Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Aslında doğru da olabilir, benim bu ay fsh 9 ve e2 40 ti ve 8 yumi oldu ilk defa biliyorsunuz.benim fsh normalde 23 du. Belkide dustugu için o kadar yumi oldu ve dollenebildi. Belkide gerçekten fsh önemli...
Ama benim de 9 du canim oyle olsa benim 3 tane gelisti bu kadar igneye ragmen :silah:

Aslında doğru da olabilir, benim bu ay fsh 9 ve e2 40 ti ve 8 yumi oldu ilk defa biliyorsunuz.benim fsh normalde 23 du. Belkide dustugu için o kadar yumi oldu ve dollenebildi. Belkide gerçekten fsh önemli...

Bilemiyoruz ki iste canim,her doktorun yaklasimi farkli ve boyle olunca da kafa karisiyor,acaba oyle olabilir mi diyoruz.

Bir yandan diyorum ilk iki tedavimde de fsh im 7 ydi ama yine 1 yumurta ve negatif oldu. Dusuk olsa da kaliteli olmayabiliyor diyorum. Ay bilmiyorum kafam karisik. O yuzden cok ustune dusunmek istemiyorum. Doktora da cok sormuyorum bu tedavide. Oyle miydi boyle miydi demiyorum:)
Yorgunluk var ya,konusasim yok sanirim. Doktor sunu yap desin ben de yapayim istiyorum bu tedavide:KK51:

Can'larım fsh yüksek olup ben geri çevrilseydim su an 5. Güne gidebilen embriyom olmayacaktı. Bu şansım elimden alınacaktı. Ayrıca bende adet olmadan opu oldum ve öyle toplandı en son fsh 60 lardan 20 lere sonra 17 lere düşmüştü. Tabi ki önemlidir bu değer bir doktor için ama tedavi edilmemek başka bir durum. Elimizde olan az şansıda yok ediyorlar tamamen uğraşmak istemedikleri için ben bunu anladım.işini seven ve sizi anne yapmak için cabalayan idealist doktorlar herşeyi deniyor hatta kist görünen yumoşlardan bile hücre elde etmeye çalışıyor...

Son düzenleme:
Evt belki sayiyla degil ama kaliteyle ilgilidir o olabilir bak
Bence de kaliteyi dusuruyor olabilir yüksek fsh...ve ben son aydaki fsh dusuklugumu kesinlikle melatonin e bağlıyorum, onun verdiği sükunet ile hormonlar bi değişti fsh dustu bence..şimdi dusunuyorum da çok güzel bi ilacti o, maalesef gebelikte yasak :KK43:

Bilemiyoruz ki iste canim,her doktorun yaklasimi farkli ve boyle olunca da kafa karisiyor,acaba oyle olabilir mi diyoruz.

Bir yandan diyorum ilk iki tedavimde de fsh im 7 ydi ama yine 1 yumurta ve negatif oldu. Dusuk olsa da kaliteli olmayabiliyor diyorum. Ay bilmiyorum kafam karisik. O yuzden cok ustune dusunmek istemiyorum. Doktora da cok sormuyorum bu tedavide. Oyle miydi boyle miydi demiyorum:)
Yorgunluk var ya,konusasim yok sanirim. Doktor sunu yap desin ben de yapayim istiyorum bu tedavide:KK51:
Yok yok çok haklisin canim hiç stres yapma, ustune dustukce stres artıyor..az kaldı ben inanıyorum, yüzdün kuyruğa geldin artık çok sakin ve temkinli olmalısın, bu önemli çünkü

Ama sonucta zaten bizim boyle sorunlarimiz oldugu icin gidiyoruz tedavilere hersey normal olsa da belki bebek olmayanlar olabilir ama genelde durumlar boyleyken hasta secmeleri cok yanlis bence.. benim eltimin ablasina bu benim hastaneden sizin cocugunuz olmaz diye yollamislar.. baska yerde tedavi olmus tytmamis.. sonra 2 ay sonra kendiliginden hamile kalmis, simdi 2 tane cocugu var ikisi de tedavisiz.. insanlari boyle yikmalari hic dogru degil

