Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Merhaba Hanımlar, ben dün Bülent bey ve Yiğit Bey ile görüştüm. Vitamin verdi bir sürü bir de regl olmam için ilaç verdi yaklaşık 3 aydır regl olmadım. Muayene sonrası PRP için uygunsunuz dediler ve bende kabul ettim. Hep soruyoruz ya müsbet bir sonuç alan var mı diye işte onun cevabını Yiğit bey verdi. Şöyle ki; bu uygulama çok yeni henüz 5 aydır uyguluyoruz. 700'ü aşkın hastaya uyguladık. aralarından 10 tane doğal ve normal seyreden gebelik oluşan hastalar var. ancak diğer hastalar için tüp bebek yöntemi uyguluyoruz. bunu da havuz yöntemi ile yapıyoruz. yumurta toplama işlemini de 1 ay topluyoruz 1 ay dinlendiriyoruz. bu şekilde daha üçüncü havuzu tamamlamaya çalışıyoruz. dolayısıyla size bu kadar gebelik elde ettik bu kadar olumsuz sonuç var diyemiyoruz tüp bebek konusunda. ancak gözlemlediğimiz sonuçlar oldukça sevindirici. yumurta sayısındaki artışları gözlemlediğimiz hastalarımız var. bu da çok umut verici. tüm dünyada çok yeni olan bu yöntemin sonuçları önümüzdeki aylarda kesin sonuç verecek.
bu şekilde anlattı bana. bana tüp bebek denemesi yaptığım doktor önce %5 şans vermiş ve sonrasında da kesinlikle olmaz demişti. Yiğit bey ise bana %20 şans verdi. bence bu bizim durumumuzdaki hastalar için gayet güzel bir gelişme. kendi adıma denemeye karar verdim. hep soruyoruz ya neden hala sonuçlanan bir uygulama yok diye işte henüz kimsenin tedavisi tamamlanmaış. hep birlkte bekleyip goreceğiz. inşallah yaptıran herkesin muradı gerçekleşir.
Sevgilerimle

Bende adet oldum 3. Günü bakıldı bu ay prpden sonra ki 3. Adetim ama hala tek yumurta gözüküyor herkeste farklılık gösterir tabi ama bana pek bi faydası olmadı açıkçası
umudunuzu kaybetmeyin. belki bir daha prp yaptırırsınız. belki 1 doz az gelmiştir.

evet kriterleri var. muayene ve test sonuçlarına göre karar veriyorlar.
Merhaba Ben dediğim gibi bir klinikte şu an iğnelere başladım. İğne sırasında PRP uygulamasını yapabiliyorlar mı bilmiyorum PRP uygulamasını cildim için yaptırmış ve güzel sonuçlar almıştım zamanında umarım faydası olur cumartesi günü görüşmeye gideceğim. İnşallah güzel cevaplar alırım. Aldığım bilgileri sizinle paylaşacağım. Bu arada tecrübesini paylaşan herkese teşekkür ederim. Sayenizde pek çok şey öğrendim...

Arkadaşlar ben bu prp olayında cok kararsız kaldım benim amh 0,023 FSH 33 Lh 15çıktı ama adet görüyorum bir doktora gittim yanlış çıkmış olabilir dedi. Bir evladım var o normal yolla olmuştu. Yumurta rezervimin düşüklüğünü de 1 ay önce öğrendim korunuyordum böyle birşey başıma geleceğini bilmiyordum. Bülent beye sonuçlarımi gönderdim prp önerdi. Bir tarafım yaptır diyor bir tarafım paranı harcama belki normal yolla yine olur diyor ama vakit kaybetmekte olumsuz etkilerse diye korkuyorum. Ev için birikim yapıyorduk ama bu durum ortaya çıkınca o birikimimi kullanmam gerekiyor. Ne yapsam çok kararsız kaldım

Canım hangi vitaminleri verdi doktorun

Bülent Bey 5 bin liraya yapıyor prp yi. Bahçeci ise 1.500 liraya yapıyor. İkisi de başarısı kanıtlanmamış olduğunu söylüyor. Eğer yaptırmaya karar verirseniz bahçecide yaptırın derim. Ben adeti bekliyorum. Geçen hafta mustafa hoca ile randevum vardı. Adet olunca randevu al adet bitiminden bir hafta içinde yapalım dedi

canım havuz yapılacaksa prp yapmanın mantığı nedir? çünkü 3 defa havuz yapsan zaten 3-5 yumurta toplanır

canım havuz yapılacaksa prp yapmanın mantığı nedir? çünkü 3 defa havuz yapsan zaten 3-5 yumurta toplanır
şöyle ki; örneğin benim yumurtam kalitesiz ve çok büyümüyor bu nedenle bugüne kadar herhangi bir toplama işlemi ne yazık ki yapılamadı. eğer prp sonrası büyüyen yumurta olursa toplanıyor ve aralarından kaliteli olan yumurtalar dölleniyor. böylelikle sağlıklı embriyo elde edilme şansı çook yükseliyor.

annemin omuzunda kas yırtılması vardı. doktoru prp yöntemi ile tedavi edebileceğini söyledi, bizde kabul ettik. ağrıları tamamen geçti ve kol hareketlerinin %80'i düzeldi. yani prp çok yeni ve her alanda kullanılmaya başlandı. ben bu yöntemin işe yarayacağını düşünüyorum.

