Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Hadi hayirlisi insallah..biraz kafani dinle transfer oncesi..surekli doktora gitmek insani yoruyor..
Ben 13 haziranda kanda baktircam..adetin 23. asilamanin 13.gunu oluyor..benim o gun netlesir yazarim burdan..

Hadi inşallah az kalmış

günaydın canım duygu ve düşüncelerime tercüman olmuşsun, kırılma noktasındayım, vazgeçmek istiyorum ama vazgeçemiyorum, tuzun kuru tabii düşünebilir insanlar ama bu duygu çok acayip geçmişte kolay olan bir şeyin artık imkansıza yakın olması da çok yıpratıcıymış...

canım maddı gücün varsa bırakma bence. bır tane cocugun var,sen bunu daha önce başardın,yenıden bunu yasayabılırsın. bılıyorum o zaman yumurta sayın farklıydı ama kendını boyle motıve edebılırsın. bır seylerle kendımızı motıve edecegız.
o gelgıtlerı ben de cok yasıyorum ,hepımız yasıyoruz ama moral bozuklugu sadece bizi dibe çekiyor,bize olumlu bir katkısı yok .

tuzun kuru dıye bişey düşünülemez canım, sen de ikinci cocugunu ıstıyosun,cocuguna kardeş istiyosun. bu da en doğal hakkın.

Canim eczaneden aliyorum hünn.... marka . Ben cok sevdim tadini.
Bir kere bittiginde yine eczaneden şahme.... diye bir marka almistim ama onu hic icemedim,esim sevdi onu. Ben yine hünn... ı aldim,digerini esim iciyor.
Özü daha yogun kivamli oldugu icin pekmezden daha faydali canim.

Saol canım ama tam alıcakmen vazgeçtim, ibrahim saracoğlu keçiboynuzunun fsh'ı yükselttiğini söylemiş, forumdan bir arkadaş söyledi, o riski göze alamam diye iptal ettim. Sen de bi araştır istersen :KK66:

Evlenirken bu testleri yaptırmak zorunlu olmalı, ister iste ister isteme, insan ona göre plan yapmalı. Atla deve değil ki zaten, 1 günde 1 tüp kanla çıkıyor hepsi. Bi çocuk sahibi olayım da inşallah, karar verdim bu konuyla ilgili proje geliştireceğim, farkındalık yaratmak adına.

aynen canım ben de katılıyorum bu testlerı yaptırma zorunluluguna.
ben kendımız denedıgımız donemde olmayınca canım sıkılmıstı doğal olarak. bir seyden dolayı da sglık ocagına gıtmıstım. ordakı doktor hanım ara ara gıdınce hamılelık var mı dıye soruyor,kayıt yaptırmak için. ben de yok dedım ve hamılelıkl ılgılı hatırlamıyorum sımdı bıseyy sordum. o da bana sen zaten bu stresle hamıle kalamazsın dedı. neden streslısın dıyecegıne,bir gidip hormon tahlılı yaptır deyıp yonlndırecegıne boyle demesı daha kolay tabı. kım kımı bılınclendırecek,kim elini taşın altına koyacak. sen aıle hekımısın,yonlendır benı. ama nerdeeeee.

sağol canım bende kist çıktı ve doğum kontrol hapına başladım :KK43: tezatlığa bak :) senden gelecek güzel haberler için dualarım seninle.. :anneadayı::KK200::anne::emir_bebek::dua:

bende de 2 ay once kıst cıkmıstı ve mıyomlar vardı. yumurta sayıma baktırmak ıcın daha once hıc gıtmedıgım bır doktora gıtmıstım. dogum kontrol hapı vermıstı bana da ama ben almadım. sogan kuru yapmıstım.

Saol canım ama tam alıcakmen vazgeçtim, ibrahim saracoğlu keçiboynuzunun fsh'ı yükselttiğini söylemiş, forumdan bir arkadaş söyledi, o riski göze alamam diye iptal ettim. Sen de bi araştır istersen :KK66:

evet okudum o paylaşımı. hiç duymamıstım saracoglunun oyle dedıgını ama bır arastıracagım.

