Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

canım çok sevindim senin adına gerçekten.ne güzel bi süpriz gerçekten. ya bize de böle bi mucize olsa ne süper olur. nekadaerdır bekliyodun anlat bize neler yaşadın paylaş lütfen . paylaş da umudumuzu tazeleyelim

tamam ekledim canım seni listemize. uamrım uğurlu gelir. hadi hayırlısı. durumundan hberdar et ltfen. ama stre yapma. çünkü 3 ay çok az bi zman. ancak 1 sene olmayınca gitmen gerek.

tebrikler canım..Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin...amiiiinnn:Saruboceq::Saruboceq:

günaydııııınn kızlaaarr..nasılsınız bakalııımm...herkese hayırlı bol bereketli günleeerr:Saruboceq::teytey::teytey::dance:

sweetbaby ve raebzeh çok teşekkür ederim allahım sizlere de nasip etsin inşallah bu şaşkınlığı yaşamayı...
ben 2,5 yıldır evliyim evliliğimin ilk ayında hamile kalmıştım 8 haftalıkken düştü 3 ay dinlenme süresi,üstüne 2 ay kistim oluştu ve doğum kontrol hapları ile erittiler ama bu süreç bir yılı buldu...
düşüğümün sebebini daha önce bulunduğum şehirde anlamadılar,tayin ve yeni bir şehir (burdaki üniv hastanesinde daha önceki düşüğümün nedeninin pıhyılaşmadan kaynaklandığını tespit ettiler ve gebeliklerimin sorunlu geçebileceğini buna kendimi hazırlamam gerektiğini söylediler,kanımda pıhtı faktörü çok fazlaymış her gün heparin iğnesi olmam gerekiyormuş...)
bu arada eşimle 6 aylık bir zorunlu ayrılığımız oldu çünkü o tayinini aldıramamıştı hemen...
6 ay da böyle geçti etti 1,5 yıl...bir araya gelince kendimiz deneyelim dedik baktık olmuyor...böylelikle 2 yılı geçti ve doktora gitmeye karar verdik...
ilk ay klomen verdi yumurtam küçük kaldı
ikinci ay klomen dozunu artırdı yumurta gelişti çatlatma iğnesi oldum:negatif
üçüncü ay kist tespit etti dinlenmedesin dedi
dördüncü ay klomen+çatlatma iğnesi sonuç negatif
beşinci ay benim psikolojik etkilenmelerim akrabalarımın dedikoduları onların çocuğu olmuyor tarzındaki lafları kulağıma geldi doktoruma anlattım ağlayarak sen çok etkilenmişsin süreci hızlandıralım falan dedi evet dedim lütfen başka bir tedavi yöntemi yok mu???o zaman dedi rahim filmi çektiriyorsun aşılamaya geçeceğiz dedi...
ben filmi çektirdim götürüp gösterdim sorun yok dedi adet olunca aşılama için gel ilaçlarını yazayım dedi tamam dedim..
(en garip olan ne bir ilaç ne de başka birşey kullanmadığım ay gebe kalmam oldu)
bu arada doktorum benim gibi bir hastası olduğıunu klomenle gebe kalmadığını aşılamaya geçecekleri sıra hamile kaldığını söyledi ne mutlu dedim doktor rahim filmi çekilmesinin hamile kalmayı kolaylaştırdığını söyledi bilginize...
neyse devam edeyim, aşılama olacam heyecanıyla adet olmayı beklerken olmadım 11 gün geçti.göğüslerim alev alev acı çok,doktora gittim izinliymiş kan vereyim dedim ve .....
615,98 çıktı 4 haftalıkmış çok mutlu oldum ama kaybetmekten korkuyorum tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum rabbimin izniyle inşallah herşey yolunda gidecek olumlu düşünmeye çalışıyorum çok önemliymiş...
allahım inşallah isteyen herkese nasip etsin,hepinize nasip etsin arkadaşlar liste bana uğurlu geldi umarım size de gelir...
sweetbabycim sana çok dua ediyorum inşallah çok mutlu olursun beni hiç yalnız bırakmadın sen...:lepi:

Son düzenleme:

canım çok tebrik ederim gözün aydın tatlım

canım ya ummadığın bir anda rabbim yüzüne gülmüş çok güzel ya maşallah subhanallah

derler ya hani hamileleri,n duaları kabulolurmuş diye. umarım olur da benim de bebişim gelir. gerçekten çoook sevindim senin adına. sen moralini yüksek tut iyi şeyler düşünmeye çalış. forumda bebklerin giysilerini,odalarını gösterip paylaşan arkadaşlar var onlara takıl.ben moralim bozulunca onlara bakıyorum ya da zorluklar sonucu bebişlerine kavuşanları okuyorum böylece umudumu tazeliyorum. ya benim de öle işte.bi kez dşük yaşadım ama ben kesesini göremedik bikaç gün sonra da düştü zaten. ala bişey yok biş sene oldu işte. ben d eklomen kullandım ilk ay işe yaramadı. sonra iğne kullandım ama sonuç negatif ve bu ay kistim var. soğan suyu içiyorum. sen doğum kontrol ilacı kullndın galiba. bana gider dedi gitmezse ilaç vercem dedi. ama ben d esreci hızlandıralım dicem aşılama isticem. rahim filmim d eyok . bakalım hayırlısı.

