Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

:)bizdeki erkek infertilitesi yüzünden bende infertilite oluştu:))yani eşimde morfoloji problemi vardı..iki düşük yaptım ve tüplerim kapandı..biri açıldı sonra..sperm değeriniz de bilmediğim için bişey diyemiycem ama bence ortada sorun varsa yaş geçtikçe bu sorunlar iki katına çıkıyo...eğerki çocuk isteğiniz daha yeni ise bekleyin ama 3 4 yıldır olmuyosa artık başlamak lazım bence:)

:) Çok geçmiş olsun. Benim yaşım 30. 3 ay denedik bebek için olmayınca doktora gittik .:) Bizde biraz acele ettik sanırım. Ama iyikide gitmişiz. Eşime varikosel teşhisi kondu. Sayı iyi ama ileri hareket %0, normal morfoloji %6. Adana biraz daha denememizi söyledi ve tedaviyi erteledik. Ama ben hala kararsızım. Herşeyin hayırlısı. İnşallah herkesin yüzü güler.

sağol cnm..evet 3 ay erken 1 yıl deneyip olmazsa dr.lar gel bakalım diyolar genelde..belki bir kaç ay daha yumurta takibi filan yaptırıp daha sonra başlayabilrisin ..dr.lar morfolojiyi önemsemiyolar ama varikosel ilerliyo onu unutma... amin....inşaallah

@ mortanem benim sana tavsiyem canim bir sure daha bekle ama sora hemen bir tüp bebek klinike basfur bence .Bu tedaviler icin kadinin yasi önemli gec degil senin icin de ama 3sene falan bekleyim deme canim .Rabbim isallah sanada bebegini kucagina almak nasip eylesin .

Arkadaslar 2 geceden beri cok sancili kasik agrilarim varsanki biri igne batiriyormus gibi gecenin bir yarisi bu agrilar beni uykudan uyandiriyor .Gecen gece kalkdim resmen yatakda kivrandim tuvaletim varmis gibi karnim sis amasok bisey . Ancak 1saat sora kesildikasikarilarim .

Sizce bu normalmi ne dersiniz ???????

Bizde böyle düşünüyoruz sanırım. 2-3 ay daha deneyip ona göre bir karara varacağız. Geçmiş olsun sanada. Durumun nedir bilmiyorum ama inşallah herşey gönlüne göre olur. Hayırlısıyla ...

Zamanla sutun cogalir ve mamaya gerek kalmaz insallah canim.. Bizde geceler idare Eder daha tam duzene girmedi bazan uykusuz geceler bazende idare edecek kadar uyuyoruz.. Bu gunlerimize cok sukur canim biraz daha buyusunler hersey daha guzel olcak :)))) kendinize cookk dikkat edin opuyoruz sizi

angel...selam...daha önce sana yazdım mı hatırlamıyorum ama..inan hamileliğini okurken gözlerim doldu..çünkü bende ara ara siteye giriyorum.2 aydır girmedim .stres olmim vede kafayada takmıyorum artık.son 30 sayfayı sırasıyla
okudum.senin moralin bozukken ,ben hamilesin diye içime doğdu..hatta neden ilaçları bıraktı..keşke doktoru dinlemeseydi.enjekte etseydi dedim.çok sevindim çok çok hamile olmana...moralini bozma...ben ilk deneme kimyasaldı.almnyada.eş ısraraı üzerine.neyse şimdi hocala devam edyrm.mart sonunda histerskp+laprskpi oldum.nisanda reglken gel dedi.ben müsait olamadım.mayısta reglde kısmetse gideceğim.ay sonu.ben sanki grip tedavisi gibi davranıyorum.ilkinde stresten hep titrerdim.korkudan değil.kafaya takmaktan.bebek çok istiyorum diye,olaya fazla kitlendim.şimdi saldım çayıra hesabı.bizim düşman stres..sakın stres yapma.bebeğin içinde stressiz büyüsün canım.hayırlı haberlerini okumak için arada girerim.öpüyorum.herkes allaha emanet olsun..:2::2::2:

ve doğuran arkadaşlara da allah analı babalı büyütsünler diyorum...sağlıklı ve hayırlı ve mutlu hayatları olsun meleklerin..hamilelere de sağlıklı bi şekilde bebeklerini kucaklarına almalarını diliyorum..bebişi olmayanlarada ben dahil.Yüce RABBİM hayırlı ve sağlıklı bebişleri kucağımıza almak nasip etsin..herkese sevgiler

@birihtimal biliyorum dün dügnünüz vardi her ne kadarda oynamadiysanda eylenmisindir Seni merak ediyorum ama ev kalabalikdir diye bekliyorum ..... Icimde doguyor yakinda sen d mutlu haberi bize vericekzin Allahin izniyle seni kocaman optummmmm

@ brotween seni cani gönülden tutluyorummmm . Tel haberini alinca cok sevindimmm Alllah tamamini getirsin isallah eeee Baba Adayimiz nasiilar ?

