Yıllar sonra yumuşama hissetmem.

Kayınvalidenizi görmek, onunla köye giderek salça - yufka vb yapmak aşermişsiniz. Bizde eskilerin bi tabiri vardır, canın bir şey çekti mi avucunu yala geçer derler. Sizinki de geçer bence.

Yufka yapmayı romantize ettiyseniz de akşama açın Tv de Masterchefi; bir yandan da tutun az bir hamur, açın 2 yufka nefsiniz körlensin.
Deli miyim neyim.

Merhaba.

Kocamın sülalesinin tamamına tavır almış ve 3 yıldır asla görüşmüyorum. Sebeplerim çok fazla. Anlatsam eminim ki çoğunuz beni linç eder. Neden bu aileye bu kadar tahammül ettin diye. Enayi veya m.l misin kızım dersiniz. Ama bir şekilde bosanmadim. 5 yıldır tüm dişlerimi çıkarmıştım ve dediğim gibi 3 yıldır asla görüşmüyorum. Haklı haksız her şeyde ukalaca tepkimi çekinmeden koymuştum. Kayinvalide korkar duruma gelmişti. Bırakın aşağılamayı sen bizim evimizin direğisine bağlanmıştı olay. Detay ver derseniz konu sayfalarca uzar ama diyebileceğim hiç unutamadığım bir örnek verebilirim. 2. bebeğimi kaybettiğimde kv bana deve gibisin bir çocuk doğurmadın demişti. Bu minvalde bir kayın valide ve gorumceler.

Neyse sorunum ben bu 3 yıl içinde yumuşadım ve şu anda sanki görüşmek , köye gitmek, onunla beraber salça yufka yapmak istiyorum. 14 haftalık hamileyim. Lütfen kırmadan beni eleştirin şöyle bir aklımı başıma getirin.
Bence sizin canınız kv değil de köyde biraz köy havası almak istiyor, tabi yanılıyor da olabilirim ama kendimden örnek verirsem kv köydeyken ne yaparsa yapsın giderdik hep hiç eşimi tek yollamadım tüm tatillerimizde giderdik çünkü kv ne kadar sevmesemde köy hayatını severim. Şimdi ise kv alt katımda😒 en son bayramda gitmişimdir sanırım, çünkü ne işim var onun yanında🙄

Bence sizin canınız kv değil de köyde biraz köy havası almak istiyor, tabi yanılıyor da olabilirim ama kendimden örnek verirsem kv köydeyken ne yaparsa yapsın giderdik hep hiç eşimi tek yollamadım tüm tatillerimizde giderdik çünkü kv ne kadar sevmesemde köy hayatını severim. Şimdi ise kv alt katımda😒 en son bayramda gitmişimdir sanırım, çünkü ne işim var onun yanında🙄
evet vallahi köy havasını çok özledim. riskli gebeyim ve çok kısıtlı hareketimiz var en fazla yarım saat yürüyüş gibi ev işi ağır iş yapmıyorum. çok da sıkıldım. sanırım o yüzden o zamanları özledim. çok doğru geldi

benim bi arkadaşım hamile iken durduk yere eşine karşı çok öfkelendiğini ve ara ara boğası geldiğini söylemişti. sizin hormonlar da uzun vadede belki de eş ailesini boğmak istediği için sizi yönlendiriyordur.
yemin ederim şunu biliyorum görsem iki laf etse bunu yapabilirim. nasılsın olur da bu düşüncelere kapılabildim

Merhaba.

Kocamın sülalesinin tamamına tavır almış ve 3 yıldır asla görüşmüyorum. Sebeplerim çok fazla. Anlatsam eminim ki çoğunuz beni linç eder. Neden bu aileye bu kadar tahammül ettin diye. Enayi veya m.l misin kızım dersiniz. Ama bir şekilde bosanmadim. 5 yıldır tüm dişlerimi çıkarmıştım ve dediğim gibi 3 yıldır asla görüşmüyorum. Haklı haksız her şeyde ukalaca tepkimi çekinmeden koymuştum. Kayinvalide korkar duruma gelmişti. Bırakın aşağılamayı sen bizim evimizin direğisine bağlanmıştı olay. Detay ver derseniz konu sayfalarca uzar ama diyebileceğim hiç unutamadığım bir örnek verebilirim. 2. bebeğimi kaybettiğimde kv bana deve gibisin bir çocuk doğurmadın demişti. Bu minvalde bir kayın valide ve gorumceler.

Neyse sorunum ben bu 3 yıl içinde yumuşadım ve şu anda sanki görüşmek , köye gitmek, onunla beraber salça yufka yapmak istiyorum. 14 haftalık hamileyim. Lütfen kırmadan beni eleştirin şöyle bir aklımı başıma getirin.
İnsanın akrabaları ile vakit geçirmek istemesi normal. Yalnızlık çekiyor olabilirsiniz ve görüşmek istemeniz de normal lakin deve gibisin benzetmesi aklına gelsin. Deve gibi olunca ne oluyor pıtır pıtır doğum mu yapabiliyormuş patavatsız kaynana bari en hassas olduğun dönemde söylemesin tanımadan gıcık oldum.

Sanmam; çevrenizden veya okuyup, izlediklerinizden etkilenmiş olabilirsiniz. "Ne olurdu bizde iyi anlaşan bir aile olsak, beraber anne - kız gibi güzel zaman geçirip, güzel güzel kendi ürünlerimizi hazırlasak vs" diye geçirmişsinizdir belki aklınızdan.
haklısınız bu da olabilir.

