yumurta catlatma

ingilizceci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
567
3
41
dr bey ben bu ay klomen kullandım ve bıtınce kontrole gıttım 4 tane yumurtam olmus 16
17,5 18,5 19 m dun catlatma ıgnesı vurunacaktım fakat ıgneyı bulamadım persembe gunu elımde olacak yanı 2 gun gecıkmeyle vurunacam acaba gec kalmıs mı olurum bu durumda tedavım bosa mı gıtmıs olacak ??

dr bey ben bu ay klomen kullandım ve bıtınce kontrole gıttım 4 tane yumurtam olmus 16
17,5 18,5 19 m dun catlatma ıgnesı vurunacaktım fakat ıgneyı bulamadım persembe gunu elımde olacak yanı 2 gun gecıkmeyle vurunacam acaba gec kalmıs mı olurum bu durumda tedavım bosa mı gıtmıs olacak ??

Merhaba ingilizceci,

Belirttiğiniz ölçümler çatlatma iğnesinin yapılması için çok uygun ölçümler diyebilirim. 2 gün sonra çatlatma iğnenizi yaptıracak olmanız, zamanlamayı kaydırabilir, yürüttüğünüz tedavi programını olumsuz etkileyebilir. Herşeye rağmen bir çıkış bulamıyorsanız, evde ilişki öneririm. Günlerinizi sağlıklı geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan ÖZGÜN

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

hocam ben bahsettıgım ıgneyı dr um olçüm yaptıktan sonrakı gun getırtmeyı basardım ve vurundum ıgneyı oldugum gun ve ertesı gun kasıklarımda agrı oldu bu normalmı? bu sabah 36, saat doldu ve agrım kalmadı bu yumurtamın artık catladıgı anlamına mı gelıyor? bundan sonra dıkkat etmem gereken herhangı bırsey var mı cevabınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

hocam ben bahsettıgım ıgneyı dr um olçüm yaptıktan sonrakı gun getırtmeyı basardım ve vurundum ıgneyı oldugum gun ve ertesı gun kasıklarımda agrı oldu bu normalmı? bu sabah 36, saat doldu ve agrım kalmadı bu yumurtamın artık catladıgı anlamına mı gelıyor? bundan sonra dıkkat etmem gereken herhangı bırsey var mı cevabınız ıcın sımdıden tesekkur ederım

Merhaba ingilizceci,

Sorularınızın sağlıklı bir cevabı, ancak sizi muayene edilmeniz ve beraberinde hormon değerlerinizin sonuçlarınızın görülmesi sonrasında verilebilir. Kasık ağrınızın olması yumurtlamanın gerçekleştiğine işaret edebilir. Dikkat etmeniz gereken nokta, sizin ve eşinizin, yumurtlama tedavisi ile gebelik sağlayıp sağlayamayacağınızın kararının verilmesi gerekmektedir. Bunu yapabilmek için de, sizin tüplerinizin açık olup olmadığının ve rahminizde yer kaplayan herhangi bir oluşum olup olmadığının ortaya konması, aynı zamanda eşinizin Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı, hareket ve şekil yapısının normal sınırlarda olup olmadığının da gösterilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve etkili tedavi yaklaşımlarıyla buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

merhaba.30 ocakta çatlatma iğnesi oldum.adetimin 10. günüydü.bir dahaki adet tarihimi, iğneden sonraki 14-15. gunleri mi yoksa normal siklusumu mu baz alarak hesaplamam gerekiyo?Ayrıca 10. günde yumurtanın olgunlaşması normal midir?(sikluslarım 30-31 gun)

merhaba.30 ocakta çatlatma iğnesi oldum.adetimin 10. günüydü.bir dahaki adet tarihimi, iğneden sonraki 14-15. gunleri mi yoksa normal siklusumu mu baz alarak hesaplamam gerekiyo?Ayrıca 10. günde yumurtanın olgunlaşması normal midir?(sikluslarım 30-31 gun)

merhaba SurcuLisan;

Çatlatma iğnesi uygulamasından yaklaşık 14-15 gün sonra yeni adetiniz olacaktır. Eğer adet döngünüz 30 günde bir oluyor ise, adetinizin 10. gününde yumurtanızın olgunlaşmasını beklemeyiz, 16. veya 17. günde olgunlaşmasını bekleriz. Sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

doktor bey ben bu ya gonal-f iğne kullandım ve kontrole gittiğimde yumurta hücreleri oluşmuş ama sadece 1 tane yeterli derecede olgunlaşmış dedi doktorum ve ovitrelli çatlatma iğnesi yapıldı aşı şeklinde kolumdan cumartesi pazartesi ve çarşamba ilişki günü verdi doktorum burdaki arkadaşların yazdıklarını okuyorumda çatlatma iğnesinden 24 en geç 72 saat sonra ilişki günü olduğunu söylüyorlar benim tedavimde bir yanlışlıkmı var acaba birde tek yumurta ile gebelik şansım nedir cevaplarsanız sevinirim.

doktor bey 11 gün önce çatlatma iğnesi oldum.bugunde kahverengi lekelenmem oldu.çatlatma iğnesinden sonra erken regl olma gibi bir durum yaşanabilir mi (iğneden 14-15 gün sonra diye biliyorum)yoksa bu lekelenme bendeki bir sorunamı işarettir.

