Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Merhabalar Yücel Beyin öğrencisi olan doktorum bugün kendisiyle görüşmem konusunda tavsiye de bulundu. Bende bira araştırmaya başladım .
Benim sınır diye adlandırılan 4.5. Cm civarı bir adet çikolata kistim var ve bu kist daha öncesi yoktu normal yolla bir gebelik elde etmiştim fakat 12. Hafta da kalbi durdu ve kurtaj oldum ne yazıkki sonrasında hem hamile kalamadım hemde bu kisti öğrendim 3ay sonrası :KK43: bir tane başarısız aşılama oldu şuan Ikincisine başladık fakat doktorum bu seferde olmazsa yücel beye görünüp kisti temizlememiz gerek derse sonrasinda tüp deneriz diyor fikrini almak istiyor. Iyice kafam karıştı tüplerimde rahim de hormonlarımda amh testimde hiçbir sorun yok ben neden hamile kalamıyorum :KK43: Benimle benzer durumda olup yücel beyde tedavi olan varmı ?

Merhabalar Yücel Beyin öğrencisi olan doktorum bugün kendisiyle görüşmem konusunda tavsiye de bulundu. Bende bira araştırmaya başladım .
Benim sınır diye adlandırılan 4.5. Cm civarı bir adet çikolata kistim var ve bu kist daha öncesi yoktu normal yolla bir gebelik elde etmiştim fakat 12. Hafta da kalbi durdu ve kurtaj oldum ne yazıkki sonrasında hem hamile kalamadım hemde bu kisti öğrendim 3ay sonrası :KK43: bir tane başarısız aşılama oldu şuan Ikincisine başladık fakat doktorum bu seferde olmazsa yücel beye görünüp kisti temizlememiz gerek derse sonrasinda tüp deneriz diyor fikrini almak istiyor. Iyice kafam karıştı tüplerimde rahim de hormonlarımda amh testimde hiçbir sorun yok ben neden hamile kalamıyorum :KK43: Benimle benzer durumda olup yücel beyde tedavi olan varmı ?

Geçmiş olsun ben de Yücel hocada tedavi görüyorum biz de hem eşimde hem de ben de sıkıntı var ben ameliyat oldum uterus şekil bozukluğundan sizin durumunuza gelince çikolata kisti gebeliğe engel biliyorum bence direk Yücel hocaya gidip muayene olun çok kıdemli bilgili bi hekim ona göre bi yol izlersiniz[/QUOTE]

Geçmiş olsun ben de Yücel hocada tedavi görüyorum biz de hem eşimde hem de ben de sıkıntı var ben ameliyat oldum uterus şekil bozukluğundan sizin durumunuza gelince çikolata kisti gebeliğe engel biliyorum bence direk Yücel hocaya gidip muayene olun çok kıdemli bilgili bi hekim ona göre bi yol izlersiniz
[/QUOTE]
Teşekkür ederim cevabınız için bu sefer aşılamadan yine sonuç alamazsak mutlaka yücel beye muayene olucam Şuan tedavi gördüğüm doktorum yücel beyin öğrencisiymis o tavsiye etti banada laparoskopi olursa o yapmalı mutlaka diye hayırlısı bakalım inşallah aşılamam tutar bu sefer en azından bir kere gebelik geçirip sonrasında operasyon geçirmek istiyorum

Teşekkür ederim cevabınız için bu sefer aşılamadan yine sonuç alamazsak mutlaka yücel beye muayene olucam Şuan tedavi gördüğüm doktorum yücel beyin öğrencisiymis o tavsiye etti banada laparoskopi olursa o yapmalı mutlaka diye hayırlısı bakalım inşallah aşılamam tutar bu sefer en azından bir kere gebelik geçirip sonrasında operasyon geçirmek istiyorum[/QUOTE]
İnşallah pozitif sonuç alırsınız operasyon a gerek kalmaz

Ben çikolata kistinden yucel beyde ameliyat oldum . Ameliyat olmam gerektigini öğrendiğimde çok araştırdım ve Yücel beyde olmaya karar verdim . Rahim filmi çekildi mi tüplerde bir sıkıntı var mı peki . 12 haftada kalbi durmuş neden durduğu arastirildi mi peki .

Ben çikolata kistinden yucel beyde ameliyat oldum . Ameliyat olmam gerektigini öğrendiğimde çok araştırdım ve Yücel beyde olmaya karar verdim . Rahim filmi çekildi mi tüplerde bir sıkıntı var mı peki . 12 haftada kalbi durmuş neden durduğu arastirildi mi peki .
Rahim filmi çektirdim belki kist yapışıklık yapmıştır yada kurtaj sonrası bi sıkıntı olmuştur diye ama çok şükür bi sıkıntı çıkmadı kist var demeseydi doktorum hiç bir belirtiside yoktu ağrı sızı yapmıyorlar adetimi zamanında oluyorum. Yumurta rezervim gayet iyi çıktı. Bilemiyorum bakalım bana ne diyecek. Düşük için bi araştırma yapılmadı ben üniversite hastanesine gidiyordum plesanta falan patilojiye gitti ama bişey çıkmadı onda da

Rahim filmi çektirdim belki kist yapışıklık yapmıştır yada kurtaj sonrası bi sıkıntı olmuştur diye ama çok şükür bi sıkıntı çıkmadı kist var demeseydi doktorum hiç bir belirtiside yoktu ağrı sızı yapmıyorlar adetimi zamanında oluyorum. Yumurta rezervim gayet iyi çıktı. Bilemiyorum bakalım bana ne diyecek. Düşük için bi araştırma yapılmadı ben üniversite hastanesine gidiyordum plesanta falan patilojiye gitti ama bişey çıkmadı onda da
Patoloji nin çok da anlamı yok genetiğe gitseydin keşke. Ben de kaybettim canım kalbi durdu krtaj oldum . Ben de kan pihtilasmasi vardi sana tavsiyem testlerini yaptırmadan hamilelik düşünme .