Sutün geldi mi? Sütün yetmiyor mu? Bu cocuk ac ondan agliyor
Biz bilmezdik lohusalik falan
Gormeyeli hic degismemissin
Verin ben bakarim bebege
Her hafta geliriz artik torun gormeye
Gibi cumlelere hazirsaniz buyrun barisin doguma kadar kivama gelir aranizdaki iliski
Normal dogur biz hep normal dogurduk nidalarini duyar gibiyim simdiden 🥴

İnsanın akrabaları ile vakit geçirmek istemesi normal. Yalnızlık çekiyor olabilirsiniz ve görüşmek istemeniz de normal lakin deve gibisin benzetmesi aklına gelsin. Deve gibi olunca ne oluyor pıtır pıtır doğum mu yapabiliyormuş patavatsız kaynana bari en hassas olduğun dönemde söylemesin tanımadan gıcık oldum.
aklımı kaybetsem yaşattığı hissi unutamam. nasıl olur da yumusarim aklım almıyor. hepinizin dediği gibi sanırım hormonlardan ve evet yalnızım bu ilde hiç çok yakınım yok. arkadaslarim var mesai arkadaslarim. çok iyiyiz ama anne kuzen teyze vb yok.

şehrin göbeğinde yaşayan insanlar için köy tatili bence en guzel yerlerden biri. ben eşimin kasabasına (biraz köyümsü) bayılarak gidiyorum. yaz başı oradaydım şimdi gidelim dese seve seve giderim. çünkü benim kayinvalidem de kayinpederim de gorumcem de ve tüm akrabalari da bana prensesler gibi davranır ilk kez gitmişim gibi hürmet ederler. e insanlar öyle olunca neden gitmeyeyim? size gelince evet anlıyorum ozlemissinizdir ama sizi üzen, olayı hakarete döndüren ve 3 senedir iletisiminizin olmadığı bir yere girmek istemek....ya çok bunaldiniz ki normal ya çok iyisiniz sineye çektiniz ya da kafayı yemek uzeresiniz(mübalağa yapıyorum kizmayin) ben gitmem. bi kere 3 sene iletisim yok gidip kalicam ve yüzlerine bakıp ekmeklerini yicem. çok bana göre değil bence çok kişiye göre değil bu. siz bi iyi düşünün ve bundan vazgeçin bence. ayrica sağlıkla yavrunuza kavuşmanizi dilerim

Sutün geldi mi? Sütün yetmiyor mu? Bu cocuk ac ondan agliyor
Biz bilmezdik lohusalik falan
Gormeyeli hic degismemissin
Verin ben bakarim bebege
Her hafta geliriz artik torun gormeye
Gibi cumlelere hazirsaniz buyrun barisin doguma kadar kivama gelir aranizdaki iliski
Normal dogur biz hep normal dogurduk nidalarini duyar gibiyim simdiden 🥴
hepsini yaşadık kızımda. hatta kız doğuruyorum diye keşke erkek lsaydi filan demeler.

şehrin göbeğinde yaşayan insanlar için köy tatili bence en guzel yerlerden biri. ben eşimin kasabasına (biraz köyümsü) bayılarak gidiyorum. yaz başı oradaydım şimdi gidelim dese seve seve giderim. çünkü benim kayinvalidem de kayinpederim de gorumcem de ve tüm akrabalari da bana prensesler gibi davranır ilk kez gitmişim gibi hürmet ederler. e insanlar öyle olunca neden gitmeyeyim? size gelince evet anlıyorum ozlemissinizdir ama sizi üzen, olayı hakarete döndüren ve 3 senedir iletisiminizin olmadığı bir yere girmek istemek....ya çok bunaldiniz ki normal ya çok iyisiniz sineye çektiniz ya da kafayı yemek uzeresiniz(mübalağa yapıyorum kizmayin) ben gitmem. bi kere 3 sene iletisim yok gidip kalicam ve yüzlerine bakıp ekmeklerini yicem. çok bana göre değil bence çok kişiye göre değil bu. siz bi iyi düşünün ve bundan vazgeçin bence. ayrica sağlıkla yavrunuza kavuşmanizi dilerim
Maşallah nazar degmesin ya eminim karsiliklidir hassasiyetiniz

Merhaba.

Yumuşaklığını doğacak cocuğuna göster, diğerlerini salla. Ne güzel mesafeliymişsin, aynen bu şekilde devam et.

Salçayı, yufkayı ileride çocuklarınla yaparsın. En güzeli. :)

Amin insallahhh. dediğiniz gibi olsaydı çok güzel bir ilişkimiz olurdu. Ben asla yapmam zaten ama bunları düşünmek bile canımı sıkıyor kendime ihanet ediyorum gibi geliyor.

Hiç bulaşmayın. Hormonal durumlar, doğumdan sonra başka şeye veriliyor 🥴. O his gelince sakince sayın. Dua okuyun, geçsin diye bekleyin...

Hamileyken sevgi pıtırcığı olmuştum. Kv gelsin gitsin istiyordum. Yanlızken görümcemi çağırıyordum. Lohusayken içime şeytan kaçtı. Herkesi kovdum, kaydım 🤣

X