Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

:) sen beni güldürdün, allah da seni güldürsün alyacığım
diş ağrın geçti mi?
:))
Canım yazın Türkiye'de yapılan kanal, olması gerekenden 1-2ml daha derine girilerek yapılmış. Bundan kaynaklı bir ağrıymış. Sızıdan dolayı Kasım ayında gitmiştim. "Ocak sonuna kadar bekle, geçmezse müdahale ederiz" demişti diş hekimi. Bugün tekrar görüştük. Kökteki derinliğin küçük bir operasyonla kapatılmasını önerdi. Gebe kalmadan yapılması gerektiğini söyledi ve ne yazık ki ilk uygun tarih 2 Şubat. Her şey yolunda giderse transfer tarihinden bile sonra bu. Yer açılırsa önümüzdeki hafta arayacaklar, operasyonu yapacak. Ama haftaya bile yapılsa işlemden sonra 7-8 gün koruma amaçlı dişi dinlendirmem transfer filan olmaması gerekiyormuş. Şaşkınım, daha eşime bile anlatmadım. Şaşkınım.

Ya cnm gecms olsn bu bi hata yanş öylemi?bı kac dr a daha sorsan amelıyat olcan ozaman 20şik diş amelıyatı gibi bişey herhaldeozaman toplamadan sonra embrıyoları donduracaklar aonrakı ay transferın olcak..üzülme ama canm vardr bundada bi hayr

tatlım çok geçmiş olsun. bi tuhaf geldi bana bu açıklama. yücel hocaya bir danışsan mı? olanda hayr vardır derler canım dilerim bunun ardından da hayırlı bir netice doğar..

Canım Türkiye'deki diş hekimi arkadaşım. İyi de bir hekimdir, her işleminden memnunum, ama bunu hatalı yapmış maalesef. Almanya'da iki farklı diş hekimine göründüm. İlk gittiğim teşhis edip "Benim uzmanlık alanımı aşıyor" diyerek diğerine sevketmişti. Dikiş filan atılacakmış. Dikişler operasyondan 5-6 gün sonra alınacakmış, ki diş de bu arada dinleniyormuş. Her şeyde bir hayır var. Yarın randevum var klinikte, doktora sorarım. 20dk filan sürermiş operasyon. Ara ara gelen sızlamalar var dişimde. Risk alıp yaptırmasam mı diyorum, büyük risk bu da. Teşekkürler iyi dileklerin için tatlım. Hayırlısını diliyorum.

tatlım çok geçmiş olsun. bi tuhaf geldi bana bu açıklama. yücel hocaya bir danışsan mı? olanda hayr vardır derler canım dilerim bunun ardından da hayırlı bir netice doğar..

Teşekkürler canım Yücel Hocaya yazın bir kez gittim, o da beni 3-4 hafta sonra 1 kez aradı. Dolayısıyla teknik olarak hastası sayılmadığım için aramak istemiyorum. Sızlama şikayetim var. Kanal olduğu için sıcak-soğuk hassasiyeti yok en azından. Ah ben bu problemi çözmez miydim? Ameliyat planlıyorum, tüp bebeğe daha var diyerek bugüne dayandı. Sızlama olmasa aklıma bile gelmezdi. Tüp bebeğe biraz kısa sürede planlanıp başlanıldı. Hayırlısını diliyorum. Karnım delik deşik, dün yapamadım, kanattım, şişti. valiente 'nun dediği gibi taze embriyo değil, dondurulmuş transfer edilir belki. Dişim dokununca bile acıyor birkaç gündür.

Öncelik şu an kaliteli ve yeter sayıda yumurta oluşması. Yalnız uzun protokol dedikçe uzuyor Kısa ve hayırlı yoldan dileyelim. Güzel olacak inşallah

canım ben tedaviden önce 20lik dişimi aldırmak istedim. gömülü olduğu için çok ağrı yapıyordu. ama dişi aldıramadım ya. kökü sinire denk geliyormuş ve diş alındığında geçici yada kalıcı his kaybı olabilirmiş. bu durumda tomografi çektik hamileyken çekilemeyecek diye. dişim duruyor. eğer gebelikte dayanamayacağım kadar ağrım olursa çekilecek. çekilecek dediğim baya ameliyatla olcak bi işlem. hamileyken yapılabiliyor bu tür işlemler. illa ertelemek istemezsen bu tarz bi düzenleme olabilir belki..

canım iğnelerin nasıl bilmiyorum ama çok zorlanıyorsun allah yardımcın olsun

eejanaika bu açıklaman bana fikir oldu, yarın sorayım. Bayıltma gibi değil de, sedatifle değil mi? Diş hekimi bugün "Gebelikte müdahale etmek istemiyoruz" dedi. Ay bu Menopur'un ucu kalın Puregona göre. Girmiyor, zor giriyor. Zorlandım çok hakikaten. İnşallah az kaldı :))

canım sinir hasar görürse yemek yerken yada konuşurken ağzından salya akar hissetmezsin dediği için anestezi mi sedasyon mu sormadım bile ıyyyyk!

çoğu gitti azı kaldı ha gayret canım benim

canım sinir hasar görürse yemek yerken yada konuşurken ağzından salya akar hissetmezsin dediği için anestezi mi sedasyon mu sormadım bile ıyyyyk!