@ angel guzel mutlu haberini aldikdan sora ultrason haberinide bekliyoruz canimmm .

@Asu Bebegin nasil ??? hasrt gidermisindir kac aftalik oldu bu arada?
Senin bekleme surecindede kasiklarin agrirmiydi cok ?

@ teyze aminnnn sagol Rabbim seninde ualarini kabul eylesin .

@ badezuzum sen nasilsin canimm ? Ne zaman tedaviye yeniden baslimayi düsünüyorsun ?

Son düzenleme:

sağol cnm iyiyim..adetimi bekliyorum 21.günü lucrinle başlıycam sonrada haziran sonuna geliyo tedavim:)

canım cok cok tesekkür ederim. Allahım insallah kucagımıza almayıda nasip eder. ben cok fazla internete girmiyorum transfer oldugundan beri. cünkü her girdigimde baskasında böyleymis ben de niye söyle diye stres yapıyorum. baktım olmıycak böyle cok nadir giriyorum. o yüzden gelismelerden buraya girdikce haberdar ederim sizi. bu arada birihtimal almanyaya döndü mü? ben 2 gündür arıyorum ama telefonu kapalı. durumunu merak ediyordum, insallah iyidir.. Allahım sana da bebegini kucagına almayı nasip eder insallah canım.

bortwen hayırlı uğurlu olsun. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Burada bu güzel haberleri okudukça bir an evvel tüp bebek yaptırasım geliyor:)

canim ben iyiyim,almanyaya persembe günü döndük.sen 27.05 döneceksin degilmi?
büyük gün yarin))))allah kismet ederse.
bana tr nr ulasamazsin canim.ben sana msj la almanya nr göndermistim ona yazarsan sevinirim.
sen nasilsin?bebis nasil? ultrasol yapildimi?heyecanin biraz olsun dindimi?))))sonucu bana telefon acip bildirmene coook sevindim.
annen iyimi canim? ameliyat olacakmi?

seni ve anneni kocaman öpüyorum kendinize iyi bakin.

canim benim ben iyiyim telde konustugumuz gibi,yarin test günüm biliyorsun.ben seni kesin ararim.ve cumartesi günü güzel haberlerini bekliyorum.kocaman öptüm.kib

mortanem ben senin yerinde olsam hic beklemem.30 yasindasin,gencsin ama zaman okadar cabuk geciyorki anlamiyorsun.zaten bir tedaviye baslaman bir kac ayini alir.
tabiki sen bilirsin ama.

canıımmmm, senden haber aldıgıma cok sevindim. sırf seni merak ettigim icin girdim internete. ben test tarihini hatirlıyorumda, almanya'ya dönüs tarihini unutmusum, gecen hafta aradım iki gün tel.kapalı olunca gittiginizi anladım.
ben iyiyim cok sükür, hic bir belirtim yok :/ baskalarının istahı kapanmıs, ben aksine garip garip seyler asermeye basladım 100 kilo olup gitmezsem almanya'ya iyidir ultrasona daha girmedim ama bebegime hep dua ediyorum, benimle olsun diye
eveeettt yarın büyük gün ama tahlil sonucunu aynı gün alırmısın ki acaba, almanya'da gec veriliyor ya tahlil sonucları ama bana nolur yaz sonucu..insallah hayırlı müjdeli haberler alırsın canım bu arada aklıma birsey geldi, insallah sonuc pozitif olursa ilaclara devam etmek zorundasın ya, oraya dönerken tedarik ettin mi ilaclarını yoksa ordan denk olan ilaclardan mı alacaksın?
annem iyi cok sükür, büyük ihtimalle agustos gibi ameliyat olacak ve kısmetse ben ozamanda insallah türkiye'de olucam, insallah Rabbim bana anneme yardım edebilme gücü verir hamile olsam bile annemin sana cook selamı var..ayy cok yazdımm.. cook öptüm canım senii....

Son düzenleme:
bortwen hayırlı uğurlu olsun. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Burada bu güzel haberleri okudukça bir an evvel tüp bebek yaptırasım geliyor:)

cok tesekkür ederim canım... Rabbim sana da isteyen herkese de nasip etsin insallah

Selam Arkadaslarim,

sizinle yasadiklarim paylasmak istiyorum.

Esim Hollandali ve Ankara industry sektöründe calisiyor. Ben Hollanda da Ögretmendim. Buraya gelince ilk basta evde kaldim ve türkceyi yeni ögreniyorum. 4 senedir bebek olsun istiyorum ama kendiliginden olmadi. Televizyonda devamli Prof. Timur Gürgan in Tüp Bebek Cliniginden Reklamlari geliyordu. Gidelim görüselim dedik, bakalim ne diyecek.

