Yine beni haksız bulursunuz ama siz olsanız ne yapardınız

Evet evet tek derdim kaynanamla düğünde oturmak. :))) yaaa Allah aşkına siz beni anlamazsınız ben de kendimi yormak istemem. Siz Haklısınız. :)
Bence de yormayın kendinizi. Hele hele akrabaların tırt düğünlerine gitmek konusunda hiç yormayın.

Evet doğru yazdınız. Eşimde iyilik sever kendini bırakır insanlara iyilik eder. Bay bayan farketmeksizin. Onun yapısı huyu bu. Bende Biraz daha temkinli büyütüldüm. Üni hayatımda kimseyle muhatap olmadım çünkü zarar gelecek endişesi vardı. Şimdi eşimi de böyle görünce garipsiyorum ama herkesin karakteri huyu farklı haklısınız. Eşim bir bayanla iletişim kurduysa beni aldatacağı yada kaçamak yapacağı için değildir it niyetindendir. Biliyorum bunu ama bazen kabullenemiyorum hele karşıda ki kadın maraz doğuruyorsa hiç duramam. Ama haklısınız ben eşime güveniyorum sürekli dile getirip onunda dikkatini o yöne vermem doğru olmuyor

Tamam da bu kadar kötü biriyse eşinizde farkındaysa neden görüşüyorsunuz?
Kafanıza takacağıniz şeyler bunlar olmamalı yeni evlisiniz bunlar çok gereksiz konular kaynanan dediyse dedi unut biraz

Bence de yormayın kendinizi. Hele hele akrabaların tırt düğünlerine gitmek konusunda hiç yormayın.
Evet doğru yazdınız bir düğün için yormamam gerekiyor işte yine üzerime düşeni yapayım eşimin yanında olayım diye düşündüm ama önce kendim demeyi bilmek gerekiyor değil mi

Tamam da bu kadar kötü biriyse eşinizde farkındaysa neden görüşüyorsunuz?
Kafanıza takacağıniz şeyler bunlar olmamalı yeni evlisiniz bunlar çok gereksiz konular kaynanan dediyse dedi unut biraz
Ben zaten görüşmek istemiyorum ama mecburen bir araya geliyoruz. Bana kalsa kestirip atarım genelde ama anne konu olunca öyle olmuyor. Yinede çok gidip gelmemiz yok.

Ben zaten görüşmek istemiyorum ama mecburen bir araya geliyoruz. Bana kalsa kestirip atarım genelde ama anne konu olunca öyle olmuyor. Yinede çok gidip gelmemiz yok.
Kendinize başka uğraşlar bulun bunları takarsanız sağlıklı bir evlilik veya sağlıklı bir yaşamınız olmaz lütfen

Ya bana sussan ne susmasan ne. Huzursuzluğu yaşayan hergun konu açan sensin. Yok kocam yok kaynanam diye. Boşsun boş. Aman ne halt edersen et Rabbjm evlatlarımızı hayırlı insanlarla karşılaştırsın. K.v de köşe bucak sana bulaşmamak icin mesafe koyuyor. Sorununu görüp tedavi olmak psikolojik destek almak kötü birsey değil.

Eşiniz ve kayınvalideniz size değer vermiyor bu çok belli. Ama tavırları en baştan beri size karşı iyi değilmiş buna rağmen evlenmişsiniz demek ki bu davranışlar sizin için önemli değil. Üstüne bebek de yapmışsınız sanırım demek ki memnunsunuz. Yani öyle olmanız gerekir. Bu saatten sonra bana yer ayırmadılar diye dert etmeniz saçma. Size düğününüzde bile değer vermemişler şimdi ne bekliyorsunuz ki? Kabullenin artık kayınvalideniz bu.

Bakın aradaki ince çizgide bu, yani sizin kadın olmanız. Bu toplumda önce aileler kızını korur, sonra kız kendini korur. Sebebi ise bir selamı bile "I love you" anlayacak kadar etrafında öküz dolu olması.

Kadın olarak elbet gezmek, istediğimizi giymek, istediğimiz vakitte dışarda olmak istiyoruz. Kadınız diye asosyal, erkekten tamamen kaçan tipler olamayız. Ama bir takım erkeklerden kendimizi korumamızda gerekiyor, bu toplumda özellikle. Siz kadınsınız diye temkinli büyütüldünüz.

