yoğun bakım

Çok üzüldüm rabbim şifa versin. Ne kadar sürede döndüğü ne kadar süre oksijensiz kaldığı önemli o yüzden net cevap vermek zor olur. Tomografi çekilmiştir doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz o konuda. Benim babamda 25 dk da 3 kez masaj yapılmıştı ama maalesef hipoksik beyin olarak döndü 13 gün sonrada vefat etti. Elbette iyileşende çok insan var ama maalesef entübe olduysa sonuç az çok tahmin ediliyor.

10 dk bile sürmemiş kalbi çalıştırmışlar ama bilinç kapanmış solunum desteğine bağlı cuma akşamından beri uyanmadı tüm değerleri çok düşük değerlerinin düşük olması kalbi etkiliyormuş kalpde böbrekleri etkilemeye başlamış. süreç uzadıkça hasar bırakması daha yüksekmiş umudumuzu kaybediyor gibiyiz

cuma akşamından beri bu durumda dedem çok iyiye gidiyordu aslında pazar taburcu olucaktı tekrar test yapıp böyle bi durum beklenmiyordu. Kusmuk kaçınca boğazına solunum duruyor , kalp duruyor herşey Allahtan tabi ama bu durumu asla beklemiyorduk doktorlar bile çok şaşkın

Tansiyon ve oksijen seviyesi çok düşük dedemin 4 ay yoğun bakımda kalan hastanız ne kadar sürede uyandı? doktorlarmı uyandırdı yoksa kendisi mi uyanıyor? bize dedikleri biz uyandıramayız farklı bi tepki verebilir daha çok acı çekebilir kendinin uyanmasını bekliyoruz.. ve sonrasında vefat mı etti 4 ayın sonunda?

Pandemiden cok öncesinde bir tanidkkta duymustum ben de. Yatar hasta haldeyken durumu iyiye giderken kusmuğu kaçmıştı. Allah yardimciniz olsun. Baya olası bi durum diye duymustuk o zaman.
doktorlar bile bu duruma okadar şaşırdı ki taburcu etmelerini bekliyorduk canım dedemi Herşey allahtan ama bu durumu kabullenmek okadar zorki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…