Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

geçen ay histeroskopi oldum,ve rahim ağzı yetmezliğ yani servikal yetmezliğim varmış,dondurulmuş tedavisi görüyorum,şimdi içimde korku var transferden sonra hep yatmamı gerekicek,benim durumda olan arkadaşlar varmı ,hangi ilaçları kullandınız,neler yaptınız

Geçmiş olsun, benim bu konuda bilgim yok maalesef. İnşallah transferin sağlıkla gerçekleşir ve bebeğin sımsıkı tutunur canım.

35_oz
benim de rahimağzı yetmezliğim varmış ama ne yazık ki hsg. histeroskopi aşamalarında farkedilemedi, bebeğimi 19. haftada kaybettim canım, böyle öğrendik bu sorunu. bana bir sonraki transfer inşallah pozitif olursa 12.-14.haftalar arasında serklaj uygulanacağı söylendi, yeniden başlamak için çok zaman var önümde... sende ne güzel ki önlemler alınacak ve inşallah senin yaşayacakların güzel olacak, inşallah kolaylıklarla geçer tüm süreçlerin ve bana da umut olursun...

Canım tekrar geçmiş olsun. Seninle bir hepimiz üzüldük burda :KK43: Rahim ağzı yetmezliği sadece histereskopi ile mi anlaşılıyor? Hsg yapılmıştı 10 ay önce. Bana da tüpler açık demekten başka açıklama yapılmadı. Raporda da yalnızca o yazıyordu. Gebelik isteğiyle yapılan ve acılı olan bu işlemlerde detaylı baksalar keşke en başta.

Sabırsızlıkla 3 ocagı bekliyorum :) transferden beri dinleniyorum kasık ağrım vardı şimdi biraz azaldı soğuk algınlığı opudan beri var

İnşallah sonuç pozitif olur dondurulan embriyo kalmadı elimizde olumsuz olursa sıkıntı büyük

Olumlu olsun, bebekler sağlıkla ve sımsıkı tutunsunlar inşallah canım. Dularımız seninle.

İnan sıkıntı iğne yemek değil bizim sıkıntı azosperm bu tedavide micro tese yapılmasına rağmen elimizde çok faZla dondurulmuş sperm kalmadı tekrsr denersek yine tese gerekecek onun içindr 1 yıl beklemek lazım
canım bizde hepsi sıkıntı ama asıl sorun morfoloji. geçen sefer embriyolog kötünün iyisini bile bulmak zor oldu dedi. morfolojinin sorunu da belirsizlik :KK43:

tese için 3-6 ay demişti eşim için ilk gittiğimiz ürolog. 1 yıl çok değil mi :KK43:

canım bizde hepsi sıkıntı ama asıl sorun morfoloji. geçen sefer embriyolog kötünün iyisini bile bulmak zor oldu dedi. morfolojinin sorunu da belirsizlik :KK43:

tese için 3-6 ay demişti eşim için ilk gittiğimiz ürolog. 1 yıl çok değil mi :KK43:

Seninle durumlarınız benzer zaten eaki konularına bakınca farkettim:)

Biz normalde yurt dışında yaşıyoruz bu ara noel tatili vs uzun bir tatil oldu eşimde dinlenebildi micro tese sonrası

Neyse kötü düşünmüyoruz inşallah bebişler tutuncak bi daha uğraşmıcaz:)

Seninle durumlarınız benzer zaten eaki konularına bakınca farkettim:)

Biz normalde yurt dışında yaşıyoruz bu ara noel tatili vs uzun bir tatil oldu eşimde dinlenebildi micro tese sonrası

Neyse kötü düşünmüyoruz inşallah bebişler tutuncak bi daha uğraşmıcaz:)
ay canım biri kız biri erkek olsun be ya ben istiyorum rabbim verirse de şanından vermezse de hikmetinden ama olsun gönlümden geçen bu :) düşünüyorum da bi daha hamilelik vs uğraşmaya bile gerek yok misss

ay canım biri kız biri erkek olsun be ya ben istiyorum rabbim verirse de şanından vermezse de hikmetinden ama olsun gönlümden geçen bu :) düşünüyorum da bi daha hamilelik vs uğraşmaya bile gerek yok misss

