Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

rudi merhaba eski gönderilerde senin baya yazını okudum, Allah bağışlasın kaç aylık oldu?

arkadaşlar benim bazı kokularım sorularım var: IVF de,

* mesela hormon iğnesinin bir zararı varmı, kıllanma, kilo vs.vs.
* yumurta toplamı zamanında narkoz altındamı oluyor, ne kadar zamanda kendine geliyorsun?
* sanırım bu süreç boyunca bir fitil kullanıyormuşsun hergünmü ve kaç hafta? başkayan ilaçlar kullanılıyormu bebek düşmesin yada destekleyici olsun diye, normal gebelikler dışındaki ilaçlaR?
* transferde ağrı, sızı oluyormu? kaç gün dinlenmek gerekiyor?
* normalde tedaviye başlarken kaç folikül oluyor kaçı gelişiyor toplanıyor yani normal sayı nedir? genelde?

biliyorum çok soru sordum ama bunların yanıtlarını tam anlamıyla bulamadım, yardımcıolursanız sevinirim.

rudi merhaba eski gönderilerde senin baya yazını okudum, Allah bağışlasın kaç aylık oldu?

* mesela hormon iğnesinin bir zararı varmı, kıllanma, kilo vs.vs.
* yumurta toplamı zamanında narkoz altındamı oluyor, ne kadar zamanda kendine geliyorsun?
* sanırım bu süreç boyunca bir fitil kullanıyormuşsun hergünmü ve kaç hafta? başkayan ilaçlar kullanılıyormu bebek düşmesin yada destekleyici olsun diye, normal gebelikler dışındaki ilaçlaR?
* transferde ağrı, sızı oluyormu? kaç gün dinlenmek gerekiyor?
* normalde tedaviye başlarken kaç folikül oluyor kaçı gelişiyor toplanıyor yani normal sayı nedir? genelde?

biliyorum çok soru sordum ama bunların yanıtlarını tam anlamıyla bulamadım, yardımcıolursanız sevinirim.

sanırım ilk denemeni yapıcaksın inş bebeğine kavuşursun.ben geçen ay ilk denememiyaptım sonuç negatif oldu.
horman iğneleri bende şuanda kilo yapmadı.kıllarım daha fazla belli olmaya başladı yanlız.
yumurta toplama işleminde narkoz veriyorlar toplama işlemi 20 dk falan sürüyor ben odaya geldikten 5 dk sonra kendime gelmeye başladım.tahmini olarak 30 dk sürüyor etkisi.
yumurta toplama işleminden sonra ilaçları kullanmaya başlıyosun fitil günde 3 kere gebelik olursa ilaçları 3 ay kullanmaya devam ediyorsun 6 çeşit ilaç veriyorlar 2 tanesini 5 gün sonra bırakıp diğerlerini kullanmaya devam ediyosun.
transfer işleminden önce rahmi iyi görebilmek için sıkışma derecesine gelene kadar su içmen gerekiyor işlem sırasında çok değil ama biraz acı oluyor . dr 3 gün dinlenmenin yeterli olduğunu söylüyor ama çalışmıyorsan 1 hafta dikkat et derim ben.
toplanan yumurta sayısı çok önemli değil önemli olan kaliteli olması benim 13 tane toplandı 9 tanesi iyi derecedeydi 7 tanesi döllendi bizde 5 gün transferi yapıldı ve o güne kadar 1 tane çok iyi kalitede kaldı 2 tane daha vardı ama onlar çok iyi kalitede olmadığı için dondurulmadı .inşallah sen bebeğine ilk denemende kavuşursun .

