Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

İSİM.......................TARİH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 09 Mart 2009)

MART AYI LİSTESİ

Funda 72................. 11 Mart.....................36.. ..............................1
AyşeCemre...............12 Mart...................???........................ ..........????
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Bahaarçelik..............14 Mart....................24........................ ...........1/ klomrn-menagon
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen
Cucu-pete................17 Mart....................23........................ ..............2/ puregon iğne
Cimbomlu.................18 Mart..................???......................... ............ klomen
Aymuel.....................18 Mart..................28.......................... ..............1 / klomen
Reyyan86 ...............22 Mart .................. 23 .....................................3 / klomen+menogon
Ceylan ....................22 Mart ................... 26 ...................................1 / klomen
Prenses47...............24 Mart.....................22....................... ..............3 / klomen
Ukla ..................... 25 Mart ......................30.......................... ....... ..2/ ilaçlı
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Bebisko..................25 Mart......................30.......................................1/ ganophone
Loveli......................27 Mart.....................31...................... ..... ........ 2/ilaçsız
Ceylan83................30 Mart....................26...................... .................3/ klomen
hulyaeyup...............31 Mart.....................26....................... ................2
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........???
Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4

Hamilelerimiz

Nesli ..................27.................( 2009 şubat hamilesi) :emir_bebek:
Nazey..................24................( 2009 şubat hamilesi) :emir_bebek:
ZeynepSav...........23.................(2009 mart hamilesi):emir_bebek:
Sevimli.....................................(2009 mart hamilesi):emir_bebek:

arkadaşlar beklemede olanlar ltfn ne durumdasınız haber verin merak ediyoruzzz ama

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim inş yakında sizinde haberlerinizi alacağız. ben hikayemi anlatıyım ilk regl olduğum günden beri 3 ayda bir olurum yani hep düzensizdi. evlendim 1;5 yıl istemedik bebek. son 1 yıldır düşünmeye başladık hsg falan zaten bu aşamaları biliyosunuz. onlar atlattık doktor klomen tedavisine başladı ilk önce günde 1 tane içtim ama ilk ay hiç yumurtam oluşmadı. 2 ay doktor günde 2 tane klomen verdi. ilacı kullandım 2 tane yumurtam oluştu. hemen aşılama yapalım dedi ama eşim istemedi biz doğal yoldan deniyelim dedi. doktor yumurtalarımın oluştuğunu çatlatma iğnesine gerek olmadığını söyledi. biz bir hafta ilişkiye önem verdik.sonra adet günüme 6 gün kala annem illa kan tahlili yaptıralım dedi. tahlil sonucunu ertesi gün aldım değerim 20 idi. ordaki doktor hamile olabilirsin dedi hemen doktorumdan randevu aldın ama hafta sonuna geldiği için beklemek zorunda kaldm dün gittim ve değerim 300 olmuş yani hamileymişim.işin tuhafı söylemiştim size nisanda eşim askere gidiyo kısa dönem bakalım hayırlısı işte benim hikayem bu. size tavsiyem ümitsizliğe kapılmayın moral çok önemli hep olumlu düşünün ve bana dua edin karın ağrım fazla doktor dinleneceksin dedi umarım aksilik çıkmaz....hihoyyyt

ne güzel canım ya. gerçekten umut oldun bize.bakalım ben de tedavime başlıcam umarım iğne ve ilaçlar sonuç verir de listeye adımı kendim yazmak bana da nasip olur. umarım hiç sorunsuz güzel bi hamilelik geçirir sağlıkla bebeğini de kucağına alırsın. o günler bana da bu listede bebk hasreti çeken tüm arkadaşlara da nasip olur. benim de yumurtam olmadı sonra oldu ama gelişimi geriledi bakalım bu kez neolcak umarım yine hayalkırıklığına uğramam.sırnaşık şey

yeni hamişlerimizi kutluyorum maşallah listemiz nasılda birden hareketlendi....:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:allah inşallah sağ salim kucaklarınıza almayı nasip eder arkadaşlar...
bu arada ben hala adet olmadım gecikiyorum 7 sinde bekliyordum göğüs uçlarım sızlıyor idrarda ki gebelik testlerinden yaptım sabah negatif çıktımirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmir bakalım gecikme umarım kistten falan kaynaklanmıyordur...

ne güzel dimi canım uamrım sen de hamişsindir ya işte hamilelikle adetin belirtileri olmasa ne güzel umutlancaz dimi ama hep hayalkırıklığı yaşanıyo.belki geç döllenme falandır biraz daha bekle bakalım . pko falan varmı onlarda geckme oluyo ya.

