Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

En son mart ayında rahim transfer için hazırlanması amacı ile doktor ilaçlar verdi. Rahmimin en kalın yeri 4.4 mm imiş. Bir öncekinde 3 mm'de kalmıştı.
Doktorum en son çare olarak prp'yi deneyelim dedi. 20 Nisan'ya prp'yi yaptırdım. İlk regl ile birlikte tekrar rahim kalınlaştırmak için ilaçlara başladım doktorumun söylediği şekilde. Yarın kontrol günüm. 15 gündür ilaçları kullanıyorum. Yarın ne olduğunu göreceğiz. Çok da umutlanmıyorum.
Doktorum duruma göre prp'yi tekrar yaparız dedi.
Rahim inceliği gerçekten çok büyük sorun. Yumurta kalitesini gıda takviyeleri ile hallediyorsunuz ama endometrium inceliği maalesef gıda takviyesi ile halledilmiyor. Ben ilaç tedavisinin yanında hergün nar suyu da içtim bakalım. Rabbim ol derse olacak.
Benimde 3mm bu ay.Son çare olarak prp yi düşünüyorum.Doktorunuz kim canım , nerede yaptırdın prp yi?İnşallah güzel sonuçlarını okurum.

prp öncesi hayıt tohumuyla 4 adet yumurtam olmuştu hep döllenmişti genetik olarak sonuç olumsuz gelmişti
iyi günler arkadaşlar prp sonrası 3.adetimle 3 yumurta oluştu 2 tane toplandı ikiside döllenmedi prp öncesi toplanan yumurtalarım hep döllenmişti ne düşüneceğimi bilmiyorum artık bu prp benim için kötü oldu umudumu kestim artık allaha şükür doğal yolla bir kızım var allahım kızıma ömür versin umutlar paralar emekler boşa gitti sizler inşallah mutlu sonuca ulaşırsınız
Herşey nasip ama bunları duyunca yaptırıp yaptırmamakta kararsız kalıyorum. Zar zor oluşan ayda yıl da bir o da folikül, büyümüyor vs prp bir umut diyoruz. Sizin prp öncesi döllenen folikül bile varmış . Biri bana prp durumunu daha kötüye götürmesin dikkat et demişti yaptırmadan önce iyice araştır. Pek iyi olan durumum yok ama daha kötü ne olabilir bilemedim

Merhaba arkadaşlar.Daha öncede buraya yazmıştım uzun zamandır bu konuyu takip ediyordum ben 30 yaşındayım.ilki şubatta ikincisi mayısta olmak üzere 2 tane tüp bebek tedavim oldu.ilkinde 8 yumurtam toplandı hepsi kalitesiz çıktı.ikincisinde 6 yumurta toplandı 3ü döllendi ancak 3.günde gelişimledi yavaşladı 5.günde de durdu.iki tedavimde de transfer olamadım.Doktorum bana da prp önerdi ve bu işi en iyi yapanın Bülent Tıraş olduğunu söyledi.Bugün asistanıyla görüştüm adetle birlikte yaptırabileceğimi söyledi.Hatta menapozdaki bir hastaya yapılıp tek bir yumurta elde edilmiş onla da gebelik sağlanmış söylediği doğruysa.Orada prp yapılıp sonuç elde eden var mı acaba?
Menopozdaki hastaya uygulanıp elde edilen tek yumurta ile gebelik ağlandığı bilgisini nerden duydunuz ya da okudunuz canım ?Çok iddialı bir duyum.Daha prp ile yayınlanmış yabancı makalelerde bile böylesi iddialı bir bilgi yok.Umarım ki gerçektir.

Menopozdaki hastaya uygulanıp elde edilen tek yumurta ile gebelik ağlandığı bilgisini nerden duydunuz ya da okudunuz canım ?Çok iddialı bir duyum.Daha prp ile yayınlanmış yabancı makalelerde bile böylesi iddialı bir bilgi yok.Umarım ki gerçektir.
Yardımcısı söyledi hiç yumurtası olmayanda bile uyuyan yumurtayı uyandırdı dedi.Ama görülen o ki herkeste aynı etki olacak diye bir durum söz konusu değil.En son care olarak denenebilir ama ben şu an yaptırmayı düşanmüyorum

Merhaba kızlar bende 23 Nisan da Prp yaptırdım. Adet olduktan sonra 3. Gün klomen kullanmaya başladım 5 gün klomen kullandım.
Doktora gittim 28mm büyük bir tane ve 13-15 mm toplam 3 yumurtam olmuş. 28mm çok hızlı büyümüş olması gerken zaten 10-15 mmdi.

