Yine ben :(

tamam işte böyle devam

çok takma

olsun toz

cidden giden senin ömründen gidiyor

biraz büyüyünce alışır süpürge sesi ile birlikte o da etrafında dolanır sen de daha rahat süpürürsün

cidden ütü de yapma

eşimin gömleği pantolunu vs iş için çok önemli dersen de bu süreçte eşin onları dışarıda ütületsin

ben hiç ütülü giyinmiyorum eşim de okula giden oğlum da

arada eserse oğlumun okul pantolon ve tişörtlerini ütülüyorum 2-3 hafta yıkayıp yıkayıp giydiriyorum

az çamaşır düzgün kurutma zaten kırışmıyor bile çoğu şey

kışlık elbiseler pantolonlar kazaklar kırışmıyor zaten

Bu bahsettiklerinizin hepsini istikrarlı bir şekilde yapıyorum.
Sadece ağlatmaya kıyamıyorum. Kahvaltımı aynı saatte yapıp onun da eline omlet pankek vs veriyorum aynı zamanda birlikte yiyoruz.
Uyku saatlerinde hep aynı istikrarda devam etmeye çalışıyorum. En fazla yarım saat gecikmişimdir.
Düzelir inşallah sabırla bekliyorum. Evet yorulduğumdan kendime biraz yükleniyor olabilirim neden diye düşünüp duruyorum.

Eşim kendi ütüsünü kendisi yapıyor sepetten alıp :))
Yapmıyorum saldım gitti zaten kendi kıyafetlerimi hiç ütülemem ben. Kızımın bide eşimin bide çarşafları ütülerim onlara takıntım var tabi yapabiliyosam eğer.
Düzelecek inşallah herşey. Kış bide uyumayınca yapacak aktivite de azalıyor dışarıya da çıkılmıyor sık sık.

4 aylık bebek yeni gazı biten bebek demek. Diş ve gaz arasında rahat uyuyacağı 2 ay var zaten, siz o arada uyku eğitimi verdiğinizi düşünmüşsünüz bence.

Ben emzirerek, sallayarak, kucağımda gezdirerek uyutmanın her halini yaptım dönem dönem. Neyi kabul ettiyse. İlginç bir şey söyleyeyim; 1.5 yaşına kadar akşam 7de, 2-2.5 yaşa kadar 8de hep gece uykusuna yattı. Emmek için daha önce 3-4 defa kalkıyordu, gece memesini kesince de hiç kalkmamaya başladı. Hiç söylediğiniz gibi desteksiz uykusu olsun diye uğraşmadım. 1.5 yaşında kendi odasına geçti, saçını severek uykuya daldı.

Çok kasmamak gerekiyor. Doğru yanlış diyeceksek ben şuan tüm uyutma teknikleri doğru diyeyim size. Bebek nasıl rahatsa, anne nasıl daha çok dinleniyorsa öyle hareket etmeli.

Daha çok küçük,sen ne yaparsan yap,hastalık,aşı,diş vb durumlar oldukça huy değiştirecek dolayısıyla uyuyordu neden uyumuyor diye düşünme. Bu bir süreç,keyfi yerindeyse,ağlamıyorsa,huzursuz değilse akışına bırak.
Benim oğlumunda 3.5 ayı bitti,bugün aldım kucağıma onunla süpürdüm evi. Koydum anakucağına,mutfakta işlerimi hallettim. Arada mızildandı kucağıma aldım sakinleştirip koydum,posta posta dur kalk iş yaptım 10 dakikada bitecek işi 1 saatte yaptım ama yaptım. Şu an ayağımda salliyorum,supürge salonun ortasında duruyor hala süpürme işi bitti uyusun kaldıracağım. Uyumaya devam ederse sileceğim yerleri.
Bunları neden anlatıyorum biliyormusun. Tek değilsin. Hepimiz aynı durumdayız. Bak dün öğlen 3 saat uyudu,bugün 45 dakikayi geçmedi uykusu. Belli olmuyor ki nerede nasıl davranacak. Bebek bu. Sende stres yapma. Sağlığı yerindeyse gerisi bir şekilde halloluyor.

Bende ufakken öyle yapıyordum ama şimdi büyüdü öylr kucakta rahat durmuyor evi süpüremem onunla :) kulaklarda kuzarıklık varmış. Doktora götürdüm. İnşallah düzelecek.

Biraz relaks olsanız...
Her çoçuğun gelişimi ve tepkileri kendine özel oluyor.
Gazlı ve 2 yaşına kadar gündüz en fazla 45 dk uyuyan gece de durmadan uyanıp ağlayan bir bebekti oğlum.
Ama şimdi o günleri bile özlüyorum.
Kısacası sizin yavrunuz da böyle böyle büyüyecek.
Size bir kitap tavsiye etsem?

