Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

peki sizin sorununuz neydi ? yumurtanız var mıydı adet görüyor muydunuz kendiliğinizden?
Ben adet görüyodum.benim yumurta reservim cok azdi ve fsh degerim 60 lardaydi.erken menepoz demistiler.2 kere düsük oldu ve bir kere tüp bebek denedik.fakat sadece bir yumurta görünmüstü ce ici bos ve kalitesizdi.hamile kalma sansim neredeyse hic yoktu.sonra prp ysptirdik dr.bülent tiras ta.prp den sonra bi kere adet oldum tabi takviyeleride kullandim.ikinci adetimde hamile kaldim.benim icin gercekten bi mucize oldu.
Benim denemedigim kürler macunlar kalmamisti.
Rabbim verdigimiz cabalari görüyo elbet bi kapi aciyo.

Ben adet görüyodum.benim yumurta reservim cok azdi ve fsh degerim 60 lardaydi.erken menepoz demistiler.2 kere düsük oldu ve bir kere tüp bebek denedik.fakat sadece bir yumurta görünmüstü ce ici bos ve kalitesizdi.hamile kalma sansim neredeyse hic yoktu.sonra prp ysptirdik dr.bülent tiras ta.prp den sonra bi kere adet oldum tabi takviyeleride kullandim.ikinci adetimde hamile kaldim.benim icin gercekten bi mucize oldu.
Ne güzel tebrik ederim rabbim insallah bize de o kapilari acar.

Öncelikle sizin adiniza cok sevindim.Yasiniz kac acaba ? Aylardir takip.ettigimde anladigim sey su yas erkense ve yumurta yoksa prp denemeye deger ama benim gibi 40 yas ustü ve azda olsa yumurtasi olan icin kendim adina asla önermiyorum sadece vakit kaybi ama insanin umudu ve annelik özlemi herseyi yaptiriyor o yuzden sadece vakit kaybini göze alsinlar o kadar.
Teşekkür ederim🙏🏻 Yaşım 28. Ama umutsuz hissetmeyin. 40 yaşında prp yaptırıp 1-2 yumurta dahi olsa artış gören çok insan görüyorum hastanede. Tabi etkisini görmeyende.. yapıyla da alakalı olabilir stresle de🤷🏼‍♀️ İnşallah güzel haberler alacağını bir gün olur🙏🏻🙋🏼‍♀️

arkadaşlar merhaba bende pko hastasıyım 28 yasındayım bende çok fazla yumurta toplanıyor ama kaliteleri malesef kötü 2 başarısız tüp bebek yaşadım ve şu an 3 dondurulmuş emriyom var bayramdan sonra onların transferi yapılacak benm merak ettiğim şey 3.gün emriyosumu daha iyi oluyor 5. gün emriyosu mu ? ve bu prp fiyatları ortalama ne kadar oluyor tek bir kere mi yapılıyor. lütfen bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatın

arkadaşlar merhaba bende pko hastasıyım 28 yasındayım bende çok fazla yumurta toplanıyor ama kaliteleri malesef kötü 2 başarısız tüp bebek yaşadım ve şu an 3 dondurulmuş emriyom var bayramdan sonra onların transferi yapılacak benm merak ettiğim şey 3.gün emriyosumu daha iyi oluyor 5. gün emriyosu mu ? ve bu prp fiyatları ortalama ne kadar oluyor tek bir kere mi yapılıyor. lütfen bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatın

Arkadasim 3 mu 5 mi bilmem ama rabbim ol derse olur 5.olunca daha iyi deniliyor mesela bana 4.gün aradigimda 1.kalite yumurtan var dediler sevindim 5.gun aradigimda yumurta gelişimini yavaslatmis transfer edelim anne karninda gelişebilir dediler.Bu isler kismet 28 haftalik dogum yaptim bebeğimi kaybettim yani kisacasi dua et elinden geleni yap gerisini RABBIME birak.
Prp konusuna gelince 5000 e yapan da var 1500 e yapanda .Bir den cok yaptiranda dr karar vericek buna.Bol sans

