Yine ben 8-) Ben mi abartıyorum ya farklı bakış açılarınıza ihtiyacım var

hmm ben sıkıştıkça sıze basvurabılırım fıkırlerınızı beğendım :) ::)

sende baya iş var haaa

bende şişitim MAŞALLAH sabrınıza....Eşiniz ne diyor bu durumlara birinin birazda olsa dur demesi lazım görümceye....

Yemin ediyorum içim şişti bu ne ya böyle Allah sabır versin.kilitleyin yatak odasını çok dağılıyor deyin.biberondan enfeksiyon kapıyor deyin.evli arkadaşlar daha iyi fikir verir ama bu kadar alttan almayın lütfen siz yüz vermişsiniz.

umutsuz vakasın konu sahibi bi insan kendini belki ezdirebilir de çocuğunu ezdirmez. Siz bu alttan alma rolünü iyice üstlenmişsiniz ya yarın çocuğunuzdan da aynı şey beklenecek ki çocuğa da yüklemişsiniz bu rolü. Neden çocuğa sen yapma etme diyosunuz çocuğu siz niye sindiriyorsunuz. Onlar sizi güzelce sindirmiş onu anladık da çocuğunuz için bu düzene dur demezsen yarın çocuğu da güzelce ezdirirsin benden söylemesi

Fazla sabirlisin fazla tahammullusun. Ne yap biliyor musun, buraya yazdigin bu yazinin ciktisini al ver gorumcene okusun. Veya elinle yaz tekrar, hangisi kolayina geliyorsa. Sadece okumani istiyorum de. Bencil, empatisi sifir bir insan. Ben okurken cildirdim valla gerildim.

Temmuza kadar disini sık bacim, sonra anasinin evine mi gidiyo anasini banyoya mi cagiriyo bilmemnerde kebap mi yiyo naparsa yapsin.. eger dayanamaz bisey soylersen bu cektigin sikintilarin hepsi sana donecek ve sen de sinir hastasi oldugunla kalacaksin. Herseyi yapar eder bu tipler, busey denince de yag gibi siyrilir sen kalirsin ortada su kabagi gibi. Sık disini hem hamilesin bak.

Aile baskisyla komsuma bile katlnmk susmak zorunda kalmisken ki ailem benim susmami istyrdu,beni sucluyordu,sakin sabretme susma,ailende herseyin farknda en basta kaynanan,cekinmeyin rahat rahat ifade edin kendinizi,yuzune soyleyin,tavir yapin,mesafe koyun,sizin yinede sabrettiginiz icin yuz buluyo zaten,bukadar seyle birgun patlarsinz daha kotu olur,hakkinizi savunun,alttan alip sabretmeyin

hakkeetten bende şiştim yani .. kavgacı olma ama net ol
3 yaşındaki çocuk biberonu bırakabilir artık .bıraktırın bence aynı biberonu kullanmaları çok sağlıksız. yapamıyorsanda o eskilerden birini ayırın onlara geldiğinde onu ver.,
kahvaltı sofrasında son kim kalırsa o toplar sofrayı neden bekliyorsunuz ki onun başını. benim işim var içerde . çamaşır ascam ütü yapcam vs . sen toplar yerleştirirsin makinaya deyip kalkarsın sofradan.
süt konusun da şu köyden gelen sütlerden getir yanındada çocuklar içsin azcık diebilirsin şakayla karışık

Hepsini okumadim ama okuduğum kadari yetti. Çocuğunun hicbir şeyini verme. Sen de hamilesin değil mi? Kendine ve çocuklarina değer ver azıcık. Nazlan en basiti is falan da yapma.

Bi kısımdan sonrasını okumadım ama burada bi arkadaşın konusunda okumuştum kayınvalidesi herkes kendi evinin hanımı olsun diye evlerini ayırmıştı o düşünce çok hoşuma gitmişti. Keşke sizde daha erken ayrılıp yada hiç beraber oturmasaydınız.

ayyy şiştim be...aynı benimkiler....ama bana değil öteki geline yaparlar.bana gık dese parçalarım valla. kimmiş onlar be.anam babam onlara mı doğurdu beni....ayy büyütmeyin kimseyi gözünüzde.iyi olana ol, olmayana olma.bu kadar.kimsenin hizmetçisi değilsin sen...ne alaka jelibon vermemiş ..vursana yüzüne terbiyesizin.bizde dana gibi yiyosun da bi jelibon mu vermiyosun de...halıya yapışır derse, anası burda temizler dersin,elim ayağım tutuyo benim dersin.
..ağzın yok mu bacııım.ayy ayyy delirdim okurken

Bu nasıl bir hayat? Senin yaptığın şeyler iyilik filan değil resmen sinmişsin, ezik büzük yaşıyorsun. Kocan desen arkanda durmuyor belli. Sana en ufak saygıları yok. Nasıl bu kadar aşağılanmaya ses çıkaramıyorsunuz ya. Hiç mi içinizden yeeeteeer beeeee diye haykırmak gelmiyor. Gorumcem benden habersiz esime dogum gunu plani yapip, milleti toplayip emrivaki yapip geliyorlardı. Kimseyi almadım eve sinirlenip. Oturup kendileri kendilerine yemişler pastayı. Ohh olsun...
Senin evine, yatak odana kadar giriliyor, cocugun esyalari aliniyor, birde sabah cay demlendimi diye soru soruyor. Daha bir sürü rezillik içinde yasiyorsun. Taş üstünde taş bırakmazdım vallahi. Esinde seni cok sevse azicik dusunceli olur zaten.

Bunun yarısı kadar yazsaydın da anlardık. Evine çıkınca rahat edersin inşallah. Görümcen saygısız. Kv nin evinde fazla bir şey yapamazsın. Geçici süre diye kendini teselli et. Bu görümce evde iş felan yapmıyor mu? Yemek pişir miyor mu? Neden hep sizde?

Konusacaksin arkadasim bunun baska yolu yok benim 10 yillik evliligimde edindigim tecrubem bu biz kirilmasin kimse diye dusunurken onlar ses cikarmadigimiz icin durumdan sikayetci olmadigimizi saniyolar oysa hakkini yedirmek gunah haklisin ve sikayetci oldugun ne varsa konusacaksin bagir cagir çingar cikar demiyorum kendinden emin ne istedigini bilerek konus diyorum senin kadar cekmedim ama benzer bikac sey yasadim ki ben kendi evimde yasadim

Canım kesinlikle sen haklisin. Tüm herseyi gectim her gün solugu sizin evde almasi bile sacma bence. Ayrica annesinin evi tabiki gelir ciler sacmalamasin. Eger gelinle kaliyorsa o evde gelininde evi. Ben kv de ile yasamiyorm ama yazin 2 ay birlikde yazlikda kaliyoruz. Mecburiyetten. Esimin babasi yok ve kv dem tek kalamayacagi icin bizde gidiyoruz. Iyi kadin karismaz bana o yuzden sabrediyorum 2 ay. Ama gorumcemde kocasini takip gelince benim şarteller atiyor. Elin adamiyla kalmak zorunda degilim gelmesin. Yada sirayla kalalim diyorum. Ama bizi birakmiyolar. Dolayisiyla gorumcem az geliyor mecburen. Otursun evinde ne isi var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…