Ama sonucta zaten bizim boyle sorunlarimiz oldugu icin gidiyoruz tedavilere hersey normal olsa da belki bebek olmayanlar olabilir ama genelde durumlar boyleyken hasta secmeleri cok yanlis bence.. benim eltimin ablasina bu benim hastaneden sizin cocugunuz olmaz diye yollamislar.. baska yerde tedavi olmus tytmamis.. sonra 2 ay sonra kendiliginden hamile kalmis, simdi 2 tane cocugu var ikisi de tedavisiz.. insanlari boyle yikmalari hic dogru degil
Ağzın bal yesin. Bana doktorların söyledikleri içime işledi resmen. Ama şimdi gittiğim doktor evet zor ama deneyeceğiz diyor ben de zaten bunu istiyorum elimden ne geliyorsa denemek sürekli yumurta var mı yok mu bakmak. Değerler kimin umrunda ki ben ve doktorum yumurta odaklıyız. Çünkü Zaten tüp bebek sürecinde bize yapay fsh ve diğer hormonlar bunun için veriliyor,

Değil tabiki kimi uğraşmak istemiyor, kimi uğraşıyor görünüp oyaliyor, kimi yetersiz,kimi kötü niyetli..ben bu tüp bebek sektörüne hep karşı durdum biliyorsunuz , çoğu uç kagitci bence. Maddi manevi sömuruyorlar duygularımızı...

Canım fsh vücuda yumurtla emrini veriyor, vücut yumurta üretmemişse bi daha bi daha veriyor ve bu yüzden yükselmiş oluyor. Belki zorla yumurtlama olduğu için de normalde olması gerektiği kadar kaliteli olmayabiliyordur yumurta bunu anlarım.
Ama stres, moral motivasyon yumurtlama olayında bu kadar önemliyken bizim için en önemli figür olan doktorun git fsh düşünce gel böyle olmaz demesi işi daha da batırıyor. Daha çok stres takıntı yapıp daha beter hale geliyoruz yazık bize yani.
Evet fsh için istatistik oluşturacak kadar hasta bakmışlardır ama iki yıla yakındır bu forumdayım gördüğüm onca mucize bebeğin istatistiğini tutan doktor yok :)
Sen hamile kalamazsın diye gönderdikleri ve 3 ay geçmeden hamile kalan onca kadının istatistiğini kim tutuyor?
Gerçekten bu fsh işinin çok abartıldığını düşünüyorum.

Yok yok çok haklisin canim hiç stres yapma, ustune dustukce stres artıyor..az kaldı ben inanıyorum, yüzdün kuyruğa geldin artık çok sakin ve temkinli olmalısın, bu önemli çünkü

Hakikten stres yaptikca ve oyle miydi boyle miydi dedikce kendimi yiprattim kendimi yedim bitirdim,baska da bir sey olmadi. Oldugum yerde kalsam yine iyi,bu olumsuz dusunceler beni daha cok dibe cekiyor,eksilere iniyorum.
Ara sira neden neden desem de kabullenmekten baska bir carem yoooook. Kabul edip uzerime duseni yapip duami edip bekleyecegim.
Ugur kosarin kitaplarini okuyorum. Biri bitti,digerine basladim. Beni cok etkiledi ve orada yazanlari uygulamaya calisiyorum. Tabiki her sey allahtan geliyor,buna inaniyorum,dua da ediyorum ama yanlis yaptigim nokta duanin sonucunu beklemek belki de. Kitapta dua edin ama ben dua ettim eee hani allahkabul etmedi demeyin diyor. Rabbinizi imtihan etmeyin,duanizda israrci olun diyor.
Ben de tevekkül etmeye calisiyorum. Zaman zaman zorlaniyorum ama nefsimi terbiye etmeye calisiyorum.
Ben uzerime duseni yapiyorum,gerisini rabbim bilir.

Insallah canim hepimiz hepimiz emeklerimizin karsiligini hayirlisiyla alalim. Sanki bu tedavide olacak gibi bir his var icimde,hicbir olumsuzdusuncem yok.
Yumurtalar bos ciktiktan sonra iyi ki bu 2.5 ayi kürlerle ve vitaminlerle gecirdim. Onlari hazirlamak,icmek de bir mesguliyet. Bir hazirlik asamasi. Sanki bebegime hazirlik yapiyorum gibi hissediyorum. sonu guzel olsun insallah.

