yeterince "sıcak" olamamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
konunun son hali 7. sayfada.

selamlar,

erkek arkadaşımla yaklaşık iki yıldır birlikteyiz. genel olarak o sakin bir insandır, ben "hadi şuraya gidelim, hadi seni şuraya götüreyim, beni buraya götür" diye plan yaparım. mesela boş bir günümüz varsa ben kesinlikle bir yerlere gitmek isterim hiç olmadı yürüyüş yapalım, okula gidelim basketbol veya futbol oynayalım derim ama sevgilim "ya evde dursak, yorgunum ben dinlenelim film izleyelim" der. o böyle minnoş olayların insanıdır. ben yere düşsem hemen "yassy iyi misin?" diye yanıma gelir kaldırır. o düşse ben kaldırmam yanına ben de yatarım "ulan ne düştün ama armut gibi puahahahahah" diye öküz gibi gülerim onu da güldürürüm.

kendisi ders çıkışlarında genelde beni bekler. mesaj atar "yassy ben çıktım seni şurada bekliyorum yemek yiyelim" diye. benim dersim ondan erken bitse kesin bir arkadaşımın peşine takılırım yine o arar "yassy ben çıktım nerdesin" diye. yani ben bir şeyleri aklımda tutup öyle ince şeyler düşünemiyorum. mesela o kendisine kahve alırken bana da alıp üşenmeden getiriyor ama ben eğer onun yanına gidiyorsam ona da alıyorum yoksa hususi olarak "x'e kahve alayım, laboratuvar tarafından dolanıp ona da vereyim" demiyorum direkt sınıfıma gidiyorum. o mesela bir şey yerken illa benimle paylaşmak ister, yemek istemesem de yedirir. ben de "yer misin?" derim. yemezse kendisi bilir zorla yedirecek değilim. veya o sevgisini gösterebiliyor ama ben yapamıyorum.

ben salonda oturuyorsam o içerden gelince ben tekli koltuktaysam bile yanıma sıkışır sarılır ama ben o salondayken içerden gelirsem gider karşı kanepeye yatarım. kafasına yastık fırlatıp "hadi pubg atalım seni bir harcayayım zuahahhaha" derim.

sevgilim bu durumdan sıkılmış. "benim ona karşı yeterince sıcak hissetmediğimi" düşünüyormuş. daha farklı şeyler de var ama konu çok uzayacak. ben içimden geldiği gibi davrandım bu güne kadar ve o da her yerde "ben yassy'nin bu halini seviyorum" dedi. şu an ne değişti de böyle yapıyor anlamadım.

2 hafta boyunca görüşemedik ben gelince hasret gideririz diye beklerken böyle saçma sapan bir şeyle karşılaştım. onun bu sözüne karşılık olarak "ilişkide rol yapmak bana göre değil eğer artık benim içimden geldiği gibi davranmam hoşuna gitmiyorsa sen farklı heyecanlar arıyorsun demek ki ama o skill bende yok" dedim. sakinleşmem gerektiğini söyleyip okula gitti az önce.

aşırı derecede moralim bozuldu. tedavi aşamasındayım sürekli bunu gözüne sokup "bana iyi davran" demek de bana çok koyuyor ama üzüldüğüm an cidden her şeyim alt üst oluyor. ağrılarım var ve geçmiyor fakat ben onun bu saçma sapan tripleriyle uğraşıyorum. buraya da neden yazdım, konuşacak kimsem yok çünkü. türkiyedeki arkadaşlarım onun tarafını tutarlar biliyorum. burdakiler de o kadar yakınım değiller paylaşmam özel hayatımı. hatalı olan ben miyim? ilişkide illa rol mü yapmak gerekiyor?

Son düzenleme:
Sanki artık farklı heyecanlar arıyor gibi. Çünkü öyle araya soğukluk girecek bir durum görmedim ben.

İşte bu adam sevgisini o şekilde gösteriyor normal olan o ona göre , sen ise başka şekilde, senin normalinde bu sonuç olarak..

Ne değişti dersen, sanırım sevgi gösteriş şeklin ona yetmemeye başladı.. ona göre sen kanka gibi takılıyor bile olabilirsin onunla ..

Tedavi olduğunu geçmiş bir konudan hatırlıyorum.. Aslında bu durumda alttan alınması gereken biri varsa sen olmalısın o değil ancak belki de bu süreçte senle daha sıkı sıkı bir bağ kurmaya çalışıyor da olabilir. Çok geçmiş olsun .

