Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Mrb. Bende prp yaptirdim ama sadece vitamin önerdiler onları kullanıyorum.onun dışında spor yada b eslenmeyle ilgili bir önerileri olmadi.rutine devam yani

Erken menopoz hastasısınız sanırım.
Yaşınızın genç olması sebebi ile asla tedavileri bırakmamanızı tavsiye ederim.
Gençlik hiçbir şeye benzemez.

Sanırım FSH'ınız yüksek ve AHM'ınız da ciddi düşük. AMH'ın düşük olması hamile kalamayacağınız anlamına gelmez. FSH'ın yüksek olması evet yumurta kalitesini etkiler. Birçok yerde Testere dişli aslan pençesi'nin FSH'ı düşürmek için iyi olduğunu okumuştum. Geçen ay içtim hergün. Bu ay içememiştim unuttuğum için. Bugün regl olunca ölçtürdüm. Faydasını görmüşüm düşmüşüm.

Mrb arkadaşlar nisan ayında prp yaptırmıştım sonraki iki ay kontrollerimde fsh çok yüksek çıktığı için tedaviye başlamadık bu ay fsh düştü bi yumurta oluştu kendiliğinden büyüdü ilaçsız bugün toplamam yapıldı ama boş çıktı yumurta değerler çok güzeldi e2 en son persembe günü kontrolde 190 dı yumurtam o gün 17 mmdi rahim duvarı 9 mm di aama yumurta boş.. Prp öncesi iki kez yumurtü toplamam olmuştu onlardada boş çıkmıştı yumurtam merak ettiğim konu bu boş yumurta ayrı bi hastalıkmı menopozlamı ilgili tamemen doktoruma soracaktım moralim bozuk olunca herşeyi unutmuşum böyle boş boş çıkıp sonrasinda dolu gelen yumurtası olan varmı

Meraba benim erken menopoz yok aksine amh çok yüksek ama yumurtalr boş çıkıyor menopozla alakası yok bence

Meraba benim erken menopoz yok aksine amh çok yüksek ama yumurtalr boş çıkıyor menopozla alakası yok bence
Çok teşekkürler cvp için sizin doktorunuz bu Boş yumurtaa olayıyla ilgili bilgi verdi mi ben menepozla ilgili mi acaba die sorguladım ama değil sanırım hiç dolu çıktığı oldumu sizin kaç yumurta toplanıyor ve hepsimi boş çıkıyor prp yaptırdınızmı

Merhaba arkadaşlar,
Bende çikolata kisti olduğu için 2016 yılında laparoskopik endometriozis ameliyatı olmuştum ve o dönemde eşimle çocuk planlamıyorduk, ancak aradan 2 yıl geçtikten sonra kistler tekrarladı ve doktorum vakit kaybetmeden çocuk planlamamızı önerdi. Birkaç ay denedikten sonra gebelik gerçekleşmezse tüp bebek tedavisine geçmemizin uygun olacağını söyledi. Bu yılın başına kadar denedik ve bir sonuca ulaşamadık, bunun üzerine Bülent Tıraş ile tedavi sürecine başlama kararı aldık. Amh değerim 0.46 çıkınca Bülent hoca prp önerdi ve Nisan ayında prp oldum, 2 ay bekledikten sonra tüp bebek tedavisine geçtik. 4 yumurta toplantı 2 tanesi embriyo haline geldi 3. Gününde dondurdular. Doktorum miyomlarımın da olduğunu ve bunların gebelikte sorun yaşatabileceğini söyledi, açık miyom ameliyatı yapılmasını uygun buldu. Dün bu ameliyatı oldum aynı zamanda sol yumurtalığımda bulunan çikolata kistimin de içi boşaltıldı. İnanılmaz şişkinlik yaşıyorum ve ağrılarım var, dinlendikçe iyileşeceğimi umuyorum.
İlk tüp bebek denemem olacak heyecanlıyım ve bu kadar uğraştan sonra olumlu sonuç almayı çok istiyorum ve inşallah buradaki tüm bebek isteyen arkadaşların çabaları boşa gitmez, herkes bebeğini kucağına alır..

Amin amin. Amin.. Şuan ki aklım olsa bende embriyoları dondurur elimden geldiğince yumurta elde edip öyle transfer isterdim.

Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var diyor Rabbim dua edelim bol bol . Rabbim Ol derse her şey olur .

Mrb. Bende prp yaptirdim ama sadece vitamin önerdiler onları kullanıyorum.onun dışında spor yada b eslenmeyle ilgili bir önerileri olmadi.rutine devam yani
Bana da hiç bir şey belirtilmedi . Sadece vitaminler ilaçlar normal ev temizliği yahut bazen ağır işler yapıyorum inşaAllah bir sorun olmaz haliyle bayram temizliği oluyor . Ama tam olarak ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum.