sanırım ilk denemeni yapıcaksın inş bebeğine kavuşursun.ben geçen ay ilk denememiyaptım sonuç negatif oldu.
horman iğneleri bende şuanda kilo yapmadı.kıllarım daha fazla belli olmaya başladı yanlız.
yumurta toplama işleminde narkoz veriyorlar toplama işlemi 20 dk falan sürüyor ben odaya geldikten 5 dk sonra kendime gelmeye başladım.tahmini olarak 30 dk sürüyor etkisi.
yumurta toplama işleminden sonra ilaçları kullanmaya başlıyosun fitil günde 3 kere gebelik olursa ilaçları 3 ay kullanmaya devam ediyorsun 6 çeşit ilaç veriyorlar 2 tanesini 5 gün sonra bırakıp diğerlerini kullanmaya devam ediyosun.
transfer işleminden önce rahmi iyi görebilmek için sıkışma derecesine gelene kadar su içmen gerekiyor işlem sırasında çok değil ama biraz acı oluyor . dr 3 gün dinlenmenin yeterli olduğunu söylüyor ama çalışmıyorsan 1 hafta dikkat et derim ben.
toplanan yumurta sayısı çok önemli değil önemli olan kaliteli olması benim 13 tane toplandı 9 tanesi iyi derecedeydi 7 tanesi döllendi bizde 5 gün transferi yapıldı ve o güne kadar 1 tane çok iyi kalitede kaldı 2 tane daha vardı ama onlar çok iyi kalitede olmadığı için dondurulmadı .inşallah sen bebeğine ilk denemende kavuşursun .

inşallah, hepimiz biranönce kavuşuruz bebişlerimize...:KK49:
saol yanıtladığın için böyle çokta kafaya takmak iyi değil sanırım ama akışına da bırakamıyorum artık:KK3:
merak ettiğim birşey daha var:)
morfolojisi bozuk spermlerin dölleme yeteneği varmı? benim eşimde morfoloji bozukluğu var ve daha önce düşük yaptım, acaba bu yüzden olabilirmi hep merak ediyorum..
uzun prosedur ve kısa prosedure neye göre karar veriliyor?
bide IVF yada mikro enjeksiyon neye göre karar veriliyor?

inşallah, hepimiz biranönce kavuşuruz bebişlerimize...:KK49:
saol yanıtladığın için böyle çokta kafaya takmak iyi değil sanırım ama akışına da bırakamıyorum artık:KK3:
merak ettiğim birşey daha var:)
morfolojisi bozuk spermlerin dölleme yeteneği varmı? benim eşimde morfoloji bozukluğu var ve daha önce düşük yaptım, acaba bu yüzden olabilirmi hep merak ediyorum..
uzun prosedur ve kısa prosedure neye göre karar veriliyor?
bide IVF yada mikro enjeksiyon neye göre karar veriliyor?

morfolojisi bozuk sperm döllenebilir tabiyki sen galiba bir kere doğal yolla hamile kalmışsın düşük sebebinin morfolojiden olup olmadığını bilemiyorum dr düşüğün sebebini söylemedi mi belki farkında olmadan ağır kaldırmış olabilirsin bebek gelişmemiş olabilir.ama morfoliji etkiliyo olsaydı sanırım sana yücel bey 6 ay bekleyip doğal yoldan hamile kalabirsin demezdi.
uzun yada kısa prosedura senin yumurta sayının ve kalitesine göre karar veriyorlar
IVF yada mikro enjeksiyona tam olarak bende bilemiyorum ama sanırım spermin kalisine göre karar veriliyor.inşallah yardımcı olabilmişimdir.

morfolojisi bozuk sperm döllenebilir tabiyki sen galiba bir kere doğal yolla hamile kalmışsın düşük sebebinin morfolojiden olup olmadığını bilemiyorum dr düşüğün sebebini söylemedi mi belki farkında olmadan ağır kaldırmış olabilirsin bebek gelişmemiş olabilir.ama morfoliji etkiliyo olsaydı sanırım sana yücel bey 6 ay bekleyip doğal yoldan hamile kalabirsin demezdi.
uzun yada kısa prosedura senin yumurta sayının ve kalitesine göre karar veriyorlar
IVF yada mikro enjeksiyona tam olarak bende bilemiyorum ama sanırım spermin kalisine göre karar veriliyor.inşallah yardımcı olabilmişimdir.