Patoloji nin çok da anlamı yok genetiğe gitseydin keşke. Ben de kaybettim canım kalbi durdu krtaj oldum . Ben de kan pihtilasmasi vardi sana tavsiyem testlerini yaptırmadan hamilelik düşünme .
Ben kalp kapakçık ameliyatı geçirdim 3 sene önce ve kan sulandirici ilaç kullanıyorum ömür boyu kullanıcam. Sağlıksız bir bebekti dediler hep onun için tutunamamıştır diye. Geçmiş olsun sizede çok zor bi durum :KK43:

Ben kalp kapakçık ameliyatı geçirdim 3 sene önce ve kan sulandirici ilaç kullanıyorum ömür boyu kullanıcam. Sağlıksız bir bebekti dediler hep onun için tutunamamıştır diye. Geçmiş olsun sizede çok zor bi durum :KK43:
Kesinlikle çok zor bir durum size de çok geçmiş olsun . İnşallah sağlıkla kucağımiza aliriz birgün . Rahatsızlığınız içinde çok geçmiş olsun . Kistin de çok büyük değil benim 6cm di ve adetliyken çok ama çok ağrım oluyordu o yüzden ameliyat oldum

Kesinlikle çok zor bir durum size de çok geçmiş olsun . İnşallah sağlıkla kucağımiza aliriz birgün . Rahatsızlığınız içinde çok geçmiş olsun . Kistin de çok büyük değil benim 6cm di ve adetliyken çok ama çok ağrım oluyordu o yüzden ameliyat oldum
Çok sağolun teşekkür ederim zaten kesin laparoskopi de demiyorlar belki bir süre daha bekleyebiliriz yücel hocanın kararı önemli benim için hayırlısı bakalım. Rabbim tez zamanda evlat hasretimizi dindirsin inşallah

Her yıl mayıs ayının başında başlar onların şaşkınlığı. Ellerini nereye koyacaklarını bilmezler, komşu oturmalarına katılmak istemezler. Söylenen her söz onlara dokunur, her anı beklemenin zorluğunu arttırır. Süper anneler ve onların süper çocukları kapmışken köşe başlarını onlara düşen yalnızca seyretmektir. Ne kimseye “Sana saçımı süpürge ettim” cümlesini kurabilirler ne de “Sütümü helal etmem” diye çıkışabilirler. Hastalık hikâyeleri yoktur, ilkokula başlama sendromları ya da ilk adım anıları. Hiçbir küçük çocuk cennet kokulu sözcüklerle onlara ‘anne’ dememiştir. Mayıs ayının ikinci Pazar günü… Vitrinlerden, billboardlardan taşan bir ağırlıkla çocuğu olmayan kadınlara hiç iyi gelmemektedr

Bir tekerleme gibi geçer gider anneler günü. Hediyeler anılır, televizyonda manknlerle, futbolcularla, siyasetçilerle yapılmış anneler günü söyleşileri vardır, trafik yoğundur, çiçekçiler kalabalıktır, 5 TL’ye satılan güllerin fiyatı çoktan 12.5 TL olmuştur. Her yaşta kadın sokağa çıkmıştır. Kimisi çocuğuyla, kimisi torunuyla, kimisi annesiyle, kayınvalidesiyle anneler günü gezmesine katılmışken annesi olamayan çocuklar ve çocuğu olmayan kadınlar bu sahnenin içinde kimselerin görmediği bir dekorun arkasına çoktan saklanmıştır.

Okullar bitince, işler bulununca, arkadaşlar tek tek evlendikçe sohbetlerin konusu ‘çocuklar’ ve ‘en iyi anne benim’ mesajlarıyla dolup taşmaktadır. Arkadaşların, komşuların ‘hayatımı çocuklarıma adadım’ pozuyla etrafta dolaştığı bir hikayede çocuksuz kadınların nasibine bolca hüzün düşmektedir. Öyle ya bütün küçük kızlar bir gün büyümeyi, büyüyünce evlenmeyi ve anne olmayı ister. Kariyer hayallerinin, zengin olma düşlerinin, en iyi ben olayım pozlarının aksine… Her kadının gönlünde anne olma sevdası ve anne olamama korkusu vardır.

Yanında bir de hüzün getirir

Anne olamayan kadınlar büyük bir yalnızlığa terk edilir çoğu kez. Çocuklarının emanetçisi olduğunu unutup onların sahibi gibi davranan, sınav sonuçlarını kendi başarısıymış gibi gösteren, çocukların sıkıntılarının olabileceğini unutan, kimliğini yalnızca ‘annelikten’ ibaret sayan ve yirmi dört saat onlar hakkında konuşanların yanında çocuk sahibi olamamak kadınlar için sahiden de zordur.

Allah’ın verdiği bir emanettir çocuklar ve tüm emanetler gibi herkese değil bazılarına verilirler.

X