BLUE EYECIM. Allah sana nasip etmiş bu ay ister ilaç kullan ister kullanma. nasip olmayınca tp ebek bile olmuyo. herşeyin hayırlısı. demekki bu ay olması gerekiyomuş. Allah sorunsuz bi hamilelik ve sağlıklı hayırlı bi evlat nasip etsin size.pozitif ol bak hamile kalabilen şanslılardansın. bunu düşün.

kızlar ben iki gün yokum. anneme gidiyoruz. pazar görüşürüz. bol bol sohbet edin gelince okuyım. öptümmmmmmmmmmmmmmmmm sizleriiiiiiiiiiiiiiiii

sweetim tatlım hadi tadını çıkar bol bol güzel geçer inşallah
inşallah sen gelene kadar da bol bol hamişimiz olur

sweetbaby arkadaşım sana iyi gezmeler ben adet olmadım hala sütlü kahve akıntım var haber veririm

sweetbaby benide listeye ekle canım yarın adetimin 3. günü dr. a gidicem..bakalım ne olcak..p.tesi yazarım..

kızlar günaydın, bu yumurtlama takibi nasıl yapılıyor. aşamaları neler. hergün gitmekmi gerekioyr doktora. biz ilçedeyiz ve beğendiğim bir doktor yok kadın doğumcuolarak. ile gitmem gerekir oda 2 saat uzaklıkta. bu ilaçları nasıl kullanıyosunuz. adetin kaçıncı günü başlanıyo. biraz bilgi verirmisiniz

canım benim bu haplar polikistik over hastaları için kullanılıyor bu haplar yumurta tembelliği olanlar kullanıyorlar.bu haplar klomen,gonaphene,serophene vb, haplar..bu hapları bazı dr lar adetin 3,günü bazıları adetin 5.günü içmeye başlanıyo..ama dr unun önce ultrason ve hormon tahlilleri yapması lazım sonra hapları kullanman lazım...yani bence kendin alıp kullanamazsın..sonuçta yine hapları kullandıktan sonra dr gidip ultrasonla bakılması lazım yumurtalar büyümüş mü diye..eğer dr a gitmezsen büyüyen yumurta iğneyle veye kendiliğinden çatlamazsa kiste çeviriyo...tekrar soracağın olursa yaz canım ...ben her zaman cevaplarım..istersen ildeki bir drun telefonunu al netten..ara o seni yönlendirsin canım..Şeniz..

kızlar herkese hayırlı cumalar..Rabbim bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine dualarınızı kabul eylesin..amiiinnn..

kızlar benim göğüslerim ağrıyo sızlıyo iki gündür bunlarda hamilelik belirtisi mi..ben kızımda hiç böyle bişey hatırlamıyorum..kasıklarımda adet olcam gibi ağrıyo kaç gündür,akıntımda oluyo..acaba bunlar belirti sayılır mı? öptüm canlarııımmm
...

günaydın arkadaşlar bu topiği yeni gördüm bende geçen ay doktora gittim ve adetimin beşinci günü klomene başladım ama benim bir sorunum gözükmedi 5 gün sonunda gittiğimde iki tane çok güsel gelişmiş yumurtam vardı doktorumda çok sevindi iki gün sonra gene kontrole çağırdı ozaman gittiğimde malesef yumurtalarım kiste dönüşmüştü nasıl üzüldüm anlatamam kasık ağrım bir yandan birde kist oluşması bir yandan inanılmaz üzdü beni doktorum zararsız olduğunu adetle bile gidebilir dedi ama bu ay bebek için umudum yok dedi şimdi adet omayı beklicem hiçbir ilaç vermedi adetin 2. günü gel ona göre bakarız dedi (( artık hayırlısı

canım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. kaydirigubbakcemile5 ben iki sefer hamile kaldım kendiliğinden ama biri düştü diğeride kürtajla alındı. şimdi bu ikinci ayım korunmayı bıraktıktan sonra geçen ay hamile kalamadım bu ay bakıcaz stresliyim senin anlayacağınCADIARZU

kızlar slm nasılsınız?ben aynı bulantıyla mücadele halindeyim.hepinizi özledim çook öpüyorum sizi

amin canım inş.bence göğüs ağrısı akıntı kasık ağrısı hepsi gebelik belirtisi olabilr büyük ihtimalle .günün geçtimi yoksa varmı daha?

raebzehcim sana yazmıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…