Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Hanimlar bugun kontrole gittim ve prp oncesi 2 tane yumurtam varken .prp sonrasi 6 yumurta olmus.4 tanesi iyi 2 tanesi ufak dedi dr.um.tup bebek tedavisine basladik bugun.havuz yontemi yapacaklarmis.bu ay toplancak bir kez.temmuzda 2. Kez toplanacak
canım senin tam sorunun neydi. yaşın kaç? fsh ve amh değerlerin nedir? düzenli adet olabiliyor musun. Bunlar hakkında detaylı bilgi yazabilir misin canım. Hakkında inşallah hayırlısı olur .

Arkadaslar yaş 43 bülent hoca da prp yaptirdim öncesinde 3-4 folikul olurken 2 aydir tek folikul olustu icleri nasil etkili oldumu bilmiyorum.fsh normal amh degerim 0.3 belki ilerleyen aylarda faydasi olur bilemedim dr söyledigi de bu sekilde.Sizlere bilgi vermek.istedim.insallah rabbim hepimizin kucaklarini doldurur.

nasıl yapmıyormuş bugün işlemimi yaptırdım kendisine özel yere yeni geçti bu işlemi yeni yerinde ilk defa uygulamış oldum dedi. asla yanlış bilgilendirmek gibi bir durum söz konusu değil. Ben uzun süredir hastasıyım hastanın öyküsünü bilmesi ile de alakalı bir durum olabilir direk belki sadece prp için almıyor olabilir.

bu arada numarası buraya yazmış olduğunuz numara değil sekreter numarası olabilir. 0266 239 84 85 poliklinik numarası

bu arada numarası buraya yazmış olduğunuz numara değil sekreter numarası olabilir. 0266 239 84 85 poliklinik numarası
Nette açılan web sayfasında sizin yazdığınız numara ve benim yazdığım whatsap nosu vardı . Ben iletişimi whatsap nosu ile yaptım.bana dönüş yapan kişi dr ismi sordu ertan adalı dedim . prp işlemini sorup yapıp yapmadığını bana dönüş yaptı. Sonuçta olarak da yapmıyormuş dedi. Sizin için hayırlı olsun yaptırabilmişsiniz.Allah tamamına erdirsin

En azından diğer dr lar gibi muayeneye gelin ona göre karar veririz yapıp yapmayacağımıza denilebilirdi. Direkt yapmıyor denmesi saçma bu açıdan

Ben de 4 yıldır incelik sorunu yaşıyorum ,prp araştırması yapıyorum.Siz yaptırdınız mı ?Kaç mm endometriumunuz?

Arkadaşlar güncelleme yapiyorum prp sonrasi baska bir klinikte deneme yaptik 2.regl bir yumurta büyüdü toplandi ve döllenmedi böyle bir sey daha önce yasamamistik sok olduk prp öncesi son deneme de 3 yumurta toplandi hepsi 5.gune gitti ngs den saglikli gelmedi.Bilgi vermek istedim.

bence zaten hastayı görmeden yapıyorum yada yapmıyorum denmesi saçma önce görürsün uygun mu değilmi bakarsın sonra karar verirsin

Ben de 4 yıldır incelik sorunu yaşıyorum ,prp araştırması yapıyorum.Siz yaptırdınız mı ?Kaç mm endometriumunuz?

En son mart ayında rahim transfer için hazırlanması amacı ile doktor ilaçlar verdi. Rahmimin en kalın yeri 4.4 mm imiş. Bir öncekinde 3 mm'de kalmıştı.
Doktorum en son çare olarak prp'yi deneyelim dedi. 20 Nisan'ya prp'yi yaptırdım. İlk regl ile birlikte tekrar rahim kalınlaştırmak için ilaçlara başladım doktorumun söylediği şekilde. Yarın kontrol günüm. 15 gündür ilaçları kullanıyorum. Yarın ne olduğunu göreceğiz. Çok da umutlanmıyorum.
Doktorum duruma göre prp'yi tekrar yaparız dedi.
Rahim inceliği gerçekten çok büyük sorun. Yumurta kalitesini gıda takviyeleri ile hallediyorsunuz ama endometrium inceliği maalesef gıda takviyesi ile halledilmiyor. Ben ilaç tedavisinin yanında hergün nar suyu da içtim bakalım. Rabbim ol derse olacak.

