Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Her yıl mayıs ayının başında başlar onların şaşkınlığı. Ellerini nereye koyacaklarını bilmezler, komşu oturmalarına katılmak istemezler. Söylenen her söz onlara dokunur, her anı beklemenin zorluğunu arttırır. Süper anneler ve onların süper çocukları kapmışken köşe başlarını onlara düşen yalnızca seyretmektir. Ne kimseye “Sana saçımı süpürge ettim” cümlesini kurabilirler ne de “Sütümü helal etmem” diye çıkışabilirler. Hastalık hikâyeleri yoktur, ilkokula başlama sendromları ya da ilk adım anıları. Hiçbir küçük çocuk cennet kokulu sözcüklerle onlara ‘anne’ dememiştir. Mayıs ayının ikinci Pazar günü… Vitrinlerden, billboardlardan taşan bir ağırlıkla çocuğu olmayan kadınlara hiç iyi gelmemektedr

Bir tekerleme gibi geçer gider anneler günü. Hediyeler anılır, televizyonda manknlerle, futbolcularla, siyasetçilerle yapılmış anneler günü söyleşileri vardır, trafik yoğundur, çiçekçiler kalabalıktır, 5 TL’ye satılan güllerin fiyatı çoktan 12.5 TL olmuştur. Her yaşta kadın sokağa çıkmıştır. Kimisi çocuğuyla, kimisi torunuyla, kimisi annesiyle, kayınvalidesiyle anneler günü gezmesine katılmışken annesi olamayan çocuklar ve çocuğu olmayan kadınlar bu sahnenin içinde kimselerin görmediği bir dekorun arkasına çoktan saklanmıştır.

Okullar bitince, işler bulununca, arkadaşlar tek tek evlendikçe sohbetlerin konusu ‘çocuklar’ ve ‘en iyi anne benim’ mesajlarıyla dolup taşmaktadır. Arkadaşların, komşuların ‘hayatımı çocuklarıma adadım’ pozuyla etrafta dolaştığı bir hikayede çocuksuz kadınların nasibine bolca hüzün düşmektedir. Öyle ya bütün küçük kızlar bir gün büyümeyi, büyüyünce evlenmeyi ve anne olmayı ister. Kariyer hayallerinin, zengin olma düşlerinin, en iyi ben olayım pozlarının aksine… Her kadının gönlünde anne olma sevdası ve anne olamama korkusu vardır.

Yanında bir de hüzün getirir

Anne olamayan kadınlar büyük bir yalnızlığa terk edilir çoğu kez. Çocuklarının emanetçisi olduğunu unutup onların sahibi gibi davranan, sınav sonuçlarını kendi başarısıymış gibi gösteren, çocukların sıkıntılarının olabileceğini unutan, kimliğini yalnızca ‘annelikten’ ibaret sayan ve yirmi dört saat onlar hakkında konuşanların yanında çocuk sahibi olamamak kadınlar için sahiden de zordur.

Allah’ın verdiği bir emanettir çocuklar ve tüm emanetler gibi herkese değil bazılarına verilirler.
Ne güzel anlatılmış cok duygulandım

Kızlarr merhaba nasılsınız?Benim opu yapıldı 7 tane toplandı 7sı dollenmıs 5.gune 4ü dayanabildi İlk defa b u kadar çok oluyor.Şimdi teste gönderdiler.' adet sonrası transfer yapılıcak dedıler.2.adette arayıp gidicekmişim ilaca başlıycakmışım.Bu işlemi yapan varmı aranızda ne ilacı veriyorlar.Temmuzun 2. haftasını bulur heralde transfer.Umarım genetik test sonuçlarıda ii gelirr.Beklemek çok zor birde bu testler çıktı başıma

Kızlarr merhaba nasılsınız?Benim opu yapıldı 7 tane toplandı 7sı dollenmıs 5.gune 4ü dayanabildi İlk defa b u kadar çok oluyor.Şimdi teste gönderdiler.' adet sonrası transfer yapılıcak dedıler.2.adette arayıp gidicekmişim ilaca başlıycakmışım.Bu işlemi yapan varmı aranızda ne ilacı veriyorlar.Temmuzun 2. haftasını bulur heralde transfer.Umarım genetik test sonuçlarıda ii gelirr.Beklemek çok zor birde bu testler çıktı başıma
Canm ilk etapta estroferm ıcmeye baslıyacaksn folik asit corasprin filan sonra transferden bı kac gün önce vajınal fitil almaya vaslıycaksn bide transfer den 5gün once 5 günlük antibiyotik ve kortizon

Merhaba Arkadaşlar ben de yucel hocada tedavı goruyorum
pco hastasıyım esımde hıcbır problem yok cok sukur kılom var ılk tup denemem olumsuz sonuclandı 11 tane 5 gun embriyosundan bır tanesı transefer edılmısdı bıraz umutsuzluk olmadı desem yalan olur sınra genetık test ıstedıler bırazda kılo vermemı test sonucları temız cıktı ama ben bıraz daha bekleme ve zayıflama kararı aldım
cunkı artık her seferınde karsıma kılodan olmuyo gıbı sorunlar cıkmasından cok sıkıldım
allahım ısteyen herkese nasıp etsın ıcınde de bana :)

Merhaba Arkadaşlar ben de yucel hocada tedavı goruyorum
pco hastasıyım esımde hıcbır problem yok cok sukur kılom var ılk tup denemem olumsuz sonuclandı 11 tane 5 gun embriyosundan bır tanesı transefer edılmısdı bıraz umutsuzluk olmadı desem yalan olur sınra genetık test ıstedıler bırazda kılo vermemı test sonucları temız cıktı ama ben bıraz daha bekleme ve zayıflama kararı aldım
cunkı artık her seferınde karsıma kılodan olmuyo gıbı sorunlar cıkmasından cok sıkıldım
allahım ısteyen herkese nasıp etsın ıcınde de bana :)

masallah cnm 11embriyo cok iyi uzme kendini eminim onlardan biri tutncaktir kilo cok derken kacsin bende 85 le hamile kaldim

Merhaba kızlar biz de haziranda dondurulmuş embriyo transferine başlıycaz ama adetin 2. günü bayrama denk gelirse ne oluyor? Erteleniyor mu acaba? hiç böyle bir şey yaşayan oldu mu?

X