Canim gunaydin.
Ben sahura kadar oturuyorum,sahuru yapip oyle yatiyorum. Yatip tekrar kalkayim desem uyanamam sahura,kafam kalkmaz. O yuzden boyle yapiyorum canim. E 4te uyuyunca da biraz gec uyandim.Ortaligi topladim biraz,geldim:)
Sen neler yapiyosun?
Allah kabul etsin guc kuvvet versin.biz de oyle yapardik sahura kadar otururduk sonra yatardik bankada calisirken bile.cunku baska turlu uyanilmiyor en tatli uykudan.bu yil oruc tutamiyorum simdilik sabah aksam estrofem folik crinone jel var saatli.. Hadi folik neyse de digerlerinin saati pek uymuyor.. biz de ev topla yerlestir bahceyi duzenle bi hareket halindeyiz...iyi ki gelmisiz is cok ama dusuncelere dalmiyorum

Allah kabul etsin guc kuvvet versin.biz de oyle yapardik sahura kadar otururduk sonra yatardik bankada calisirken bile.cunku baska turlu uyanilmiyor en tatli uykudan.bu yil oruc tutamiyorum simdilik sabah aksam estrofem folik crinone jel var saatli.. Hadi folik neyse de digerlerinin saati pek uymuyor.. biz de ev topla yerlestir bahceyi duzenle bi hareket halindeyiz...iyi ki gelmisiz is cok ama dusuncelere dalmiyorum

Amin canim.
Aynen oyle,hem o tatli uykudan kalkmasi zor,hem de yatip kalkincA kafam sersem gibi oluyor,butun gun basim agriyor. Boyle daha iyi oluyor.
Ne guzel canim ya. Kendini yormadiktan sonra kafani takmamis olursun ,iyi olur hareket.

Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar.. Fsh' ı yüksek olan ve bu konuda savaşa başlamış ve kazanmış bir kadın yaşadıklarını anlatıyor bloğunda, çok güzel noktalara değinmiş, yazının devamı da var;

http://www.poyrazligunler.com/2009/09/fsh-ile-mucadele.html
Arkadaşlar herkese günaydın,

@Beautyguru dediğin sayfayı ben de okumuştum sanırım bununla mücadele eden herkes araştırma içinde olduğu için bu sayfalara denk geliyor.
Bu bayan özellikle işten ayrıldığını ve stresten uzak kaldığında bebeğinin geldiğini söylemiş.
Ayrıca bu forumda da bir de bir kaç arkadaş daha önermişti akapunkturu ve bu bayanda önermiş ben de Kaya beyden bu hafta randevu aldım umarım iyi gelir.
Yalnız iş başlı başına engel her şeye haftada 3 kere gidilmesi gerekiyormuş akapunktura. Benim 15 gün önce 17 olan fsh dün tekrar duramadım baktırdım 30 olmuş. Stres mi etkiliyor yoksa ne yaparsak yapalım düşmez mi bu ben de anlamıyorum gerçi bir daha ölçtürmeyi düşünmüyorum :KK43:

Yazısının uyduladığı şeylerle ilgili olan kısmını paylaşıyorum;

