Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Canım elimizde geleni yapalım, akapunktur zaten biliminde onayladığı bir tedavi. Zararı olmaz yararı olur. Ayrıca aslanpençesi ni zaten Saraçoğlu sürekli söylüyor. Ben düzenli içtim 2,5 ay. Hiç bir ilaç kullanmadım yumurtalar için ve ona rağmen 5 yumurtam oldu. Gerçi hiç bir şey yapmasam da yine olurmuydu bilemiyorum.

Ama bana 2,5 ay önce menapoz dediklerinde ben son 3 aydır hiç adet olmamıştım. Geçen 15 gün önce kendiliğinden ilaçsız adet oldum ve şimdi tekrar yeni adet döngüsüne girdim. İllaki yaptıklarım fayda etti çünkü hem adet oldum ilaçsız hem yumurtam oldu.
Bebişler de olacak Allahın izniyle, biz yolumuza devam edelim sabırla:)) hehhee inşallah Allah gönlüne göre versin ben de yapıyım da benimde ikiz olsun :p seçebiliyorsam ikisi de önce sağlıklı, hayırlı evlat olsunlar tabi ama kız olurlarsa bonuslu olur benim için :)) :emir_bebek::emir_bebek:

Ramazandan midir nedir su birkac gundur bebek isi aklima gelmiyor:) iftar hazirliklari ve yorgunluktan ne aktara gidip almam gerekenleri alabiliyorum ne de ozen gosterebiliyorum takviyelere.
Akupunkturun kesin faydasi olur mu bilmem ama tabiki bilimsel calismalara dayandigi icin icim rahat gidiyorum.

Canım Günaydın,

Alkalı besleniyorum ben :) tam tahıllı ekmek yiyorum, süt içeceksem keçi veya koyun sütü içiyorum. Genelde salata, sebze yemeği yanına da yoğurt yiyerek oda az olmak kaydı ile öğünleri geçiriyorum (keçi veya koyun yoğurdu) akşamları bazen çorba içiyorum, günde ph en az 8 olan 2,5 lt su içiyorum, soya sütü yarım bardak içiyorum günde, zeytin, lor peynir, kefir, sebzelerden de ıspanak, pırasa, börülce, taze fasulye, semiz otu, tere, kabak, biber, karnabahar patlicandan yemekler yapıyorum etsiz :)) meyvelerden de avakado , üzüm,armut, siyah erik, çilek kavun,karpuz, incir gibi.

Uzak durduklarım;
KAHVALTI GEVREKLERİ
KIRMIZI ET (Haftada 1 kere canım isterse 4 köfte veya bonfile bi dilim yiyorum)
TAVUK ETİ
SUCUK, SALAM, SOSİS TÜTSÜLENMİŞ ET
MİDYE
ASİTLİ İÇECEKLER
BEYAZ UN
MISIR
PATATES
MAYDANOZ
ELMA
MUZ
FISTIK
ANANAS
HURMA
KETÇAP, MAYONEZ, SİRKE,HARDAL
KIZARTILMIŞ YAĞLAR
HAYVANİ YAĞLAR

:) tatlı ihtiyacımı balla gideriyorum :) zaten o kadar sıvı alıyorum ki karnım şişiyor bi şey yiyemiyorum :)
Bebek olacak diye bir sisteme bağladım ki günlerimi anlatamam, ilaçlar, takviyeler, çaylar falan :p ah ah... 5 kg verdim bu arada 2,5 ayda :) doktor doktor koşturmaktan sürekli sıvı tüketmekten ve tabi üzüntüden :KK43: ama işe yaramış hiç yumurta görülmeyen ben de bu ay 5 tane olmuş :)) inşallah tesadüfen bi seferlik değildir o görünenler devamı gelir :)

Ben de asagi yukari boyle besleniyorum.

selam kızlarrrr..... ne var ne yok??? uzun zamandır uğrayamadım, işler yoğun hava sıcak zaten işten çıkınca da yığılıp kalıyorum resmen.....

Iyiyiz canim. Sen nasilsin?
Hava birden cok isindi evet. Herkes bunaliyor.
Biz aynen devam ediyoruz mucadeleye:)
Sende bir gelisme var mi?

3 yumurta buna da şükür canım :) benim de 2 genelde. 3 olunca seviniyoruz.
Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun. İnşallah bir dahakine 3 kişi olarak kutlarsınız :)

Benim de transferim bi kaç gün sonra olacak inşallah. Kan değerlerim uygun çıktı. Önümüz de bayram iyi denk geldi bol bol dinlenicem inşallah.

Hepsinin kalitesi iyi olmadigi icin sevinemiyorum canim.

Insallah sonucun pozitif olur canim. Kendini cok yormadan gunluk islerini yaparak gecirirsin 12 gunu.

Cok tesekkurler canim. Yani artik gelsin bebis de beraber gecirelim bundan sonrasini:)

Canım sana da hayırlı cumalar ve evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun daha nice nice senelere inşallah.. Gelecek yıllarda kucağında veya karnında meleğinde size eşlik eder dilerim..
Canım 3 yumurta kötü değil ki güzel bir değer bence bir tanesi sağlıklı olsun bebişe yetiyor zaten. Çatlama iğnesinden kaç gün sonra topluyorlar yumurtaları? Birde 3'ünü birden mi topluyorlar canım?

Canım seninde transferin inşallah iyi geçer ve bize müjdeli haberler verirsin...