Hani bi olgu vardır ya; “sevildiğini anlamak için sevgilinin sana büyük elmayı mı yoksa küçük elmayı mı vereceğini dene” diye, bende öyle düşünüyorum. Sevgilinde öyle düşünüyor. İlişkide ki ölçümleriniz farklı. Ve bir yerde bu zaten batacaktı, batmış.

Değişmek zorunda değilsin. Sadece bi tık daha vakit ayırırsan onu düşünmeye, ilişki daha rayında gider gibi geldi bana.

selamlar,

erkek arkadaşımla yaklaşık iki yıldır birlikteyiz. genel olarak o sakin bir insandır, ben "hadi şuraya gidelim, hadi seni şuraya götüreyim, beni buraya götür" diye plan yaparım. mesela boş bir günümüz varsa ben kesinlikle bir yerlere gitmek isterim hiç olmadı yürüyüş yapalım, okula gidelim basketbol veya futbol oynayalım derim ama sevgilim "ya evde dursak, yorgunum ben dinlenelim film izleyelim" der. o böyle minnoş olayların insanıdır. ben yere düşsem hemen "yassy iyi misin?" diye yanıma gelir kaldırır. o düşse ben kaldırmam yanına ben de yatarım "ulan ne düştün ama armut gibi puahahahahah" diye öküz gibi gülerim onu da güldürürüm.

kendisi ders çıkışlarında genelde beni bekler. mesaj atar "yassy ben çıktım seni şurada bekliyorum yemek yiyelim" diye. benim dersim ondan erken bitse kesin bir arkadaşımın peşine takılırım yine o arar "yassy ben çıktım nerdesin" diye. yani ben bir şeyleri aklımda tutup öyle ince şeyler düşünemiyorum. mesela o kendisine kahve alırken bana da alıp üşenmeden getiriyor ama ben eğer onun yanına gidiyorsam ona da alıyorum yoksa hususi olarak "x'e kahve alayım, laboratuvar tarafından dolanıp ona da vereyim" demiyorum direkt sınıfıma gidiyorum. o mesela bir şey yerken illa benimle paylaşmak ister, yemek istemesem de yedirir. ben de "yer misin?" derim. yemezse kendisi bilir zorla yedirecek değilim. veya o sevgisini gösterebiliyor ama ben yapamıyorum.

ben salonda oturuyorsam o içerden gelince ben tekli koltuktaysam bile yanıma sıkışır sarılır ama ben o salondayken içerden gelirsem gider karşı kanepeye yatarım. kafasına yastık fırlatıp "hadi pubg atalım seni bir harcayayım zuahahhaha" derim.

sevgilim bu durumdan sıkılmış. "benim ona karşı yeterince sıcak hissetmediğimi" düşünüyormuş. daha farklı şeyler de var ama konu çok uzayacak. ben içimden geldiği gibi davrandım bu güne kadar ve o da her yerde "ben yassy'nin bu halini seviyorum" dedi. şu an ne değişti de böyle yapıyor anlamadım.

2 hafta boyunca görüşemedik ben gelince hasret gideririz diye beklerken böyle saçma sapan bir şeyle karşılaştım. onun bu sözüne karşılık olarak "ilişkide rol yapmak bana göre değil eğer artık benim içimden geldiği gibi davranmam hoşuna gitmiyorsa sen farklı heyecanlar arıyorsun demek ki ama o skill bende yok" dedim. sakinleşmem gerektiğini söyleyip okula gitti az önce.

aşırı derecede moralim bozuldu. tedavi aşamasındayım sürekli bunu gözüne sokup "bana iyi davran" demek de bana çok koyuyor ama üzüldüğüm an cidden her şeyim alt üst oluyor. ağrılarım var ve geçmiyor fakat ben onun bu saçma sapan tripleriyle uğraşıyorum. buraya da neden yazdım, konuşacak kimsem yok çünkü. türkiyedeki arkadaşlarım onun tarafını tutarlar biliyorum. burdakiler de o kadar yakınım değiller paylaşmam özel hayatımı. hatalı olan ben miyim? ilişkide illa rol mü yapmak gerekiyor?