Yinede değerlendirmek istedim Opu oldum hemen. 3ü de boş çıktı. 28mm olan kist değilmiş özellikle sordum.
Neden bu kadar büyüdü bi anlam veremedim.
Prpnin bana olumsuz bi etkisi olmadı benim yumurtam zaten boş yada kalitesiz çıkıyordu. Yani daha önce dölleniyordu şimdi döllenmiyor diyemem.

İlk ay büyük bi değişiklik beklemiyordum zaten. Prpden sonraki 6 ay çok önemli inşallah sonuç alabiliriz.

Canim benim de ayni.oldu bir 3-4 tane folikulden sadece biri firladi adetin 8.günü 21mm oldu ve topladi dr sonra fosss cikti bende sadece klomen ve 3 tane merional vuruldum daha önce denemelerimde 14.güne 18mm toplanıyordu. Ben diyorum ki yigit hoca ile konusayim durumu anlatayim wn aIndan reakaiyon gosterdiysekte nw kadar etkisi surecek bilelim ywni tedaviyi bekleyelim ciddi paralar harcaniyor tabii insallah buna net cvp verir baska drlara da soracagim sizlerde sorarsanız en azindan bekleriz

Prp tedavisine 6 ay önce başlanmış olumlu olumsuz net birseyler belirmiş olması gerekiyo. Bülent Bey'in asistanı bana olumsuz birşey aktarmadi. Doğal yolla hamile kalan ve tüp bebekte başarılı olan bir çok kişi var dedi. Ama buradaki insanların durumu pekte öyle gözükmüyor benim durumum zaten kötü şu anda bir yumurtam bile tam gözükmüyor tek şansımin bu olduğunu düşünüyorum o yüzden yaptıracağım galiba.

Canim benim de ayni.oldu bir 3-4 tane folikulden sadece biri firladi adetin 8.günü 21mm oldu ve topladi dr sonra fosss cikti bende sadece klomen ve 3 tane merional vuruldum daha önce denemelerimde 14.güne 18mm toplanıyordu. Ben diyorum ki yigit hoca ile konusayim durumu anlatayim wn aIndan reakaiyon gosterdiysekte nw kadar etkisi surecek bilelim ywni tedaviyi bekleyelim ciddi paralar harcaniyor tabii insallah buna net cvp verir baska drlara da soracagim sizlerde sorarsanız en azindan bekleriz
İnstagramınız varsa yiğit hocaya msj atarsanız hemen dönüş yapıyor.ben ne sorduysam hemen cvp alabildim.çok merak ediyorum buradaki azıcık insandan 4 tanesinde döllenme sorunu olduysa çok da başarılı diyemeyiz bu uygulamaya

Benim bakildi tek yumurta ile 374 e cikti toplamadan 1 gun önce dr ici dolu alalim dedi yumurta olgun ve kaliteli dediler sperm le dölleriler hic cvp yok ki.bu hic yasamadigim bir sey dr da şaşırdı
Benimde 28-15-13 mm iken e2 663 Lh 4.98 çıktı. E2 değeri çok iyi dediler ama sonuç boş yumurta

Son düzenleme:
Yardımcısı söyledi hiç yumurtası olmayanda bile uyuyan yumurtayı uyandırdı dedi.Ama görülen o ki herkeste aynı etki olacak diye bir durum söz konusu değil.En son care olarak denenebilir ama ben şu an yaptırmayı düşanmüyorum
Uyuyan yumurtaları prp uyandırabiliyor ama genellikle yumurtaların çoğu zaman küçük kaldığı söyleniyor. gibi prp ile Uyuyan yumurtaların uyandırılmasıyla birlikte gebelik elde edilmiş ve doğum yapılmış mı bu kısmı çok önemli ?

Ben prp sonrasi tüp bebek tedavisine erken baslanildigini.dusunuyorum
Uyuyan yumurtaları prp uyandırabiliyor ama genellikle yumurtaların çoğu zaman küçük kaldığı söyleniyor. gibi prp ile Uyuyan yumurtaların uyandırılmasıyla birlikte gebelik elde edilmiş ve doğum yapılmış mı bu kısmı çok önemli ?
Ben hepsini gectim olani da kaybetmek korkunç ve sansimin bitirilmesini düsunmek istemiyorum

Ben prp sonrasi tüp bebek tedavisine erken baslanildigini.dusunuyorum
Ben hepsini gectim olani da kaybetmek korkunç ve sansimin bitirilmesini düsunmek istemiyorum
Sizin ne kadar zaman oldu prp yapılalı ?6 ay bekleniyormuş .İnşallah sabrın sonu selamet .Sınandığımız şeyler çok ağır gerçekten.Takviye alıyor musunuz?

X