Yıldız yükseltmek ve çakraları açmak için dua/ayet-sure/esma önerileri🌸

Bazı sorumlarım var. Bilgisi olablar cevaplayabilir mi?

Bu esmalar hakkında farklı sayılar yazılıyor. Kimi X esması için 33 kez çekin diyorsa diğeri 283, öteki 1300 ( rakamları örnek olsun diye yazdım) burada çekilen sayı önemli mi etki için?

Diğer sorumda dileğe ulaşınca esma çekmeyi bırakınca bir değişiklik olur mu? Mesela Yıldız düşüklüğü çektik, sorun ortadan kalkınca bırakırsak yine düşer mi? Veya Ya vedud çektik gözüne sevimli, güzel, hoş geldik. Sonra bırakınca aynı şekilde bizi görmeyebilir mi?

Esmaların bize ağır gelme durumunu çekip deneyerek mi anlayabiliriz?

Bu arada size harika bir okuma önereceğim "ve huvel kaviyyul aziz".Çoook güçlü ve çok çabuk etkisini gösteren bir okuma,sayısı 211 kez.Isterseniz sabah 211-akşam yada gece 211 kez olmak üzere günde 2 kez okuyabilirsiniz.Tüm hayatınızı pozitif olarak değiştiren bir okuma.Kısa bir zamanda o kadar muhteşem rızık kapıları açılacak ki şaşıracaksınız.Kalbinizden ve aklınızdan geçen istediğiniz dilekler teker teker olmaya başlayacak,insanlar tarafından,sevilen,sayılan,yokluğu aranılan bir kişi olacaksınız.Her zaman düşmanlarını yenen ve kimsenin arkasından konuşmaya cesaret edemediği kişi olacaksınız.Eşinin sevgisini ve saygısını yitirmiş bayanlar kısa bir zaman sonra tekrar eşinin sevgi ve saygısını tekrar kazanacak.Özellikle sağlık sorunları yaşayanların vücudu ve kemikleri güçlenecek,çok enerji dolu hissedeceksiniz.Hayatınız o kadar pozitif değişecek ki bu güzellikleri nasıl yaşadığınıza inanamayacaksınız.Okumaya başladığınız zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Her esmanın belirlenmiş bir sayısı vardır,ki buna ebced değeri denir bu sayılar anahtar gibidir bu sayılar belirlendiği gibi çekildiğinde o esmaların özelliklerini yaşamaya başlarız.Ya Vedud esması 400 çekin derler 400 kez okuduğumuzda 21 gün sonra hem biz sevgiyle dolu oluruz hemde insanların gözüne sevimli ve şirin gözükmeye başlarız,herkes bizimle ilgilenmeye başlar,ama esmayı okumayı bıraktığımızda bu etkiler birkaç gün sonra kaybolur.

Yıldızınız yükselince bir süre sonra umrunuzda olmayacak. Allah inanılmaz şekilde kendine güven hissi veriyor.
Haklısınız.Hangi esmayı okursanız okuyun kendinizi bir zaman sonra çok güçlü,kuvvetli hiçbirşeyi takmayan ve her zaman sanki ilahi güçler tarafından korunmaya alınmış gibi hissediyorsunuz.O zaman aklıma çok güzel bir dua geliyor"Hasbünallahü ve nimel vekil"Allah bana yeter,o ne güzel bir vekildir.Düşmanın kaç kişi olup olmaması artık seni düşündürmez bile,çünkü artık senin vekil'in Allahu Teala'dır,Rabbim ne güzel vekildir.İşin ona kalmışsa zaten sen olmuş bil.Işte o anın verdiği huzur,rahatlık hiç bir şeyde yok.Gerektiği kadar çabaladıktan sonra Tevekkül edeceksin.Allahu teala istemediyse seni buyur etmediyse adını andırırmı hiç.

Esmaların doğru belirlenmiş sayılarını nereden öğrenebilirim?

Çok güzel şeyler paylaşıyorsunuz biz de faydalanıyoruz sayenizde..Allah daha fazlasını nasip etsin size

Merhaba ben bu zikri okuyacağım ama tam sayı olarak günde en az 211 kez mi okumalıyım?

Ben dün uyumadan önce "ve hüvel kaviyyül aziz" okumasını yaptım. Tahminen 40-50 kere ama merak ettiğim bir şey var: Bu okuma, beni sinirli yaptı. Bugün, inanılmaz öfkeliydim. Nedeni ne olabilir? Mesela salavat çektikten sonra da aynı durumu yaşıyorum. Bazı dua/esma/okumaları okurken huzur bulurken, bazıları neden sinirlilik yapıyor? Öneriniz var mı?

Bende de aynı şey oldu 1 hafta kadar okudum ve bıraktım neden böyle oldu anlamadim

Nasıl yani .Esma devamlı okunacakmi ömür boyu

Bende de aynı şey oldu 1 hafta kadar okudum ve bıraktım neden böyle oldu anlamadim

Siz en azından 1hafta okumuşsunuz. Ben sadece o gün belirttiğim sayıda okudum ve o gün, deyim yerindeyse patlamaya hazır bomba gibi, inanılmaz bir öfke ve sinirlilik hali oluştu. Siz de aynı sebepten dolayı mı okumayı bıraktınız?

