Yine beni haksız bulursunuz ama siz olsanız ne yapardınız

Mlk8822

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2021
575
-37
30
Bugün eşimin bir akrabasının düğünü vardı Annesine de siz erken gidiyordunuz bize de masanızda 2 kişilik yer ayır dedi bende biz yine de annene gğvenmeyelğmmbu konuda çünkü ayırmıyor ona göre davranalım dedim eşime. Neyse o da tamam dedi. Gittik ki diğer oğlu gelini ve uzaktan akrabalarının olduğu bir masada bize de erkeklerin olduğu bir yer gösterdi. Eşimde kızdı başka bir yerde oturduk. Belki dersiniz bunda ne var olabilir diye evet tabiki de olabilir ama aynı durumu daha önce yine yaşadık uyardım ve kv yine aynı şeyi yaptı bende aylarca aranadım sormadım kv en sonunda bir şey mi oldu deyince söyledim açıkça onda kabuk etti. Neyse yine aynı şeyi yaptı ama sinirlenmedim bile kızan eşim oldu. Diğer oğlu gelini olsaydı kesin yanında yer ayırır sıkıştırır onların yanında olurdu. Neyse sonra bizim arabamızla gelmek istedi yoldayken de eşimin yanında Ayşe abla kocasına kuran okuttu size de cevşen gönderdi. Ya arabanız da ya da evde dursun dedi. Belki dersiniz yine ben var bunda ama ve cevşen muska vs korkuyorum ki yok boyunca ağzımı açmadım şok oldum. Eşime annene geri verelim deid o da arabada ya da evde tutmayayım imha edelim dedi. Şimdi hamileyim ve aşırı tedirgin oldum. Siz olsanız ne yapardınız?

İmha edeceğim zaten o ayrı bir mevzu ama bu tür şeyler olması can sıkıcı ve şüphelendirici değil mi

Hamile oluşunuzun harici siz de extra bir takıntı var ve konularının hep kaynana ve eş üzerinde dönüyor.

Odak noktası olarak eşinizin çevresindeki her kadını tehlike (!) Görmeniz. Aksini iddia etmeyin çünkü sürekli bir kadın oluyor konularda. Sizi görünce ben mi tuhafım acaba diyorum. Dün mesela extra bir durum vardı (terör riski) eşim çokta güzel bir bayan polisle yanana istişare halindeydiler gece. Sadece riskten dolayı uyuyamadım. Ama aklıma bile gelmedi napıyorlar (kötü anlamda) Hatta kaldıkları yer kıç kadar.

Aynı gece sizin başınıza gelse " Sürtündüler mi acaba? Yalnız ne yaptılar gece gece? Kadın çok güzeldi??"

Bu şekilde çabuk çökersiniz size söyleyeyim. Allah başka dert vermesin. Bak eşim halen ortada yok, bugün pazar kahvaltısı yapacaktık. Muhtemel yiyebildiyse şimdi o kadınla yemiştir (!)

Doğurmaktan önce hem psikolojik tedavi olup biraz iş güç edinseydin keşke takıntılısın, takmışsın kv koca kv koca başka bir şey yok hayatında

Cok yorucusunuz ya... cevsenden nasil bi zarar gelebilir Allah askina. Kadin kocasina kuran okutmus adettendir zaten kuran sonunda misafirlere hediyelik dagitilir. Kadin incelik yapmis sizi ayirmamis bundan bile nem kapan insandan bende uzak dururum. Birde hamilesiniz evlat nedir ogreneceksiniz lutfen kayinvalidenizinde bir anne oldugunu unutmayin kiskanmayin cok ayip yazik gunahtir ya...

Anlaşamıyorsanız uzak durun , bu ne ısrar...

Sanki azıcık takmışsınız gibi geldi Minicik...

