Yıldız yükseltmek ve çakraları açmak için dua/ayet-sure/esma önerileri🌸

Ya Şekur okuyarak mı panik atağı çok azalmış?

Cok tesekkurler .Ya huvel kaviyyul aziz mi 399 kere okunacak? Bir de dogrusu kaviyyul aziz degil mi?tekrar tekrar soruyorum cunku onemli..
" ve huvel kaviyyul aziz" okumamız sadece bu.Ben böyle biliyorum,böylede okudum,"Kaviyyul Aziz" okumadım,ama istiyorsanız böyle okuyun,ama ben ( ve huvel kaviyyul aziz) okudum 399 kere,bazende 1000 kere.Sayılara çok takılmayın,içinizden ne kadar sayıda okumak geliyorsa o kadar okuyun.

Ya Küddüs esmasini peki tecrübe ettiniz mi ?
O ismin diger esmalardan daha cabuk tecelli ettigini bir kac kisiden duymustum. Ben biraz tez canliyim. Böyle aylarca bir esmanin etki etmesini beklemek bana cok zor geliyor. Bu zamanin kisalmasini sayglayacak, esmanin daha cabuk etki etmesini saglayan birsey varmi ?

Merhaba
Esma bir zamanlar okuyodum sonra bıraktim şimdi tekrar başlamak istiyorum ama kafam cok karışık Allah tan bir şey istemek icin esma okumayın diyorlar
Esma okumaya nasıl başlamalıyım birde verdiğiniz 3 lü esma cok içime sindi 2 yıldır işsizim açıkcası bu konuda bilgiyseniz beni yönlendirirmisniz

Iyi aks sevgili arkadaslar. Esma cekip korkutulan var mi? Boyle bir tecrube yassyan var mi? Yasamayanlar var ama ben bazen yasiyorum ayetel kursi ve nas suresini de okuyup yatmama ragmen uykudayken korkuyorum.Ozellikle bir arkadasa da sordum ins donus yapar. Buradan da sormak istedim. Lutfen Tecrube eden varsa neden olur? Cvplarsa sevinrim.

Bende esma çekerken değil de bilinçaltı meditasyon videolarını uykuya dalmadan önce dinlediğimde rüyamda korkutuluyordum dinlemeyi bıraktım sanki gerçekten görmüşüm gibi uykumdan uyanıp etrafa bakıp sonra geri yatıyodum sonra bıraktım dinlemeyi,esma çektikten sonra uykuda korkutulan bikaç kişi duymuştum ben bu yüzden burda önerilen esmaları çekmeye cesaret edemedim,tek kaldığım için.

Korkutulma olayı genellikle esmalara yeni başlayanlarda oluyor bende ilk okumaya basladıgım zamanlar olmuştu bunun sebebi de şeytan ın en sevmediği ibadet Allahın adının zikredilmesidir. Bu ibadetten sizi alıkoymak için var gücüyle çalısacaktır onun görevi bu zaten biliyorsunuz. Ama siz ibadet etmede sebat eder Allahtan yardım isterseniz mukakkak kazanan siz olacaksınızdır. Sadece yatmadan önce değil gün içinde de duayı elden bırakmayın. Özellikle fatiha nas felak ayetel kursi ve amenerrasulu nu bol bol okuyun. Hem gunduz hem gece. Ayrıca bir sayfa dahi olsa internetten sesli olarak bakara süresini dinleyin veya siz okuyun. Esma olarak günlük Ya Kuddüs okuyun korkulardan emin olmak için.
Birde Cevşen okudun veya internetten dinleyin gün içinde. Lütfen esmaları okumaktan çekinmeyin korkmayın Rabbimiz kitabında buyuruyor ki "En güzel isimler Allah'ındır. O halde Allah'a o güzel isimleriyle dua edin."

Tsk ederim cnm allah razi olsun.