D demet_blk
6-7 ay önce fsh 17 Ydi tüp bebekte sağlam 1 yumurtam çıkmıştı oda tutunamadı. şuan fsh amh ne durumda hiç bilmiyorum

Merhaba kızlar ben de Bülent tıraş ve prp hakkında yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum fikir olmasi acisindan.
Bundan dört bes ay önce İstanbulda en iyi merkezlerle on görüşme yapmak için en bilinen üç hastaneye gittik,ilk olarak Bülent hocaya daha sonra bahçeci ve memorialle görüşmelerimiz oldu ben Bülent hocayla olan gorusmemi yazicam,öncelikle beni muayene etti ve tek yumurtan var prp yapalım dedi,sonra odaya geçtik eşimin yanına bana soylediklerini hiç unutmuyorum ,"senin tek yumurtan var sen yumurtaları tüketip öyle gelmişsin yanıma" hocam kucukte olsa başka antral yok mu diye sordum,"hayır yok " dedi,peki hocam bu aya özgü bir seydir belki dedim" senin yumurtan 1 Ken 4-5 olmaz" önce prp sonra havuz yöntemiyle deniycez.Ordan sonra bahçeci ve memorialle görüştüm o kadar korktum kötü şeyler söylenir diye muayene bile olmak istemedim ama memorialdeki dontorun ısrarıyla muayene oldum ve bir kaç tane daha küçük antral olduğu görüldü üstelik bu ay tüp bebege başladık ve Allah a çok şükür 4-5 yumurtayla başladık tedaviye yani Allah ol derse olur,ve tek hekim gözüyle karar vermeyin.

Prp ye de karşı değilim gerekirse yaptirirdim ama sırf yaptırayım diye bu şekilde davranılması hiç etik değildi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba, bu konuda yorum yaparak sizi de kendimi de üzmek istemiyorum ama farklı düşünüyoruz. Yaşınız çok genç, inşallah hasret duyduğunuz evlat sevincine kavuşursunuz..

Merhaba, haklısınız iyi ki başka hekimlere gitmişsiniz sizin için belki de daha hayırlı olmuştur.. biz biraz acele ettik ben çok sabırsızlandığım için başka doktora gitmeden Bülent hocaya güvenmek istedim. Mutsuz olmamak için süreci çok fazla sorgulamak istemiyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle sorgulamayıniz nihayetinde yaptirmissiniz, hem çok güzel sonuçlar alan hastalar var onları okuyup motive olmak en güzeli ben sadece düşünenler için yazdım bunu,yapanların moralini bozmak asla istemem.
Üstelik bahceciyle görüştüğümde prp konusunda afedersiniz tırt bir uygulama dediler, fakat iki üç ay sonra kendileri de yapmaya başladılar demekki o kadar da tırt bir uygulama değilmis:)) inşallah güzel sonuçlar alırsınız.,

Çok teşekkür ederim, sizin için de hayırlısı olsun, güzel haberlerinizi alırız inşallah. prp konusu benim sürecimde etkisiyle ilgili belirsizliğini koruyacak çünkü daha önceden tüp bebeği denemiş oldaydım veya yumurta rezervimi kontrol ettirmiş olsaydım bir kıyas yapabilirdim. Bir kıyas yapmaya fırsat vermeden sonucun olumlu olması için en ufak ihtimalleri bile değerlendirdiğimiz için bu noktadayım.. bakalım hayırlısı..

Cevap yazan olmamis ama ben PRP sonrasi boyle bir sorunla karsilasabilecek olanlar icin yaziyorum. Adetimden 15 gun sonra kanama da sumuksu pihtilar da kesildi.

Esselamualeykum benim yaptıralı neredeyse bir hafta olacak karnımda kısıklarımda aşırı bir ağrı oluyor ara ara leke gibi de şeyler geliyor normal mi sizce

Cevap yazan olmamis ama ben PRP sonrasi boyle bir sorunla karsilasabilecek olanlar icin yaziyorum. Adetimden 15 gun sonra kanama da sumuksu pihtilar da kesildi.
Bende de aynı durum var prp den 40 gün sonra adet oldum 3 gündür leke şeklinde ve yapışkan şekilde pihtilar var çok agrım yok sende durum nedir şimdi doktora gittin mi

Merhaba eslem21,aynı durumdayız ve aynı şeyi düşünüyoruz, ben de 40 yaşındayım,hiç yumurtam yok, 24 temmuzda Bülent Tıraş a prp yaptırdım.Pahalı ama dediğin gibi çok ilgililer, boş umut da vermiyorlar ben çok memnunum. Benim için çok küçük bir umut prp, ama ona da razıyım,umutsuzluk çaresizlik öyle zor ki, inşallah senden güzel haberler alırım,Allah yardımcın olsun.

sizdemi adet olmuyorsunuz bende 41 adet olmuyorum yumurta yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…