Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Merhaba 7 Haziran’ da prp yaptırdım ilk adetim 5 gün erken oldu ancak ikinci adetim üzerinden 12 gün geçmesine rağmen henüz olmadı. İki gün ara ara lekelenmem oldu . Doktorum bunların normal olduğunu her ihtimale karşı gebelik testi yapmamı istedi , testi bugün yaptım ancak sonuç negatif ve kontrole çağırdı. Bundan önce üç başarısız tüp bebek tedavim oldu, yumurta sayım her ay 6-7 civarı , 43 yaşındayım ve düzenli adet görüyorum. Prp sonrası gebelik umudum var ve gecikme yaşayınca geç döllenmeden de şüphelendim. Benzer durum yaşayanlar var mı ?

benim 20 temmuzda 1 yumurtam toplandı. ben de erken menepoz hastasıyım, reservler az. o yumurta alınırken PRP yapıldı. bir hafta sonra OPU dan dün hasta oldum bugün doktora gittiim. yine 1-2 yumurta gördü zaten her ay en fazla bu kadar görülüyor. yani PRP işe yaramamış bence :KK43: doktor ben PRP den sonra 1-2 ay beklemeyi doğru bulmuyorum hazır canlı hücre oraya vermişken vakit geçirmeden etkisini görmeye çalışalım dedi. şimdi yine ilaca başladık. içim çok huzursuz bir iki ay beklesemiydik diye. boşa mı kurşun atıyoruz acaba :KK43: bir de üstüste tedavi olacak daha geçen ay yumurta topladık ilaçları aldım. çok karıştı kafam ama doktora da teslim oldum inşallah iyi çıkar sonuçlar :KK43:

benim 20 temmuzda 1 yumurtam toplandı. ben de erken menepoz hastasıyım, reservler az. o yumurta alınırken PRP yapıldı. bir hafta sonra OPU dan dün hasta oldum bugün doktora gittiim. yine 1-2 yumurta gördü zaten her ay en fazla bu kadar görülüyor. yani PRP işe yaramamış bence :KK43: doktor ben PRP den sonra 1-2 ay beklemeyi doğru bulmuyorum hazır canlı hücre oraya vermişken vakit geçirmeden etkisini görmeye çalışalım dedi. şimdi yine ilaca başladık. içim çok huzursuz bir iki ay beklesemiydik diye. boşa mı kurşun atıyoruz acaba :KK43: bir de üstüste tedavi olacak daha geçen ay yumurta topladık ilaçları aldım. çok karıştı kafam ama doktora da teslim oldum inşallah iyi çıkar sonuçlar :KK43:

RAbbim bizlere bir an önce sağlıklı yavrularımızı göndersin benim doktor da Prp etkisini 2 ayda gösteriyor dedi doktorum doğru mu yalan mu söylüyor anlamadım bu yazıdan sonra

Merhaba eslem21,aynı durumdayız ve aynı şeyi düşünüyoruz, ben de 40 yaşındayım,hiç yumurtam yok, 24 temmuzda Bülent Tıraş a prp yaptırdım.Pahalı ama dediğin gibi çok ilgililer, boş umut da vermiyorlar ben çok memnunum. Benim için çok küçük bir umut prp, ama ona da razıyım,umutsuzluk çaresizlik öyle zor ki, inşallah senden güzel haberler alırım,Allah yardımcın olsun.

Merhaba arkadaşım
Hakkimizda hayırlısı olur inşallah rabbim burda olup evlat için mücadele eden herkesin duasını kabul etsin.hiç yumurtam yok bende ilaç ile adet oluyorum 5 yıl önce menopoz teşhisi koyuldu.prp benim içinde son bir umut.yaptirdim bakalım ne olacak.prpden sonra ilk adetimi oldum.2.de kontrole gidecegim

bende öyle ulacida bıraktım 3 aydır olmuyorum belki kendim okurum diye bilmiyorumda ilerde zararı olurmu korkusu var bende
Ben 1 ay bırakırım ilacsiz olurmuyim diye hem olmadim hemde 1 ayim kabusa döndü.kışın ortasında her gece 2 defa ateş basması ve terlemekten uzerimi değiştirdim.doktora gittim hormon ilacı başladı tekrar.o gece rahat uyudim.sizde ateş terleme olmasını hic

