Yumurtalık kisti ve bitmeyen kanama

waitforyourmiracle

Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2023
450
141
27
Kızlar ben 23 temmuzda adetimi oldum PCOS olduğum için tarlusal içerek oluyorum zaten. Tam bitti derken kahverengi şekilde lekelenme uzun sürdü ve tekrar kırmızıya döndü. Ben de öyle olunca adetin 15.gününde doktora gittim sol yumurtalıkta kist olduğunu söyledi ben de gördüm ekranda. Doğum kontrol hapına başladım küçülmesi için ama kanama ve ağrı devam ediyor sanki tekrar adet olmuş gibiyim 17 gün oldu artık ve yoruldum. Benzer bir durum yaşayan var mıdır? Kistleriniz kanama yaptı mı?

Merhaba kanamanız ne durumda acaba. Bende de pcos var 48 gün olmayınca doktora gittim rahim duvarın incelmiş dedi . Hormonlarıma baktı ve tarlusal verdi. 5 gün iç 10 gün bekle olmazsa gel dedi. Östrojen progesteron bakarız dedi. Ama ben haptan 3 tane içtim ve üçüncünün akşamına adet oldum . Bugün yedinci gün ve hale şarıl şarıl kanıyorum 3-4 saate bir ped değiştiriyorum ve tuvalet bile kan. İlk defa bitmiyor reglim . Normalde beşinci gün biterdi 6. Gün banyo yapardım. Napacağımı şaşırdım

Merhaba kanamanız ne durumda acaba. Bende de pcos var 48 gün olmayınca doktora gittim rahim duvarın incelmiş dedi . Hormonlarıma baktı ve tarlusal verdi. 5 gün iç 10 gün bekle olmazsa gel dedi. Östrojen progesteron bakarız dedi. Ama ben haptan 3 tane içtim ve üçüncünün akşamına adet oldum . Bugün yedinci gün ve hale şarıl şarıl kanıyorum 3-4 saate bir ped değiştiriyorum ve tuvalet bile kan. İlk defa bitmiyor reglim . Normalde beşinci gün biterdi 6. Gün banyo yapardım. Napacağımı şaşırdım
Merhabalar kanamam bitti 24-25 gün sonunda. Kontrole gittiğimde kistimin atıldığını ve onun bu şekilde kanama ve ağrı yaptığını öğrendim :) tarlusal kullandığınız için rahminiz kalınlaştı adet oldunuz, 48 gün olamayınca biraz kanamanız fazlalaşmıştır. Kist vs olsa benimkisi gibi ultrasonda mutlaka görünürdü. Biraz sabretmeniz gerekecek ama eğer ekstra bi belirtiniz olursa mutlaka doktorunuza gidin.

Merhaba bende pcosum. Reglim 1 hafta gecikti ultrasonda 3cm'e yakın kist çıktı. Doktor duphaston verdi 3 gündür kullanıyorum henüz kanamam başlamadı.
merhaba duphaston biraz daha yavaş işleyen bi ilaç tarlusal beni daha hızlı adet yapıyor :) kutunuz bittikten sonraki hafta içinde olursunuz. İnsallah kistiniz de adetle birlikte atılır🙏🏻

5 gün kullanıp bırakmamı söylediler çok ağrılı oluyor mu kıstım atılması çok korkuyorum
Canım bazılarında hiç ağrı olmuyormuş bendeki maalesef çok ağrı yaptı, bıçak saplanıyormuş gibi ağrılar oldu 4-5 gün yoğun şekilde :KK43: ama tabi ki herkese olacak diye bir şey yok. Çok ağrın olursa mutlaka doktora görün🙏🏻

Merhabalar kanamam bitti 24-25 gün sonunda. Kontrole gittiğimde kistimin atıldığını ve onun bu şekilde kanama ve ağrı yaptığını öğrendim :) tarlusal kullandığınız için rahminiz kalınlaştı adet oldunuz, 48 gün olamayınca biraz kanamanız fazlalaşmıştır. Kist vs olsa benimkisi gibi ultrasonda mutlaka görünürdü. Biraz sabretmeniz gerekecek ama eğer ekstra bi belirtiniz olursa mutlaka doktorunuza gidin.
Çok teşekkür ederim bu kadar uzayınca korktum. Kistlerim atılıyordur inşallah amin 😂 Artık çocuk düşünüyorum o yüzden bu kadar olmasına şaşırdım . 27 yıldır ilk defa başıma gelinceye korktum. İçimi rahatlattınız

X