Bende aynısını istiyorum 1 kız 1 erkek ama bir tane de olsa şükür

Elimizden geleni yaptık gerisi Allah ın takdiri

Alya1437 Alya1437 Can'ım Allah hepinizden razı olsun burada sizler bana hep destek oldunuz güzel mesajlarınızla, inşallah hepimizin güzel haberleriyle de sevineceğiz, inşallah siz hiç böyle acılar yaşamayın. ne hsg de ne histeroskopide denmedi bana birşey, hatta kaybımdan 10 gün önce kontrolüm vardı ve rahim ağzı çok iyi dendi, ben burada pek çok konu okudum genelde geç düşüklerle tespit edilmiş. 18. Haftada açıklıkla dikiş atılıp kurtulan bebecikler de var 2cm açıklıkla hamileliği devam edenler de var, nasipten ötesi yok. İnşallah hamile olduğunuzda 12.hafta sonrası her kontrolünüzde siz hatırlatırsınız doktorlarınıza, rahim ağzı ölçümünü...

Alya1437 Alya1437 Can'ım Allah hepinizden razı olsun burada sizler bana hep destek oldunuz güzel mesajlarınızla, inşallah hepimizin güzel haberleriyle de sevineceğiz, inşallah siz hiç böyle acılar yaşamayın. ne hsg de ne histeroskopide denmedi bana birşey, hatta kaybımdan 10 gün önce kontrolüm vardı ve rahim ağzı çok iyi dendi, ben burada pek çok konu okudum genelde geç düşüklerle tespit edilmiş. 18. Haftada açıklıkla dikiş atılıp kurtulan bebecikler de var 2cm açıklıkla hamileliği devam edenler de var, nasipten ötesi yok. İnşallah hamile olduğunuzda 12.hafta sonrası her kontrolünüzde siz hatırlatırsınız doktorlarınıza, rahim ağzı ölçümünü...

Hüzünle okudum. Müjden o kadar çabuk gelsin ki, bu üzüntünü silmese de en aza indirsin inşallah canım. Biz de uzun protokol ilke başladık 2 gün oldu. 35-40 güne sonuçlanırmış her şey yolunda giderse. Hakkımızda hayırlısı olsun umarım. Mutlu bir hafta olsun hepimize

Yine sessizlik hakim:) ben test günümü bekliyorum 3 ocak da bakalım hayırlısı ara ara embriyolarımın fotoğraflarına bakıyorum

Son düzenleme:
Yine sessizlik hakim:) ben test günümü bekliyorum 3 ocak da bakalım hayırlısı ara ara embriyolarımın fotoğraflarına bakıyorum
Sağlıkla tutunsunlar annelerine inşallah. Dularımız seninle canım. Yurtdışı yazmışsın, hangi ülkedeydin? Ben Almanya'dayım. Bir belirsizlik oluştu tedavimle ilgili. Zaten spreye başlayalı birkaç gün olmuştu. Biraz üzgünüm. Noel tatili olduğu için klinik de kapalı. Hayırlısını diliyorum.

Sağlıkla tutunsunlar annelerine inşallah. Dularımız seninle canım. Yurtdışı yazmışsın, hangi ülkedeydin? Ben Almanya'dayım. Bir belirsizlik oluştu tedavimle ilgili. Zaten spreye başlayalı birkaç gün olmuştu. Biraz üzgünüm. Noel tatili olduğu için klinik de kapalı. Hayırlısını diliyorum.