çoğu gitti azı kaldı ha gayret canım benim
Uykuluyum, ıyyyk kelimesine ondan mı güldm ki :)
Geçmiş olsun tatlım. Sorun olmayacak inşallah.

canım merkez tahlil istemedi tekrar yaptırmama gerek yok. iyiyim çok şükür sende herşey yolunda mı? transferim anestezili oldu canım ben çok kasıyorum kendimi.
Anladö canm kontrol ne zaman peki?bende anestezili isticem cunku dogerlerı normal oldu cok kastm kendımı hıc gerek yok kasmaya kotu etkılenıyorm sonra..cok sükür yolunda haftaya baslıyoruz allahın iznyle

canım merkez tahlil istemedi tekrar yaptırmama gerek yok. iyiyim çok şükür sende herşey yolunda mı? transferim anestezili oldu canım ben çok kasıyorum kendimi.
Canım bide merak ettigim bişey var biz ıdrara sıkısık gıryouz ya anestezi aldgmzda nasıl oluyo kacırmazmıyız acaba

Canım bide merak ettigim bişey var biz ıdrara sıkısık gıryouz ya anestezi aldgmzda nasıl oluyo kacırmazmıyız acaba
kontrolüm 28 inde tatlım. aslında 31 olması gerekiyordu ama hüsamettin bey orda olmayacakmış. erken gitmek benim de işime geldi.

kendini kasıyorsan anestezi iste tatlım ama transferden 1 gün önce aradıklarında hatırlat anestezili olacağını. benim unutmuşlardı arayan hemşire sabah kahvaltı yap deyince anladım.

anestezili olunca gece 12den sonra bişey yiyip içmiyorsun. gittiğinde serum takıyorlar sıkışman için. ilk seferde bende sordum işlem sırasında kaçırırsam diye. birde aşırı sıkışmıştım çok korktum gerçekten hemşire bunca yıldır bu işi yapıyorum hiç kaçıran olmadı, kaçırsanda bişey olmaz korkma dedi. çok derin uykuda olduğun zamanlar olmuştur çok sıkıştığında beynin arka planda çalışıp yatağa salmanı nasıl engelliyorsa bu da onun gibi sanırım

kuzucuk kontrole gittin mi? sonuçtan haberdar et bizi
Gittim canım. Aklım nerelerdeyse doktora dişi sormayı unuttum. Çıkınca aklıma geldi ve hemşireye sordum. Not aldı, "Doktora soracağım, ama lokal anestezi olduğu için diş ameliyatı olabiliyor" dedi. Tam yumurta sayısını yine söylemedi. "İçleri dolu olursa 10 gibi görünüyor, ama daha azı da, daha fazlası da olabilir. Net sayı, toplanana kadar bilinemez" dedi. Gelişimlerini sordum, net cevap yine yok, birtanesini ölçtü, 12mm dedi. Rahim kalınlığını da sordum, ölçtü; bugün 11mm'miş. Uyarıcı iğnenin dozunu düşürdü. Pazartesi günü 11.30'a randevu tekrar. Hiç net konuşmuyorlar ama yaa.

canım yumurta konusunda çok yumurta görünüp içi boş çıkınca insanlara anlatamamaktan mı çekiniyorlar acaba? dediği gibi içinin dolu olması, kalitesi önemli. diş için, yani burda şu var benim safra kesemde taş var. ağrı olmadığı için almıyorlar ama kadın doğum doktorum merak etme gebelikte sıkıntı çıkarırsa gebeyken ameliyatla alabiliyoruz dedi. tabi hiçbirimiz bebeğimiz doğmadan kimyasallarla tanışsın istemez ama böyle bir seçenek var ve zaruri halde uygulanabileceğini bilmek gerek. rahim kalınlığı da güzel maşallah tatlım. sen biraz akışına bırak olur mu çok stresli gibi hissediyorum seni

Teşekkürler canım. Emin olana kadar net bilgi vermiyor bu klinik, diğerleri öyle mi bilmiyorum. Bir yerde doğru gibi geliyor. Akışında ve sağlıkla ilerler umarım. Pazartesi net olarak soracağım dişi. Senin 20'lik için dedikleri gibi galiba, lokal olduğu için izin veriliyor. Bugün öyle uykuluydum ki, rahim ve yumurtalara odaklandım. Çok erken saatteydi randevu :))
Heyecan var ama stres yok çok şükür. Bugün çok daha iyiyim. İğneler birkaç gün daha devam. Sen neler yaptın? İlk randevun öne alınmış. Sağlıkla, hayırla inşallah Göbüşüne kalp konmuş

Alya canım çok geçmiş olsun. Transferden sonra pozitifi aldıktan kısa bir süre sonra inanılmaz disim ağrıdı beni ağlattı . Minoset icebilirsin dediler içtim fayda etmedi . Nasıl ağladım nasıl anlatamam sonra merkezi aradım hüsamettin bey dediki dış filmi hariç herseyi yaptırabilirsin sorun yok . Burda çok iyi bir disciye gittim o da öyle dedi . Ama bendeki sorun dış değilmiş dısetlerim şişmiş o ağrı yapmış . Belki senin için de bir zararı olmaz .belki de dondurursinuz

Kızlar bugün başka bir okula tayinim cikti hayırlısı olur inşallah . Bana anne değilsin anlamazsin diyen öğretmen arkadasimdan uzaklasmam iyi gelir belki de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…