Son düzenleme:
doktor bey ben bu ya gonal-f iğne kullandım ve kontrole gittiğimde yumurta hücreleri oluşmuş ama sadece 1 tane yeterli derecede olgunlaşmış dedi doktorum ve ovitrelli çatlatma iğnesi yapıldı aşı şeklinde kolumdan cumartesi pazartesi ve çarşamba ilişki günü verdi doktorum burdaki arkadaşların yazdıklarını okuyorumda çatlatma iğnesinden 24 en geç 72 saat sonra ilişki günü olduğunu söylüyorlar benim tedavimde bir yanlışlıkmı var acaba birde tek yumurta ile gebelik şansım nedir cevaplarsanız sevinirim.

Merhaba gul_tamer,

Tüm tedavi yöntemleri uygulanırken asıl amaç, sonunda canlı ve sağlıklı tek bebeğe kavuşulmasıdır. Dolayısıyla, sizde tek yumurta gelişmiş olması sonuç itibari ile istenen bir durumdur. İğne kullanarak yumurta sayınızın artırılması, döllenme şansını artırmak için istenir. Çatlatma iğnesinden sonra ilişki önerildiğinde size uygulanan takvimde ciddi bir sıkıntı yok, aşılama tedavisi ile spermler dışarıdan rahminize verilecek olsa idi o zaman saat hesaplamasına göre eşinizden sperm isteyip hazırlamak ve hazırlık sonrası size vermek gerekebilirdi. Umarım sevindirici sonucu alırsınız ve bizimle de paylaşırsınız. Sağlıklı günler dilerim.

Doktor bey,

catlatma ignesi vurulduktan sonra en dogru ilk olarak nezaman iliskiye girilmeli. iliski kac kez ve kac gun olmali.
lutfen bana da cevap yazarmisiniz ben bugun yeni igne vuruldum ve dogru olani yapmak istiyorum.

Tesekkurler

merhaba doktor bey,
çatlatma iğnesi ve diğer metodlarla ilgili olarak kafamda soru işaretleri var. doğal düzene bir biçimde müdehale etmekte olduğumuz için, sakıncası olmasından korkuyorum. gebelikte ve bebekte anomalilere sebep olması riski nedir acaba bu çatlatma iğnesinin?
ayrıca, sadece yumurta çatlatmaya mı yarıyor? yanısıra döllenmede de etkisi mevcut mudur?

teşekkürler.

doktor bey 11 gün önce çatlatma iğnesi oldum.bugunde kahverengi lekelenmem oldu.çatlatma iğnesinden sonra erken regl olma gibi bir durum yaşanabilir mi (iğneden 14-15 gün sonra diye biliyorum)yoksa bu lekelenme bendeki bir sorunamı işarettir.

Merhaba SurcuLisan,

Yaşadığınız durum sizde herhangi bir problem geliştiğine dair birişaret olarak yorumlanmaz. Bu tür durumlarla sebepsiz olarak da karşılaşabiliriz zaman zaman. Durumunuzu izleyin. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Merhaba guclu.z,

Çatlatma iğnesi yapıldıktan sonra 24-48 saat ara ile ilişkide bulunulmasını öneririz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve bol şans dilerim.

merhaba doktor bey,
çatlatma iğnesi ve diğer metodlarla ilgili olarak kafamda soru işaretleri var. doğal düzene bir biçimde müdehale etmekte olduğumuz için, sakıncası olmasından korkuyorum. gebelikte ve bebekte anomalilere sebep olması riski nedir acaba bu çatlatma iğnesinin?
ayrıca, sadece yumurta çatlatmaya mı yarıyor? yanısıra döllenmede de etkisi mevcut mudur?

teşekkürler.

