Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

kizlar bende bugun doktora gittim adetin 11.gunu iki tane yumurtam buyumus 21mm biride 16mm ama hala karnim agriyo catlatma ignemide bugun 4gibi vurulcam simdi benim kafama takilan olay su ben bu igneyi oglen vuruluyorum ya 24saat sonra ve 36saat sonra iliski dedi doktor ama benim esim gunduz yanimda degilki .. Nasil olcak anlamadm bn doktor ilacin etkisi hemen gecmez dedi ama.bakalim kafam karisti

Arkadaşlar benim de size bir sorum olucaktı..geçen ay kimyasal gebelik yaşadım..doğru düzgün bi dr.a gidelim dedik..dr.ilaçsız yumurta takibi yaptı ve ben 31.günde bir adet görüyorum..adetin 17.günü yumurtamın çatladığını söyledi o gün ve ertesi gün ilişki olsun dedi..bende evde eş zamanlı ovulasyon testi yaptım..dr.un bana yumurtan çatlamış dediği gün ovulasyon pozitif çıkmadı ama dinledik tabi dr.u... bi daha da ilişki olmadı..ama ilişkiden 5gün sonra ovulasyon testim pozitif çıktı..ovulasyon hamileliği gösterirmiş ya erkenden hamilelik zannettim ama sonraki günler silikleşmeye başladı..yani şimdi dr.çatlama gününü yanlış mı söyledi göremedi mi..kafam çok karıştı benim..yoksa ovulasyon testi mi sıkıntılı...??

Test pozitif cıkınca da beraber olsaydınız esinizle olduysanız sabredin ve bekleyin adetinizi insallah hamilesinizdir rabbim gönlünüze göre versin

Test pozitif cıkınca da beraber olsaydınız esinizle olduysanız sabredin ve bekleyin adetinizi insallah hamilesinizdir rabbim gönlünüze göre versin
Yok malesef olmadı ilişki bir daha..bi hemşire arkadaşım ve başka bi sayfada okuduğum haberde çatlama gününden adete kadar ilişki olmasın dendiği..bizde öyle yaptık ama şuan çok pişmanım yaa...yani bana enteresan gelen dr.vajinal yoldan yumurtanın çatladığını yanlış görmüş olabilir mi..ya bide tavsiye üzerine gittik çok iyi bir dr.falan dedi herkes..şuan şüphe içerisindeyim..adete 6 gün kaldı..artk hayırlısı..inşallah dr.doğru görmüştür ve hamileyimdir.. :-(

Takmayın kafanıza rabbim nasip ettiyse zamanı geldiyse sizinledir bebisiniz ben nisanın sonunda gittim üc yumurtam vardı zayif dedi doktor ilac bittikten sonra cat.ignesi oldum 36 saat sonra beraberlik oldu sonra adet olana kadar devam ettik tabi o ay olmadı adet oldum ramazanda adet olmayi beklerken adete iki gün kala kasiklarim da agri oldu öylesine test alip yaptim cok silik cikti sonra sbah ilk idrarla yaptim netlesti iki yıl bekledim canm dedigim gibi vakti zamani var rabbim hayirlisini versin sizin ne kadar oldu?

Dediğin gibi aslında çok takmamak gerekiyo aslında hayırlısı ne zamansa zaten Allah nasip edicek..boşuna tasalanıyorum ama insan ister istemez merak ediyo..bakalım 6gün sonra belli olucak..dr.randevum var..yoksa da Rabbimin bildiği bi hayır vardır..

Aynen öyle sunu da söyleyim klomen bende bir hafta adet gecikmesi yapmisti acele edip test yapmayin insallah hamilesinizdir

Ne kadar süre oldu cocuk isteyeli?

Aynen öyle sunu da söyleyim klomen bende bir hafta adet gecikmesi yapmisti acele edip test yapmayin insallah hamilesinizdir
ben klomen kullanmadım ki :) yani dr.hiçbir ilaç kullanmadan takip etmek istedi..yumunta olgunlaşıp çatlayabiliyo kendisi..dışardan bir şeye müdahaleye gerek yok dedi..eğer bu ay olmazsa ilaç tedavisi olabilir..

ben klomen kullanmadım ki :) yani dr.hiçbir ilaç kullanmadan takip etmek istedi..yumunta olgunlaşıp çatlayabiliyo kendisi..dışardan bir şeye müdahaleye gerek yok dedi..eğer bu ay olmazsa ilaç tedavisi olabilir..
Benim aklım klomende kalmis hala kusura bakma :) daha cok yenisiniz

Ben de yumurta takibine başladım bugün 12. Günüm ve 2 yumurtam var ama küçük 12 mm dedi doktor salı bir daha çağırdı amh ve progesteron hormonlarıma bakıldı salı belli olacak fshım 7.77 normal ama yumurtaların küçük dedi nasıl büyücek bu yumurtalar ya eşiminde sperm sayısı biraz düşük nolucak bilmiyorum

Kaç günde bir adet görüyosun canım..endişelenme..ilaç tedevisiyle yumurtalar istenilen büyüklüğe geliyo :)

25-26 günde bir adet oluyorum 12. Gün sökmesi 1 gün desek 11. Gün şaştım kaldım klomen falan mı verir acaba incir kürü mü yapsam aklım karman çorman oldu. Can'ım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…