Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

Merhaba ayni soruyu sanada sormak Isterim.yumurta takibini senmi istiyorsun doktormu yapilmasi gerek diyor.birde yumurta takibi icin hangi gun randevu alinmali?ovulasyon testi cift koyu cizgi cikmadi bu ay.sanirim yumurtada sorun var. ALLAHsizinde gonlunuze gore versin

Merhaba ben nasıl yaptırdığımı anlatıyım. İlk önce adetliyken 3.gün hormon testlerim yapıldı daha sonra adetin 11.günü gittim ultrason ile baktı 2gün sonra yine gittim baktı ama yumurta göremedi şimdi progesteron testi yapıldı daha sonucumu almadım. Doktora söyle yumurtlama günümü anlamıyorum dediğinde bakıyor.

Merhaba ben nasıl yaptırdığımı anlatıyım. İlk önce adetliyken 3.gün hormon testlerim yapıldı daha sonra adetin 11.günü gittim ultrason ile baktı 2gün sonra yine gittim baktı ama yumurta göremedi şimdi progesteron testi yapıldı daha sonucumu almadım. Doktora söyle yumurtlama günümü anlamıyorum dediğinde bakıyor.
Canim ozaman bende adetin 3.gunu gidip test Istiyim ve yumurta takibi istiyim.Allah dualarini kabul etsin hayirli evlat versin.sagol cevap icin

Merhaba ayni soruyu sanada sormak Isterim.yumurta takibini senmi istiyorsun doktormu yapilmasi gerek diyor.birde yumurta takibi icin hangi gun randevu alinmali?ovulasyon testi cift koyu cizgi cikmadi bu ay.sanirim yumurtada sorun var. ALLAHsizinde gonlunuze gore versin
ben ilaçla takip istedim. aslında bir sıkıntı yok ama takviye olsun isetdim. çünkü 14 aydır olmadı. klomen kullandım adetin 5. günü başlayıp 5 gün. ilaç bittikten sonraki gün doktora gittim yumurtalara baktı. sonra 13. gün gittim 2 tane yumurta vardı.iğne verdi. sonra çatladı yumurtalar. ama bu ay da nasip değilmiş olmadı. tahlillkerini yaptır önce 3. gün hormon tahlilleri. ona göre baksın doktorun. ben trabzondayım. birçok şeyi ben söylüuorum doktor öyle yapıyor. ona kalsa olur gidin deneyin diyor. nasip valla.

ben ilaçla takip istedim. aslında bir sıkıntı yok ama takviye olsun isetdim. çünkü 14 aydır olmadı. klomen kullandım adetin 5. günü başlayıp 5 gün. ilaç bittikten sonraki gün doktora gittim yumurtalara baktı. sonra 13. gün gittim 2 tane yumurta vardı.iğne verdi. sonra çatladı yumurtalar. ama bu ay da nasip değilmiş olmadı. tahlillkerini yaptır önce 3. gün hormon tahlilleri. ona göre baksın doktorun. ben trabzondayım. birçok şeyi ben söylüuorum doktor öyle yapıyor. ona kalsa olur gidin deneyin diyor. nasip valla.

Bende serephene kullandim adetin 5. Gunu 5 gun 4 yumurta olustu ama catlatma ignesi vermedi bakalim nolucak goguslerim agriyor kist olusuncada boyle oluyordu ins kist degil bebektir

Tesekkur ederim cevap yazdigin icin.Allah herkese nasip etsin.

Arkadaslar merhaba,bende cok severek takip ediyordum ve uye olup yazmaya karar verdim bu foruma,27 yasindayim ve 1,5 senelik evliyim,4 aydir korunmuyoruz ama bebisimiz olmadi.bende bu ay doktora gittim adetimin 3.gunu,hormon testleri yapildi hepsi normal cikti,doktorum adetinin 9,11,13. Gunleri gel yumurta takibi yapalim dedi,bu pazartesi gidicem bakalim neler diycek,hepimizin hakkinda hayirlisi olsun insallah

