yoğun bakım

merve yerusalim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2022
12
8
25
merhaba üyeler dedem 1 haftaya yakin hastane de covid tedavisi gördü 82 yasinda tam taburcu olmasini beklerken o gece oksuruk krizi tutuyor ve istifra ediyor ondan sonra derin bi uykuya dalarak horlama sesi cikartiyor, (normalde cikmayacak bi ses) ve yanina gidip seslendigimizde ses vermiyor surati ise bembeyaz hemen acil butonuna basiyoruz doktorlar geliyor kalbinin durdugunu kalp masaji yapmalari gerektigini soylerek 3 defa kalp masaji yapiyorlar ve 3 ude kalp calisiyor fakat kusmuğu kaçmiş bu yuzden de nefessiz kaliyor ve kalbi duruyor. suan bilinci kapali ve yogun bakimda 4, günü. 24 yasindayim babasiz buyudum dedemle hic ayrilmadik ayni evde yasadik hep o benim babam gibiydi napicagimi bilmiyorum hepinizden dua etmenizi rica ediyorum degerleri cok düşük suan entube solunum cihazina bagli doktorlar durumu cok kritik diyor ve cok umutsuz konusuyor. Allahdan umut kesilmez ama iyiye giden tek bir yonu yok . lütfen dua edermisiniz böyle bi durum yaşayanvarmi ? bilinci ne kadar sure kapali kalir uyandiginda her hangi bi hasar verirmi. bunlari dusunmekten icim icimi yiyor…

Süreci bilmiyorum rabbim şifa versin inşallah

Çok çok geçmiş olsun.Allah şifa versin.

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Ağustos ayında babaannem covide yakalandı. Nefes alamıyordu gece hastaneye kaldırdık orada öğrendik aslında covid olduğunu. Tüm ciğerlerine yayılmıştı. Yatış verdiler. 1 hafta serviste yattı oksijene bağlı olarak. Ona rağmen nefes alamayınca yoğun bakıma aldılar. Yoğun bakımda da 1 hafta yattı. Yoğun bakımın ikinci günü zaten entübe ettiler. Oksijen seviyesi çok düşüktü. 2 haftalık mücadeleyi ne yazık ki kaybetti. 2 hafta içinde vefat etti babaannem. Aynı şekilde bizde babaannemle dedemle yaşıyorduk. Babaannemi kaybedince çok boşluğa düştüm. Bizim entübe edilen başka hastamızda oldu uyanınca bilinci yerindeydi o yönden endişeniz olmasın. Onu da kaybettik. Allahtan ümit kesilmez inşallah iyileşir dedeniz. Allah şifa versin.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim dedem ayın 20 sinden beri hastaydı bugün yine test yaptılar ve yine pozitif 18 gündür negatife dönmezmi Ne kadar süre uyudu hastanız? Kaçıncı günde uyandı acaba… gerçekten bu bekleyiş çok çok kötü

Pandemiden cok öncesinde bir tanidkkta duymustum ben de. Yatar hasta haldeyken durumu iyiye giderken kusmuğu kaçmıştı. Allah yardimciniz olsun. Baya olası bi durum diye duymustuk o zaman.

Babaannem entübe edildi daha uyandırılmadı uyanıkken oksijen seviyesinin çok düşük olduğunu söylediler çünkü. Sonra vefat haberi geldi zaten aynı hafta içinde. Babaannemde bir türlü negatife dönmedi.
Diğer hastamız çok fazla çekti 4 ay yoğun bakımda kaldı uyandırdıkları da oldu tamamen hastanın değerlerine göre bakılıyor sanırım uyandırılma durumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…