Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Valla kusura bakmayin da cok sacma bir karsilik olmus bu.
Prp sonrasi hamile kalan olmus olabilir ama bu hamileliklerin prp ile oldugunun kaniti degildir.
Rasyonel olmak ile umut tacirlerinin pesine dusup somurulmek baska bir sey.
Benim buradaki niyetimi anlayamiyorsaniz sizin icin yapabilecegim birsey yok. Yani neyin dogru oldugunun pesine dusmekten vazgecmis, benim uslubuma takmissiniz.
Bu mantikla oturun o zaman bilime bosverin ve evinizde dua edin, belki olur. Bilime doktora teknolojiye ne gerek var...
Teallaaam, yok ya biraktim artik surda oturmusum elimden geldigince yazip zaman harciyorum belki bir faydasi olur diye; bos yani.
Siz takilin bunlarin pesine; benden bu kadar...
Insallah da ben yanilirim ne diyeyim...
tabikide prp nin kanıtı.yıllarca uğraşıp olmuyor sonra prp yaptırıp hamile kalanlar peki neyin kanıtı oluyor hanımefendi.ilk önce sizin burda olma sebebiniz nedir.Belliki sizin canınız sıkılmış burda derdini paylaşıp içini döken insanlardan sıkıntınız nedir.evet yapılan işlemler zaten bilimin eseri.Siz halen neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Prp ile yeterli güvenilir kanıt yok , açın okuyun tüm yerli ve yabancı makalaleler bunu söyler. Bilimsel veriler , yeterli sayıda kontrollü deney çalışmaları yapılarak kanıtlanır ya da terk edilir.Bizim burada konuştuğumuz 10 larca prp vakasından 3-5 vakanın fayda görmesi ile açıklanabilecek kadar basit bir şey değildir bilim.

Ben Şişli Memorial da Semra Kahraman hocayla görüştüm prp yi .Bilen bilir bu kadın tüp bebeğin Türkiye de öncülerinden, duayanelerinden .Prp dediğim anda biz burda denedik bir fayda göremedik ,bıraktık görsek programımıza almaz mıyız dedi.

Prp ile yeterli güvenilir kanıt yok , açın okuyun tüm yerli ve yabancı makalaleler bunu söyler. Bilimsel veriler , yeterli sayıda kontrollü deney çalışmaları yapılarak kanıtlanır ya da terk edilir.Bizim burada konuştuğumuz 10 larca prp vakasından 3-5 vakanın fayda görmesi ile açıklanabilecek kadar basit bir şey değildir bilim.

Ben Şişli Memorial da Semra Kahraman hocayla görüştüm prp yi .Bilen bilir bu kadın tüp bebeğin Türkiye de öncülerinden, duayanelerinden .Prp dediğim anda biz burda denedik bir fayda göremedik ,bıraktık görsek programımıza almaz mıyız dedi.
siz yaptırdınız mı

S sucklingpigs
Katılıyorum size .Antioksidanlar hücrede oksidatif hasara karşı koruyucudur ,onarıcı değildir tedavi edici değildir.

Sanırım kalite artar ifadesi biraz da doktorların bizlere genel geçer söyledikleri ifade.Üzerinde durularak söylenmiş bir şey değil gibi duruyor.

Maalesef dediginiz gibi piyasadaki cogu doktor da cogunlukla ne soyledikleri nereye gider dusunmuyorlar. Fakat bu is cok tehlikeli, kulaktan kulaga oyunu gibi tamamen gercek disi bir soyleme donusmus. Maalesef insanlarimiz da yeterince arastirma geregi hissetmiyorlar. Umut cok hassas bir sey, cok guzel manipule edilebiliyor kotu niyetli insanlarca.
Resmen almislar insanlarin umutlarini, denek etmisler ellerine.

Yani en basitinden soyle dusunmek lazim; madem hasari tamir edebilen birsey kesfedildi; o zaman NGS’den sagliksiz gelen embryolari tamir etsinler prp ile de gorelim. Onlar da halen bolunme asamasinda olan hucreler. Ki bu rahimdeki hucreyi tamir etmekten daha kolay bir sey olurdu bence. Ama hangi doktora sorsaniz, olmaz der. Cunku mumkun degildir.

Yarari olmamasindan ziyade ben hakikaten cok uzuluyorum insanlarin rahminde geri donusu olmayan hasarlara yol acilacak boyle diye. Yazik gunah yani...

Benim doktorum da kesinlikle karsi Semra Hanim gibi O da bu isin duayenlerinden, kesinlikle yapmam rahme ne zarar verir belli degil diyor cok kesin bir dille.

Son düzenleme:
tabikide prp nin kanıtı.yıllarca uğraşıp olmuyor sonra prp yaptırıp hamile kalanlar peki neyin kanıtı oluyor hanımefendi.ilk önce sizin burda olma sebebiniz nedir.Belliki sizin canınız sıkılmış burda derdini paylaşıp içini döken insanlardan sıkıntınız nedir.evet yapılan işlemler zaten bilimin eseri.Siz halen neyin kafasını yaşıyorsunuz.
Bu konuda gercekten hakli S sucklingpigs ..Bugune kadar ocak dan beri uygulanan hasta sayisi ile spontan gebelik sayisina bakilinca aslinda cok yuksek olmadigi anlasilir..ben de yaptirdim ve sonuc olarak dollenmeme sorunu yasadim. yaptirmadan once boyle bir olumsuzluktan bahsedilmedi,rezerv az olunca her seyi deniyor insan .ama basinda inanin boyle risk olacagini bilsem biraz beklerdim..
Inanin moral bozmak degil sadece gercekci yaklasiyor ,ama karar her zaman hastanin kendisine aittir.
Sonradan bizim gibi uzuleceginize gidin bir kac toplama yaptirin ve prp sonuclari icin en az ocak ayina kadar bekleyin.1 sene icinde tup bebek tedavi basarisi da belli olur..

Prp sonrasi hamile kalan olmus olabilir ama bu hamileliklerin prp ile oldugunun kaniti degildir.
Benim buradaki niyetimi anlayamiyorsaniz sizin icin yapabilecegim birsey yok. Yani neyin dogru oldugunun pesine dusmekten vazgecmis, benim uslubuma takmissiniz.
Bu mantikla oturun o zaman bilime bosverin ve evinizde dua edin, belki olur. Bilime doktora teknolojiye ne gerek var...
Teallaaam, yok ya biraktim artik surda oturmusum elimden geldigince yazip zaman harciyorum belki bir faydasi olur diye; bos yani.
Yaw he he

Tekrar söylüyorum üslubunuza dikkat edin lütfen

canım prp ile ilgili çok farklı söylemler var ama olumsuz etkileride olabilir diye duydum bahçecide tedavi oluyorum onlarda bu yöntem bilimsel açıdan gerçekten fayda gösteriyor diye birşey henüz ispatlanmış değil dedi

X