Yüksek kalp atımı ve CRP değeri

Bonadea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
765
17
Cuma günü kontrole gitmiştik. Kalp atımın 120-160 arası olması gerekirken bizim 165 çıkmıştı ve doktorum da kan ve idrar testi istedi. Kanda C-REAKTİF PROTEİN (CRP) değeri yüksek çıktı. Normal değerler 0-6 arasında olması gerekirken benim değerim 8 çıktı. İdrarda ise 2-3 lokosit görüldü. Doktor enfeksiyon olduğunu söyleyip bir antibiyotik yazdı ama ben pek güvenemedim bu doktora. Arkadaşlarım, ultrasonu çok iyi demişti bu doktor için o yüzden ilk kez gittim. Acaba ilaç kullanmamı gerektirecek kadar yüksek bir değer mi ki bu? Önce bunu teyit etmem lazım. 3 yıldır öyle öyle doktorlarla karşılaştık ki kime güveneceğimizi şaşırdık. Geçen yıl ilaç yazdırmaya gittiğim bir başka doktor "senin yumurtan olmaz, boşuna uğraşma" deyip donor önermişti. Halbuki aynı gün benim 3 yumurtam vardı ve aşılama yaptıracaktım.
Arkadaşlar acaba sizde bu CRP değerine bakıldı mı hiç?

canm benim bence crp değerin çok yüksek değil,idrar tahlilinde normal çıkmış,bana kalırsa kullanma derim,bu arada laboratuar teknisyeniyim konuyla ilgili az çok bilgim var,istersen bir başka dr.a daha danış cnm,geçmiş olsun.

X