Eklentiler

• IMG_0599.JPG
    155,7 KB · Görüntüleme: 35

Bizim de ev dandini şu an ama umrumuzda değil :) bence de çoğu sorun mükemmeli aramak yüzünden. Anne huzursuz ise çocuk de huzursuz oluyor sanırım

Oğlum 2 yaşına kadar uyumadı. Ev dahil hiçbi şeyi umursamadım. Çünkü biriken işi görünce cinnet geliyodu bana. Saldım epey anlayacağın. Şimdi 6 yaşında ne çabuk büyüdü diyorum. Her işini kendi görüyor. O zamanları özler oluyorsun. O yüzden yavrunun bu hallerinin tadını çıkarmaya bak zaman geri gelmiyor.
Şimdi 4 aylık bi bıdığım daha var. Sar başa yaptım her şeyi ama tecrübemden dolayı kendimi hiç sıkıntıya sokmuyorum derdim işim gücüm o sadece. Ben rahat olunca o da rahat oluyor. Ben gülünce o da kahkaha atıyor :)) işler olduğu kadar.. Büyüyene kadar bi süre her hafta koltukları çekip halıları kaldırıp dip köşe temizlik yapamıycam ama onun benimle birlikte vakit geçirmesinden daha önemli değil hiçbir şey. Benim de bekleyen işlerim var, az daha beklesin napim amaaannn

Malesef relax olamıyorum ben :)
Geriliyorum bişey yolunda gitmeyince. Tabi ki alıp okurum en yakın zamanda teşekkür ederim

Ay o bekleyen işler yüzünden bana zaten daral geliyo :) yatak odasından kıyafetleri bulamıyprum resmen:))
Geçen gün ağladım evi görünce resmen düzelecek inşallah tecrübesizlikten böyleyim belkide

Malesef relax olamıyorum ben :)
Geriliyorum bişey yolunda gitmeyince. Tabi ki alıp okurum en yakın zamanda teşekkür ederim
İşte meselenin özü bu.
Mükemmeliyetçiliğiniz özellikle de çocuk yetiştirirken sizi yorar,yavrunuzu de ruhen örseler.
Ben her ikisi mükemmeliyetçi anne babayla büyümüş bir yetişkinim.
Artı annemde narsizm var.
Kendimi bulmam çok zaman aldı.
Lütfen bu konu üzerinde biraz düşünün,kendiniz için değilse bile çocuğunuz için.

valla benim zamanımda bundan yaklaşık 15 yıl önce nurseharveys die bir bitkisel şurupla tanıştım.. hayatımı kurtartdı.. aynen 7/24 ağlayan uyumayan bi dk susmayan bir bebeğim vardı..

Ay o bekleyen işler yüzünden bana zaten daral geliyo :) yatak odasından kıyafetleri bulamıyprum resmen:))
Geçen gün ağladım evi görünce resmen düzelecek inşallah tecrübesizlikten böyleyim belkide
ilk oğlumda bende öyleydim :) beğenmeyen gelmez, ya da eleştirmeye değil yardıma gelsinler. Oğlum ağlarken benkafayı yemiş gibi temizlik yapamam. Çok mu daraldın al kızını gezmeye çık kafan dağılsın. Zaten sen rahatladıkça kızın uysallaşıcak ve işler bi şekilde yoluna gircek. Sen kendini mutlu et ki kızın da mutlu olsun canım benim, akıllı kadınsın sen yaparsın

Surekli farkli seyler denemeyin uyutmak icin.
Cocuk atraksiyon varken niye uyusun?
Ben isigi kapatir yanina uzanirdim cocuklarin.
Oda zifti karanlik.
Bir iki konusup yatakta takla atar kizim sonra dayanamayip uyur.

Surekli farkli seyler denemeyin uyutmak icin.
Cocuk atraksiyon varken niye uyusun?
Ben isigi kapatir yanina uzanirdim cocuklarin.
Oda zifti karanlik.
Bir iki konusup yatakta takla atar kizim sonra dayanamayip uyur.
Şimdiye kadar bende böyle yapıyordum. Yanına uzandığım zaman uyuyordu hemen. Ama atak geçirdiğinden beri farklı şeyler deniyorum birazcık olaun uyusun diye. Şimdi de gripten dolayı kulak enfeksyonu olmuş. İlaç verdi doktor onun da huzursuzluğu var.
Eski düzenine dönecek de ben biraz sabırsızlanmaya başladım uzun zamandır düzeni bozulduğu için.

Valla normalde öyle yapıyordum ama şimdi havaların soğumasıyla dışarıya çıkmak zorlaştı :) inip çıkarken nefessiz kalıyorum çantası kendisi arabası derken büyüdükçe eşyaları da çoğalıyor. Kendimi toparlicam işler vs umursamicam evin ne hali varsa görsün o halde

valla benim zamanımda bundan yaklaşık 15 yıl önce nurseharveys die bir bitkisel şurupla tanıştım.. hayatımı kurtartdı.. aynen 7/24 ağlayan uyumayan bi dk susmayan bir bebeğim vardı..
Onu değil ama atak döneminde bitane bitkisel şurup kullandım fayda etmedi :) çok kullanmadım zaten gece çok uyanıyor diye eczacı tavsiye etti ama işe yaramayınca bıraktım

Kızım 4 yaşında, doğduğundan bu yana uyku problemi var,çok hareketli yaramaz vs vs..denenebilecek tüm metodları denedik,pedogag a kaç kere gittik bilmiyorum.En son artık genetiktir dedi doktor uyumayı sevmiyordur zorlamayın vs dedi.Kreşe başlattık bu sene yorulur eder oda yok gece 2 de zorla sallayarak uyutuyoruz hala.Sizin gibi dağınıklığı gördükte üç sene kendimi yedim kocamı da yedim kızımıda huzursuz ettim sonra kendimize yetecek kadar iş yapmaya karar verdim saldım bende rahatladım onlarda.Umarım sizinki geçici bi süreçtir kısa zamanda rayına geri döner.Kendinizi çok zorlamayın insanız ve herşeye aynı anda yetemeyebiliyoruz kıZınız ve eşiniz ile kalite zaman geçirmeye bakın inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…