Ben 37, esim 38 yasinda. Ikimiz de sagliki bir hayat sürüyor ve spor yapiyoruz. Önceki yaptigimiz muayneler zaten iyi cikti, yani hicbir sorun yok dediler. AMH 0,3 yani yumurta reservim az dediler. ve fazla zaman kaybetmeyin dediler.

Herneyse biz hemen Gürgan Clinicten Randevu aldik ve oraya basladik:

1. görüsmemiz Timur Hoca da oldu. 10 dak. konustuk sonra bana Ultrasound (US) yapti. Bu US nasil gecti anlamadi. US bir saga gecirdi, bir sola gecirdi ve hayvanca bana cok cok aci cektirdi. Ben yinede bu aciya katlandim ama icim köpürüyordu cünkü böyle bir vahsi US görmemistim. Bizden muayne ve görüsme icin 300 TL ayrica Kan tahili icin 150 TL aldilar ve gönderdiler.

Ona ragmen biz zaman kaybolmasin istedik ve tedaviye hemen baslayalim dedik. Benim kanamam basladi ve adetimin 3. gün ignelere basladim. Günde 300 ie Gonal f igne vuruldum. Iyiki bir arkadasim ezcaci bize ilaclari ucuza burakti ki hergün 300 ie cok Para ediyordu.

Birde sunu söyleyim. Prof Timur Hocayi bugünden sonra birdaha görmiyecek olucagim. Yani günler gecti ve Timur bey ortalarda yok. Transfere kadar. transferde belki 5 dak. görüyorsun, bukadar.

Bizim 1., 2., 3., denememiz negativ gecti benim üstüme dünya yikildi. Kendimi zor toparladim. Aylar gecti ve burda Brüksel Tüp bebek Merkezi hakkinda ilk deva okumalarim oldu. Bu son denememiz olsun dedik cünkü ben artik bütün umutlarimi kapatmistim orda. Bir sene icin 3 ISCI Vücudum artik kaldiramiyordu. 8 kilo aldim ve cok cok mutsuz olmaya basladim.

Brüksel TB de Dr. Uslu ve Prof Dr. Karaman la görüsme yaptik. Ikisi de beni muayne ettiler ve hep birlikte yeni bir plan yaptik. Önce Prof. Dr. karaman benim Rahimin icine bakti ve orda bir kac ufak tamirler yapti. Adetimin 21. gününde orda Co Culture yaptilar ve adetimin 2. gününde tekrar ben bu ignelere basladim. Macaristanda yasayan bir arkadasimiz bana express le Merional adli ilaclari gönderdi. Artik Puregon ve Gonal f güvencem yoktu. Ilaclar 450 Euro tuttu. Prof. Karaman 375 ie kullanmami tercih etti.

10 gün sonra benim 6 tane Yumurtalarim toplandi. Hepsi gelismis ve co culture sayesinde cok güzel bölünmüstü. Ordaki calisan Embryolog bize hergün telefon acti be yumurtalarimen durumunu belirtti. Brüksel Tüp Bebek Merkezinin kendi Kan Laborlari var. Gürgan Clinic de bizim Kan tahillerimiz 2-3 gün sonra cikiyordu. Denge Laborlari ile birlikte calisiyorlar. Gürgan Clinicde de calisan o kücük hemsireler cok cok tatliydi. Hepsi elinden geleni yaptilar ama maalesef.

Brüksel Tüp bebekdte 5. günde bana iki tane blasto Yumurtalari geri verdiler. Yumurtalar cok güzel gelismislerdi. Tedavimiz cok cok güzel gecti. Her 2-3 gün ordaydik ve prof. karaman yanimizdaydi. Sonuna kadar bizimle ugrastilar ve bugün 8. Hafta Hamileyim. Insallah allah kabul ederse 1.1.2013 gününde Bebegimiz dünyaya gelicek.

Sizinle bunu paylasmak istedim.
Yorumlarinizi bekliyorum.

mortanem ben senin yerinde olsam hic beklemem.30 yasindasin,gencsin ama zaman okadar cabuk geciyorki anlamiyorsun.zaten bir tedaviye baslaman bir kac ayini alir.
tabiki sen bilirsin ama.

Teşekkürler tavsiyen için. Bende beklemek istemiyorum yaşımda çok genç sayılmaz:) Geç bile kaldık ama kısmet işte. İstediğimiz gibi ilerlemiyor işler.

Yarın inşallah güzel haberlerini alırız buradan.

Mrhb canim bebegimde bende cok iyiz atlattik cok sukur zor gunler.. 27 gunluk olduk bile Ben Transfer sonrasini hic hatirlamiyorum unuttum neler yasadigimi zaten unutkan biriyimdir bu lohusalik daha Beter yapti beni..
Ama adet olcakmisim gibi belirtilerim vardi canim. Bende adet oncesi sivilce cikardi transferden sonrada cikti Elimde ayna halime bakip uzuluyordum olmadi die. o kasik agrilari normalmis ama insan ister istemez kafaya rakiyor. Rabbim isteyen herkese versin insallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…