Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

İnş canım yaaa ben hem bitkiselhemde tıpı birarada yürütme taraftarıyım. çünkü 3yıldır ben bu derdin içindeyim. hiç programli bitkisel küre başlamamıştım kendime takvim hazırladım. düzenli yapabilmek adına. şimdi rahim filmi çektireceğim sen nerde oturuyorsun ben istanbuldayım
antalyadayım tatlım ben, ben de ilk defa bitkisel kür uyguluyorum, inşallah faydasını görürüz. yalnız bir şey soracağım sen biliyorsundur, ben hayıta ve aslan pençesine adetimin 4.günü başladım ki, adetim bitmişti fakat kürlere başladığımdan beri kanamam devam ediyor, bugün 7.gün hala kanama devam...bu kürlerden oldu kesin ama bi sıkıntı yoktur umarım

eveeet, bu sabah uyanıp hayıt suyumu, testere dişli aslan pençesi çayımı içtim, sonra acılı tavuksuyu çorba yaptım kendime, acı ve tavuksuyu c vitamini deposu olduğu için... daha sonra çörekotu karışımımı yedim, üstüne de 1 adet mandalina...

ofise geldim, elma sirkeli karanfilli suyumu içiyorum, az sonra incir, badem,ceviz, kuru üzüm, fındık karışımımdan çok az yiyeceğim ve sonra folik asitimi içeceğimmmm... bu arada yarın kaplıcaya gideceğim, kaplıcanın da faydası olduğunu duydum :)

antalyadayım tatlım ben, ben de ilk defa bitkisel kür uyguluyorum, inşallah faydasını görürüz. yalnız bir şey soracağım sen biliyorsundur, ben hayıta ve aslan pençesine adetimin 4.günü başladım ki, adetim bitmişti fakat kürlere başladığımdan beri kanamam devam ediyor, bugün 7.gün hala kanama devam...bu kürlerden oldu kesin ama bi sıkıntı yoktur umarım
kürlerden dokayıdır cnm mesela soğan suyu küründede cok adet görmüştüm ben. direk hormonlara etki ettiği için hormonları düzenliyor hayıt oyüzden olabilir

kürlerden dokayıdır cnm mesela soğan suyu küründede cok adet görmüştüm ben. direk hormonlara etki ettiği için hormonları düzenliyor hayıt oyüzden olabilir
evet canım sanırım rahmi temizledi, bitti an itibariyle çok şükür, korktum çünkü bitmez de yumurtlayamazsam diye :)

Canım admin heyecanın vr enerjinle bebeğine kavustursun inşallah.yasın kaç bide amh baktırdınmı
tatlım merhaba.. yaşım 37-38 de diyebilirim az kaldı :) amh istemedi. e2 21,4 fsh 23,6 çıktı, bu değerlere bakarak konuştu doktor... inşallah kavuşurum canım, isteyen herkesi kavuştursun Rabbim... senin durumun nedir? inşallah yüksek fsh değildir...

adaçayımı da içtimmm.... bu ay tüm yöntemler denenecek hatta önümüzdeki ve sonrası aylarda da... o bebişimi kucağıma almadan tabiki Allahın izni ile- pes etmeyeceğim, hiçç niyetim yok, o çift çizgiyi görüüüp, buraya hamilelik takvimimi ekleyeceğim :))))))))))))))

Benimki cok enteresan bana göre.cünkü söyleki bes yıllık evliyim iki yıl önce cocuk istedik cok sorunsuz bi şekilde hamile kaldım bin şükür.sonra emzirdim altı ay sonra adet olmaya başladım Son adetim On beş gün sürdü dra gittim fsh istedi ama adetin ondördücü günüydü. Fsh 45 cıktı üniversitede hocaya gittim yanlış zamanda basılmış amh baktır dedi amh küçük 0.01 cıktu Drda sadırdı erken menepoz dedi adet ol bi fsh baktır vr hormon tedavisi Ne başlayalım dedi iki yıl içinde olan olmuş. Galiba ama ben hala adet olmadım iki ay olacak tarlusal içtim yedinci gibi gün.böyle belirsiz hersey.. İkinci cocuk düşünüyorduk.ama bilmiyorum önümüzdeki göremiyorum. Ama bence kafaya takmayın.bilmemek muyluluk

