Yüksek down sendromlu çıktı

Ahh okadar haklisin ki bende iki hafta boyunca perişan oldum resmen şükür fetal dna temiz geldi .. Rabbim gönlüne ferahlik versin okadar iyi anliyorum ki keske elden dua etmekten baska birsey gelseydi bazen fetal dna da down riski cikip amniyosentezde aksine saglikli cikabiliyormus burada arastirirken görmüştüm insallah oyle birsey olur da sende rahat nefes alirsin

Kızlar ikili testte oran verilmedi bebek yüksek oranlı down sendromlu çıktı neler yaptınız kesin sonuç mu bu 5 sene sonra tüp bebekle zoraki hamile kaldım oda böyle çıktı çok kötüyüm
Benim de öyle çıkmıştı geçen yıl kızıma hamileyken Tüp bebekle hamile kaldım ben de. Nipty testi yaptırdım şükür sonucu temiz geldi kızım şimdi 9 aylık sağlıklı bi bebek

Down sendromlu kesin çıktığında bebeği aldırmak gibi bir düşüncen varsa her türlü testi yaptırman normal, ama ne olursa olsun sonuçta dogurcam dersen de çok eziyet çekip strese girmeye gerek olmuyor sanırım. Zor karar Allah yardım etsin tüm annelerimize anne adaylarımıza

Benim de öyle çıkmıştı geçen yıl kızıma hamileyken Tüp bebekle hamile kaldım ben de. Nipty testi yaptırdım şükür sonucu temiz geldi kızım şimdi 9 aylık sağlıklı bi bebek
Sizin fetal dna miydi lutfen cvp verirseniz benim fetal dna da bu şekil çıktı trizomi 21 ve tesettür %90 doğru deniyor

Nipty testi diye geçiyor benim ki doktorunuz yorumladı mı test sonucu ben sonuçtan anlamıyorum
Evet %90 trizomi 21 dendi sonra farklı bir ultrason ile baktı kalbi sorunlu çıktı zaten ensesi kalıplaşmış cvs yaptı ama %99 down dedi dr . Maalesef Allah kimseye yasatmasin

Evet %90 trizomi 21 dendi sonra farklı bir ultrason ile baktı kalbi sorunlu çıktı zaten ensesi kalıplaşmış cvs yaptı ama %99 down dedi dr . Maalesef Allah kimseye yasatmasin
Çok zor Allah yardımcınız olsun peki ne yapacaksınız

Cvs sonucunu bekleyeceğim. Bugün ayrıntılı ultrason yapildi normal ultrason değil kalbide sorunlu çıktı. Çok üzücü bir durum Allah kimsenin başına vermesin down tüm belirtileri var . Başka sorunları da çıktı.

Çok üzüldüm doktorunuz ne diyor bebeği aldırmayla ilgili

Cvs sonucunu bekleyeceğim. Ama kalbi iyi durumda değilmiş. down neredeyse kesin.
Çok üzüldüm doktorunuz ne diyor bebeği aldırmayla ilgili
Kalp dışında çok fazla sorunu çıktı. Çok üzücü bir durum içim yanıyor üzüntüden. Dr yaşama şansıni pek görmüyor

Şu an kaç haftalık hamilesiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…