Hayatım ilk tanışıp hatta evlendiğimde , aynı sorunları ben yaşadım . Mesela işe giderken hadi hayırlı işler diyip , kapıyı kapatıyordum . 5 dk sonra bi mesaj geliyordu ; ‘ben sen asansöre binip gidene kadar bekliyorum , sen hemen kapıyı kapatıyorsun , ama demek ki senin de sevgi anlayışın böyle birşey demiyorum ama bla bla ..’ temalı mesajlar. Ya da senin söylediğin şeyler gibi , aynı yatakta yatarken de e gel sarılalım tamam 5 dk . Güzel ama sonra nefes alamıyorum kardeşim öyle boynum filan rahat edemiyor . velhasıl uzun lafın kısası , ilk başlarda ‘tartışma’ değil ama bir serzeniş bizde de çok oldu ... sonra zamanla benim onu sevmediğimi değil , sadece gerçekten ‘böyle’ biri olduğumu anladı . Birdaha dünyaya gelsem evlenmem (ha çok mutluyum o ayrı ) yani evlensem de onunla evleneceğimi bilir o derece seviyorum ama bir sevgi pıtırcığı değilim yani .
Bitiriyorum yorumu çok uzattım :KK23:;
Hiç birşeye mecbur değilsin ki Zaten yapamazsın , adamla aynı evde yaşarken nereye kadar yapacaksın rol ? Seni biliyor , tanıyor . Maalesef eğer ona yetmiyorsa o bir çözüm bulmak zorunda , senlik bir durum yok .
+ üzülmekte yok :KK66: öptüm !:KK68:

Herkesin sevgi göstermesi, ilişki yaşama tarzı farklıdır. Sürekli dip dibe ilişkilerden bende hiç hoşlanmam eşim gelir yanıma sarılır bazen sıkılırım “git biraz ötede oyna.” Derim bazen güler,bazen trip atar,bazen inadına sarılır.
Yani bence sevgilinizde biraz daha ilgi ve yakınlık bekliyor olabilir, sizin sevginizi hissediyor olmayı somut olarak algılıyor olabilir.
Bu konu üzerinde eve gelince konuşup ortak paydaya varıcağınızı düşünüyorum.
Size de çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.

Ayrılacak kadar ciddi bir durum yok ortada ama sizin ilişkide artık bir şeyler sıkıcılaşmış, monotonluktan vs de sıkılıyor olabilir erkek arkadaşın. Bence biraz daha sevgini göstermeyi denemelisin.

Her insanın yapısı farklıdır. Aynı olmak zorunda değilsiniz. Sende böyle bir insansın içten seviyorsun rol yapmakta sana göre değil. Neden bu zamana kadar sorun yaratmamışta bu durum şimdiden sonra mesele haline getiriyor sorun bu bence.

Bu arada Sağlığın nasıl ? Tez zamanda iyileşirsin inşallah.

Ilk önce inşallah bir an önce sağlığına kavuşursun :)

Sevgilinin tarafından baktığımda, ben de istemem senin gibi davranmasını. Sevgilin yine iyi idare etmiş. Insan sarıp sarmalandığını, merhametle sevildiğini hissetmek istiyor. Onun bir talebi olabilir bu. Ciddiye alıp belki bir miktar kendini degistirebilirsin. Tamam insanlar rol yapmamalı ama zaman içerisinde değişebilirler. Bu da kötü bir sey değil.

Düşünüyorum da cidden ben çoktan sorun çıkartmıştım ya, az sevgili gibi davran hödük diye. Iyi sabretmiş cidden :KK70:

Ama canını sıkacak bir sey yok, azcık kedi gibi ol yeter :)

Ayrılacak kadar ciddi bir durum yok ortada ama sizin ilişkide artık bir şeyler sıkıcılaşmış, monotonluktan vs de sıkılıyor olabilir erkek arkadaşın. Bence biraz daha sevgini göstermeyi denemelisin.
Bu arada hastalık muhabbetini yeni okudum. Çok çok geçmiş olsun, umarım sağlığına en kısa zamanda yeniden kavuşursun. İlişkiniz için yukarda dediklerim hala geçerli ama sevgilinin bu kadar bencilce davranması kabul edilir şey değil. Aranızda başka neler geçti, nasıl bir ilişkiniz vardı bilemem ama şuan için bu çocuğu takmaya değmez bence. Hele ki kendi dertlerinle uğraşırken incir çekirdeğini doldurmayacak bir şey bu şuan. Sen tedavine odaklan, tekrar geçmiş olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X