Benimki cok enteresan bana göre.cünkü söyleki bes yıllık evliyim iki yıl önce cocuk istedik cok sorunsuz bi şekilde hamile kaldım bin şükür.sonra emzirdim altı ay sonra adet olmaya başladım Son adetim On beş gün sürdü dra gittim fsh istedi ama adetin ondördücü günüydü. Fsh 45 cıktı üniversitede hocaya gittim yanlış zamanda basılmış amh baktır dedi amh küçük 0.01 cıktu Drda sadırdı erken menepoz dedi adet ol bi fsh baktır vr hormon tedavisi Ne başlayalım dedi iki yıl içinde olan olmuş. Galiba ama ben hala adet olmadım iki ay olacak tarlusal içtim yedinci gibi gün.böyle belirsiz hersey.. İkinci cocuk düşünüyorduk.ama bilmiyorum önümüzdeki göremiyorum. Ama bence kafaya takmayın.bilmemek muyluluk
aynen bilmemek mutluluk, şimdi yoldan geçen kadınları çevirsek eminim birçoğund çıkar bu rahatsızlık, ama biz gibi bilinçli insanlar bunun farkında..biraz da sektörün insanı para harcamaya sevk etmesi gibi geliyor bana..yok o test, bu test derken kobaya çevirip üzerimizden para kazanıyorlar

Evet bende öyle düşünmeye başladım
.yoksa nasıl oluyo anlamak mümkün değil zaman ne getircek bilmiyorum
Amh bu kadar düşükse fsh bu kadar yüksekse iki yıl öncede öyleydi.O zaman kolay hamile kaldıysan bu değerlerin anlamı yok.bide drlar uğraşmıyo bence.umarım hakkımızda hayırlısı olır.pozitif ol bence sen anne olacaksın.bu bir enerji işi.

Evet bende öyle düşünmeye başladım
.yoksa nasıl oluyo anlamak mümkün değil zaman ne getircek bilmiyorum
Amh bu kadar düşükse fsh bu kadar yüksekse iki yıl öncede öyleydi.O zaman kolay hamile kaldıysan bu değerlerin anlamı yok.bide drlar uğraşmıyo bence.umarım hakkımızda hayırlısı olır.pozitif ol bence sen anne olacaksın.bu bir enerji işi.
pozitifim tatlım inanıyorum hepimiz kavuşacağız bebişlerimize hem de en yakın zamanda :) rahatım, stres yok, bu arada bu otlar beni oldukça sakinleştirdi de, stres falan kalmadı...

az sonra işten çıkıp eve gideceğim hayıt suyumu ve testere dişli aslanpençemi içeceğim.. bu arada yulafın sperm hareketliliğini arttırdığını ve kadınlarda östrojeni artırdığını okudum, hemen yulaf ezmesi aldım bundan sonra sabahları süt ve yulaf ezmesi yenilecekkk :p

monte cristo dr ultrason muayenesinde yumurta rezervinle yada yumurtalıklarınla ilgili birşey dedi mi? bende aynı derttten muzdaripim. benim yaşım 37. sigarayı bıraktım. geçen ay fsh ım 21 idi. bu ay 5 e düştü. ama kist oluştuğu için bu ay tedaviye başlayamadık. yumurtalıklarım çok zayıflamış. rezervim yok denecek kadar azalmış. dr lar böyle umutsuz konuşunca insanın karamsarlığa düşmemesi elde değil. azimli olman hoşuma gitti. inşallah bunu bende yapabilirim.
az sonra işten çıkıp eve gideceğim hayıt suyumu ve testere dişli aslanpençemi içeceğim.. bu arada yulafın sperm hareketliliğini arttırdığını ve kadınlarda östrojeni artırdığını okudum, hemen yulaf ezmesi aldım bundan sonra sabahları süt ve yulaf ezmesi yenilecekkk :p

