yumurta catlatma

hocam doktoruma göründüm.herhangi bi kist yok.anormallik yok.adet olmamı engelleyebilecek herhangi bir sorun yok..Kanda idrarda ve ultrasonda gebelikte yok..çok ilginç bir durumdayım.en son adet tarihim 20 ocak..doktorum 20 marta kadar beklememiz gerektiğini söyledi.ayıca jölemsi akıntılarım da gitti.normal halime döndüm.ilk defa böyle bir yaşıyorum..daha da tuhafı yaşanıda görmedim duymadım..5 yıldır çocuk istiyoruz vucudum tepki mi veriyo acaba.sanırım benimle eğleniyo :)

Merhaba SurcuLisan,

Marta kadar beklemenizin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bir tüp bebek merkezinde çalışmakta olan bir infertilite uzmanına da başvurarak, muayene olarak görüş almanızı öneririm. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

mrb hocam.ben geçen ay yumurta geliştirici iğne kullandım 1 yumurta oluşmuştu çatlatma iğnesi yapıldı ama sonuç yine olumsuz yani yine gebe kalamadım:KK43:şimdide dr'um glifor isimli bir ilaç verdi 2 ay sonra yine gidicem size sorum bu ilaç nasıl bir ilaç fayda görme şansım yüzde kaç bu ilacı kullanıp mutlaka faydasını görürmüyüm.biliyorum biraz saçma oldu ama hocam napalım bizimde umudumuz biryerlerden umut bulmak benim umudumda sizin vericeğiniz cevap bir nevi.neyse hocam sağlıcakla kalın.

Merhaba gul_tamer,

Size önerim, vakit kaybetmeden, sizin daha kapsamlı ve ciddi incelenmeniz, eşinizin sperm analizinin de Kruger kriterlerine göre daha ayrıntılı incelenebilmesi için kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurunuz.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

mrb lar hocam biz 3 senelik ewli bir çiftiz bende kızılığımdan beri adet düzensizliği var pco tehşisi kondu şuanda tüm hormon tahlillerim yapıldı ovülasyonda ve progesteranda düşüklüklere rastlandı hsg çekildim tüpler açık çıktı eşime kuger testi yapıldı normal çıktı şuan ilaçla beraber yumurtlama takibi yapılacakfakat benim bi korkum var benim ablamda pcos var ablam tüp bebek bile yaptırdı ama tutumadı işte benden bundan dolayı çok endişeleniyorum bizde genetik olduğu sölendi hocam ne yapmalıyım bide adetim hiç yok olmuyor ilaçlarla getirtiyorum sürekli acaba bendede ablamdaki gibi sonuç gözlenirmi aynı atkiyi vermeyiz ama dr genetik deyince endişelendim hocan ne olcak bizim bu halimiz.....teşekkür ederim...

Merhaba çakıltaşı,

Polikistik over hastalığı, doğrudan gebeliğe engel yaratmaz. Kardeşinize ya da eşine ait, tüp bebek tedavisinin olumsuz sonuçlanmasına neden olan başka faktörler de olabilir. Bütün bunların ışığında, sizin endişelenmeden, sorununuzun çözümünü bulabileceğiniz kabul görmüş bir tüp bebek merkezine başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

merhaba bir sorum olucak
bu ay yumurta takibi yaptık ve 14,7 olarak ölçüldü en son adetimin 19.günü idi
devam etmedik takibe büyümedi diye heray 14,günümde çok ağrım olurdu dr çatlama olduğu için dedi bu ay olmadı şuan 21.günüm ve böyle bi ağrım ve akıntım var yumurtam büyümüş olabilrmi veya çatlamış olabilir mi tşk

X