çok saol canım cevapların için... burda birbirimize destek oluyoruz gerçekten çok iyi geliyor...:)
o zamanki dr. umbaşkasıydı ve hiç araştırmaya gerek yok dedi, bizde baktırmadık. 8. hafta kalp durmuştu, %15 gebelikler düşükle sonuclanır normal dedi, şimdiki aklım olsa test yaptırırdım.
morfolojiyi sonradan ögrendi ve ogrenince direk tup bebek dedi Yücel bey. ondan önce bilmezken amilyatımdan sonra 6ay 1 sene dene gerek yok demişti, sperm test sonucunda isler değişti ne yazıkki:KK59:

merhaba arkadaşlar bende tavsiye üzerine bürüksel tüp bebek merkezine gidicem yarın.3 buçuk yıllık evliyim ve bebeğim olmadı şuan hangi doktora gittiysem aşılama dediler.acaba bu hastanede aşılama olupta ilk denemede tutan var mı bilgi verirseniz sevinirim

* mesela hormon iğnesinin bir zararı varmı, kıllanma, kilo vs.vs./ ben 1 yıl içerisinde 3 kez deneme yaptığım için kilo aldım özellikle göbeğim yağlandı.
* yumurta toplamı zamanında narkoz altındamı oluyor, ne kadar zamanda kendine geliyorsun?/evet narkoz altında toplandı yaklaşık yarım saat içerisinde her şey bitmiş oluyor,hafif bir kanama oluyor devamında.
* sanırım bu süreç boyunca bir fitil kullanıyormuşsun hergünmü ve kaç hafta? başkayan ilaçlar kullanılıyormu bebek düşmesin yada destekleyici olsun diye, normal gebelikler dışındaki ilaçlaR?/ evet fitil 3 ay boyunca kullandım günde 3 adet ,pozitif sonucu aldıktan sonra kanama olursa fitilin iğne olanı var ona geçiriyor,2-3 ilaç daha var beraberinde kullanılan.
* transferde ağrı, sızı oluyormu? kaç gün dinlenmek gerekiyor?/ transferi ben anestezzili oldum o nedenle ağrı sızı hissetmedim ama jinekolojik muayene gibi olduğunu söylediler. ben 5 gün evdeydim uzandım,evde dolaştım,yemek yaptım,ağır iş yapmadım dışarda gezmedim,sonraki günler dikkat ederek normal hayatıma döndüm.
* normalde tedaviye başlarken kaç folikül oluyor kaçı gelişiyor toplanıyor yani normal sayı nedir? genelde?/ herkesin vucudu ilaçlara farklı tepki veriyor o nedenle
normalı ne açıkcası bilmiyorum ama benden en son 17 yumurta toplandı sonra o sayıdan 5.güne kadar gelebilen 7 adet embriyo olabildi. önemli olan kaliteli olması sayıy takılma .
/ umarım faydalı olabilmişimdir. Şimdiden hayırlısı olsun senin için inşallah güzel haberlerini buradan duyurursun kısa zamanda...
Merhaba Bestes;
Canım benimkiler 3 aylık oldular cinsiyetleri henüz belli değil,2 hafta sonra randevum var inşallh o zaman söyleyecek dr.

/ umarım faydalı olabilmişimdir. Şimdiden hayırlısı olsun senin için inşallah güzel haberlerini buradan duyurursun kısa zamanda...
Merhaba Bestes;
Canım benimkiler 3 aylık oldular cinsiyetleri henüz belli değil,2 hafta sonra randevum var inşallh o zaman söyleyecek dr.

çok saol rudi cevapların için:) bende heralde 1 ay sonra baslamıs olucam tedaviye..
Allah bağışlasın bebişleri, senin yazılarını okurken yaşıyor gibi oldum heyecanını hele çift çizgi hamilelik testi harikaydı, bizlerede nasip olur inaşşalah en kısa sürede:KK66::KK66::KK66:

Merhaba Bestes;

Mrb.Biz de 10 günsonra brükselde tüp bebeğe başlayacağız.sizinki ikiz olcak galiba.Hayırlı olsun.Bir şey sorcam.Tüp bebekte tek embriyo transfer ediliyor ya nasıl ikiz oluyor anlamıyorum.Belki sorum saçma :) Kaçıncı denemeniz bu?Bizimki 2.olacak.Olumsuz düşünmemeye çalışıyorum ama :KK43: Ben brükseli burdaki yorumlara göre seçtim.2 hafta önce histeroskopi yaptı yücel bey.İnşaallah tüp bebekte de memnun kalırım onlardan.tüp bebek merkezlerine karşı bir ön yargım oluştu.Umarım doğru yeri seçmişimdir.