Balkanlardayım ben eşimin işi dolayısıyla 1.5 senedir. 25 gündür Türkiye deyim ama annemlerdeyim pozitif olursada sık sık gelirim artık

canım bi sıkıntı mı oldu? hayr olsun inşallah?
Teşekkürler canım. Yücel Bey rahimde 1 cm civarında polip saptamıştı. "Ameliyat olmasan bile histereskopi ile polipi almak gerekir" demişti. Burdaki kliniğe anlatamıyorum. Geçen hafta randevuda "polipten dolayı histereskopi gerekmiyor mu" diye sordum. "Ben polip göremedim, şimdi spreye başlayın, adet günü kontrol ederim, polip görünürse o arada olursunuz" dedi dr. Bu da bana "Histereskopi tedavi sürecinde de yapılabilir ve süreç uzamaz" diye düşündürdü, güya rahladım. Tanıdık bir doktora, noel kutlaması diye yazarken arada sordum. "Hayır olmaz öyle, ya tüm tedaviyi tamamlayıp sonra histereskopi olursun, bu arada oluşan embryolar dondurulur; ya da adet bitimi olursun, iğnelere histereskopiden sonra başlarsın. Fakat bu esnada spreyi 10 gün fazla kullanmak durumunda kalırsın" dedi. Yücel Karaman'la aynı fikirde olduğunu, polibi netleştirmeden tedaviye başlamayacağını söyledi. Bu gittiğim klinik uyuyor ya da umursamıyor. Eşime söyledim, olmazsa önümüzdeki ay kliniği değiştireceğim. Sen nasılsın bu arada? Soğuk algınlığı dağılmıştır umarım.

Teşekkürler canım. Yücel Bey rahimde 1 cm civarında polip saptamıştı. "Ameliyat olmasan bile histereskopi ile polipi almak gerekir" demişti. Burdaki kliniğe anlatamıyorum. Geçen hafta randevuda "polipten dolayı histereskopi gerekmiyor mu" diye sordum. "Ben polip göremedim, şimdi spreye başlayın, adet günü kontrol ederim, polip görünürse o arada olursunuz" dedi dr. Bu da bana "Histereskopi tedavi sürecinde de yapılabilir ve süreç uzamaz" diye düşündürdü, güya rahladım. Tanıdık bir doktora, noel kutlaması diye yazarken arada sordum. "Hayır olmaz öyle, ya tüm tedaviyi tamamlayıp sonra histereskopi olursun, bu arada oluşan embryolar dondurulur; ya da adet bitimi olursun, iğnelere histereskopiden sonra başlarsın. Fakat bu esnada spreyi 10 gün fazla kullanmak durumunda kalırsın" dedi. Yücel Karaman'la aynı fikirde olduğunu, polibi netleştirmeden tedaviye başlamayacağını söyledi. Bu gittiğim klinik uyuyor ya da umursamıyor. Eşime söyledim, olmazsa önümüzdeki ay kliniği değiştireceğim. Sen nasılsın bu arada? Soğuk algınlığı dağılmıştır umarım.

canım kliniği değiştir bencede. hem senin ikna olmaman hem iki doktorun tavsiyesinin farklı oluşu.. kolay bir süreç değil hatanın telafisi olsa bile geçen zamanın telafisi yok. en doğru klinik ve tedaviye başlamanı diliyorum tatlım.

benimki soğuk algınlığından çok grip ve faranjit idi, bi tık daha iyiyim çok şükür öyle günler geçirdim ki olmaya devlet cihanda bi nefes sıhhat gibi dedim durdum :)

Acıtır boğazı faranjit, bilirim. İyi olmana sevindim tatlım. Geçmiş olsun tekrar, kendine dikkat et.
Kliniği değerlendireceğim tekrar. Mutlu bir gün olsun :)

Alya canım bence de kliniği değerlendir . Rahim zaten ne kadarki birde polip varlığında bebeğin tutunmasına engel olabilir .

Alya canım bence de kliniği değerlendir . Rahim zaten ne kadarki birde polip varlığında bebeğin tutunmasına engel olabilir .
Evet canım. Konuştuğum dr da aynısını söyledi. Klinikteki dr bu konuda esnek konuşunca yanıldım ben de, aksi halde polip netleşmeden başlamayacağımı söylerdim. Hayırlısı inşallah.

Kızlar mersinde sel oldu duymussunuzdur. 6 saat mahsur kaldım . Çok panik oldum çok korktum . Allah korudu @dcu sen naptin

X