Yine ben ve nişanlım... Ne yapacağım yardım edin :(

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Merhaba arkadaşlar,
yine ben daha öncede nişan atmaya defalarca kalkışıp her defasında yapamayan ben.
ama artık sabrım kalmadı. 3 mayısta düğünüm var düğüne tam 3 ay var ve biz yine birbirimize girdik. artık onun saygısızlıklarına dayanamıyorum napmalıyım.
3 ay sonra evlensem hayatı bana zindan edecek evlenmesem yine yakamı bırakmıyo.
bitti dedim her defasında ağlamalar yalvarmalar daha olmayacak demeler tam düzeldi anladı derken yine aynı şeyleri yapıyo. cumartesi kavga ettik bitti ya arama sorma al takılarını dedim. ben bitti demeden sen bitiremezsin diyo.
iki gündür mesajlar atıp ağzına geleni sayıyo demediği kalmadı bana napmalıyım.

• Konu Sahibi EU1
canım sizin ilişkide artık saygı ve sevgi sınırlarını aşmış...
beyimizde hem suçlu hem güçlü konumunda galıba..
ama evlenecegınde mutsuz olduğunu bilebileneden evleneceksin...
seçim tabıkı sana kalmış bir şey ama.
kimse kimseyi çekmek durumunda değil...
sende yarın çok geç olmadan kararını ver...
oda külhanbeylik yapmasın..
ne demek ben bitti demeden sen bitiremessin...
canım allah yardımcın olsun...

• Konu Sahibi EU1
ne demekmiş o ben bitti demeden bitiremezsin
bence telini kapat
baban yada annen onu aile büyükleri ile görüşsün
bi kaç gün işe gidip gelirken yanında biri olsun
elbet vazgececektir

• Konu Sahibi EU1
nişanlınızı karşınıza alın iki "olgun" insan gibi kavga etmeden,tartışmadan sakin sakin konuşun..
rahatsız olduğunuz konuları,hoşlanmadığınız şeyleri söyleyin..(yargılamadan,suçlamadan,sen şöylesin sen böylesin demeden..)
iletişimle halledilmeyecek şey yoktur bence..
tabiki "iletişimi" bilene..

• Konu Sahibi EU1
Kararli olman lazim....Nisanlin kararsiz oldugnu anladigi icin sana böyle davraniyor...

Kesin ve net bitirmek istiyorsan....resmen bitti deyip ne telefonuna, ne mesajina nede baska birseyine cevap vermemen lazim....yakini birakmiyormu??

Ailen yokmu güzelim senin, anlat onlara durumu ve yardim iste....tabiki eger sende gercekten bitirmek istiyorsan???

Kücük bir taviseyde bulunmak istiyorum canim, sana simdiden agzina geleni sayan bir adam ilerde neler yapar bunu cok iyi düsün....yol yakin, kendini hicbirsey icin mecbur hissetme...hayat senin hayatin....:teselli:

• Konu Sahibi EU1
teşekkür ederim.
ama defalarca konuştuk her defasında alıp karşıma anlattım hata yapmayalım.
saygımızı yitirmeyelim dedim. ama ne zaman benim ailemde bi toplantı söz nişan düğün olsa bu hep surat yapıyo. cumartesi erkek kardeşimin sözü vardı gelirmisin dedim yok dedi üstelemedim.
tabi herkes bana soruyo falan gece eve geç geldik msjlaşmaya başladık. neyin var ne oldu dedim canını sıkan ne oldu dedim. sen ailenle mutlu ol kızım bi gün benle konuşmak için gecenin bu saatine kadar oturma ama ailen olunca yap bakalım dedi. bende sende gelseydin ben seni davet ettim dedim.
yok ya ne gelcem ne işim var sizin içinizde dedi. kardeşin beni aramadı annen aramadı sen kimsin dedi. bende sen benim annemi hiç aradınmı ki bak ben senin anneni ararım gelirim ki gündüz sizdeydim. düğünleriniz olduğunda beni hep başkalarımı çağırdı ben seni temsil ettim seni gururlandırdım dedim. allah bu laftan sonra ipler koptu zaten.

• Konu Sahibi EU1
bırak ozman once o bitirsin uğraşmya bile dğmez.baksana nasılda mutsuzsun...

• Konu Sahibi EU1
aileni al arkana ve kararlıca bitir
bi ömür boyunca kafanı duvarlara vurursun

ne demişler;

kişi bilmiyorsa ne istedigini
hem kendini mahveder hem de seni...

ne istedigini bilmeyen ruh hastalarıyla işin olmasın....

• Konu Sahibi EU1

daha nişanlıyken annen aradımı,sen annemi aradınmı diye gereksiz konulara girerseniz evlensenizde sağlıklı bir evlilik olmaz.. bence iyi düşünün bir ömür "ters" bir insanla beraber yaşayabilecekmisiniz ??