Evet bende bu yüzden bıraktım okumayı aşırı ofkeliydim herşeye sinirleniyordum şuan biraz daha iyiyim sanki

Salavat-ı Şerife Okumanın Faydaları:

1-Hataların affına, derecelerin yükselmesine ve amellerin kabulüne sebep olur.
2-Dünya ve ahiret afetlerine karşı bir kalkan olur. Kıyamet gününde o kimsenin imanına Hz. Peygamber şahitlik eder.
3- Bütün günahların bağışlanmasına ve Hz. Peygamber’in şefaatine vesile olur.
4-Allah Teala’nın azabından ve gazabından kurtarır, arşın gölgesinde bulundurur. Allah’ın rahmetine mazhar eder.
5-Mizanı ağır yapar. Hz. Peygamber’in havzından içirtir, kıyametin susuzluğundan korur. Sırat köprüsünden yıldırım gibi geçirir.
6-Okuyana ölmeden dünyada iken cennetteki makamını gösterir ve yüksek mertebelere kavuşturur.
7-Salavat okumak, Allah katında ibadetlerin en makbulleridir.
8-Salavat okumak meclisleri süsler, aydınlatır. Fakirlik ve sıkıntıların atılmasına sebep olur. Çok okuyan cennet ehli olur.
9-Salavat okumak kalpten pası siler, nifak ve şıkakı yani münafıklığı ve ayrılığı temizler, düşmanlara karşı kalkan olur.
10-Bütün mü’minlerin kalbinde salavat okuyana karşı sevgi oluşur. Ve salavat okumaya devam edilirse sevgili peygamberimiz önce rüyada, sonra da açıktan görülür. (5)

Salavat-ı Şerife okuduğunuz zaman 100,200 yada daha fazla arınmaya başlarsınız,üzerinizde nazar,beddua veya diğer negatif enerjiler varsa "bunların hepsi sizin enerjinizden beslenir ve zamanla da enerjiniz kalmaz" sizden kopmaya başlarlar,ama yıllarca sizin auranızda birikmiş ve auranızın ışığını matlaştırmış bu negatif enerjiler sizden ayrılmak istemediği için,nefsinize de ağır geleceği için sizi çok sıkıntılı ,alıngan,öfkeli ve sinirli yapar,arındıkça sakinleşeceksiniz.Ayrıca Salavatta korunursunuzda bu negatif enerjilerden,peygamberimiz sürekli kendisine selam gönderen bu kulun halini görmezmi,sıkıntıdayken yardım etmez mi?

Ve huvel kaviyyul aziz.Huvel "HU"
Derin bir nefes alın ve nefesini verin,dikkat ettinizmi nefes verirken "huuuu" diye veriyorsunuz.Ve yarattıklarının nefeslerine kendi ismini gizledi.
Yedi gök, yer ve bunlarda bulunan herkes O’nun adını tekrar eder. O’nun adını şükranla tekrar etmeyen hiçbir şey yoktur. Ne var ki siz onların ismimi tekrar ettiklerini anlamazsınız…”
(el-İsrâ, 44)
Zaten günde kaç kere farkında olmadan Hu diyorsunuz.
Kaviyy esması çok güçlü,kuvvetli demektir.Sadece 21 gün 1000 kere Ya Kaviyy yada Ya Kaviyyu zikredin,vücudunuzda ki tüm hastalıklar yavaş yavaş iyileşmeye başlayacak,kansızlık yaşıyorsanız bu da düzelecek,kemikleriniz güçlenecek,en önemliside ruhunuzu Ya Nur esması gibi çok güçlendirecek ve ne harikulade mucizeler yaşayacaksınız,ruhunuzun güçlenmesi demek sezgilerinizin artması,tüm negatif enerjilerden temizlenip auranızın pırıl pırıl parlaması ve arınan ruhun her dileğinin hatta kalpten geçen fakat dilimize düşmeyen dileklerimizin gerçekleşmesi demektir.

Ya Aziz esması Allahu Teala kullarına yakın dost değilmidir,asla mağlup edilmeyen,çok güçlü,kullarının yardımına koşan hem maddi hem manevi.Insanların çoğu sizi en yakın dostları gibi görecek ve size yaklaşmak isteyecekler,sizin dostluğunuzu isteyecekler,bütün rızk kapılarınız açılacak ve her kavgada her sorunda sonuçta ne olursa olsun siz haklı çıkacaksınız,siz çok güçlü olacaksınız(maddi,manevi ve ruhsal olarak).Tabi böyle güçlü bir zikir çekmenize ve mucizelerini yaşamanıza şeytan karşı çıkacak,sıkıntılar çıkaracak,vesveler verecek sürekli düşüncelerinizle oynayacak.Bu zikirler faziletli olduğu için nefse ağır gelecek,size istediğini yapmış,şeytandan daha tehlikeli bir şey varsa "nefs"tir.Sıkıntıları ve sinirleri bu yüzden yaşıyorsunuz,okudukça zamanla bu haller geçecek ve güzel şeyler yaşayacaksınız.Biraz sabretmeniz lazım.

"Ve huvel kaviyyul aziz neden böyle bir etki yapmış olabilir devam edemedim ben

Sanırım, alıntıladığım kısımla aynı sebepten.
"Ve huvel kaviyyul aziz neden böyle bir etki yapmış olabilir devam edemedim ben

Yazmışsınız yeni görüyorum ya kusuruma bakmayın.Ben devam etmekten korktum ve bıraktım çünkü sürekli gerginim evde herkese patliyorum ve içimde hep kötü dusunceler.Sabretsem duzelirdi belkide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…