Yine ben :(

İşte meselenin özü bu.
Mükemmeliyetçiliğiniz özellikle de çocuk yetiştirirken sizi yorar,yavrunuzu de ruhen örseler.
Ben her ikisi mükemmeliyetçi anne babayla büyümüş bir yetişkinim.
Artı annemde narsizm var.
Kendimi bulmam çok zaman aldı.
Lütfen bu konu üzerinde biraz düşünün,kendiniz için değilse bile çocuğunuz için.
Benim sadece düzeni için biraz mükemmelliyetçilik yapıyorum. Ev işi vs çok da takılmam normalde. Veya önemsediğim bir iş varsa mesela çizim yapıyordum,illa dört dörtlük olucak. Örgüye sarsım ona da aynı şekilde. Ama başka şeylerde yok bu huyum. Uykusu konusunda takıldım kaldım ne yalan söyliyim düzensizken çok huzursuz olduğundan dolayı o da. Düzeni varken çok farklı oluyor. Ama kendi haline bırakıcam düzelirse düzelir yoksa yapıcak bişey yok :))

Hayır day&night diye bir şurup tamamen bitkisel melisa yağı filan var içinde
anladım.. ama bence bahsettiğim şurubu da deneyin.. o da tamamen bitkiseldi. çok pahalıydı ama değdi gerçekten. bu arada ben 5. 6. aylarında kullandım bu şurubu

Kızım 4 yaşında, doğduğundan bu yana uyku problemi var,çok hareketli yaramaz vs vs..denenebilecek tüm metodları denedik,pedogag a kaç kere gittik bilmiyorum.En son artık genetiktir dedi doktor uyumayı sevmiyordur zorlamayın vs dedi.Kreşe başlattık bu sene yorulur eder oda yok gece 2 de zorla sallayarak uyutuyoruz hala.Sizin gibi dağınıklığı gördükte üç sene kendimi yedim kocamı da yedim kızımıda huzursuz ettim sonra kendimize yetecek kadar iş yapmaya karar verdim saldım bende rahatladım onlarda.Umarım sizinki geçici bi süreçtir kısa zamanda rayına geri döner.Kendinizi çok zorlamayın insanız ve herşeye aynı anda yetemeyebiliyoruz kıZınız ve eşiniz ile kalite zaman geçirmeye bakın inşallah.
İnşallah düzelir bakalım. Öyle yapmaya karar verdim olduğu kadar yapıcam. :) aslında uykuyu sevmeyen bebek yoktur ben bu uyku konusunda çok kitap okudum altta yatan bir sebep vardır mutlaka.mesela sallanarak uyumaya alışmış bir bebek olduğu iiçin o şekilde olma ihtimali yüksek. Benimki diş sönrmi,atak,grip hepsi üst üste geldiğinden süreç uzadı. Aslında düzelecek çünkü sinyalleri veriyor:)

Terzi kendi sokugunu dikemezmis derler ya benimki de o hesap. Benim sana cozumum yok malesef. Umarim kisa zamanda gecer demeye geldim.

anladım.. ama bence bahsettiğim şurubu da deneyin.. o da tamamen bitkiseldi. çok pahalıydı ama değdi gerçekten. bu arada ben 5. 6. aylarında kullandım bu şurubu
Ben onu gaz döneminde gaz ilacını kullanmıştım,çok gazlıydı. İşte onu kullandıktan sonra gazlı bebek kolik bebeğe döndü :)
O yüzden aklıma gelmedi kullanmak çok da taraftarı değilim açıkçası. He gece uykuları düzene girsin diye tabi düşünebilirim çükü hem gündüz hem gece uyumayınca insan gerçekten delirecek gibi oluyor. Hastalığı geçsin eğer düzelmezse denerim onu da. Bitkisel sonuçta

Terzi kendi sokugunu dikemezmis derler ya benimki de o hesap. Benim sana cozumum yok malesef. Umarim kisa zamanda gecer demeye geldim.
Aynı durumdayız anlaşılan :) hep derlerdi bana 6 ay olsun düzelecek diye ama bizde 6 ay sonrası tam bir felaket. Gaz da neymiş diyorum yani :))
O günleri mumla arıyorum en azından 12 de uyurdu 2 kez emmeye kalkıyordu. Şimdi 8 den sabaha kadar 15 kez uyanıyodur.

X