5 yıllık evliyim ilk 6 ay korunduk sonrasında korunmadık ama baktık olmuyor doktora başvurduk ama nereye gittiysek herkes ya para istiyordu bunu genelde özeller yapıyordu devlette git gelle uğraştırıp bişey yapmıyordu velakin böyle 4 yıl geçti geçen kasımda süleymaniyeden tüp bebek raporu almak için uğraştık rapor çıktı ama alamadık bi türlü sonra özelden tüp bebek yaptırdık sonuç pozitifti ama 6 haftalık düşük yaptım düşükten sonra ilk adetimde özel bi doktora gittim 1. yumurta takibi yaptık yumurtalar çatladıktan sonra progestan kullanıp yatak istirahati önerdi dr. ama negatifti 2. ay da aynı şeyleri yaptık bizde sorun eş faktörü olduğu için ilaçları eşime verdi yurtdışından gelen bi ilaçla dr. sayesinde dün adetimden 4 gün geçtikten sonra gittim küçücük bi kesenin oluştuğunu söyledi böyle bi hikayem var uzun oldu ama :KK70::enbuyukkk:

yani sen eşin sebebiyle bekledin. senin yumurtlamanda bi problem yoktu dimi. ne güzel ya. umarım bu kez yüzün güler sağlıkla bebeğini kucağına almak da nasip olur. bak eşin de askere gidiyomuş fırsatı iyi değerlendirmişsiniz. yoksa kaç ay boşa beklicektiniz.umarım biz de en yakın zamanda seviniriz.

Şuan kİmse yok galİba ben bu sİteyİ pek kullanmayı bİlmİyorum bİ yanlıŞlıklar yaparsam kusura bakmayın artı benİ yÖnlendİrİsenİz sevİnrİrİm
Şİmdİlİk İyİ akŞamlar

mrb canım hoşgeldin aramıza. ben gündüzleri giremiyorum ancak akşamları. oyüzden şimdi ekledim seni.eeeeee anlat bakalım sen ne zamandır istiyosun problemin ne canım.

merhaba kizlar yeni hamislerimizi kutluyorum...
bahsettimmi bilmiyorum...
cumartesi doktorum aradi...tahlil sonuclarim ayni gün cikmamisti,önemli bisey olursa haber veririm demisti..maalesef haber geldi..
hormonlarimdaki iyiye dair ilerleme durmus..
bu persembe sifirdan basliyoruz....
moralim bozuk acikcasi,50gün bi umut igneleri vurdum,halada yapiyorum..
aldigim ilaclar kortizonlar cabasi...
ne psikoloji kaldi,ne vücut...artik igneler girmiyor,heryerim mosmor...
napalim var bundada bir hayir...
persembe günü gelismeleri yazarim canlar...
sizleri cok seviyorum
nolur hicbiseyi stres yapmayin,beni stres mahvetti...

canım geçmiş olsun. ne oldu böle. nasıl bi problem var hormonlarında.niye bukadar iğne vuruldun.ama dediğin gibi herşeyde vardır bi hayır.beterin beteri var bunu unutmamak lazım.herzaman halimize şükretmeliyiz.dediğin gibi stres mahvediyo bizi ama nasıl yapıp da kurtulcaz bu psikolojimizi mahveden stres illetinden.

ne güzel canım ya. gerçekten umut oldun bize.bakalım ben de tedavime başlıcam umarım iğne ve ilaçlar sonuç verir de listeye adımı kendim yazmak bana da nasip olur. umarım hiç sorunsuz güzel bi hamilelik geçirir sağlıkla bebeğini de kucağına alırsın. o günler bana da bu listede bebk hasreti çeken tüm arkadaşlara da nasip olur. benim de yumurtam olmadı sonra oldu ama gelişimi geriledi bakalım bu kez neolcak umarım yine hayalkırıklığına uğramam.sırnaşık şey

Canm regl gününü bekliyosun sanırım iğne ve ilaç için. Sakın sitres yapma ben düşünmemeye çalışıyordum emin ol o zaman herşey yoluna giriyo. Zaten doktorlar sana göre bi yöntem buluyorlar elinde sonunda yumurtan büyür ve çatlar....

Canm regl gününü bekliyosun sanırım iğne ve ilaç için. Sakın sitres yapma ben düşünmemeye çalışıyordum emin ol o zaman herşey yoluna giriyo. Zaten doktorlar sana göre bi yöntem buluyorlar elinde sonunda yumurtan büyür ve çatlar....