Teşekkür ederim🙏🏻 Yaşım 28. Ama umutsuz hissetmeyin. 40 yaşında prp yaptırıp 1-2 yumurta dahi olsa artış gören çok insan görüyorum hastanede. Tabi etkisini görmeyende.. yapıyla da alakalı olabilir stresle de🤷🏼‍♀️ İnşallah güzel haberler alacağını bir gün olur🙏🏻🙋🏼‍♀️

Insallah canim ben de gule oynaya girdim prp ye sonrasinda döllenmeme problemi yasayinca üzüldum ben aslinda yumurta artisina takilmadim neden cunkü zaten her denemede 5-6 yumurta olgun toplanıyordu 4 tanesi genetiğe gidiyordu 1.kalite ama saglikli cikmiyordu ben bu yuzden yaptirdim di prp sonrasi bi baktik yumurta sayisi ayni ama yumurtalar cvp vermiyor hic zorla bir tane oda döllenmedi.Tabiki kisiden kisiye degistirir sonucu herkes denemeli.zaten hele yumurtasi olmayan menopoza girmemiş kisiler bwnce hemen denesin.sonuc su ki ocak ayindan haziran ayina kadar 1000 kisiye prp yapilmis 14 kisi hamile ve yaslari 40 altiydi yani şimdi ne oldu bilmiyorum takibi biraktim insallah biriletine yaramistir can atıyoruz burda yıllardır bu özlemle yaşıyoruz rabbim bu cuma gunu de dualarimizi isteklerimizi kabul etsin insallah.

ayy ne güzel Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. benim durumum daha farklı fsh 25 amh 0.010 yanı hıc yumurtam yok. 4 senedır de cıkmadı. bu yuzden belkı etkılı olmamıştır. adette görmuyorum zaten ilaçsız.

ayy ne güzel Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. benim durumum daha farklı fsh 25 amh 0.010 yanı hıc yumurtam yok. 4 senedır de cıkmadı. bu yuzden belkı etkılı olmamıştır. adette görmuyorum zaten ilaçsız.
Zaten prp tedavisi erken menepoz ve yumurta reservi az ve kalitesiz olan icin uyguluyolar.

Günc
inşallah canım.. Allah çabalayan herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin en kısa zamanda :emir_bebek::nazar:
Sanırım benzer durumdayız. Benimde 10 değil ama 3-4 yumurta oluyor
[Sadece klomenle tedavi oluyorum daha fazlasını büyütmeye yetmiyor) ulturasonda gelişme iyi hormon değerleri iyi ama çıkıyor boşboşboş.
'Doktorumun hep söylediği güzel görünüyordu ama boş çıktı'
Prp yaptırdıktan sonraki ay daha adetim biteli 3 gün olmasına rağmen 28mm yumurta oluşmuştu yine güzel göründü e2 vs çok iyi çıktı ama sonuç BOŞ. bendeki boş yumurta sendromu mu acaba bilmiyorum.
Prp yaptırdıktan sonra henüz hiç tedavi olmadım adet olunca tedaviye başlayacağım olumlu birşey olursa yazarım hoş bu kadar olumsuzluğa. olumlu olsa bile inanmam herhalde..:silah:
Güncelleme ;
Ulturasonda 6 yumurta görülmüştü Menopur 150cc iğne kullandım. Sadece 2 tanesi büyüdü. Birisi çok eken büyüdü. 5 gün iğne kullandım 6 .Gün sabah kontrole gittiğimde 20mm olmuştu.
E2: 560 çıktı ama yine boş çıktı.
Prpden sonre 2 kez opu oldum ikisinde de yumurta çok hızlı gelişti ve boş çıktı. Yani bir değişiklik yok.