Cok sagol canim iyi dileklerin icin:)
Biri kucagimda biri de karnimda olsun onumuzdeki yil:KK48:

Catlatma ignesini eger kontrolde catlamadigini gorurse verecek catlasin diye,toplama olmayacak yani.kendimiz deneyecegiz.

Fsh dusurmek gerek o zaman adetin kac gun suruyo degerin kac ben gecenyill baktirim 9.67 cikmisti
Hayıt çare oluyo fsh için. Değerin de üzülecek bi değer değil sınırdaymış çoğumuzun çok daha yüksek çıktığı oluyor. Günlere rakamlara takılmamak lazım, folikül varsa sorun yok.

Hayıt çare oluyo fsh için. Değerin de üzülecek bi değer değil sınırdaymış çoğumuzun çok daha yüksek çıktığı oluyor. Günlere rakamlara takılmamak lazım, folikül varsa sorun yok.
Yok ben aslinda pek takmiyordum ne rakamlar olupta gebe kalanlari okudum bu forumda ama fsh adete etki ediyormu bunu merak etmistim yoksa adetim en fazla gecikse bile 1 gun gecikir 1 bucuk yildir miktar problemim var bu hayit care olur galiba 1 ay kullandim biraktim ama 3 ay kullanmak gerek en az galiba

Yok ben aslinda pek takmiyordum ne rakamlar olupta gebe kalanlari okudum bu forumda ama fsh adete etki ediyormu bunu merak etmistim yoksa adetim en fazla gecikse bile 1 gun gecikir 1 bucuk yildir miktar problemim var bu hayit care olur galiba 1 ay kullandim biraktim ama 3 ay kullanmak gerek en az galiba
benim adetim 3 ayda bir 1 hafta erken gelirdi. arasıra bir hafta geç gelirdi. öylelikle öğrendim fsh mın yüksek olduğunu.
ben geçen ay düşsün diye testeredişli aslan pençesi kullandım, yükseltti. birdaha kullanmadım yükselttiği için. hayıt hiç kullanmadım ama faydasını gören var.

benim adetim 3 ayda bir 1 hafta erken gelirdi. arasıra bir hafta geç gelirdi. öylelikle öğrendim fsh mın yüksek olduğunu.
ben geçen ay düşsün diye testeredişli aslan pençesi kullandım, yükseltti. birdaha kullanmadım yükselttiği için. hayıt hiç kullanmadım ama faydasını gören var.
Amann ne lanet seyler ya kadinlarin derdi hic bitmiyo kahve sigara alkol hicbiri uok kizz oyle saglikli besleniyorumki adetime yansidi heralde canim her bunyede farkli oluyo su adeti cok kafaya taktim ben ya senin baska sikintin kistin vs varmi

Bende yeni katildim araniza ama biraz gec kalmis olarak 8 yasinda bi kizim var ama ona hic problemsiz korunmayi biraktim ilk ay hamile kaldim. Hep oyle olucak sandim gerek maddi gerek manevi sebeblerdende hep erteledim son iki yildirda hic korunmuyorum ve derken yas oldu 40 kizim deli gibi kardes istiyor. Vicdanim sizliyor . Hormon testimde fsh 25 cikti doktor menepoza ilk adim bu sure zarfinda cok az ihtimal istersen tup bebek dusun fakat o bile cok zor dedi. Hayit ve 5 bitkinin karisimi olan bi cay kullanmaya basladim. Onumuzdeki ay icin rahim filmi istedi doktor. Hepimizin icin hayirlisi olsun insallah

Kullandığın Protestan ilacının adı ne canım ne zaman kullanıyorsun bana adetin 15. Gününden itibaren 10 gün verilmişti doktorun kim
Canim ilacin adi progestan markasi Kocak farma 100 mg doktorum acibadem A. Fatih Oguc. Ben de Adetin 15. Gununde basladim. Senin doktorun kim?

Bende yeni katildim araniza ama biraz gec kalmis olarak 8 yasinda bi kizim var ama ona hic problemsiz korunmayi biraktim ilk ay hamile kaldim. Hep oyle olucak sandim gerek maddi gerek manevi sebeblerdende hep erteledim son iki yildirda hic korunmuyorum ve derken yas oldu 40 kizim deli gibi kardes istiyor. Vicdanim sizliyor . Hormon testimde fsh 25 cikti doktor menepoza ilk adim bu sure zarfinda cok az ihtimal istersen tup bebek dusun fakat o bile cok zor dedi. Hayit ve 5 bitkinin karisimi olan bi cay kullanmaya basladim. Onumuzdeki ay icin rahim filmi istedi doktor. Hepimizin icin hayirlisi olsun insallah
Selam Canim hosgeldin. Sen in fish 25 çıkmış benim ilk 63 çıkmıştı yani eğer menapoza kesin giriş olmadıysa doktorlar yumurta takibi yapıyorlar ve onlar için önemli olan yumurtadır. Bir an önce işin uzmanı olan bir doktora gidip görüş çünkü geçen her ay bizim için önemli. Ben de 38 yasına girdim bana da zor veya imkansız demişlerdi ama bu ay 5 yumurtam oldu o yüzden sen zor diyenlere kulak asma. Sadece mücadele isteyen ve çabuk davranman gereken bir süreç. Geçmiş olsun Canım.

Cok sagol canim iyi dileklerin icin:)
Biri kucagimda biri de karnimda olsun onumuzdeki yil:KK48:

Catlatma ignesini eger kontrolde catlamadigini gorurse verecek catlasin diye,toplama olmayacak yani.kendimiz deneyecegiz.
Hadi bakalım inşallah güzelce çatlar ve annesinin içinde kendiliğinden döllenir...

X