monte cristo dr ultrason muayenesinde yumurta rezervinle yada yumurtalıklarınla ilgili birşey dedi mi? bende aynı derttten muzdaripim. benim yaşım 37. sigarayı bıraktım. geçen ay fsh ım 21 idi. bu ay 5 e düştü. ama kist oluştuğu için bu ay tedaviye başlayamadık. yumurtalıklarım çok zayıflamış. rezervim yok denecek kadar azalmış. dr lar böyle umutsuz konuşunca insanın karamsarlığa düşmemesi elde değil. azimli olman hoşuma gitti. inşallah bunu bende yapabilirim.
canım merhaba, hoşgeldin aramıza, doktor tüm kontrollerde harika, sorun yok, tertemiz gayet güzel vs diyordu, zaten çok konuşmuyorlar biliyorsun, hormon testini görünce değişti birden tavrı :KK43: yoksa yumurtlama durumumu hiç bilmiyorum bu ay doktor değiştirince öğreneceğim...ben de kist, miyom yoktu, sen nasıl düşürdün fsh değerini? bir de e2 kaçtı sende?

ayrıca sakın karamsarlığa düşme lütfen tüm değerler değişken, sadece bizim ruh halimiz, tükettiğimiz yiyecek içecekler yaşam tarzımız çok etkiliyor hormonları, her şeyi kontrol altına almak elimizde, ben pes etmeyeceğim

evvettt bu sabah 10 km hafif tempo koşup, yulaflı omletimi yedim ve ofise geldim.. dün kaplıcaya giderek kürüme kaplıcayı da eklemiş bulundum, tam kampa aldım kendimi...

yine bu sabah hayıt suyu, testere dişli aslan pençesi kürümü içtim, ardından çörekotlu karışımımı yedim, 1 çay kaşığı keçiboynumu pekmezimi yedim, tüm kürlere devam yani :KK66:

hepimize keyifli, umutlu, güzell bir hafta dilerim

bu arada her şeyin başı moral, moralini yüksek tut tatlım dün eşimle konuştuk uzun uzun dedim değerler düşerse tüp bebek için uğraşalım mı, oda bana dedi ki, tüp bebek zorlu bir yol, ben bebeğimizin olacağına inanıyorum olmazsa da Allahtandır, vardır bir bildiği şartları zorlamayalım benim için senin varlığın yeterli bebek olmasa da olur diyerek beni oldukça rahatlattı... önemli olan bizim sağlığımız, bu yaşta menopozun pek çok sıkıntılı yanı var, ben hormon ilaçları kullanmak istemiyorum, önce sağlığımızı düzeltelim bebiş gelecektir ben çok inanıyorum....

Tşk ederim bu yazınla sende beni rahatlattın. herşeyin başı gerçekten moral. geçen ay 21 olan fsh değerim bu ay 5 e düştü. ben bunu moralimi yüksek tutuşuma bağlıyorum. birde hayıtın faydası oluyor. tavsiye ederim. bu hormon değerleri zaten sürekli değişim gösteriyormuş. yumurtalık kisti için soğan kürü uygulamakta kararsız kaldım. kullananlar çok memnun. dr umda kist yapıyor kullanma dedi. hayıt kullandığımı söyledim. hayıt için devam et dedi.

canım merhaba, hoşgeldin aramıza, doktor tüm kontrollerde harika, sorun yok, tertemiz gayet güzel vs diyordu, zaten çok konuşmuyorlar biliyorsun, hormon testini görünce değişti birden tavrı :KK43: yoksa yumurtlama durumumu hiç bilmiyorum bu ay doktor değiştirince öğreneceğim...ben de kist, miyom yoktu, sen nasıl düşürdün fsh değerini? bir de e2 kaçtı sende?

ayrıca sakın karamsarlığa düşme lütfen tüm değerler değişken, sadece bizim ruh halimiz, tükettiğimiz yiyecek içecekler yaşam tarzımız çok etkiliyor hormonları, her şeyi kontrol altına almak elimizde, ben pes etmeyeceğim

X