Merhaba yalel,

Endişelerinizi anlıyorum, ancak iğnelerle sizlere yapılan müdahaleler, aslında vücudun doğal olarak gerçekleştirdiği olayların daha kontrollü gerçekleşmesini sağlamaktan başka bir şey yapmıyor. Dolayısıyla, doğalı kontrollü bir şekilde taklit ediyoruz diyebiliriz, endişelenmeyiniz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

hocam yumurta gelişimi için bu ay tedavi gördüm gonal-f iğne kullandım yumurtalar oluştu ancak 1 tanesi yeterli derecede olunlaşmış dedi dr'um ve 5 şubatta çatlatma iğnesi yapıldı ilişki günü verildi.ve bende şuanda tam olarak kan değil ama böyle kahverengimsi çamur gibi bir akıntı war bu neden kaynaklanıyo olabilir hocam lütfen yardımcı olun çünkü korkuyorum ayrıca belimde göğüslerimde ve kasıklarımdada ağrı war yaklaşık 1 haftadır yoksa yumurtalar kistemi dönüştü çünkü arada birde çok küçük kan pıhtılaşması gibi bişeyler gördüm?yardımcı olursanız sevinirim hoşakalın.

merhaba bende ilk defa doktorum kontrolünde klomen kullanıyorum.perşembe günü bitecek ve cuma günü doktora gideceğim.pko lu olduğum için biraz zor gibi görünüyor hemen gebelik olması bildiğim kadarıyla..sormak istediğim soru bende doktora gidince hemen çatlatma iğnesi vurulacak mıyım ve cuma günü belli olur mu acaba yumurtalarımın yeterli büyüklüğe ulaşıp ulaşmadığı?şimdiden teşekkürler:eek:

merhaba doktor bey.21 gün önce çatlatma iğnesi oldum.hala regl olamadım.kahverengi lekelenmelerim ve jölemsi yumurta akı gibi akıntılarımda var.10 gündür bu belirtileri yaşıyorum.10 gün önce kan testi yaptırdım 0.29 çıktı sonuç.vucudumda gözlemlediğim bu anormallikler (daha önce bunları yaşamayan bi bayan olarak) oluşmakta olan bi kistin habercisi olabilir mi?ayrıca bacaklarım zaman zaman agrıyo ve uyuşuyo.

hocam yumurta gelişimi için bu ay tedavi gördüm gonal-f iğne kullandım yumurtalar oluştu ancak 1 tanesi yeterli derecede olunlaşmış dedi dr'um ve 5 şubatta çatlatma iğnesi yapıldı ilişki günü verildi.ve bende şuanda tam olarak kan değil ama böyle kahverengimsi çamur gibi bir akıntı war bu neden kaynaklanıyo olabilir hocam lütfen yardımcı olun çünkü korkuyorum ayrıca belimde göğüslerimde ve kasıklarımdada ağrı war yaklaşık 1 haftadır yoksa yumurtalar kistemi dönüştü çünkü arada birde çok küçük kan pıhtılaşması gibi bişeyler gördüm?yardımcı olursanız sevinirim hoşakalın.

Merhaba gul_tamer,

Yaşadığınız bu durum kanamaya dönüşebilir, gebelik oluşmamış olabilir. Korkmayınız, hemen doktorunuzla temasa geçiniz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba bende ilk defa doktorum kontrolünde klomen kullanıyorum.perşembe günü bitecek ve cuma günü doktora gideceğim.pko lu olduğum için biraz zor gibi görünüyor hemen gebelik olması bildiğim kadarıyla..sormak istediğim soru bende doktora gidince hemen çatlatma iğnesi vurulacak mıyım ve cuma günü belli olur mu acaba yumurtalarımın yeterli büyüklüğe ulaşıp ulaşmadığı?şimdiden teşekkürler:eek:

Merhaba lorraine,

İlacınızı kullandığınız süre içerisinde yumurtalarınızın büyütülmesi, geliştirilmesi sağlanacaktır. Çatlatma kararını vermek için ultrason görüntüsünde büyütülen yumurtaların belirli bir büyüklüğe ulaşmış olduğunun görülmesi gereklidir. Bu durumun ayrıntısı doktorunuza muayeneye gittiğinizde belli olacaktır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba doktor bey.21 gün önce çatlatma iğnesi oldum.hala regl olamadım.kahverengi lekelenmelerim ve jölemsi yumurta akı gibi akıntılarımda var.10 gündür bu belirtileri yaşıyorum.10 gün önce kan testi yaptırdım 0.29 çıktı sonuç.vucudumda gözlemlediğim bu anormallikler (daha önce bunları yaşamayan bi bayan olarak) oluşmakta olan bi kistin habercisi olabilir mi?ayrıca bacaklarım zaman zaman agrıyo ve uyuşuyo.

Merhaba SurcuLisan,

Sizin vakit kaybetmeden doktorunuza muayene olmanızı ve ultrason aracılığıyla yumurtalıklarınızın görüntülenmesini sağlamanızı öneririm. Kist oluşmuş olabilir, çözümü vardır ve kolaydır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

X