Yumurtalık gençleştirme için PRP (Platelet Rich Plazma) yaptıran var mı?

Amh asla yükselmez.. rezerv artmaz ancak yumurta kalitesi artabilir
Var olan yumurta sayısı artmayacağı için amh yükselmez evet. Ama prp de ya da kök hücrede yumurtalıklardaki farklı hücrelerin( yumurta dışında) yumurtaya dönüşmesi uyarılıyor. Bu da teorikte mantıklı. Çünkü benzer özellikteki hücreler başka hücrelere dönüşebiliyor. Kök hücre tedavisinin mantığı da bu( yumurta tedavisi dışında başka hastalıklarda da kök hücre tedavileri bu mantıkla çalışır)
He her kişi de işe yaramaz hücreler uyarılmaz o ayrı

Benden dün yumurta topladılar 1 i boş diğeri kalitesi için bakıp arayacaklar dediler sabah aradılar toplanan 1 yumurta yeterli olgunlukta değilmiş o yüzden dondurulmadi. Gitti paralar bari o kadar paraya 1 tanecik olsaydı ama nasip artık diğer reglide tekrar gel dediler.

Yaa bir dahaki reglimize inşallah ben de bekliyorum

Kusura bakmayin, bir haftadir giremedim ondan gec cevabliyorum. Bende erken menepoz teshisi konuldu. Benimde FSH 60 üzeri ve AMH 0,1. Almanyada FSH 15´in altinda olmadigi sürece tüp bebek tedavisine baslamiyorlar. O nedenle Türkiyeye gittim. Orada FSH degerine bakmadan Igne tedavisine basladilar ama maalesef olmadi. PRP isleminide Türkiyede yaptirdim, burda sadece bir merkez buldum yapan ama oraya göre tabi burada daha pahali. Türkiyede 7.500 TL ödemistim. Benim yasim 41, bendede kalite iyi olmaya bilir ama simdiye kadar maalesef göremedik. PRP´den sonra birtane folikül göründü ama okadar igne vurmama ragmen gelismedi. O nedenle bu adetimde Klomen ile denemek istiyorum. Egerki insallah folikül gelisirse Türkiyede catlama ignesini yaptirip toplatma imkanim olabilir. Sizin adetiniz daha tam kesilmemis, belki sizde PRP cok daha iyi etki yapar. PRP´den sonra kendiliginden hamile kalanlar bile varmis. Eger maddi gücünüz el veriyorsa, bir deneyin derim. Maalesef bizim durumuzda her yolu denememiz gerekiyor. Allahim hepimiz icin en hayirlisin versin insallah.

14 mm imiş cnm biraz takip edicekler büyür inşallah.
Merhaba, folikül kacinci adet gününüzde 14mm ulasmisti acaba? Bende maalesef iki hafta igne tedavsinden sonra sadece 5mm kalmisti. Gelecek adetimde tekrar deneyecegiz hayirlisiyla. Hepimiz icin herseyin en hayirlisi olsun insallah.

Merhaba, folikül kacinci adet gününüzde 14mm ulasmisti acaba? Bende maalesef iki hafta igne tedavsinden sonra sadece 5mm kalmisti. Gelecek adetimde tekrar deneyecegiz hayirlisiyla. Hepimiz icin herseyin en hayirlisi olsun insallah.
Merhaba benimde kafami kurcalayan soru buydu. Reglinin 2. Günü o büyüklükte olması normalmiydi bilmiyorum. Hiç iğne vurmadı 2 gün takip ettik 17 mm oldu sonra çatlatma iğnesi verdi vs. Ama birinin içi boş diğeri de yeterli olgunlukta değil dediler. Prp etkisi ile mi öyle büyüdü bilmiyorum. Bundan öncesinde bende çok iğneler ile büyütmeye çalıştım yumurtayı ama hiç etki etmemişti. Şimdi kendiliğinden büyüdü.