Kadın istemezse tecavüz edilebiliyor, dayak yiyor, kaçırılıyor vs. Ama erkek istemezse tecavüz edilemez, dayak yemez, kaçırılmaz. Yani bir kadın, eşinize bunları yapamaz eşiniz istemedikçe.

Onun erkek bir birey olduğu, bedensel bizden daha avantajlı olduğunu aklınızda bulundurun.

Rahat olun, eşiniz istemedikçe, kadın/kadınlar bir şey yapamaz. Yani eşinizin içinde yoksa kadın asılsa bile boş. Yardım eden her erkeği aynı kefeye koyan kadınlarıda çok önemsemeyin, değişmezler.

Son düzenleme:
Düğün başkasının düğünü masayı kv seçemez ki yer ayiramamis olabilir. Buna alinmaniz saçma olmuş.

Size cevsen vermesi de tamamen dusuncelilik kibarlık sizi düşündüğünden. Buna takilmanizi da anlamadım. Korkuyorsanız çaktırmadan atarsiniz.

Özetle sizi anlamadım ben her şeyi gereksiz takıyor olabilir misiniz?

:) yaaa gerçekten ben bir şekilde iyi olurum da sizin belirli bir yaşa gelipte şu üslupsuzca patavatsızca iletişim diliniz baki kalır muhtemelen. Allah sizin hayatımızda olup sizinle muhatap olmak zorunda kalan insanlara da yardım etsin. Açıkçası sizinde iletişim dili hakkında yardıma ihtiyacınız var. Sizin anladığınız dilden yazayım mı bir de :)) yaaa bana ne sizin şu saygısızlığınızdan bu dili kendine yakıştıran sensin. Şu üsluba bak belki de benden büyüsündür bile. Bende uyarayım. Allah herkesi saygılı kimle neyi nasıl konuşmasını bile insanlarla karşılaştırsın. Eminim çevrenizde ki insanlar üslubunuz yüzünden sizden kaçıyordur. Üslupsuzlukta bir saygısızlıktırdır ve bu da tedaviyle iyileşebilir... Nasıl anladınız mı kendi dilinizden?

Evet doğru yazdınız bir düğün için yormamam gerekiyor işte yine üzerime düşeni yapayım eşimin yanında olayım diye düşündüm ama önce kendim demeyi bilmek gerekiyor değil mi
Yapın elbet üzerinize düşeni ama bunun için kaynanayla beraber oturma zorunluluğunuz yok ki,selam verin geçin gidin işte mis gibi

Evet çok doğru ve mantıklı yazıyorsunuz. Bende hemfikirim sizinle. Evet bulunduğum bölge itibariyle kadın istemezse erkek birşey yapamaz düşüncesinde. Hal böyle olunca da tüm yük kadınlara kalıyor. Asosyal olmadım hiç 2 üni okudum bu süreçte kurslara gittim ama temkinli olmak için babam arabamı aldı ve otobüste olmamı istemedi. Yani bu çok güzel bir şey tabiki de bundan şikayetçi değilim aksine daha memnunum. Şunu anlatmak istedim sırf ben kendi koruyayım ya da kimse musallat olmasın diye bazı taviz ler verildi bana. Ve bende bunu eğitim ve sosyal hayatım boyunca korumaya çalıştım. Arkadaş çevremi gittiğim geldiğim mekanlara hep ben dikkat ettim. Tabi bu süreçte rahatsız edenler yine oldu ama ben kimseye o yüzü vermedim. Yani yükü ben aldım bir nevi. Eee şimdi tersi bir durum görünce bana ters geldi. Eşime güveniyorum problemlerimiz olabilir ama yanlış birşey yapmaz bana onu biliyorum. Ama şu konuda size katılıyorum. Bir erkek istemediği sürece hiçbir kadın o erkeği yoldan çeviremez.

Yapın elbet üzerinize düşeni ama bunun için kaynanayla beraber oturma zorunluluğunuz yok ki,selam verin geçin gidin işte mis gibi
İşte biz de tam olarak dün onu yaptık. Sonrasında o bizimle gelmek istedi elimize bir muska tutuşturuverdi. Ben değil eşim bile rahatsız oldu onu eve ya da arabaya koymayalım ben imha ederim dedi. Bunu ben demeden eşim dedi.

Hiç mesele kalmamış ne güzel.
Eşinize bırakın o halletsin bu tarz işleri. Herkes kendi anasını kendi zaptetmeli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…