaba arkadaslar

bende ınternetten yumurtlama zamanımı hesapladım gecen ay 7 sınde ondan oncekı ay 11 nde bu ayda 3 nde regl oldum.hesaplamama gore 10-15 arası yumurtlama zamanım.ona gore dıkkat edıyor.dun vasladım mesela:)acaba bu hesaplama yanlıs mı?

zaten bildiğim ve anladığım kadarıyla regliden itibaren 2. haftanın başı ile 3. haftanın başlangıcına kadar olan süre her bayanda yumurtlama günüdür. Çünkü hamile olduğunda her bayanda bebek 2 haftalıktır ama tam yumurlama tarihi bilinemeyeceğinden hoktorlsr son adet olunna tarihin ilk gününü baz alırlar bu yüzden 1 aylık derler. Zaten olduğumuz adetten 14 gün geriyede saysak aynı tarih çıkıyor değşen birşey yok yani. Ama tabii sanırım işi garantiye almak için ilişki süresini biraz daha uzatabiliriz geç yumurtlama olabilir diye. Ancak adete bir hafta kala zaten yumurtlama zor. Hamile kaldıysak o zamana kadar kalmış olmamız gerekir. Doğruyum dimi...

evet kızlar zaten çoğunlukla o günü hissediyosunuz ve hesaplayıncada o günler arasında olduğumuzu fark ediyoruz

X