Merhaba iyi akşamlar hangi esmayı okuyorsunuz acaba bende başlamak istiyorum da

Esma okurken ilk zamanlar şeytan korkutur.Neden?Allah'ı anıyorsun ve Allah'a yakınlaşıyorsun,esmaları zikrettiğinde Rabbimin özel bir enerji kanalına giriyorsun ve sende değişim başlıyor,iyi bir kul oluyorsun,nefsini terbiye etmeye başlıyorsun.Peki,şeytan bunu istermi,içinde de bir şeytan var Nefs.Nefs bunu istermi?İstemez.Şöyle düşün,bir arkadaşınla tartıştın,içinde ki ses sana ne diyor;"sen haklısın,senin iyiliklerini görmedi,sen onun için ne iyilikler yaptın,ama o ne yaptı nankörlük yaptı,bencillik yaptı,kötülük yaptı,boşver sil gitsin onu,hep sen iyisin,kötü insanlar buluyor hep seni,bu da senin şanssızlığın".Bunları diyen nefsiniz arkadaşlar.Çünkü nefsine göre hep sen haklısın.Halbuki Mevlana demedimi "mümin müminin aynasıdır" diye.Sen zikire başlayınca örneğin "vedud"esması değişim sende başlıyor yavaş yavaş.Ne oluyor?İyi insan olmaya başlıyorsun,Rabbimin yarattığı herşeyi sevmeğe başlıyorsun,daha yumuşak oluyorsun,daha naif,daha merhametli oluyorsun,insanlara yardım etmeye başlıyorsun.Şeytan bunu istermi?Ne yapacak?Seni korkutacak?Şeytan dışardan,nefs içerden görevlerini yapmaya başlayacaklar.Korku,vesvese,panik,öfke nefstendir.O yüzden Mevlana hz.nefsini terbiye etmek için günde 5000 defa la ilahe illallah zikrini yaparmış.O yüzden sevgi doluymuş,tüm insanları din,dil,ırk ve mezhep ayırmaksızın "1000 kere de tövbeni bozsan gel"demiş.Lütfen Esma'ları zikretmekten korkmayın,ama birşey isteyerek zikretmeyin.Çünkü senin istediğin bir dilek olur ama bir bakarsın istediğin dilek imtihanın olmuş.Olan dileğine şükredemezsin bile.

Bakara Suresi 216. Ayet - Kuran Meali
"Bazen hoşunuza gitmeyen birşey, hakkınızda iyi olabilir ve yine hoşlandığınız bir şey de sizin için kötü olabilir. Allah bilir, ama siz bilmezsiniz bunu".
Bilmeden istiyoruz hatta birde diyoruz ki"hayırsızsa bile sen hayırlıya çevir Rabbim ".Sonra oluyor dileğimiz,ama dileğimiz hayırlı değil,bununla ilgili imtihanımız başlıyor,bu imtihandan öğreneceğimiz şeyler var ki bu da bizim hayrımıza olacak,belki 1 yıl sürecek belki yıllar,ömrümüz geçip gidiyor.Hepimiz böyle şeyler yaşamıştır.Ben öncellikle Ya Fettah ismini tavsiye ederim,ama dilek dilemeden.Sen zikret,yıldızlar saatine dikkat etmeden.Sen kalbine güven kardeşim, kalp yalan söylemez.Uygun olduğun yada Rabbinle yanlız kaldığın 1 saatte başla zikretmeye.Senin zikrettiğin esma önce seni temizler,arındırır,bu belki 21 gün olur,yada 41 gün olur,belkide 6 ay olur.Ondan sonra o esmanın güzelliklerini yaşamaya başlarsın.Ne yaoacaksın?Sabredeceksin.Sabretmek tevekküldür.Sen elinden gelen herşeyi yaptıktan sonra zikrinide yapıp işini Allah'a bıraktın,acele etmeden,korkmadan.Çünkü acele edersen negatif enerjiler yaymaya başlarsın vede bu hayatına yansır.Şöyle örnek vereyim.Güzel bir çiçeği saksıya ektin,hergün gerektiği kadar su döküyorsun çiçeğe.Çiçek yavaş yavaş büyüyor değilmi.Elinden geleni yapıp Rabbine emanet ettin çiçeğini,ilahi düzene göre olması gerektiği gibi olmalı.Lakin sen dedin ki"bu niye büyümedi,toprağını havalandırdım,ilacını koydum,acaba biraz daha mı fazla su koysam"dedin ve suyu çoğalttın,çiçek zamanla fazlasıyla aldığı sudan dolayı çürüdü gitti.Herşeyin ilahi bir dengesi var.O yüzden hiçbir dilek dilemeden içinizden geçen esmaları zikredin.Şeytan korkutur ki siz Allah'a yönelmeyin diye.Ayetel kürsiyi okursan hiçbir negatif varlık sana yaklaşamaz.Korkmayın,istediğiniz esmayı okuyun.