:1shok: :1shok: :1shok: bu nasıl bir uslub böyle
ben olsam böyle biriyle asla devam edemezdim
hem ne demek ben bitti demeden sen bitiremezsin klava:
kusura bakma ama bu adam kendini ne zannediyor
kimsenin kimseye böyle davranmaya hakkı yok heleki o evlenmeyi düşündüğünüz insansa :mymeka:

sen bu adamla gerçekten evlenmek istiyormusun yaa?? nedemek sizin ailenizin içinde ne işim varr?? bu nasıl bir cümledir?? bence sen bu konuyu Ailenle oturup konuşş.. HAYATIN KENDİ ELLERİNDE VE DUDAKLARIDAN ÇIKICAK KELİMEDE TATLIM SAKIN KALBİNİ DEĞİL MANTIĞINI DİNLE...

katılıyorum her yazılana! seni her seferinde ikna edeceğine güveniyor ve bu yüzden istediği gibi düşünmeden, aklına geldiği şekilde ve kaba davranıyor, sanırım. senin de bunlara izin vermiş olman ve daha önce çok bağışlamış olman ona bu güveni veriyor olabilir.

kesinlikle ailenle konuşmanı öneririm. ailenin arkanda olduğunu bilmesi lazım.

:1shok: nasıl yani? senin erkek kardeşinin sözü var. 3 ay sonra evleneceğin kişi, söze gelmiyor? sana "sen kimsin?" diyor. :1no2: benim arkama bakmadan kaçacağım insan tipi. ama tabii ki her insan farklıdır, belki seni o kadar rahatsız etmemiştir. ama etmiş ki bu başlığı açmışsın. kk'da bir derdim var köşesine bir daha göz atmanı öneririm. biraz yaşanan hikayelerden, ilerisi için kafanda taslaklar oluşabilir. lütfen kendine saygı göster ve çok iyi düşün!

arkadaşım bu adamın ne sana ne de ailene saygısı var,damat olduğunun bile hala farkına varamamış.evlenirsen ömür boyu çok çekersin gün gelir sana ailenin de yüzünü göstermez o yüzden kesinlikle evlenme,direkt aileni devreye sok onlar arayıp bittiğini konuşsunlar,çünkü bu çocuk bana biraz tehlikjeli gibi de geldi,kendini koruman adına ailen devreye girsin. allah yardımcın olsun

ya arakdaşlarında dediği gibi ne sana nede ailene saygısı yok nişanlılık döneminde böyleyse evlenince nasıl olur bilmiyorum:bbo: ne işim avr sizin içinizde ne demek ya:1shok: bence çok düşünme düşülecek bişeyi yok 1 ömür çekilirmi bu şekildebenneyaptımki

ılk mesajı okudugumda bnde yasıyorum bazen bunları dıcektım kıı sonrakı acıklamanı gordum
evlenmeden hemen karar ver sonra mur boyu pısmnlık yaşamaa

Canım bu adama bir ömür katlanabileceğine inanıyormusun :uhm:

Daha hiçbirşey kesinleşmemişken sana bu şekilde davranabiliyorsa ailene karşı bu şekilde saygısılık yapabiliyorsa ilerisinden korkarım ben sonuçta nişanlılık tanıma dönemi

Kararını verdiğine emin olduğun vakit ilk önce ailenle paylaş onun aile büyükleriyle konuşsunlar ve bunu bir an önce bitirsinler

Kendini bu kişiyle evlenerek cezalandırma bence... Sana mutluluktan çok pişmanlık yaşatır emin ol... Evlilikte sadece sevgi yeterli olmuyor çünkü...

duyguların karmakarışık ,adamı gözden çıkarmışşın,adamda zorbalık var-yarın öbürgün şiddette olur istediği olmazsa,birde zannederim sizinle yaşamak için yanıp tutuşan bir kaynana vardı değil mi..kararlı ol..boyun eğme gözünü korkut...bak çalışıp ekmeğini kazanıyorsun..az kaldı dönülmez deyip hayatının geri kalanını karartma..

sağolun çok teşekkür ederim.
dahasıda var. cumartesi gecesi bana aynen şunu yazmış.
dikk kafalılık et bakalım yarın evlenince kırarım kolunu bacağını suratından sokağa çıkamayınca anlarsın söz dinlemeyi.
ben senin eniştelerin gibi maymun olmam haddini bil.
bende sana ne lafları dokundu ne sözleri naptılarda böyle konuşuyosun dedim sizden çıkmıyolar maymunlar diyo. annem bile söylüyo ya herkes farkında siz değilsiniz ne biçim bir ailesiniz.
kaldıramadığı şu biz dört kız kardeşiz ve birbirimize çok bağlıyız eniştelerimde kardeşim olsun hepsi çok iyi insanlar. asla kötülükleri olmadı kaynanama gelince hala alt kat diyo başka bişey demiyo ve anladığım kadarlıyla oğlunu dolduruyo.

aklın varsa arkana bakmadan kac kurtar kendını o aıleden canım

:1shok::1shok::1shok::1shok::1shok:ne yapacağını baştan söylüyor yanidelikafaduldendelikafadulden ne ayıp!evlenince şiddeti görürsün,belki ailenle konuşturmaz seni..ne hakla ailene dil uzatma cesaretini buluyor.kızım acaba nikah yaklaştı nasılsa dönemezsin diyemi içi dışına vurdu acaba..ya da o seni gözden çıkardı seni soğutmaya bakıyor...sen benden ayrılamazsın ne demek...kafamçokkarıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…