Selam arkadaslar oncelikle herkeze Allahtan en hayirlisini diliyorum saglikli evlatlar nasip etsin Allah hepimize belki hatirlayanlar olur ben 26 yasindayim 4 senelik evliyim 1 senedir korunmuyodum tabi oncesindeki 3 sene korundum duzenli ilac ictim dogal olarak yumurtalik tembelligi olustu kistlerimde bitmek bilmiyodu.rahimin ters diyen doktor bile oldu 1 sene cocugun olmaz diyende oldu.hic olmaz diyende...Psikolojik diyende...Klomeni cok sefer kullandim yumurtalarim buyuyodu fakat catlamiyodu spremle bulusamiyodu bi turlu.test sonuclarinda esimdede bendede sorun gozukmedi.tek yol rahim filmi gozuktu bize.Bende bu filmi en acisiz yeri arastirirken sonunda aradigim yeri buldum fiyat biraz pahali olsada umrumda degildi randevu alip hemen yaptirdim 5-6 dk surdu islem rahime ilacli sivi veriyolar aci denen biseyde hissetmedim normal muayene gibiydi sonuclarimi aldigimdada problem olmadigini tuplerimin acik oldugunu soylediler fakat gozle ve makinayla gorulmeyen tikanikliklari islem sirasinda bu sivi aciyomus zaten bunu da duyduktan sonra bir umut beklemeye basladik.Tam bir ay gecmistiki uzerinden adetimde gecikmeye baslamisti gecenin yarisi kafama dustu test aldik gidip bi baktimki ikinci cizgi pozitif hala inanamiyorum su an 16 haftalik hamileyim Allah nasip ederse haziran ortasi dogum yapicam.Sizlerede rahim filmini onermek istedim arkadaslar bazen sebep cok basitte olabiliyomus ben cozumu tabiki once yuce rabbimden sonrada bir vesile olarak rahim filminden gordum.Insallah evlat sahibi olmak isyetenlerede vesile olurum cunku bende cok uzuldum kahroldum Allah sonunda bakti yuzume.Darisi siz arkadaslarimada insallah

Arkadaslar merhaba bende 6 aydir bebis istiyorum. Sureci ovulasyon testiyle takip ediyorum. 25 gunde bir regl oluyorum 11. Gun pozitif cikiyor. Sizce test pozitif ciktigi halde yumurta catlamayabilir mi. Yumurta takibi yaptirmalimiyim Bilgilendirirseniz. cok sevinirim

Arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz??? klomen kullandım dün doktora gittim adetimin 10. günü 2 yumurta oluşmuş boyutu 12 mm olmuş..gecen ay adetin 10. günü yumurtam 20mm olmuştuu ama döllenme olmadı.. neden bu ay büyümedi anlamıyorum...((( cuma günü tekrar kontrole cagırdıı sizce büyürmüü?? birde klomen kullanırken bitkisel kür kullandım..acaba onlarmı etkiledi.(((

Maalesef bitki kürü bazen olumsuz etki yapıyor galiba. Ben de bu adet dönemimde bal-çörekotu-tarçın yedim ama doktor bugün yumurtan küçük dedi. Moralim bozuldu.

arkadaşlar yumurta takibi için kaçıncı gün gitmek gerek ayrıca küçük bi ilçedeyim doktor çok önemli mi bu süreçte ile özel hastaneye gidip gelmek zor olcak Ramazanda ama doktor çok fark ederse giderim tabi bebiş gelsin de hayırlısıyla ...

arkadaşlar yumurta takibi için kaçıncı gün gitmek gerek ayrıca küçük bi ilçedeyim doktor çok önemli mi bu süreçte ile özel hastaneye gidip gelmek zor olcak Ramazanda ama doktor çok fark ederse giderim tabi bebiş gelsin de hayırlısıyla ...
Adetin 3. günü gitmen gerekiyor. Sonrasında gitmen gereken günleri doktor söyler.

Ben de yumurta takibi yaptiriyorum bu ay kizlar. Az once gittim dr a. Bugun adetin 8.günü yumurta 1 tane ve o da 8.5 mm moralim bozuldu. Dr 11-12 olmasini bekliyordum dedi. 11.gun bi daha bakacak.

:KK54::KK54::KK54::110:kızlar merhaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? bu ay klomen kullanmaya başladım pkoluyum bugün adet sonrası 10. günüm 5 tane yumurtam oluşmuş 10 mm dedi büyüklük için 14. gün tekrar kontrole cağırdı dr um şu an için normal dedi ama 10. gün için 10 mm küçük mü diye aklıma takıldı sizce büyür mü 4 günde bir de tahmini ne kadar büyüyor acaba ????

Merhabalar bende polikistik hastasiyim bebis icin doktora basladim agustosun 10 unda.adet olamiyorum ilacsiz.doktorum tarlusal verdi ardindan adetin 5.gunu klomen kullandim 5 gun sonra biraktim ve adetin 12.gunu kontrole gittim yumurta takibine aldi doktorum beni.bi kac tane yumurta olusmus ama yeterince buyumemis ve buyumesi yavas dedi.bugun gittim o yumurtalarda kaybolmus doktorda sasirdi.simdi bi daha ki ay klomenin dozunu arttiracak doktorum beklemedeyiz.rabbim hepimize herseyin hayirlisini nasip etsin amin

:KK54::KK54::KK54::110:kızlar merhaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? bu ay klomen kullanmaya başladım pkoluyum bugün adet sonrası 10. günüm 5 tane yumurtam oluşmuş 10 mm dedi büyüklük için 14. gün tekrar kontrole cağırdı dr um şu an için normal dedi ama 10. gün için 10 mm küçük mü diye aklıma takıldı sizce büyür mü 4 günde bir de tahmini ne kadar büyüyor acaba ????

Günde 2 cm büyüyebilir, yine de şansa bırakmak istemiyorsan saraçoğlunun incir kürüyle de takviye et, çok faydası oluyor

X