:KK74:
çok saol rudi cevapların için:) bende heralde 1 ay sonra baslamıs olucam tedaviye..
Allah bağışlasın bebişleri, senin yazılarını okurken yaşıyor gibi oldum heyecanını hele çift çizgi hamilelik testi harikaydı, bizlerede nasip olur inaşşalah en kısa sürede:KK66::KK66::KK66:
İnşallah canım darısı başına sağlıkla kucağımıza aldığımız günleride görürüz inşallah.
Çift çizgi yi görmek bile mucize gibiydi benim için...:KK74:

Mrb.Biz de 10 günsonra brükselde tüp bebeğe başlayacağız.sizinki ikiz olcak galiba.Hayırlı olsun.Bir şey sorcam.Tüp bebekte tek embriyo transfer ediliyor ya nasıl ikiz oluyor anlamıyorum.Belki sorum saçma :) Kaçıncı denemeniz bu?Bizimki 2.olacak.Olumsuz düşünmemeye çalışıyorum ama :KK43: Ben brükseli burdaki yorumlara göre seçtim.2 hafta önce histeroskopi yaptı yücel bey.İnşaallah tüp bebekte de memnun kalırım onlardan.tüp bebek merkezlerine karşı bir ön yargım oluştu.Umarım doğru yeri seçmişimdir.
Merhaba , bizim 3.denememiz o nedenle çift embriyo transfer edildi.ikiz olacak inşallah.
Tercih ettiğin merkezden en iyilerden bir imerkeze güven ve olumlu düşün lütfen umarım herşey gönlüne göre olur. Bol şans şimdiden.

slm arkadaslar.nasılsınız.hulya canım test yaptınmı.inşallah hala adet olmamıssındr.

rudı senın nasıl gıdıyor.benım 2 li test zamanım geldı.cts ye bır muayenehaneye baslıycam şişlide.orda bakılcak bakalım ense kalınlıgına falan.sonrada kan vercem test ıcın.onun telası sardı benı sımdı.inşallah bebegım saglıklı cıkar da bu hengameyı de atlatırız.rudıcım sen yaptrdınmı 2li.Saglıkla gelsın bebeklerımız inşallah.AMİN.

selam arkadaslar,
internetten araştırırken şöyle bir test duydum, acaba bunu Brüksel Tüp bebekte uyguluyorlarmı biliyormusunuz?

METABOLOMİX TEST:
Amerikan Yale Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Aydın Arıcı, 5 yıllık bir çalışmanın ardından, tüp bebekte başarı oranını artıran metabolomix yöntemini dünyanın önde gelen sağlık kuruluşlarıyla birlikte uygulamaya başladıklarını söyledi.

Metabolomix yönteminde artık en sağlıklı embriyoyu seçerek çoğul gebeliklerin önüne geçebildiklerini ifade eden Arıcı, "Sonuçlar gayet başarılı. Dünya genelinde 1.200 kişi üzerinde testler yapıldı. Şu an 35 yaşından genç kadınlarda, bugüne kadar varolan yöntemlerle görünüşüne bakarak seçilen tek embriyo transferiyle hamile kalma şansı yüzde 25-30 gibidir. Metabolomix yöntemiyle seçilen tek embriyo transferiyle hamilelik şansı yüzde 50'ye, iki embriyo transferinde ise hamilelik şansı yüzde 80'e çıkmaktadır" dedi.

