yorumunuza ihtiyacım var**kardeşim gidiyor

Denmur

Popüler üye
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2008
1.260
-10
47
meraba kızlar erkek kardeşim 17 yaşında org çalıyo didimde çalışmaya gidicek gece çalışıcak hep orda kalıcakmış ilk defa uzak yere gidiyo* abla biyerden başlamam lazım diyo ama ben merak ederim başına bişey gelmesinden korkuyorum :1no2:allah korusun yorumunuza ihtiyacım varfisfisfis

Allah yardımcısı olsun...

Bu yaşlar kafaya konulanın yapıldığı yaşlar, tercihde onun...

Yine de boş bırakmayın mümkün olduğunca takipte irtibatta olun...

canım korkacak bir şey yok...
sonuçta kendi ekmeği için uğraşıyor...
benimde lisede arkadaşlarım vardı,onlarda tatıllerde falan giderlerdi.
ben korkmam aksine gurur duyarım
demek çalışkan bir çocukmuş.
ayrıca iş yaşamını erkenden öğrenmesi güzel bir şey..

Son düzenleme:
Vallah cok zor ablacim.. hele ki yalnizsa.. ben simdi ne desem yanlis olur ama benimde 18yasinda bir kardesim var ve korkarim acikcasi..:çok üzgünüm:
Cok iyi niyetlidir, saf degildir ama allah göstermesin birileri aklina girer dünyanin bin bir hali var..

Ama en basta tabiiki kardesine güvenmelisin.. bilmem ne desem ki kendi kardesimi düsünürsem aklim hep onda olurdu herhalde :çok üzgünüm:

dedigi gibi bir yerde baslamasi gerekiyor...
ayrica onun kendi icin bir seyler yapmak istemesi cok güzel...
onun yaslarinda yada daha ondan daha büyükler aylak aylak geziyorlar...
sonucta o kadarda uzak bir yere gitmiyor...
destek olursun, gidip görürsünüz calistigi yeri, is arkadaslarini felan...

canim hepimiz bir yerlere dagiliyoruz yas gectikce.
Keske insanin sevdikleri hep yanibasinda olsa, ama mümkün mü bu?
Korkmak yerine ona destek ol.
Yasi ufak henüz endiselerinde bu yüzdendir muhtemelen, ama 30 yasindada olsa Allah korusun gelecek gelir basimiza.
Senin yapacagin sey sürekli kardesinle irtibat icerisinde olman.
Giderkende üzülmeyin, bu onu daha cok üzer, ben kendimden biliyorum.
Ne güzel calismaya gidiyor, Rabbim calisani sever yaninda olur.
Benim dayimda 16 yasindayken ic anadoludan kalkmis tek basina istanbula gelmis, ne ana var ne baba. Calisa calisa bu duruma geldi, Allah'a sükür durumu cok cok iyi.
Birakin calissin kardesin. Nerde istiyorsa. Korkmayin, caliskan insan dogru yoldan cikmaz.

17 yaşında okumak için aileden uzaklaşmayı anlıyorumda çalışmak için bu yaşta başka bi şehre gitmesini anlayamıyorum.17 yaş bir çok hataya düşmek için uygun bir yaş.hemde siz söylüyorsunuz geceleri çalışacak diye.ben olsam müsade etmezdim en azından bi 2 sene daha.ama artık olan olmuş gidecek kafasına koymuş anlaşılan.sürekli kontrol edin başıboş bırakmayın.

dogru bır yerden baslaması gerekıyor...uzakta gurbette olması zor ....
ama işsiz kalıp evde durması daha zor...
en azından bır işi olucak kendı ayakları uzerınde ne mutlu..
bence uzulecek bır sey yok... sık sık telle konusursunuz.....
arada gıder gelırsınız.... nerde ne iş yaptıgını bılıyorsunuz...
ekmek parası için yurtdısında olan vatanından aılesınden uzakta olanlar var....
uzulmeyın ısallah kotu seyler lolmaz dua edın..ve sevının bence...

cnm kendi ayakalarının üzerinde durmaya biryerden başalamlı fakat uzakta olması tabi ki insanı endişelendiriyor ve yaş itibarı ile de biraz tehlikeli bir yaş frubu hem yalnız hemde gözden uzakta olması ve gece çalışması falan mani olamıyorsunuz gidecek galiba sürekli kontrol edin derim. çok fazlada kendi haline bırakmayın bu süre içinde de mümkünse gözünüzün önünde olabilecek işleri kollayın ikna edip oraya aldırırsınız bulur bulmaz içiniz rahat etmiş olur kendiside yine işini yapmış olur.

Ben olsam bende çok tedirgin olurdum kesinlikle
o yaslarda benimde bir kardesim var, gozumde sanki 3 yasindaki gibi
anliyorum hissettiklerini
okul durumu nedir, dersler ne alemdedir, neden uzaga gidiyor bilemiyorum tam olarak ama aferin ona
çaliskan, azimli
kendi ayaklarinin uzerinde durmak istiyor
arkasinda olun, hep kontrol edin, ama abla gibi destek olun
arkasi oldugunu bilsin
allah a emanet edin, dilerim guzel yerlere varir delikanli

ben muzisyenim... korkma birsey olmaz,birak gitsin calissin ,dogru soyluyor eger bu isi yapacaksa bir yerden baslamasi lazim...
olgun bir cocuksa ki erkek de zaten birsey olmaz,kiz olsaydi asla derdim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…