çok sağol canım ya. evet regl günümü bekliyorum olsam da başlasak diye. baklım umarım işe yarar canım.

canım geçmiş olsun. ne oldu böle. nasıl bi problem var hormonlarında.niye bukadar iğne vuruldun.ama dediğin gibi herşeyde vardır bi hayır.beterin beteri var bunu unutmamak lazım.herzaman halimize şükretmeliyiz.dediğin gibi stres mahvediyo bizi ama nasıl yapıp da kurtulcaz bu psikolojimizi mahveden stres illetinden.

bitanem pcos oldugu icin yumurtaliklar daha hassas oluyormus..birden yüksek dozu verip hüsranla sonuclanmasin dedi...yavas yavas dozu yükseltmistik..yumoslarin büyümesi normal gidiyor,ondan yana sorunum yok:Saruboceq:
maalesef hormonlarim iyiye gitmedi...aldigim kortizonlardan midir yoksa metforminle ters etkimi yapti bilemiyorum..bu persembe yapilacak testlerde ortaya cikicak..
birde yeni bir igne cikmis,bende simdi bilmiyorum nedir neyin nesidir...puregonu kesip ona baslicaz..ve kalcadan ignelerde cabasi...
duruma göre ilaclarda degisir sanirim..hayirlisi bitanem....
stres yokkkkkkk,artik kafamda bebek düsünceside yok...sanki grip olmusumda igne vuruyormusum gibi düsünmeye calisiyorum,ona inandirmaya calisiyorum kendimi...:çok üzgünüm:

demek yeni hamişlerimiz var.çok sevindim.tebrikler kıslar.allah sağsağlim kucağınıza almayı nasip etsin. hihoyyyt

mrb canım hoşgeldin aramıza. ben gündüzleri giremiyorum ancak akşamları. oyüzden şimdi ekledim seni.eeeeee anlat bakalım sen ne zamandır istiyosun problemin ne canım.

ben 2 yıldır bebiş istiyorum.2 yıl hiç korunmadık ama olmadı dayanamadım artık doktora gitmeye karar verdik eşimle kan tahlileri yapıldı hsg çekildi hepsi temiz çıktı hiç bir problem çıkmadı doktorum ganophene verdi adetimin 5. günü kullanmaya başladım ve yumurtlama takibine başladı doktorum yumurtalrım çatlama iğnesi olmadan kendiliğinden büyüyüp kendiliğinden çatladılar doktorumda çok şaşırdı ve dün ultrasona girdim bakar bakmaz doktorum yumurtlamışsın dedi.. sanki dünyalar benim oldu ağlamaklı oldum biraz yooo öle ağlamak yok dedi erken daha dediii... bakalım bir ilaç (progesteran)verdi ayın 14.03.09 da buna başla 10 gün kullan sonra ayın 18.03.09 da progestearan kan dahlili yaptır sonucu al bana gel dedi, Rabbim inşallah yardım eder bana ve benim gibi bebiş hasreti ile yanan kullarına. Bu arada ben 7 yıllık evliyim dolu dolu. Bu akşam konuşmak isterim yani bu akşam bende açacağım kadınlar kulubünü :Saruboceq:
Rabbim hepimize yardım etsin

ya kızlar çok moralim bozuk sanırım adet olucam...dayanamadım az önce test yaptım negatifti..yumurtlamadan bu yana karın ağrım hiç bitmedi bi umudum vardı ama bu test beni çok üzdü..

ıSıM.......................TARıH:................. ..... YAŞ...................... Tedavi ve takip bilgileri( 11 Mart 2009)

MART AYI LıSTESı

Funda 72................. 11 Mart.....................36.. ..............................1
AyşeCemre...............12 Mart...................???........................ ..........????
Deniz588.................14 Mart....................23...................... ............2/ ilaçlı
Bahaarçelik..............14 Mart....................24........................ ...........1/ klomrn-menagon
Sweetbaby17 ......... 15 Mart....................23 ....................................1/ klomenli
Sweetbaby ..............17 Mart ..................25 ....................... .............1/ klomen
Cucu-pete................17 Mart....................23........................ ..............2/ puregon iğne
Cimbomlu.................18 Mart..................???......................... ............ klomen
Aymuel.....................18 Mart..................28.......................... ..............1 / klomen
Reyyan86 ...............22 Mart .................. 23 .....................................3 / klomen+menogon
Ceylan ....................22 Mart ................... 26 ...................................1 / klomen
Prenses47...............24 Mart.....................22....................... ..............3 / klomen
Ukla ..................... 25 Mart ......................30.......................... ....... ..2/ ilaçlı
Gizemx...................25 Mart.....................32..................... .................ilaçsız
Bebisko..................25 Mart......................30...................... .................1/ ganophone
Loveli......................27 Mart.....................31...................... ..... ........ 2/ilaçsız
Ceylan83................30 Mart....................26...................... .................3/ klomen
hulyaeyup...............31 Mart.....................26....................... ................2
Yüzdeyüzakrep........???????.....................2 4............................2/ srophen

