Yüksek down sendromlu çıktı

ela dmL

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2024
19
4
31
Kızlar ikili testte oran verilmedi bebek yüksek oranlı down sendromlu çıktı neler yaptınız kesin sonuç mu bu 5 sene sonra tüp bebekle zoraki hamile kaldım oda böyle çıktı çok kötüyüm

Kızlar ikili testte oran verilmedi bebek yüksek oranlı down sendromlu çıktı neler yaptınız kesin sonuç mu bu 5 sene sonra tüp bebekle zoraki hamile kaldım oda böyle çıktı çok kötüyüm
Moralinizi hemen bozmayın. Nifty testi yapın. Doktorlar ultrason bulguların anormal bulup sizden amniyosentez isteyebilir . Amniyosentez kesin sonuçtur nifty yanılma payı çok çok minik de olsa var . İkili test size ihtimal verir size kesjnlik vermez

Fetal dna yaptır o ikiliye göre daha iyi sonuç veriyor sanırım

Amnio sentez de düşük yaralanma riski var diyor doktor kafayı yiyecem napcam bilmiyorum

Oda kesin değil diyorlar emin değilim ki işin içinden çıkamıyorum
İkiliye göre daha net sanırım. İkili taramada çıkan sonuc kesin değil arkadaşın dediği gibi olasılık veriyor. Daha önce yüksek riskli çıkıp, bu çocuk düştü düşecek, gelişim geriliği de olan bir akrabamin sapasağlam çocuğu oldu. Bence moralinizi bozup stres olmayin bebek de etkilenmesin. Ayrıntılı ultrasonda belli oluyor genelde. Amniyosentez yaptirirsan. Onun haricinde bunlar sadece olasılık testi

Amnio sentez de düşük yaralanma riski var diyor doktor kafayı yiyecem napcam bilmiyorum
O ihtimal çok düşük. Yüksek hijyen ve dikkatle yapılan işlemler bunlar ki zaten her doktor ha deyince yapmıyor. Açıkça söyle bir durum var eğer kesinlikle aldırmak istemiyorum diyorsanız hiçbirine bulaşmayın doğuma kadar psikolojiniz yıpranır ama belirsizlik kalksın ortadan derseniz, yaptırın yani amniyosentez olumsuz geldiği zaman size zorla kimse gebeliği sonlandir demez karar sizin. 2 li ve 3lü test çok gereksiz çünkü ihtimal verilerek sadece akıl karıştırıyor. Ben direkt fetal dna yani nifty yaptırdım temiz geldik çok şükür ama bakın hamilelik aslında çok riskli ve uzun bir süreç benim kızım birdenbire erken doğdu hicbir sebep yokken siz ne kadar iyi hissederseniz o kadar güçlü olursunuz

Bende maalesef ikili test yaptirdim ve sonucum biyokimyasal 1:75 riskli cikti cok ağladim stres oldum hemen gidip fetal dna verdim seni cok iyi anlıyorum fetal dna sonucunu bekliyorum ama ikili testi aldigimdan beri aklımdan cikmiyor bende tup bebekle 5 sene sonra hamile kaldim rabbim yardımcimiz olsun bizim gibi olup fetal dna verenlerin geneli temiz gelmis ikili testte tani testi degil olasiliklari soyluyor kesin ve net down diye birsey yok rabbim gönlümüze ferahlık versin

Ah canım aynı kaderi yaşıyoruz galiba çok kötüyüm şuan ne yerdeyim ne gökte ense kalınlığı falan normal ultrason da normal çıkıyor bana bide yüksek riskli dediler gelde üzülme umudumu kaybettiğim anda verdi rabbim sevincim kursağımda kaldı umudum tükendi kötüyüm gidip yarın ypcam fetal amnio da ypcak msn

fetal dna down sendromunda %99 doğruluk veriyor. illa amniyosenteze gidecekse isin sonu bari öncesinde güvenilir bir test yapıp öyle ilerleyin.

amniyosentezde de risk 200de 1 erken doğuma sebep verebiliyor. ama bugünki gelişmelerle, teknolojiyle çok daha güvenli. yapan binlerce anne var.

benim tüp bebekte yaş olduğu için doktorum hiç ikili yaptırma kesin yüksek çıkacak nasılsa direkt fetal dna yaptır demişti. yaptırdık temiz çıktı.

Merhaba benimde tüp bebek yaş 38 idi, ikili testim yüksek riskli çıkmıştı, ense kalınlığı falan normaldi, ama test yüksek çıkmıştı, hiç stres yapmadım, fetal dna testlerini yani başka hiç bir test yaptırmadım, Allaha güvendim dua ettim, öyle de olsa benim evladım sağlıklı da olsa benim evladım dedim, Allah’ıma şükür sağlıklı oğlum şuan 2 yaşında, siz tabi isterseniz yaptırabilirsiniz, Rabbim sağlık versin

Mrb yaziniza cvp vermek istedim 6 yıl hamile kalmak icin uğraştım sun an 12 haftalik hamileyim 2 defa yogun kanama ile dusuk riski geçirdim tam hersey düzene girdi dedim fetal dna testi yaptirdim bebegimde yuksek down sendorumu riski çıktı bunu netleştirelim için cvs yapılacak karından sıvı alınacak anlayacağınız yaşanacak tüm olumsuzlukları yaşadım Allah kimseye yaşatmasın bu hafta cvs yapılacak 15 gunde bunun sonucunu bekleyeceğim. Izdirap yaşıyorum resmen evladım da bisey çıkacak diye . Allah hepinize saglikli evlat nasip etsin bana insallah

Ben bebeğimi cuma günü toprağa gömdüm. Keşke canı yerinde olsaydı da down sendromlu olsaydı. Üzülmeyin evlat evlattır. O testler net sonuç vermiyor ama toprak altında olması bebeğin daha üzücü

Merhaba ultrasonda ense ölçümü kaç mm çıktı bide kaçıncı haftada yaptırdınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…