Yıllar sonra yumuşama hissetmem.

oglak_kadini

The Devil's Advocate.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2013
20.509
15.458
Merhaba.

Kocamın sülalesinin tamamına tavır almış ve 3 yıldır asla görüşmüyorum. Sebeplerim çok fazla. Anlatsam eminim ki çoğunuz beni linç eder. Neden bu aileye bu kadar tahammül ettin diye. Enayi veya m.l misin kızım dersiniz. Ama bir şekilde bosanmadim. 5 yıldır tüm dişlerimi çıkarmıştım ve dediğim gibi 3 yıldır asla görüşmüyorum. Haklı haksız her şeyde ukalaca tepkimi çekinmeden koymuştum. Kayinvalide korkar duruma gelmişti. Bırakın aşağılamayı sen bizim evimizin direğisine bağlanmıştı olay. Detay ver derseniz konu sayfalarca uzar ama diyebileceğim hiç unutamadığım bir örnek verebilirim. 2. bebeğimi kaybettiğimde kv bana deve gibisin bir çocuk doğurmadın demişti. Bu minvalde bir kayın valide ve gorumceler.

Neyse sorunum ben bu 3 yıl içinde yumuşadım ve şu anda sanki görüşmek , köye gitmek, onunla beraber salça yufka yapmak istiyorum. 14 haftalık hamileyim. Lütfen kırmadan beni eleştirin şöyle bir aklımı başıma getirin.

Bu arada 15 yıllık evliyim. İlk on yıl böyle evin büyüğü saygısızlık olmasın vb sebeplerle alttan alma durumum oldu. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

neden kıralım ki canım benim senin hayatın senin yaşantın sonuçta ama işte vicdan söz konusu olunca böyle oluyor bu kv neden böyle anlamıyorum ama yinede mesafeni koru yarın bir gün bişey olur yine başlar sana Kırıcı konuşmaya

İnsanlar değişmezler bunu hiç unutmayın
Hamile halinizle kendinizi yeni gerginliklerin içine atmayın
Üstelik bu sıcakta yufkaydı salçaydı ağır işler boşverin bebeğinize dikkat edin

En ufak yakinlasmamda aynı üstten tavırların gereğinden eminim qslinda. Dediğin gibi vicdan yapmaya başladım.

Yaşadığınızı siz bilirsiniz en iyi... mesafe her zaman iyidir.

İnsanlar değişmezler bunu hiç unutmayın
Hamile halinizle kendinizi yeni gerginliklerin içine atmayın
Üstelik bu sıcakta yufkaydı salçaydı ağır işler boşverin bebeğinize dikkat edin
Bu istek çok saçma ama sanki içimde bir şey yeter yaa diyor. Evet ama insanlar değişmez.

Kötü de olmayın iyi de. Siz de biliyorsunuz o köye gidince yine kanlı bıçaklı olacağınızı. Mesafeli olun.

Bunlar hormonsal durumlar olabilir tekrar tepene çıkartma bence canım

Ay hamile olduğunu bilmiyordum,sağlıkla sıhhatle doğsun bebeğin inşallah Şimdi hemen düşüncelerinden ve bu duygularından vazgeç. Dertsiz başına dert alma.

Ya yumusadim gorusmek istiyorum fln deseniz ciddiyetle okuyordum konunuzu yufka salca yapmak istiyorumda istemsiz guldum ya zamanla yapilanlar unutuluyor bu gercek ama deve gibisin lafi da unutulmaz ya

Kayınvalidenizi görmek, onunla köye giderek salça - yufka vb yapmak aşermişsiniz. Bizde eskilerin bi tabiri vardır, canın bir şey çekti mi avucunu yala geçer derler. Sizinki de geçer bence.

Yufka yapmayı romantize ettiyseniz de akşama açın Tv de Masterchefi; bir yandan da tutun az bir hamur, açın 2 yufka nefsiniz körlensin.

Ya yumusadim gorusmek istiyorum fln deseniz ciddiyetle okuyordum konunuzu yufka salca yapmak istiyorumda istemsiz guldum ya zamanla yapilanlar unutuluyor bu gercek ama deve gibisin lafi da unutulmaz ya
alışkanlık mı acaba düşünsenize ya bir bardak su vermem dediğim insana karşı neler düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…