Yılbaşına kadar 10 kg veriyorum. Katılmak isteyen?

Ahahah yapmışım becerebilmişim :KK70:Dediğim gibi kızlar eşimin sevdiklerine göre yapıyorum mesela bu menüde bezelye, karnıbahar, pırasa, brokoli, bamya falan yok :KK53:Sayınca ne kadar yemekten mahrum kaldığımızı farkettim az az yedirmeliyim eşime ya bir dahaki ay onları koyacağım:KK59:
Kiz cok guzel yapmissin ama bide yiyebilsek sikinti orda.
Manti mesela ertesi gun esim hayatta yemez.
2 tabaklik makarna yapim.
2 kase corba birazda salata.
Yetio.
Fazla yaparsam vay halimize cop hepsi.
Yemio arkadasss yemiyo.
1.tabaktan fazlasini gecen gun yedi.
Eriste yaptim 2 tabak onun haricinde yemez imkansizzzz

Yeşilçayın tadı bana bi güzel gelmeye başladı ya alıştım şükür.
Kahveyi de şekersiz içmeye alışırsam cok rahatlicam ama o çoookkk acı oluyor şekersiz yaa

Kiz cok guzel yapmissin ama bide yiyebilsek sikinti orda.
Manti mesela ertesi gun esim hayatta yemez.
2 tabaklik makarna yapim.
2 kase corba birazda salata.
Yetio.
Fazla yaparsam vay halimize cop hepsi.
Yemio arkadasss yemiyo.
1.tabaktan fazlasini gecen gun yedi.
Eriste yaptim 2 tabak onun haricinde yemez imkansizzzz
Benim eşimde makarnayı burun kıvırarak yer sevmediğinden yoksa ertesi güne kalan yemek sıkıntısı yoktur ama 3.günde görmek istemez sanırım az yapmaya çalışıyorum işte hem 4 kişilik gibi 2 gün yendiğinden:KK53:
Yeşilçayın tadı bana bi güzel gelmeye başladı ya alıştım şükür.
Kahveyi de şekersiz içmeye alışırsam cok rahatlicam ama o çoookkk acı oluyor şekersiz yaa

Banada ilkten acı geliyordu insan herşeye alışıyor kahveye de alış özellikle sade içmek isteyeceksin daha çok tadını alıyor insan:KK8:

Sabah; 1 tost ekmeğini yarıya bölüp kapattığım yarım kaşarlı tost yağsız + 1 kupa limonlu ılık su
Ara; 2 kupa ıhlamur
Öğlen; Mercimek çorbası yarım kaseden biraz daha az + Ispanak yemeği 5-6 kaşık gibi yarım tabak anca etmez + 1 milföyün yarısı (hatalıyım farkındayım ekmek yerine geçmiş oldu canım çok çekti) + limonlu biberli yoğurt

Akşam için yine dünden kalan yemeğim var kuru fasulye yerim 5-6 kaşık anca bir cacık içerim:KK53:Eve gidene kadar arada sade soda içmek istiyorum akşamda zencefilli çay ya da tarçınlı süte devam bugün belki yarım nar eklerim menüme çünkü narlarım kötüleşecek anannem bahçesinden toplamış özellikle kalori 60 falan sanırım bugün şu yediklerimde şuanlık 500 kaloriye yakın çok bile:KK59:

Sabah; 1 tost ekmeğini yarıya bölüp kapattığım yarım kaşarlı tost yağsız + 1 kupa limonlu ılık su
Ara; 2 kupa ıhlamur
Öğlen; Mercimek çorbası yarım kaseden biraz daha az + Ispanak yemeği 5-6 kaşık gibi yarım tabak anca etmez + 1 milföyün yarısı (hatalıyım farkındayım ekmek yerine geçmiş oldu canım çok çekti) + limonlu biberli yoğurt

Akşam için yine dünden kalan yemeğim var kuru fasulye yerim 5-6 kaşık anca bir cacık içerim:KK53:Eve gidene kadar arada sade soda içmek istiyorum akşamda zencefilli çay ya da tarçınlı süte devam bugün belki yarım nar eklerim menüme çünkü narlarım kötüleşecek anannem bahçesinden toplamış özellikle kalori 60 falan sanırım bugün şu yediklerimde şuanlık 500 kaloriye yakın çok bile:KK59:
Bence cok iyisin canim milfoyun hepsini yeseydin keske.

