Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

FSH YUMURTA KALİTESİYLE İLGİLİ DEĞİL CANIM.YUMURTANIN OLUP OLMADIĞYLA İLGİLİ.
FSH nedir ? En sık ve kolay uygulanan testir. Yumurta kapasitesinin azaldığını gösteren ilk testir. Adet döngüsü içinde değerleri değişir. FSH bakılması için en uygun zaman; adetin 2,3 ve 4. günleridir. FSH yükseldikçe ; yumurta sayı ve kalitesi düşer. Menopoz demek değildir. Tek bir FSH testi ile yumurta sayı ve kalitesini değerlendirmek doğru değildir. FSH değerinin 10' un üstünde olması, bir sonraki adet döngüsünde FSH bakılmasını gerektirir. Ultrasonda yumurta sayımı, östrojen hormonu ve antimüllerian hormon bakılmalıdır.

Y yasmincetin birde fsh amh tek başına şuna sebep oluyor demek belki yanlış ama benim amh değerim 2.17 yumurta rezervim iyi tüp bebekte 15 20 arası yumurtam çıkıyor ama fsh değerim 9.45 olduğu için kalitesini düşürdüğünü söyledi doktorum. Bende fsh rezervimiz değil kalitemi etkiledi ve şuan hayıt hapı ve arı sütü kullanıyorum. Sizin belki amh değeri düşüktür fsh yüksektir rezervinizi etkiler bilemem. Yaşadığımı ve doktorumun dediği bu

Sende amh yüksek canım o yüzden sende fazla yumurta çıkıyor fsh değerin normal.Evet benim fsh yüksek amh düşük.Benim aniden olan bir durum.Üzümtüden birden adetten kesildim.Prp yaptırdım.15 gün sonra normal adet gördüm.şuan beklemedeyim.Belki bu ay hamile kalabilme şansımda olabilirmiş.

Fsh ı düşürebilirsiniz.

:) yok tam tersi menepoza yakın olanlar yaptırmalı diğerleri uzak durmalı. Ben yumurta kalitesini arttırır mı acaba diyordum ondan çok istemiştim şuan için menepoz döneminde değilim. Allah emek verip her isteyene annelik nasip etsin inşallah

Evet ben hamileyim.prp yaptirdim bir kere adet oldum ve 2.ci adet olamadan hamile kaldim.simdi 3 aylik hamileyim..rabbim evlat isteyen herkese nasip etsin.
Hayırlı olsun. Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah .Canım sorunun neydi tam olarak amh ve fsh değerin neydi yaşın kaçç? kendin regl oluyor muydun, yoksa ilaçlamı oluyordun. bunlar hakkında bilgi verir misin.doktorun kimdi? nerde prp yapıldı.

Benim amh degerim 0.2 ve fsh degerim 60..yani cok yüksekti.erken menepozdasin demistiler.fakat ben her ay düzenli adet oluyordum.yumurta reservim cok az ve kalitesizdi.
2 kere düsük ve bir kere tüp bebek denedik.ordada bir yumurta vardi ve ici bostu.yani hamile kalma sansim neredeyse hic yoktu.
Denemedigim kürler macunlar kalmamisti.
Doktor bülent tiras a gitmeye karar verdim.basta tereddütlüydüm ama kaybedecek bir seyim yoktu.doktor bey prp tavsiye etti ve 2 ay sonra tüp bebek icin gel dedi..fakat buna gerek kalmadi.
Cok sükürler olsun.
Rabbim hepimize yardimcimiz olsun.dilerim allahtan sizlerde bu güzel duyguyu yasarsiniz.
Allah hepinizin yolunu acik etsin

Tebrik ediyorum.
Bugün rutin endokrin kontrolüme gittim. Tahlillerimi yaptırdım.
FSH'ım 13,87 E2 ise 57 çıktı. 44 yaşımdayım. Sizin bu FSH değerinizle bunun olması Rabbimin bir lütfu. Ne büyük mutluluk. Bizlere de dua edin olur mu? Hep dua edin bizlere de.
Rabbim kucağınıza sağlıkla alıp büyütmeyi de nasip etsin.

Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…