Hanımlar merhaba. Tüp bebek için Eylül ayından beri Prof.Dr.Bülent Tıraş kontrolünde Acıbadem Maslak'ta tedavi görüyorum. Öncelikle Humatrope yani büyüme hormonu kullandım. Ardından 2.ayın sonunda tüp bebek protokolü verildi. İğnelerimi ve ilaçlarımı düzenli kullandım ancak sonuç alamadık. Tek yumurtam vardı o da büyümedi :KK43: Bülent Hoca bana PRP önerdi. Ancak orada da yeni yapmaya başlıyorlar ben ilk hastalardan biri olacağım. Bu uygulamayı daha önce deneyen oldu mu? Başarılı sonuç alan var mı? Operasyon sonrası nelere dikkat ettiniz paylaşırsanız çok sevinirim.
Merhaba benimde tek yumurtam var daha önce 5 kez tüp bebek tedavisi yaptırdım sonuç malesef yok embriyo dahi olmadı yani transferim hiç olmadı Prof Dr Bülent Traş a gittim humatrope kullandım ve nisan ayında Prp yaptırdım birçok hastasına yapmışlar birçoğunda da sonuç almışlar fakat bende olmadı tek yumurtam vardı hala tek yumurta birşey değişmedi belki sizde sonuç farklı olabilir ekonomik sıkıntıniz yoksa deneyin belki olumlu olur. .hakkımızda hayırlısı olsun.

önemli değil.☺bence de iyi yapmışsınız vazgeçtiğinize.bende hakan hocayı olumlu bulmadım.ben ankarada prf doktor nuray bozkurt var ona prp yaptırmak istiyorum. inşallah hakkımızdan hayırlısı. birgün öyle bir mucize çıkar ki herkes kendi yumurtası ile hamile kalır
Ben de Nuray hocada prp yaptırmayı düşünüyorum. Sizde işlem sonrası olumlu bir değişiklik oldu mu?

Arkadaslar slm.
3 temmuzda prp yaptirdim. 11 temmuz ilk adetimi gordum ve 12. Gun hala kanamam devam ediyor az az. Lekelenme seklinde. Adetim de normal yogunlugunda olmadi ilk iki gun leke 3. Gun camur gibi sonraki gunler hep gunluk pedle idare edecegim sekilde. Az az ama asla bitmiyor kanama. Ve afedersiniz her kucuk tuvaleti yaptigimda sumuksu kan pihtilari dokuyorum. Hic basina gelen oldu mu?

Beşinci gün embriyosunun tutunma yeteneğindeki daha yüksek miş öyle okumuştum

selam arkadaşlar,

39 yasında erken menapoz hastasıyım. 7-8 sene önce çikolata kisti yüzünden laporoskopi ile ameliyat oldum ve reservlerim boşaldı. bu sene evlendim şimdi tüp bebek tedavisine başladık. sadece 1 yumurta vardı. onu ilaçla geliştirdi doktor ve iyi çıktı, döllendi 3 gün embriyosu olarak dondurdular. ama 4 hücreli biraz yavaş gelişmiş ne kadar şansı var bilmiyorum. ama kaliteli dedi doktor. bu duruma bile şükrettim çok..
yumurtayı alırken PRP de yaptı bu ay ya da gelecek ay yeniden yumurta toplayacak eğer çıkarsa. PRP den sonra yumurtamın daha çok çıkması için dua ediyorum. bir embriyo daha yapabilirsek transfer edicek. bu ay hasta olduğumda bakacak yoksa eylülde bakacak.
bu embriyonun sansı ne çok tedirginim inşallah bir tane daha buluruz. hep dua ediyorum ...

Günc

Güncelleme ;
Ulturasonda 6 yumurta görülmüştü Menopur 150cc iğne kullandım. Sadece 2 tanesi büyüdü. Birisi çok eken büyüdü. 5 gün iğne kullandım 6 .Gün sabah kontrole gittiğimde 20mm olmuştu.
E2: 560 çıktı ama yine boş çıktı.
Prpden sonre 2 kez opu oldum ikisinde de yumurta çok hızlı gelişti ve boş çıktı. Yani bir değişiklik yok.
çok üzüldüm.

Esselamualeykum rahmetullah ve berekatuhu, 4 gün önce Nuray Bozkurt da Prp yaptırdım 3.000₺ye daha önce kendisine 1 kere tüp bebek yaptırdım negatif sonuçlandı, şimdi bekleme dua vakti Rabbim olmayan herkese sağlıklı hayırlı evlat versin , benim sorum şu Prp sen sonra nelere dikkat ettiniz ben sanırım hiçbir şeye dikkat etmiyorum ağır kaldırabilir miyiz, spor yapabilir miyiz neler yememeliyiz kendiliğinden hamile kalan ablalarım nelere dikkat ettiniz yaşım 21 , erkek menopoz hastasıyım.

X