Yük olmak. Herkese her seye dünyaya yuk olmak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olur böyle şeyler eşinizle konuşun kavgaysa kavga ayrılığa gider demişsiniz.zaten bu konudan ayrılığa gitmezse başka bir konudan gidecek muhtemelen.Ögretmenmissiniz boynunuzu egmeyin çocuğa bakacak birini bulun mutlaka çalışın.ondan sonra yolunuza bakarsınız.

Her gün defterime yazarım ama bugün birine anlatmak istedim. Bu konuları çevremdeki kimseyle de konuşamıyorum. Bir baltaya sap olamamış gibi hissediyorum kendimi, yitip gidiyorum gibi. Kimsem yokmuş etrafımda, sadece Yük gibi hissediyorum kendimi. İki yıldır çalışmıyorum bebegim var 17 aylık. İyi ki. Salak saçma bir abonelik iptalini unuttuğum için telefon faturam 1873 tl geldi. Ve yarın hattım kapanacak. Eşim bu durumu öğrense kavga kıyamet ki ayrılığa kadar gidebilir. Qramiz zaten çok iyi değil. Yurt dışındaki abim ile konuştum, vermemek için hesabımda yok falan dedi. Babam zaten otizmli kardeşim ile emekli maaşı ile geçiniyor. Ablamın esi aynı benim eşim gibi biliyorum. Arkadaşlarımın durumunu da az çok biliyorum. Sadece yük değil miyim ? Şu parayı çalışırken biri benden istese direk veririm. Sevdiğim tanıdığım biriyse. Ya da eşim aynı durum olsa ikinciye söyletmem bile ama işte canını işte parasını isteme. Bilmiyorum zor böyle yaşamak. Yük olmak insanlara en çok kendine. Bebeğim oğlum olmasa belki ayrılır gider ya da kimseye yok olamamak için tamamen bu dünyadan giderdim. Kimse yanına sigdirmiyor hep hatalarıma bakıyor. Yorgunum. Tüm meselenin de 1873 tl olması çok acı.
1873 ₺ lik ne aboneliği yaptınız ? 1800 lira için sizi bosayabilecek potansiyeldeki adamla neden evlendiniz üstelik çocuk. Hepsi gelmis geçmiş tamam Kocan böyle biriyken faturalı hat hadi o artık ekmek su gibi de 1800kusurluk abonelik neden ! Artık güzellikle konuşup halletmeye çalışacaksın.

mesajınız için öncelikl çok teşekkür ederim. Hep böyleydi ben mi görmedim yoksa evlendikten, hayat şartları agirlastiktan sonra mı böyle oldu inanın farkında değilim. Kağan doğduktan sonra ilişkimiz tamamen değişti. Bazı konularda konuşamaz oldum maalesef ki. Bu durum beni çok üzse de. İnsanlar ne kadar dram olduğunu çoğunlukla düşünse de işin içinden çıkamıyorum. Henüz cesaretim yok kendi başımda ayakta durmaya. Öğretmenim, evden çalışma seçeneklerini denedim fakat küçük bir yerde yaşıyorum ve pek mümkün olmadı. Mesleğim dışı da işler yapmayı denedim. Boş duran boş gezen bir insan değilim. Sadece yorgunum tartışmak istemiyorum. Görünmek anlatmadan anlaşır olmak istiyorum.
Zaten annelik başlı başına bir iş, en zoru hem de. Emeğinizin maddi karşılığı yok diye kimse size boş duran insan muamelesi yapamaz. Mesleğiniz itibarıyla da çocuğunuzu ne kadar iyi yetiştirmeye çalıştığınızdan eminim. Öncelikle siz kendinize olan bakışınızı değiştirin lütfen, evlendikten sonra ya da çocuktan sonra iş hayatından kopan bütün kadınlarda görüyorum bu işe yaramaz hissetme durumunu. Halbuki siz topluma bir birey yetiştiriyorsunuz. Geçmişten farklı olarak birçok çocuğa değil bir çocuğa öğretmenlik yapıyorsunuz sadece. Maddi/manevi her şeye layık olduğunuza önce kendiniz inanmalı sonra da bunu eşinize vurgulamalısınız. Valla ben görüyorum çalışmadığı halde çocuğuna bakıcı tutan, evinde yardımcısı olan, kendileri hiçbir şey üretmeyen kadınları. Onlar yük gibi hissetmiyorlar, siz bir küçük telefon faturasından mahcup oluyorsunuz. Evliliğinizde bir iş bölümü var, siz çocuğunuza ve evinize bakıyorsunuz, o da ailesindeki bireylere bakacak. Yani yükleriniz eşit hatta belki sizinki daha fazla. O yüzden hiç suçluluk hissetmeyin. Konuşmak istemiyorum demişsiniz ama ben olsam, bu ekonomik eşitsizliğin artık canımı sıktığını, çalışmak istediğimi söylerdim. Zaten bakıcı fiyatlarını gördükten sonra sizden özür diler ve bu konuda çok daha verici davranır

Muhakkak calisin diyorum. Bunu sadece para icin soylemiyorum. Su an gordugunuz ekonomik siddet zamanla ozguveninizi yerle bir edecek. Yüzünüze krem alamayacak, saçınızı kestiremeyeceksiniz, biriyle disarida oturup bir bardak kahve icemeyeceksiniz, cevrenizdekiler şu tonigi bu maskeyi aldim sende al dene dediginde iciniz aciyacak. Zamanla icinize kapanacwksiniz. Calisma hayati insana sadece para getirmiyor, sosyallik ve ozguvende kazandırıyor. Sizi, sadece siz kurtarabilirsiniz

Normalde çalışan kadinmissiniz.
Böyle kotu günler için kenarda hiç mi birikmiş paranız yoktu?

Böyle yaşayan kadınlar var. Hatta geçen haberlere çıktı. Kadının birisi alışveriş yapmış, borcu olmuş. Evdeki parayı alıp o borcu kapatmış daha sonra da evi dağıtıp hırsızlık şüphesi vermiş maalesef böyle durumlar yaşanıyor. Keşke bu kadar çekineceğiz biriyle evli kalmasanız. Çocuğunuz büyüdükten sonra iyi,kötü bir işe girip kendi başınızın çaresine bakacaksınız artık. O zamana kadar kendinizi böyle üzmeyin lütfen. 1800 lira sizden değerli olamaz. Size bu kadar değersiz hissettirenler kendinden utansın. Ne olursa olsun kendinizi savunun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X