Selamlar Havuz yöntemi ile yumurta toplama işleminde en az 3 5 ay süreye ihtiyaç var sanırım. Benim durumumda bu zaman da benim için kıymetli. Eksik donanım ve bilgiden en önemlisi de hayatın koşturmaca sı içerisinde hep bir şeylere geç kaldım. Bu kez geç kalmak istemiyorum. Benim yumurtamın kalitesini arttırmak için ayrıca özel bir ilaç falan vermedi doktor.Okuyorum bazı arkadaşlara doktor ilaç veriyor vitamin vs. bana vermemesinin nedeni bilmiyorum. İnsan çok düşündükçe komplo teorileri üretme konusunda çok gelişiyor. Bende böyle zamanlarda karamsarlığa kapılıyorum zaten umut yok da o yüzden mi vermiyor diye. PRP uygulamasını bu yüzden denemek istiyorum. Ankarada Gürkan da tam bilgi vermediler ama 2000 lira civarında imiş bu uygulama. Gittiğimde bakacağım. Ticarethane sonuçta herbiri ama önemli olan Müşteri memnuniyetine ne kadar önem verdikleri. Umarım hepimiz muvaffak oluruz.

Canım rahat ol. Vitaminler doktordan doktora değişiyor. Bazı doktorlar çok inanmıyorlar etkilerine

Merhaba, normal tüp bebek yapan doktorlara gidildiğinde onlar direkt iğne, hap falan veriyorlar. Bence bir çok kadının da yaptığı en büyük hata bu. çünkü genç yaşta olanlar, düzenli regl olanlar, yumurtası olanlar herhangi bir tüp bebek merkezinde tüp bebek yapabilirler. Ancak yaşı 40 üzeri, bir takım sorunları olan menapoz, yumurta kalitesi gibi sorunları olan kadınlar mutlaka ama mutlaka ileri yaş gebelik alanında uzman bir doktora gitmeliler. çünkü onlar sadece bu alanda çalışmalar yaparak kendilerini geliştiriyorlar ve böylece bizlere çok daha fazla yardımcı oluyorlar. sizin gittiğiniz doktoru bilmiyorum ama seçim yaparken dikkatli olmak lazım. Bence Gürkan da size çok daha fazla yardımcı olurlar. ben orası ile de görüşmüştüm. beni tatmin etmişti konuşmam. Ayrıca yumurta kaliteniz arttırıldaktan sonra 3-5 ay size fazla gelmez. Ama PRP nin de etki göstermesi 2 ayı buluyor bilginiz olsun. İnşallah hepimiz muaffak oluruz. umutsuz olmayın lütfen.

Durumum hakkinda guncelleme;
Kasim 2018 birinci opu. sol yumurtalikta 1 folikul goruldu,toplandi,dollendi,3.gun donduruldu.
Ocak 2019 ikinci opu.sol yumurtalikta 4 folikul goruldu,toplandi,3 tanesi dollendi,3.gun donduruldu
Mart 2019 prp islemi yapildi
Mart 2019 prp sonrasi ilk regl kontrolde sol yumurtalikta 3 folikul,sag yumurtalikta 1 folikul(sagda son 1 senedir hic gorulmuyordu)
Nisan 2019 prp sonrasi ikinci regl kontrolde sol yumurtalikta 4 folikul,sag yumurtalikta 2 folikul goruldu.
Ucuncu opu icin tedavi basladi.prpnin bendeki sonucu sag yumurtalikta hareket var artik.folikul sayi olarak da artis var.
Tedavi suresinde folikullerin durumunu yasayip gorecegiz.umarim hepsi buyur,toplanir,dollenir,5.gune gider.

Siz nerde yaptırdınız

tam olarak neydi sorununuz fsh ve amh değeriniz kaç acaba. kaç yaşındasınız. adetleriniz düzenlimi biraz bilgi verir misiniz bu konu dada bize de umut olsun

harikaaa, süper devamındaki güzel haberler için sabırsızlıkla beklemedeyim.

Gürkanda tedavi görüyorsanız ordakiler kanıtlanmadığı için vitaminleri çok gerekli görmüyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…