Şimdi Ya Aziz esması ve Ya Kaviyy esmasının gezegeni Mars'tır.Mars şiddet,celal,öfke,heybet (şimdiki zamanda karizma dediğimiz durum) demektir.Maşaallah ne kadar güzel bir enerjiniz varki hemen esmanın tecellisini yaşamaya başlamışsınız,bir müddet zikrettikten sonra bu durum geçer.Çünkü bu esmalar önce Celalini sonrada ikramını gösterir.Amaa yok okumayacağım bu kadar sabrım yok diyorsanız Ya Kerim esmasını zikretmenizi tavsiye ederim.Kendinizi çok mutlu (sebepsiz yere çok mutlu ve neşeli olursunuz) ve çok zengin hissedersiniz.Bence Ya Kerim esmasında kitaplarda okunulandan çok daha fazlası var,çok sırlar var.Bu esma Ya Ganiyy esmasından daha güçlü zenginlik ve rızık bakımından.Ama kırkbin kere Maşaallah öyle böyle bolluk değil.Ya Basıt esması rahatlık ve huzur veriyor deniyor,fakat önce bana kabz verdi sonra yavaş yavaş rahatlamaya başladım.Ya Basıt esması parayıda çoğaltıyor,çevrenizide çoğaltıyor.Bütün kırgın olduğum arkadaşlarım aramaya başladı,sağdan soldan arkadaşlarımdan ev oturmasına çağırıldım,açıkçası bu ilgi bir süre sonra bunalttı,esma okumasını bıraktım.Fakat Ya Kerim esmasını bırakmadım.Özellikle paraya ihtiyacı olanlara,iş arayanlara Ya Kerim esmasını çok çok çok tavsiye ederim

Birde bir Esmadan daha bahsetmek isterim.Evlenmek isteyen çok arkadaş var ve ne okudunuz diye sormuşlar.Birincisi evlenmek isteyen arkadaşlar Vedud ismisini tek okumayın çok faydası olmaz.Allahümme Ya Vedud okuyun 41 gün 1000 kere,sonradan 400'e düşürürsünüz.
419 defa da hergün Ya Musavviru Ya Cemil okuyunuz.
En az 6 ay okumanızı tavsiye ederim.

Ya Cemil esması hem yüz güzelliği hemde kısmet açmada çok etkilidir,ayrıca dileklerin olmasında da çok etkilidir.Ya Musavvir esmasında daha dişi,daha çekici olursunuz,kısmetinizide açar ve vücudunuz olması gereken şekle girer,güzelleşir,daha genç ve fresh gözükürsünüz.Dilek dilemeden sadece Allah rızası için okuyun ki kalbinizden geçen fakat dile düşmeyen dileklerinizde olsun.

Kısmet ve evlilik için Ya fettah esmasını da okuyun diyorlar,birçok kişi bu esmayla dilediği kısmete ulaşmış,büyük ebced değeri olan 239.121 sayısını okumanın daha etkili olduğu da söyleniyor.Siz deneyimlediniz mi?Bu söylediklerinize ek ya fettah da okunabilir mi acaba?