bence zaten hastayı görmeden yapıyorum yada yapmıyorum denmesi saçma önce görürsün uygun mu değilmi bakarsın sonra karar verirsin
SORUN DİREK PRP UYGULAMASI YAPMIYORUZ DENMESİNDE. BURAYA YAZAN ARKADAŞ YAPIYOR DEMİŞ HATTA YAPTIRMIŞ. BEN BİR ÇOK YERLE GÖRÜŞTÜM EVET PRP UYGULAMAMIZ VAR AMA ÖNCE HASTAYI MUAYENE ETMEMİZ GEREK YA DA PRP İÇİN AMH FSH VE BİR TAKIM TAHLİL KRİTERLERİ KOYANLAR VAR. YA DA PRP İŞLEMİN YAPMIYORUZ DİYORLAR. BİRDE BU AÇIDAN BAKMAK LAZIM. HASTAYI ANLAYIP DAHA BİLİNÇLİ YÖNLENDİRMEK GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

ya bence zaten gelip istanbulda tedavi gördüm demiş sonra balıkkesirde bir yeri önerim hemen num. falan vermiş .bence en iyisi merkezlerle birebir görüşmek

Merhaba arkadaşlar.Daha öncede buraya yazmıştım uzun zamandır bu konuyu takip ediyordum ben 30 yaşındayım.ilki şubatta ikincisi mayısta olmak üzere 2 tane tüp bebek tedavim oldu.ilkinde 8 yumurtam toplandı hepsi kalitesiz çıktı.ikincisinde 6 yumurta toplandı 3ü döllendi ancak 3.günde gelişimledi yavaşladı 5.günde de durdu.iki tedavimde de transfer olamadım.Doktorum bana da prp önerdi ve bu işi en iyi yapanın Bülent Tıraş olduğunu söyledi.Bugün asistanıyla görüştüm adetle birlikte yaptırabileceğimi söyledi.Hatta menapozdaki bir hastaya yapılıp tek bir yumurta elde edilmiş onla da gebelik sağlanmış söylediği doğruysa.Orada prp yapılıp sonuç elde eden var mı acaba?

Burda yazılanları okuyorum bazılarında başarı sağlanmış bazılarında sayı artmış ama kalitesiz yumurta olmuş ben kendimce kafamda şöyle düşündüm. Bülent bey bana prp ile uyuyan yumurtalari uyandırıyoruz demişti. Kaliteli olup olmamasıda artık o uyuyanlarin kalitesine bağlı bence. Yada ne kadar uyuyan varsa o kadar çoğalıyor artık bir nevi şans o yüzden herkeste aynı tepki görülmüyor benim anladığım kadarıyla.

Merhaba,
Benim prp yaptiran arkadaslara bir sorum olacak.prp yapildiktan sonraki tedavinizde toplanan folikullerinizin dollenmemesi durumu ile karsilastiniz mi?
Daha onceden dollenme sorunu yasamis miydiniz?

iyi günler arkadaşlar prp sonrası 3.adetimle 3 yumurta oluştu 2 tane toplandı ikiside döllenmedi prp öncesi toplanan yumurtalarım hep döllenmişti ne düşüneceğimi bilmiyorum artık bu prp benim için kötü oldu umudumu kestim artık allaha şükür doğal yolla bir kızım var allahım kızıma ömür versin umutlar paralar emekler boşa gitti sizler inşallah mutlu sonuca ulaşırsınız

Reactions: ozr
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…