Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

prp öncesi hayıt tohumuyla 4 adet yumurtam olmuştu hep döllenmişti genetik olarak sonuç olumsuz gelmişti

Ayni durumdayiz arkadasim ben parayi geçtim hakikatten bize bir zarar gelirse ve 5 6 ay bu sekilde olursak.bulent beyin aciklama yapmasi lazim 1 ay bile cok.kiymetli ozellikle yaş faktorü olan biri icin.sonucta prp yaptirmamuzinda sebebi zaman kaybetmemek.Insallah kisa ve gecici bir durumdur aksini düsünmek.istemiyorum.

Merhaba benim yumurtam kalitesiz döllenen yumurtaların gelişimi duruyor bana da prp önerdiler.Şu an gözüm korktu ben zaten döllenme olsun diye prp yaptıracaktım şimdi bunları duyunca iyice çıkmaza girdim.

Su anda prp sonrasi 3 kisiyiz kizlar..baska var mi aramizda prp sonrasi toplanip dollenmeyen?
Sureklilik arz eden bi durumsa zaten kendim ettim kendim buldum diyerek gezinip dururum etrafta:))

Merhaba benim yumurtam kalitesiz döllenen yumurtaların gelişimi duruyor bana da prp önerdiler.Şu an gözüm korktu ben zaten döllenme olsun diye prp yaptıracaktım şimdi bunları duyunca iyice çıkmaza girdim.
biraz daha sonuclari beklemek lazim belki de,tup bebek ile yapilan oranlari ogrenin.su anda ayni seyi yasayan 3 vaka var.tesaduf de olabilir ,prp ye reaksiyon vermis olabilir,o yuzden belki 6 ay daha beklenebilir .doktorunuza sorun,tup bebek basari orani ne olmus diye..

Acıbadem maslakta yiğit hoca daha dün önerdi.En iyisi beklemek.Off çok zor Allah hepimize bebiş nasip etsin

Acıbadem maslakta yiğit hoca daha dün önerdi.En iyisi beklemek.Off çok zor Allah hepimize bebiş nasip etsin
Belirttigim gibi her gun 10-15 hastaya prp yapiliyor. Bu 3 vaka sadece %1 lik bir orandir belki.bizim basimiza gelen sizin basiniza gelecek diye bir durum yok..
prp nin basari orani tup bebek tedavisinde nasil bir basari saglanmis o sekilde anlasilabilir.
Bizim durum sizi korkutmasin, bizim
Basimiza gelen herkesin basina gelecek diye bir durum degil. Su ana kadar cok kisiye uygulandi ve belki de cok az kisi boyle bir sey yasadi.

Bülent bey 2.adet te baslatti.Burda bu konu da fazla kisi olursak bence bize aciklama yapmak zorundalar o zaman bize zaman konusunda esnek olsaydilar benim icin bir adet dönemi bile cok kiymetli iyi düsünmeye calisiyorum ama bu korku ile yeni deneme nasil olur bilemedim.

Yeni prp yaptiracak olan arkadaslar iyice emin olun doktorumuzu sorgulayin bizden bahsedin ona göre hareket edin korkulacak.bir sey yok ne duysak yaptırıyoruz caresiz kaldik bizi bu duruma bilerek sokmazlar diye düsünüyorum elbet bir aciklamasi vardir diye dusunuyorum.

Kesinlikle sonuclari zaten kanitlanmamis bir uygulama oldugunu hepimiz biliyoruz.biz sadece prp sonrasi deneyimlerimizi paylasiyoruz.en basindan dedigim gibi bizim basimiza gelen durum sizlerin basiniza gelecek diyebir durum yok.
Sadece prp sonrasi tup bebek basari oranlarini beklemek lazim belki bir sure diye dusunuyorum ama herkesin prp deneyimi kendine ozgu .lutfen sizleri etkilemek gibi bir niyetimiz yok.boyle bir durum yasadigimizi belirtmek istedik,belki bir sonraki toplamamiz olursa onda baska sonuc aliriz.ama su anda guncel olani aktariyoruz.

İnanin onlarin da aciklamalari oldugunu sanmiyorum .cunku onlar da henuz tam olarak bilmiyorlar belki de:)
Yeni deneme yapmadan bilemeyecegiz:)) ben yeni deneme yaparsam mutlaka burdan bilgi verecegim ama yeni deneme icin daha 1 -1,5 ay var ,opudan sonra ikinci adet beklerim cunku.

Merhaba kızlar bende 23 Nisan da Prp yaptırdım. Adet olduktan sonra 3. Gün klomen kullanmaya başladım 5 gün klomen kullandım.
Doktora gittim 28mm büyük bir tane ve 13-15 mm toplam 3 yumurtam olmuş. 28mm çok hızlı büyümüş olması gerken zaten 10-15 mmdi.

Yinede değerlendirmek istedim Opu oldum hemen. 3ü de boş çıktı. 28mm olan kist değilmiş özellikle sordum.
Neden bu kadar büyüdü bi anlam veremedim.
Prpnin bana olumsuz bi etkisi olmadı benim yumurtam zaten boş yada kalitesiz çıkıyordu. Yani daha önce dölleniyordu şimdi döllenmiyor diyemem.

İlk ay büyük bi değişiklik beklemiyordum zaten. Prpden sonraki 6 ay çok önemli inşallah sonuç alabiliriz.

hayıt tohumunu sıcak suda 2-3 dk bekletip içtim ben deneyebilirsin hormonları düzenliyormuş adaçayıda aynı şekilde

Ben de prp sonrası ilk adetimi oldum bundan sonraki adetle duruma göre başlayacağız tüp bebeğe benim sorunum da kalite acaba 3. Adeti mi beklesem diyorum kararsızım

Umarim hepimiz icin guzel sonuclar olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…