Merhaba bu mesajı görünce yazmak istedim bende prpden sonra 1 ay içinde toplama yaptırdım tek yumurta vardı sadece ve boş çıktı devam edemedim daha fazla yıpranmamak için ama 3 ay sonra kontrole gittiğimde 4 yumurtam vardı ben biraz beklemenizi tavsiye ederim tabi yinede insandan insana değişir siz bilirsiniz tecrübemi aktarmak istedim ☺️ Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah🙏🏻

Merhaba bu mesajı görünce yazmak istedim bende prpden sonra 1 ay içinde toplama yaptırdım tek yumurta vardı sadece ve boş çıktı devam edemedim daha fazla yıpranmamak için ama 3 ay sonra kontrole gittiğimde 4 yumurtam vardı ben biraz beklemenizi tavsiye ederim tabi yinede insandan insana değişir siz bilirsiniz tecrübemi aktarmak istedim ☺ Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah🙏🏻
çok teşekkür ederim. ben ilaca başladım dün akşam, cumartesi kontrolüm var. belki sonradan da yenileri gelebilir dedi doktor. Ama bana da sizin dediğiniz gibi geliyor sanki bir kaç ay sonra yumurtalar ortaya çıkacak gibi doğuyor içime, işin peşini bırakmayacağım her ay baktırıcam yumurta var mı diye. siz peki toplattınız mı yumurtaları? ben bu ay 1 tane bulursa da toplatıcam. ileriki aylarda çıkarsa onları da toplatırım.. inşallah herkes bir an önce sağlıkla bebişine kavuşsun ..

RAbbim bizlere bir an önce sağlıklı yavrularımızı göndersin benim doktor da Prp etkisini 2 ayda gösteriyor dedi doktorum doğru mu yalan mu söylüyor anlamadım bu yazıdan sonra
benim doktorum aynen şöyle söyledi: daha %100 kanıtlanmış bir şey yok aslında PRP konusunda dedi. %100 işe yarayacak garantisi de yok dedi. belki sende yaramayacak dedi. bu arada Prof kendisi. bir grup 2 ay bekliyor bir grup hemen üzerine gidiyor işlemden sonra beklemeden dedi. ben hemen üzerine gitme taraftarıyım dedi. hazır canlı hücre verilmişken yumurtalığa diye. ama ben hem şimdi hem de ileriki aylarda kendi durumumu takip edicem. tabi belki de bende işe yaramamış da olabilir her bünye farklı :KK43: geçen ay bir tane embriyom donduruldu 3. gün. zaten tek yumurta büyümüştü o da döllendi. bu ay da bir tane yakalarsam belki hemen denerim belki 1-2 ay daha şu prp yi tekip ederim. gerçekten zor işimiz inşallah en kısa zamanda hepimiz güzel sonuçları alırız :emir_bebek:

çok teşekkür ederim. ben ilaca başladım dün akşam, cumartesi kontrolüm var. belki sonradan da yenileri gelebilir dedi doktor. Ama bana da sizin dediğiniz gibi geliyor sanki bir kaç ay sonra yumurtalar ortaya çıkacak gibi doğuyor içime, işin peşini bırakmayacağım her ay baktırıcam yumurta var mı diye. siz peki toplattınız mı yumurtaları? ben bu ay 1 tane bulursa da toplatıcam. ileriki aylarda çıkarsa onları da toplatırım.. inşallah herkes bir an önce sağlıkla bebişine kavuşsun ..
Yok ben bıraktım tedaviyi çok yıprattı beni tek sefer denemiş olsak bile biraz dinlenmeye çekildim şu an ilk önce kafamı boşaltmam lazım sanırım ☺️