Tek sekerli ic t.kahvesini o zaman ama gunde bir tane :KK66:

Türk kahvesini çok nadir içiyorum genelde nescafe falan içerim tek şekerli. Bazen de tatlandırıcı kullanıyorum

Banada ilkten acı geliyordu insan herşeye alışıyor kahveye de alış özellikle sade içmek isteyeceksin daha çok tadını alıyor insan:KK8:

Ay çay için bende öyle söylüyorum şeker tadını bozuyor şekersiz daha guzel diye ama kahvede sanki şekersiz hiç tat yok gibi geliyor. Yarın bi denim şekersiz

Ara; 2 kupa ıhlamur

Güzel canım ben beğendim zaten ben sabah ve öğlen yenilenlere cok abartılmadığı sürece fazla takılmıyorum. Önemli olan akşam diye düşünüyorum

Ara; 2 kupa ıhlamur

canım nar metabolizmayı hızlandırıyormuş ben de akşama nar yemeyi planlıyorum biraz :KK51:

Bence cok iyisin canim milfoyun hepsini yeseydin keske.
Vicdanım el vermedi kız çok yağlıymış baktım da iyi ki yarısını yemişim:KK70:
Ay çay için bende öyle söylüyorum şeker tadını bozuyor şekersiz daha guzel diye ama kahvede sanki şekersiz hiç tat yok gibi geliyor. Yarın bi denim şekersiz

Bitki çaylarına zaten hiç eklemiyordum tadı değişiyordu sanki nescafeyi ama bol süttozlu ve şekerli içerdim onu da bıraktım sade şekilde metabolizmayı çalıştırdığını duyduğumdan beri:KK53:

Güzel canım ben beğendim zaten ben sabah ve öğlen yenilenlere cok abartılmadığı sürece fazla takılmıyorum. Önemli olan akşam diye düşünüyorum
Evet en azından daha çabuk yakılabiliyor tabi masa başı iş olunca kısıtlı ama su içeceğim artık bol bol :KK50:
canım nar metabolizmayı hızlandırıyormuş ben de akşama nar yemeyi planlıyorum biraz :KK51:

Aa bilmiyordum yararlı bir şey yiyeceğim o vakit tadını da çok severim kalorisi az gibi zaten:21:

Ay akşama kabak yapcam ama nasıl pişirim bilemiyorum ya. Fırında domates havuc ve biberle pişirip üstüne yoğurt sos mu yapsam napsam. Patlıcanım ve patatesim yok
Sizin bildiğiniz bir tarif varmı

Ay akşama kabak yapcam ama nasıl pişirim bilemiyorum ya. Fırında domates havuc ve biberle pişirip üstüne yoğurt sos mu yapsam napsam. Patlıcanım ve patatesim yok

canım kabak + soğan+ bol domates + 1 çay bardağı su + 1 çay bardağı z.yağı tuz karabiber ekle yazdığıö sıra ile koy tencereye kapat üstünü kısık ateşte 30-35 dk da pişer

mmmm çok güzel oluyo. istersen biraz salça koyabilirsin ama ben z.yağlılarda sevmiyorum salça.

haa bi de kabakları soymaman gerekiyor iyice yıkayıp doğruyorsun sadece 2 ye ya da 4 e doğrayabilirsin :KK51:

Ben kabak yapacak olsam ya dolma biberle beraber doldururdum ya karışık kızartma yapardım ya da sirkeli kabak olarak tavada yağda kızartırdım hangisi daha sağlıklı tartışılır tabi:KK53:

X