Ben Fettah esmasını zikrettim fakat ben iş için,dileklerim için deneyimledim.Ben evliyim ve kısmet için deneyimlemedim.Lakin,bekar arkadaşlarıma Fettah esması değilde Ya Aliyy esmasını tavsiye ettim "ve huvel aliyyul azim"100 kere okunacak şekilde tavsiye ettim.Bir kaçıda 2 ay sonra kısmet için çok değişik mucizevi şeyler yaşadıklarını söylediler,hatta sürekli kendilerine "ne kadar güzel olduklarını"söylenildiklerini söylediler.Çok mutluydular,sordum daha önce böyle mucizevi şeyler yaşadınmı "yok"dediler.
İş olarak yada dilek olarak Ya Fettah esmasını şöyle okudum,kiii bu çok güçlü bir uygulamadır söyleyim,1 aya kalmadan açılmayan kapılar,mucize şekilde dilekleriniz gerçekleşir.
Sabah ve akşam;
313 defa "inna fetahna leke fethan mübina" hemen ardından
489 " Ya Fettah " okunur.
Bu uygulama çok ama çok güçlüdür.Akmayan musluğu bile akıtır derler ya bereket manasında,işte bu öyle bu uygulamadır.
"İnna fetahna leke fethan mübina"ayetini okumaya başladığınızda rüya görürsünüz ve rüyalarınız çok nettir.O rüyalarda Rabbim size,size daha faydalı olacak bir esma daha verir,"ben rüyamda bu esma'yı söyleyerek uyandım dersiniz.O esma'da sizin zikretmeniz için sizin dilekleriniz dogrultusunda size yardımcı olacak esmadır.Hep dediğim gibi dilek dilemeden sadece Allah'ın Rızasını niyet ederek esmamızı okuyoruz.Çünkü hep dediğim gibi niyetimiz imtihanımız olabilir,bunu en iyi Rabbim bilir,farkında olmadan niyetimiz olurken büyük bir imtihan içine düşebiliriz.Şu anda aşırı boşanmalar olduğunu görüyorum.Gençler birbirlerini çok seviyorlar,evleniyorlar,1 yıl sonra çok şiddetli kavgalar başlıyor.1 kaç kere düzeldikten sonra tekrar kavgalar başlıyor sonuç boşanma.O yüzden evlilik çok ciddi bir şey,hayatınızı çok mutluluğuda çevirebilir yada kabusada çevirebilirsiniz.Lütfen gençlere bunu hep söylüyorum;sevmek sevilmek çok güzel birşey,fakat mantığınızı 2.plana atmayın.Çok ama çok iyi düşünün ve asla acele etmeyin.

Birde herkese Ya Nur esmasını tavsiye ediyorum.Nur esmasını bolluk berekette,nazarları gidermede,yıldızı yükseltmede,kısmet açmada,göz rahatsızlıklarında ve göz bozukluklarında tavsiye ederim.
Tavsiye ettiğim arkadaşım 3 ay boyunca okumuş.3 ay sonra iş buldu,ailesiyle arası düzeldi.Sonra iş yeri kapandı,yemek kursuna gitti.Sonrasında restaurant cafe açtı kendisine.Hiç kendisine yardım etmeyen kızkardeşinin bu konuda destek çıktığını söyledi.Yemek yapmayı hep çok severdi,ama bunu hep daha da geliştirmek ve dünya mutfağını öğrenmek istediğini söylerdi hep,ama maddiyatı olmadığını söylemişti.
Şu anda işinden çok memnun ve çok mutlu.
Kendisi bekar bir bayandı,şimdi ciddi bir ilişkisi var.
Ya Nur esmasını sadece günde 256 defa 3 ay okudu ve tamamen hayatı değişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…