Ayrıca benimde fsh 70 amh 0.02 idi. Bu reglide fsh 24 e düşmüştü çok şükür. Ben prp nin etki ettiğini düşünüyorum yalandan da olsa 2 folikul gözükmesi beyinde biryerleri tetikledi ki fsh düştü. Inşallah bu ay da düşük olur yükselmez. Buna da şükür. Bu ay bunlar oldu ise diğer ay belki daha güzel şeyler ile karşılaşırız.

Merhaba, masallah adetin 4 günü 17mm olmus ozaman. Maalesef bende bilemiyorum o büyüklükte olmasi normalmiydi. Olmasa Doktor söylemezmiydi acaba bilemiyorum. En önemlisi bence kendiliginden büyümesi. Kesin PRP´nin etkisi olmustur. Bendede uzun zamandir hic folikül görünmüyordu, PRP´den sonra birtane göründü ama maalesef büyümedi. Beyinde birseylerin tetiklendigine inaniyorum. Bende sadece Östrojene baktilar, FSH ölcülmedi. Sende PRP´den sonra kacinci adetin? Insallah gelecek aylarda güzel kaliteli foliküller gelisir ve burda güzel haberler paylasiriz. Hepimiz icin dua ediyorum, insallah herseyin hayirlisi olsun

Amin. Prp sonrası 2. Regli idi. Ama 1. Reglide de yumurta vardı sanırım çünkü ovulasyon belirtilerini yaşadım. Birde aralığın sonu prp yaptırdım şubatta 2. Reglimi gördüm. Daha erken de normalde 2 ay sonra diyorlar ben daha 1 ay 10 gün geçmişti 2 Reglimi olmustum. Hepimiz güzel haberler alalım inşallah

Amin insallah. PRP sizde cok olumlu olmus, cok sevindirici bir haber. Peki siz adetinizi normal sekilde göre biliyormusunuz yada takviye alarakmi geliyor?

teşekkürler cevabınız için. 2 aydır adet olamıyorum. siz ilaçsız adet olabiliyormusunuz adetleriniz düzenli mi.

Amin insallah. PRP sizde cok olumlu olmus, cok sevindirici bir haber. Peki siz adetinizi normal sekilde göre biliyormusunuz yada takviye alarakmi geliyor?
divina tablet kullanıyorum işte. Şuan 3.kutudayım. ilaç olmasa da regli olurdum diye tahmin ediyorum çünkü yumurtlama oluyorsa regli de olursun. Ocak ve şubat reglilerinde yumurtlama belirtilerini çokça yaşadım ama aralıkta ilaçsız olamazdım. Zaten ilaçla bile leke gibi oldu 2 3 gün zor sürdü

Merhaba bende prp sonrası 2.adette gittiğimde yumurtamın bir tanesi aşırı büyümüştü neden böyle olduki adetin 3.günüydü

Bende ilacsiz adet olamiyorum maalesef. Igne tedavisinden sonra iki hafta bekledim, adetim kendiliginden gelirmi belki diye. Ama maalesef gelmedi. Bende bir hafta önce Divina´ya basladim. Daha önce Cyclo Progynova aliyordum ama o suan bulunmuyor. Bende ilk 2 3 gün yogun kanama oluyor, sonra leke gibi oluyor birden. Hayirlisiyla gelecek adetimizde insallah güzel gelismeler yasariz.

Merhaba, kök hücre tedavisini yaptırdınız mı olumlu sonuç aldınız mı .ben de çok araştırdım . Prp ve kök hücre arasında karar veremedim. Deneyiminizi paylaşırmısınız.

Merhaba akupunktur doktorunuz kim?

Merhaba kök hücre tedavisi yaptırdınız mı ?olumlu sonuç alabildiniz mi? Umarım sonucunuz olumludur . Benzer problemlere sahibiz. Ücreti ne kadar. ? Cevap yazarsanız sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…