Akrabanin gazozlu dandik düğününe önden gidip masa sandalye tutmak, muskadan korkmak gibi sebeplerle insanlara küsüp dertlenecek, buraya başlık açacak enerji ve zamanı nerden buluyorsunuz? Hiç mi işiniz gücünüz yok? Bu kadar mı boşsunuz? Bazen aynaya bakıp ben bu hayatta ne yapıyorum dediğiniz oluyor mu?

Bu nasıl bir gamsızlık nasıl bir rahatlık seviyesi Allah'ım yarebbim, takılınan şeylere bak.

Sanki azıcık takmışsınız gibi geldi Minicik...
Yok canım, son cümlede ironi yaptım. Anlatmak istediğim dünden beri yok ama görevi gereği o şekilde. Kaygım, can güvenliği. "Yiyebildiyse" dememin sebebi, bunu bilmiyorum. Yani şu an soframızda olması gereken eşimin, görevde olması ve kaygı etmem gereken asıl şeyin bu olması riskten dolayı.

Onunla beraber, o kadında aynı şartlarda ve zorda yani. Oturup, canını sper ederek görev yapan bir bayanın namusuna laf etmek haddime değil, o derece haysiyetsiz değilim.

Kadın görevinin başında, benim kocam için orda değil. Kadını tanıyorum mis gibi güzel, ekmeğinin peşinde bir kadın.

Güzel olmasını belirtmemin sebebi ise konu sahibine "kadın" olması yetiyor gibi ben de ekledim. Şu an eşim güzel bir kadınla çalışıyor, KADIN+GÜZEL bunu dert etmiyorum minvalinde konuştum.

Rabbim eşinizi ve tüm Asker polisimizi korusun , düşünceleriniz çok güzel...

Siz kayınvalideyle kafayı bozdunuz iyice.
Kafayı bozmadım elimden geldikçe de uzak duruyorum. Ayrıca cidden sizi eşinize yokmuş gibi davranan mesafe koysanız bile yüzsüzlüğe veren bir insan için ( kv ya da bir bayan değil) nasıl davranırsımız cidden merak ediyorum. Ayrıca diğer gelininin lafıyla yanımıza kendimi de geçtim kendi oğlunun yanına gelmeyen bir anneden bahsediyoruz. Kusura bakmayın ama böyle biri kendi annem bile olsa huzurumu kaçıracak kadar lfayq takarım.

Siz kayınvalideyle kafayı bozdunuz iyice.
Kafayı bozmadım elimden geldikçe de uzak duruyorum. Ayrıca cidden sizi eşinize yokmuş gibi davranan mesafe koysanız bile yüzsüzlüğe veren bir insan için ( kv ya da bir bayan değil) nasıl davranırsımız cidden merak ediyorum. Ayrıca diğer gelininin lafıyla yanımıza kendimi de geçtim kendi oğlunun yanına gelmeyen bir anneden bahsediyoruz. Kusura bakmayın ama böyle biri kendi annem bile olsa huzurumu kaçıracak kadar lfayq
Hanım efendi benim eşimde GÜZEL +KADIN olan arkadaşları var ve onlardan bahsederken gayet normal bir şekilde Bayan iş arkadaşı gözüyle bakıp farklı şeye yormuyorum. Ama bu insanların bir sınırı ve mesafesi olduğunu görüyorum. Mesela geçen gün eşimle yemekteydik çok hoş bir bayan iş arkadaşıyla karşılaştık gayet mesafeli ve resmi bir konuşmayla eşimle iletişim kurdu. Ve bende bize eşlik etmesini teklif ettim... Bakın bunu da yapabiliyorum ve düşünebiliyorum. Benim rahatsız olduğum konu Bayan + güzel + iletişim kurması değil. Sadece iletişim tarzından konuşma üslubundan ve mesafe kontrolünü sağlayamamaktan. Anladınız mı? Emin olun bir bayan eşinizle samimi ve patavatsızca konuşsa sizde benim gibi rahatsız olursunuz. Bu bana has değil her kadın her insan için geçerli. Bu açıdan da düşünmenizi tavsiye ederim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…