"Embriyolar, kendilerini besleyen bir sıvının içinde yaşamlarını sürdürürler. Nasıl ki yetişkin bir insanın sağlık sorununu belirlemek için idrar, kan ve dışkı testi yapılıyorsa, yeni geliştirilen bu yöntemle artık embriyoların da atıklarını inceleyebiliyoruz. Embriyoların yaşadığı sıvıdan bir damla örnek alarak, bu analizleri yaklaşık yüzlerce atığı analize edebilen 'spektrofometre' dediğimiz çok gelişmiş bir alet ile değişik dalga boyları kullanarak gerçekleştiriyoruz. Bu yöntemle embriyonun profilini çıkartabiliyor ve buna bağlı olarak sağlıklı olup olmadığını belirleyebiliyoruz. En sağlıklı embriyoyu transfer ederek, çoğul gebeliklerin de önüne geçebiliyoruz."

sağlık Bakanlığı'nın tüp bebek konusundaki son düzenlemesinin, uygulamaya soktukları yeni tüp bebek testi metabolomixi daha önemli hale getirdiğini vurgulayan Arıcı, "Yeni yönetmeliğe göre tüp bebek uygulanacak ailelerde kadının yaşı 35'in altındaysa birinci ve ikinci uygulamada anne rahmine tek embriyo transfer ediliyor. Eğer bu iki uygulamada kadın gebe kalamadıysa, sonraki denemelerde iki embriyo transfer edilebiliyor. Yani bu yönetmelik ikinin üzerinde embriyo transferini tamamen yasaklıyor. tüp bebek uygulamasında 4 ve üstü embriyo olan kişilerde bu testin önemi anlaşılıyor. 4 ve üstü embriyodan bir ya da ikisini seçerken, en sağlıklısını seçmek önemli hale geliyor" dedi.

slm arkadaslar.nasılsınız.hulya canım test yaptınmı.inşallah hala adet olmamıssındr.

rudı senın nasıl gıdıyor.benım 2 li test zamanım geldı.cts ye bır muayenehaneye baslıycam şişlide.orda bakılcak bakalım ense kalınlıgına falan.sonrada kan vercem test ıcın.onun telası sardı benı sımdı.inşallah bebegım saglıklı cıkar da bu hengameyı de atlatırız.rudıcım sen yaptrdınmı 2li.Saglıkla gelsın bebeklerımız inşallah.AMİN.
merhaba hazel senin bebiş de kocaman olmuş maşallah :nazar:
Gönlünü ferah tut duanı eksik etme testin Allah'ın izni ile temiz olur. :nazar:benim ikiz olduğu için 2 li test de sadece ense kalınlığına bakıldı kan testi yapılmıyormuş ikizlerde.Allah'a şükür değer iyi çıktı.:nazar: :nazar:

yine olmadı canım umutlarımı öbür aya bıraktım hayırlısı artık allah verirse olacak başka yapacağımız bir şey yok.herşeyin hayırlısı versin allah bize...inşallah senin testlerde bir şey çıkmaz bebeğin sağlıklı ve uzun ömürlü olsun canım..:nazar:

merhaba içini ferah tut testlerin inşş olumlu çıkıcak bende verdiğin duayı okuyorum önümüzdeki ay inş balıycaz tüp bebek tedavise her sabah brdaki yazıları okumadan işe başlıyamıyorum olumlu sonuçlarda çok mutlu oluyorum ve yeniden umutlanıyorum rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın inşşş

merhaba hazel senin bebiş de kocaman olmuş maşallah :nazar:
Gönlünü ferah tut duanı eksik etme testin Allah'ın izni ile temiz olur. :nazar:benim ikiz olduğu için 2 li test de sadece ense kalınlığına bakıldı kan testi yapılmıyormuş ikizlerde.Allah'a şükür değer iyi çıktı.:nazar: :nazar:

evet canım oldu masallah.en son gıttıgımzde kıpırdıyordu.ınsallah hersey guzel cıkar.evet cts gunu gosterırse ense kalınlıgına bakılcak ve test yapılcak.inşallah saglıkla gelır bebeklerımız.

yine olmadı canım umutlarımı öbür aya bıraktım hayırlısı artık allah verirse olacak başka yapacağımız bir şey yok.herşeyin hayırlısı versin allah bize...inşallah senin testlerde bir şey çıkmaz bebeğin sağlıklı ve uzun ömürlü olsun canım..:nazar:

hayırlısı olsun canım.duaları oku.kafana cok fazla takmadan calısmalara devam edın gelcek bebısın.yumurtlama zamanı hergun olsun ılıskı 5-6 gun ust uste hergun olsun.kacrmayın hıcbır gunu

X