BEKLEMEDE OLANLAR

A.akıllı:...................06 Şubat.....................25...................... ....2 / klomenli
Neşe_206 ..............6 şubat.........................?................... ........1 / klomen
Kedi79 ..................07 Şubat ....................29 ....................... 1
Patricia ...................09 Şubat ....................28 ........................1 / klomenli
Bebişim52...............21 Şubat......................24 ............................1/ klomen
Gul_tamer...............24 şubat......................23.................... ......klomen/ganophane
serpil2003.............. 28 şubat .................... 27 ........................ 3
Ebrusko1982.............1 Mart.....................???...................... .........???
Blue Eye................. 7 Mart ................... 26 ........................ .........4

Hamilelerimiz

Nesli ..................27.................( 2009 şubat hamilesi)
Nazey..................24................( 2009 şubat hamilesi)
ZeynepSav...........23.................(2009 mart hamilesi)
Sevimli.....................................(2009 mart hamilesi)

arkadaşlar beklemede olanlar ltfn ne durumdasınız haber verin merak ediyoruzzz ama

bitanem pcos oldugu icin yumurtaliklar daha hassas oluyormus..birden yüksek dozu verip hüsranla sonuclanmasin dedi...yavas yavas dozu yükseltmistik..yumoslarin büyümesi normal gidiyor,ondan yana sorunum yok:Saruboceq:
maalesef hormonlarim iyiye gitmedi...aldigim kortizonlardan midir yoksa metforminle ters etkimi yapti bilemiyorum..bu persembe yapilacak testlerde ortaya cikicak..
birde yeni bir igne cikmis,bende simdi bilmiyorum nedir neyin nesidir...puregonu kesip ona baslicaz..ve kalcadan ignelerde cabasi...
duruma göre ilaclarda degisir sanirim..hayirlisi bitanem....
stres yokkkkkkk,artik kafamda bebek düsünceside yok...sanki grip olmusumda igne vuruyormusum gibi düsünmeye calisiyorum,ona inandirmaya calisiyorum kendimi...:çok üzgünüm:

anladım canım. neden bukadar değişik ilaçlar .benim d eyumurtalıklarım polikistik overmiş ama bana sadece klomen ve iğne dedi. hiç bişey de demedi başka hassas olur falan diye. pek bilgi vermei yani. kaç yumurtan oldu. iğnelerle sayısı çoğaldımı baya. ben çok merak ediyorum.naıl işe yarıcakmı diye.

ya kızlar çok moralim bozuk sanırım adet olucam...dayanamadım az önce test yaptım negatifti..yumurtlamadan bu yana karın ağrım hiç bitmedi bi umudum vardı ama bu test beni çok üzdü..

canım sen 14 mart vermişsin tarih olarak yani daha çıkmayabilir. biraz bekle bakalım adet olmadığın sürece umut vardır. yne de çok kaptırmaki adet olunca çok hayal kırıklığına uğramayasın.

ben 2 yıldır bebiş istiyorum.2 yıl hiç korunmadık ama olmadı dayanamadım artık doktora gitmeye karar verdik eşimle kan tahlileri yapıldı hsg çekildi hepsi temiz çıktı hiç bir problem çıkmadı doktorum ganophene verdi adetimin 5. günü kullanmaya başladım ve yumurtlama takibine başladı doktorum yumurtalrım çatlama iğnesi olmadan kendiliğinden büyüyüp kendiliğinden çatladılar doktorumda çok şaşırdı ve dün ultrasona girdim bakar bakmaz doktorum yumurtlamışsın dedi.. sanki dünyalar benim oldu ağlamaklı oldum biraz yooo öle ağlamak yok dedi erken daha dediii... bakalım bir ilaç (progesteran)verdi ayın 14.03.09 da buna başla 10 gün kullan sonra ayın 18.03.09 da progestearan kan dahlili yaptır sonucu al bana gel dedi, Rabbim inşallah yardım eder bana ve benim gibi bebiş hasreti ile yanan kullarına. Bu arada ben 7 yıllık evliyim dolu dolu. Bu akşam konuşmak isterim yani bu akşam bende açacağım kadınlar kulubünü :Saruboceq:
Rabbim hepimize yardım etsin

ne güzel canım bak ilk takibin gayet güzel geçmiş.acaba bukadar zaman neden olmadı. eşinde problem olmasın spermiyogram yapıldımı ona. benim ilk takibim hüsrandı yumurtam gelişmemişti. ikincisinde büyüyen yumurtamın gelişimi geriledi. şimdi adet olunca hem klomen hem iğne kullancam umarım işe yarar.

X