Bugün Kaan beyin paylaşımı;

Stres ve Olumsuz Düşünceler Bebeğinizin Yolunu Uzatmaktan Başka Bir işe Yaramıyor. Gülmseyin ki patika yollar inşa olsun!

Çok haklı, gülümseyen ne olur kızlar,ancak öyle gelecek bebisler

Kesinnnnnnlikle katiliyorum. Olumsuz dusundugum zaman sadece ve sadece kendi bedenime zararveriyorum ve bu bebis bu bedende buyuyecek.
Stres ve olumsuz dusunceler bana bebisimi / bebislerimi getirmedi.

Can'ım kaç tane embriyo transfer edilecek ve kaçıncı gün embriyosu şimdiden hayırlı olsun canım
Teşekkür ederim canım. İnşallah güzel bir şekilde sonuçlanır. 4 yumurta topladılar, 3 ü gelişti. Çok yüksek bir rakam olmasa da inşallah olumlu yumurtalardır :) benim fsh en yüksekte 20 ydi, tedaviye başladığımda 13,5 tu. 15 üstü olsaydı beklerdik dediler.

Bir arkadaşım daha gitti semra hanım a, 40 yaşında, fsh 24 olunca, bir de başka sorunlardan dolayı senin çocuğun olmaz deyip göndermiş memorial ama arkadaş birkaç aya kalmadan hamile kaldı, kızı var şimdi. İncir ve duanın gücü diyor :) benim yaş 30, aşılama filan hiç yapmadılar. Fsh füşmüşken hemen başlayalım tedaviye dediler.

35 yaş altında birden fazla embriyo transfer edilmesi yasakmış, o yüzden bir tane oacak galiba.

valla canım bende anlamıyorum ki.

Hepsi bi arada olan karışımlar var, eczanelerde var, aktarlarda var. Hangisini hangi oranda kullanacağız en doğru ürün nerede bende şaşırdım.

Eczaneden aldim baslarda,6 ay falan onu kullandim. Daha sonra D dstn33 ün dedigi markayabasladim. Gramini falan ayarlamam diye hazir karisim aliyorum ben.

Teşekkür ederim canım. İnşallah güzel bir şekilde sonuçlanır. 4 yumurta topladılar, 3 ü gelişti. Çok yüksek bir rakam olmasa da inşallah olumlu yumurtalardır :) benim fsh en yüksekte 20 ydi, tedaviye başladığımda 13,5 tu. 15 üstü olsaydı beklerdik dediler.

Bir arkadaşım daha gitti semra hanım a, 40 yaşında, fsh 24 olunca, bir de başka sorunlardan dolayı senin çocuğun olmaz deyip göndermiş memorial ama arkadaş birkaç aya kalmadan hamile kaldı, kızı var şimdi. İncir ve duanın gücü diyor :) benim yaş 30, aşılama filan hiç yapmadılar. Fsh füşmüşken hemen başlayalım tedaviye dediler.

35 yaş altında birden fazla embriyo transfer edilmesi yasakmış, o yüzden bir tane oacak galiba.

35 yasin altinda 2.denemeden sonra 2 embriyo serbest.

Arkadasina masalllah.

Canim 3 yumurta gayet iyi. Sana bebis olacak embriyolardir onlar insallah.

Transfer ne zaman?

B bursa_83 illusive illusive moyaalitu moyaalitu @hepyek-34 ve istanbulda tedavi olma imkani olan arkadaslar.Ablamin sakaryada kadin dogumcu arkadasi kendisi erkek olup onlar da tup bebek yontemiyle farkli zamanlarda 2 bebek sahibi olmuslar.Sema Kahraman diye bir doktorda ilk denemelerinde..bize de onerdiler.forumlarda cok okudum sema hn in ismini.ablamin duzceden bor doktor arkadasi da onda tek denemede hamile kalmisti.ben belki esimi ikna edip gidemem ama siz dusunun derim

Evet canim ben de duydum semra hanimi. Simdilik bursada basladik bakalim. Insallah gerek kalmaz bir dahakine ama aklimda olsun yine de,sagol.

X