Ben 1 ay bırakırım ilacsiz olurmuyim diye hem olmadim hemde 1 ayim kabusa döndü.kışın ortasında her gece 2 defa ateş basması ve terlemekten uzerimi değiştirdim.doktora gittim hormon ilacı başladı tekrar.o gece rahat uyudim.sizde ateş terleme olmasını hic
Olmazmı, onyıldır cehennemi yaşıyorum desem yeridir, kaç defa ölmek istedim, gündüz hadi idare ediyorum da geceleri 15 dk da bir nöbet şeklinde gelen ateş basması yüzünden hiç uyuyamıyorum, zaten 10 yıldır ağır depresyondayım,işe yaramayan ilaçlar terapiler kanserli gibiyim, bedenim ruhum ölü bi üzerimde toprağım eksik...

MK
Olmazmı, onyıldır cehennemi yaşıyorum desem yeridir, kaç defa ölmek istedim, gündüz hadi idare ediyorum da geceleri 15 dk da bir nöbet şeklinde gelen ateş basması yüzünden hiç uyuyamıyorum, zaten 10 yıldır ağır depresyondayım,işe yaramayan ilaçlar terapiler kanserli gibiyim, bedenim ruhum ölü bi üzerimde toprağım eksik...
Bizim hayır sandığımız şer, şer sandığımız da da hayır vardır. Biz bilmeyiz, rabbim bilir. Umutsuz olduğumuz zamanlarda hatırlayalım inşallah.

Bende de aynı durum var prp den 40 gün sonra adet oldum 3 gündür leke şeklinde ve yapışkan şekilde pihtilar var çok agrım yok sende durum nedir şimdi doktora gittin mi
Erken donemde sikayetlerimin olabilecegini soyledi doktorum. Zaten dedigim gibi sonrasinda kesildi kanamalarim. Ikinci adeti bekliyorum tabii insalah normal gebelik olur hic ihtiyac olmaz gitmemize.

bende pazartesi hakan çoksüer e prp yaptırdım inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan kendiliğinden olur rabbim isteyen herkese nasip etsin

yeni gördüm yok arkadaşım ben öyle ateş basması falan yaşamıyorum ama çok çabuk sinirleniyorum aslında hep özellere gidiyorum bu defa devlete niyetlendim olmadı 1 hafta ince safra kesesi alındı biraz dinleneyim devlete baslicam hiç bisi kullanmıyorum sadece organik bal polen bide arada burda bir arkadaş vitamin önerdi onu kullaniyorum

Arkadaşlar prp den sonra ilk adette 3 yumurta 2.adette 2 yumurta 2.adette hiç yok.Galiba bana yaramadı.
Fsh : 38
Lh : 20
E2 : 12 çıkmış.Değerler tuhafıma gitti.Bilgisi olan paylaşabilir ni.

Merhaba arkadaşlar . Bende 28 yaşında bir senelik evliyim . Subay ayında adet düzensizliğine gittiğim bir doktor bana yaşıtlarıma göre daha erken menpoza gireceğimi söyledi bende hemen tüp bebek tedavisine başlamaya karar verdim başkent hastanesinde doktor adetin ikinci günü gel dedi ama ben mart ayında son adetini görerek erken menopoza gitmiş olduğunu öğrendim dün . Doktor cyclo progynova ya başladı dün. Mart ayında hemen saracoğlu kürlerine başlamıştım.bu arada ama fsh bırakın düşmeyi daha da artmış . Doktora dün söyledim prp yatırsam faydası olur mu diye direk yok dedi benim kan değerlerimde anti tpo yüksek çıkmıştı o yüzden sende başka şeylere sebep olabilir dedi ama hiçbir şey yapmadan da durmak istemiyorum yanı tek bi doktora güvenip inanmalı miyim yoksa başka doktorlara gitmeli miyim prp için bilmiyorum ..yardiminiza ihtiyacın var benim durumumda olan var mı acaba

X