1- Her sabah kalkınca 1 kaşık arı sütü bal polen karışımı yedim.
2- Sabah kahvaltısında 1 dilim kepek ekmeği, domates, salatalık çok çok az peynir bir dilim ekmek üzerinde bal (oldukça pahalı şifalı olduğu söylenen bir bal aldım) üzerine bol bol çörek otu serpip yedim. (bu arada çocukluğumdan beri baldan nefret ederim)
3- Sabah erkenden kalkıp bitki çayımı her sabah taze demledim. Bir karışım yaptım arslan pençesi, civanperçemi, içine tadını yumuşatması için çok az papatya ve melisa koydum bu demlediğim çayı bir termosa koyup ofise götürdüm ve günde 3 defa bu çaydan içtim.
4- Öğle yemeklerinde yalnızca çorba ve işyerinde çıktıysa bir sebze yemeği yada salata yedim.
5- Her gün yanımda bir poşet kuru kayısı,ceviz,kuru üzüm, kuru dut götürüp atıştırmalık olarak öğleden sonra onları yedim.
6- Her öğle yemeğinden sonra bir bebe aspirini içtim.
7- Akşam yemeklerinde mutlaka yeşil sebze yemeği yedim ve yemeklere bir çay kaşığı safran ekledim.
8- Solgarın multivitaminini aldım ve hergün içtim.
9- Haftada 1 defa akapunktura gittim. Dr.Kaya Özkuş'a bunun da faydası olduğuna inanıyorum. ABD’li ve Çinli bilim insanlarına göre akapunkturun bu işte etkisi çok büyük.
10- Çok fazla spor yapamadım haftada bir iki defa yürüyüş yaptım. Normalde bu kürde her gün 30-45 dk. yürüyüş öneriliyor.
11- Gece yatmadan önce hayıt tohumun ezilmiş halinden bir fincan çay yapıp içtim.
12- Bu sürede neredeyse hiç hayvansal gıda yemedim et,süt, yumurta vs. tüketmedim tatlıdan çok zor uzak durdum çünkü çok severim onun yerine akşamları meyve yedim armut, elma veya muz.
13- Ama bence hamile kalmamdaki en büyük etken stresten uzaklaşmam oldu işim çok stresliydi 24 aralıkta istifa ettim ve stresten kurtulduktan yalnızca birkaç hafta sonra hamile kalmışım. Hep diyoruz stresin hormonlar üzerinde etkisi çok büyük diye ben bunun canlı bir örneğiyim gerçekten ne zaman kafamı boşalttım rahatladım o zaman geldi oğlum.

bende de 2 ay once kıst cıkmıstı ve mıyomlar vardı. yumurta sayıma baktırmak ıcın daha once hıc gıtmedıgım bır doktora gıtmıstım. dogum kontrol hapı vermıstı bana da ama ben almadım. sogan kuru yapmıstım.
Ben de kist için bile olsa o doğum kontrol hapını almak istemiyorum :KK43:( ne için çırpınırken bir de hap almak bana çok acı geliyor.
Ben de soğan kürüne başladım umutluyum inşallah iyi gelir. sana iyi geldi dimi soğan kürü?

@Beautyguru dediğin sayfayı ben de okumuştum sanırım bununla mücadele eden herkes araştırma içinde olduğu için bu sayfalara denk geliyor.
Bu bayan özellikle işten ayrıldığını ve stresten uzak kaldığında bebeğinin geldiğini söylemiş.
Ayrıca bu forumda da bir de bir kaç arkadaş daha önermişti akapunkturu ve bu bayanda önermiş ben de Kaya beyden bu hafta randevu aldım umarım iyi gelir.
Yalnız iş başlı başına engel her şeye haftada 3 kere gidilmesi gerekiyormuş akapunktura. Benim 15 gün önce 17 olan fsh dün tekrar duramadım baktırdım 30 olmuş. Stres mi etkiliyor yoksa ne yaparsak yapalım düşmez mi bu ben de anlamıyorum gerçi bir daha ölçtürmeyi düşünmüyorum :KK43:

2- Sabah kahvaltısında 1 dilim kepek ekmeği, domates, salatalık çok çok az peynir bir dilim ekmek üzerinde bal (oldukça pahalı şifalı olduğu söylenen bir bal aldım) üzerine bol bol çörek otu serpip yedim. (bu arada çocukluğumdan beri baldan nefret ederim)
3- Sabah erkenden kalkıp bitki çayımı her sabah taze demledim. Bir karışım yaptım arslan pençesi, civanperçemi, içine tadını yumuşatması için çok az papatya ve melisa koydum bu demlediğim çayı bir termosa koyup ofise götürdüm ve günde 3 defa bu çaydan içtim.
4- Öğle yemeklerinde yalnızca çorba ve işyerinde çıktıysa bir sebze yemeği yada salata yedim.
5- Her gün yanımda bir poşet kuru kayısı,ceviz,kuru üzüm, kuru dut götürüp atıştırmalık olarak öğleden sonra onları yedim.
7- Akşam yemeklerinde mutlaka yeşil sebze yemeği yedim ve yemeklere bir çay kaşığı safran ekledim.
9- Haftada 1 defa akapunktura gittim. Dr.Kaya Özkuş'a bunun da faydası olduğuna inanıyorum. ABD’li ve Çinli bilim insanlarına göre akapunkturun bu işte etkisi çok büyük.
10- Çok fazla spor yapamadım haftada bir iki defa yürüyüş yaptım. Normalde bu kürde her gün 30-45 dk. yürüyüş öneriliyor.
11- Gece yatmadan önce hayıt tohumun ezilmiş halinden bir fincan çay yapıp içtim.
12- Bu sürede neredeyse hiç hayvansal gıda yemedim et,süt, yumurta vs. tüketmedim tatlıdan çok zor uzak durdum çünkü çok severim onun yerine akşamları meyve yedim armut, elma veya muz.
13- Ama bence hamile kalmamdaki en büyük etken stresten uzaklaşmam oldu işim çok stresliydi 24 aralıkta istifa ettim ve stresten kurtulduktan yalnızca birkaç hafta sonra hamile kalmışım. Hep diyoruz stresin hormonlar üzerinde etkisi çok büyük diye ben bunun canlı bir örneğiyim gerçekten ne zaman kafamı boşalttım rahatladım o zaman geldi oğlum.

Canım güzel paylaşım olmuş, bunları okumuş ama unutmuştum. Bence çıktı alıp asalım mutfağa uyguladığı yöntemleri.

Bu arada fsh adetin 2.veya 3. günü bakılır diye biliyorum. O yüzden dert etme ve sürekli de baktırıp moralini bozma. Benim en son 32.5'ti ve bir daha baktırmadık, çünki üzülmekten başka bir şeye yaramayacaktı bu durum ve tedavimizi inse de çıksa da zaten yaptıracaktık.

Bu arada kaya beyi ben de araştırıyorum, bu yazıdan değil de başka bir tanıdığım önerdi. Ama tabi haftada 3 gün çokmuş ve beslenmeyle desteklenmesi gerekiyor akupunturun. Yeri de anadolu kıtasında. Ama sen gidersen lütfen haberdar et bizi. Ben önce daha basit olan hacamat ile başlayayım diyorum.

Canım güzel paylaşım olmuş, bunları okumuş ama unutmuştum. Bence çıktı alıp asalım mutfağa uyguladığı yöntemleri.

Bu arada fsh adetin 2.veya 3. günü bakılır diye biliyorum. O yüzden dert etme ve sürekli de baktırıp moralini bozma. Benim en son 32.5'ti ve bir daha baktırmadık, çünki üzülmekten başka bir şeye yaramayacaktı bu durum ve tedavimizi inse de çıksa da zaten yaptıracaktık.

Bu arada kaya beyi ben de araştırıyorum, bu yazıdan değil de başka bir tanıdığım önerdi. Ama tabi haftada 3 gün çokmuş ve beslenmeyle desteklenmesi gerekiyor akupunturun. Yeri de anadolu kıtasında. Ama sen gidersen lütfen haberdar et bizi. Ben önce daha basit olan hacamat ile başlayayım diyorum.

Aynen, doktorlar değerlerle tanı koyuyorlar ama tedavi için yumurta var mı ona bakıyorlar neticede. Ben de bir daha baktırmayacağım ve dediğin gibi bu listeyi asacağım dolabıma.

Hacamat için de gün aldım canım haber vereceklermiş ayın belli dönemlerinde olması gerekiyormuş hilal,dolunay vs bölümleri önemliymiş. Bana haber verecekler inşallah faydasını görürüz :KK43: elimden ne geliyorsa yapmak için çırpınıyorum. Rabbim dilerim acır halimize.

Canim gunaydin. Lutfen su fsh i kafana takma. 30 evet yuksek bir deger ama onemli yumurtanin olup olmamasi. Sen onu hic dusunmeden yaptiklarini yapmaya devam et. Kaya beye moyaalitu moyaalitu gidiyor.

Poyrazin annesi oyle tedavilerle falan ugrasmamis sanirim degil mi,kendiliginden kalmis.

X